Hoşgeldiniz!

vahşi

Köpek Sesini Duyan Vahşi Pitbull Çıldırdı 00:26
Köpek Sesini Duyan Vahşi Pitbull Çıldırdı 178 izlenme - 6 ay önce Köpek sesini duyan vahşi pitbull çıldırdı resmen sahibini sürükledi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Aslanların Zorlu Hayatı 24:33
Aslanların Zorlu Hayatı 196 izlenme - 5 ay önce Aslan; Aslan ya da Arslan (Panthera leo), kedigiller (Felidae) ailesinden etçil süper yırtıcı memeli bir hayvan türüdür. Güney Afrika'da yaşamaktadırlar. Afrika aslanı, dünyanın en büyük dört kedisinden (kaplan, aslan, jaguar, leopar) biridir. Erkek Afrika aslanı ortalama 250kg'dır. Kaydedilmiş en ağır aslan 1970 yılında İngiltere'deki Colchester Zoo adlı hayvanat bahçesindeki Simba adlı aslandır. Ağırlığı 435 kg olarak kaydedilmiştir. Dişiler ise ortalama 150 kg'mı bulabilir. Postu kahverengimsi sarıdır. Erkeğin yelesi kahverengimsi sarıdan siyaha kadar değişir. Geniş alınlı, güçlü çeneli, uzayıp çekilebilen tırnaklı, sarımtırak kısa ve yatık tüylüdür. Kuyruğunun ucu püsküllüdür. Erkek aslanın başının etrafı uzun ve güzel bir yele ile süslüdür. Omuzlarının üzerine kadar dağılan bu perçem, kızdığı zaman kabarır. Pençelerinin büyük olması, yere sağlam basmasını sağlar. Aslanlar birbirleriyle bölgeleri için kavga eder. Genellikle bu ölümle sonuçlanabilir. Aslanların pençeleri ve dişleri çok keskindir. Bir insanı bir vuruşta öldürebilir veya yaralayabilir. Genellikle Afrika kıtasında yaşamlarını sürdürürler.Aslanlar dünya üzerinde yaşayan kedi türleri içinde en sosyal cinstir. Diğer tüm kedi cinsleri antisosyal olup yalnız yaşamayı tercih ederken aslanlar büyük gruplar oluşturan tek kedi cinsidir. Grup oluşturmalarının en büyük sebebi kendilerinden çok hızlı olan avlarını grupsal pusu kurarak yakalamak olduğu bazı bilim dünyasınca öne sürülmektedir. Aslanların doğal düşmanı azdır. Av esnasında zebralar sert bir çifte atarak aslanın dişlerini, kemiklerini kırabilirler. Bu durumda aslan sakat kalabilir, küçük kemirgenlerle beslenmek zorunda kalır. Ayrıca gnu, beyaz antilop, afrika mandası gibi güçlü boynuzları olan avlarından ağır bir boynuz yarası alabilirler. Bu yara onları doğrudan öldürebilir ya da enfeksiyon kapmalarına neden olur. Yani her iki durumda da aslanın hayatı tehlikeye girer. Ya da avlarını almak isteyen benekli sırtlanlar onlar için tehlike arz edebilir. Ayrıca bazen ağaca tırmanan bir aslan inerken sivri dallara takılarak can verebilir. Hayati tehlike arzeden insanlar ve timsahlar olmak üzere sadece iki doğal düşmanı bulunur. Timsahlar sudan uzak düşürüldüklerinde aslanların kolaylıkla alt edebileceği hasımlarıdır. Aslanların insan ile ilişkisi ise aslanlar için çok daha kritik bir seyir izlemektedir. Daha iki yüzyıl önce Anadolu'dan Hindistan yarımadasına kadar geniş alanlarda bulunan Asya aslanı bugün sadece Hindistan yarımadasında Hindistan devletinin koruması altına alınmış bir bölge içerisinde varlığını sürdürmektedir. Afrika aslanı korumaya alınmış bir tür olmasına karşın günümüzde Afrika aslanı için en büyük tehlike insanlarca avlanması değil, yaşam alanının insan tarafından bozulmasıdır.
Vahşi Kan - Dürüm Niyetine Çiğ Yılan Yemek 00:31
Vahşi Kan - Dürüm Niyetine Çiğ Yılan Yemek 620 izlenme - 1 yıl önce ''Kan akaçak vahşi kan akacak' repliğiyle ve repliğini unutan jandarma komutanıyla zihnimize kazınmış olan vahşi kan filminden bir başka sahne... Düşmanlarının elinden kaçan ve açlıktan kıvrım kıvrım kıvrılan cüneyt abimiz açlığını; yalnızlığını kendi kendini tatmin ederek gidermeye çalışan yılanı hunharca yiyerek gideriyor.izliyoruz efenim...'
vahşi zarafet...fragman 01:47
vahşi zarafet...fragman 2.986 izlenme - 8 yıl önce
Vahşi Yaşamda Doğum 00:56
Vahşi Yaşamda Doğum 823 izlenme - 2 yıl önce ABD‘de yayımlanan bir televizyon programı tepki çekiyor. Çünkü o programda genç anne adayları hiçbir doktor müdahale etmeden ve herhangi bir yardım almadan tek başlarına doğum yapıyorlar.
seksi doktordan vahşi muayene 02:03
seksi doktordan vahşi muayene 2.190 izlenme - 6 yıl önce
D.Channel | Ölüm Makineleri 43:58
D.Channel | Ölüm Makineleri 3.288 izlenme - 4 yıl önce https://www.facebook.com/BelgeselGunlugu
Aslan ve Zebra (Belgesel) 02:46
Aslan ve Zebra (Belgesel) 238 izlenme - 6 ay önce Aslan ve Zebra (Belgesel) "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Hayvanlar Alemi 00:30
Hayvanlar Alemi 760 izlenme - 2 yıl önce Çok Komik
Afrika'da Vahşi Yaşam Antilopların Büyük Göçü ve Aslanlar 39:22
Afrika'da Vahşi Yaşam Antilopların Büyük Göçü ve Aslanlar 885 izlenme - 2 yıl önce Afrika'da Vahşi yaşam Antilopların büyük göçü ve aslanlar HD kalitesinde
vahşi emzikli  metalci bebek :) 01:23
vahşi emzikli metalci bebek :) 2.276 izlenme - 6 yıl önce metalci velet :)
kaos ta kaos yaşandı =) 00:29
kaos ta kaos yaşandı =) 2.892 izlenme - 7 yıl önce kaos ta kaos yaşandı =)
Köpekler Ve Kurtlar Arasındaki 10 Vahşi Fark 03:05
Köpekler Ve Kurtlar Arasındaki 10 Vahşi Fark 623 izlenme - 2 yıl önce http://www.etatvan.com/ Bilgi ve Gelişim Platformu "Köpekler Ve Kurtlar Arasındaki 10 İlginç Fark" başlıklı videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: 10) Kurtların göğüsleri köpeklerin göğüslerinden daha dardır. Bu sebeple kurtların arka ayaklarının ve ön ayaklarının bastığı noktalar genellikle aynıdır ve hızlı ivmelenirler. Köpeklerin ayak izleriyse çapraz ve düzensizdir. 9) Kurtların kafatasları daha büyüktür. Bu nedenle kurtlar daha büyük bir beyne sahiplerdir. Sıradışı zekalarıyla kurtlar grup halinde avlanırken etkili stratejiler uygulayabilirler. 8) Kurtların dişleri hafif kavisli bir biçimdedir. Ve köpeklerin dişlerinden daha uzun ve kalındır. Köpeklere göre daha güçlü çene kaslarına sahip olan kurtlar kolaylıkla iri kemikleri parçalayabilirler. 7) Safkan kurtlar asla mavi gözlü olamazlar. Resesif bir genetik özellik olan mavi gözlülük evcil köpeklerde görülür. 6) Kurtlar yaşlandıkça kürklerinin rengi değişir. Ayrıca kurtların burunları köpeklerdeki gibi asla pembemsi olmaz. 5) Kurtların kuyrukları hareket esnasında yukarı doğru kıvrılmaz, düz durur. Ve kuyruklarının uç noktaları genellikle siyahtır, beyaz rengi çok nadir görülür. 4) Kurtlar genellikle kış aylarında çiftleşirler. Erkek kurtların testisleri çiftleşme sezonunun dışında fark edilemeyecek kadar küçülür. Köpekler için bu geçerli değildir. 3) Yapılan bir deneye göre, kurtlar zorluklara karşı ısrarlı bir duruş sergilerler. Halbuki köpekler birkaç deneyişten sonra insanlarla iletişime geçerek yardım isterler. 2) Bazı köpekler kurtlar gibi uluyabilirler fakat kurtlar asla köpekler gibi havlayamazlar. Hava koşullarına ve bölgelere bağlı olarak kurt ulumaları 12 km öteden duyulabilecek bir seviyeye kadar çıkabilir. 1) Kurtlar eğitim esnasında köpeklere göre daha kolay sıkılırlar ve verilen komutlara olan duyarlılıklarını çabuk kaybederler. Kurtların savunma içgüdüleri yüzünden köpekler gibi kolay evcilleşmeleri çok zordur.
Vahşi Hayvanlar . 00:30
Vahşi Hayvanlar . 712 izlenme - 2 yıl önce Atların Koşusu Ve Ardından Derin Suların Dalgalaması
vahşi yaşam - kara şahinler 01:37
vahşi yaşam - kara şahinler 1.463 izlenme - 5 yıl önce
Sıçanı Dört Saatte Yutan Yılan 00:48
Sıçanı Dört Saatte Yutan Yılan 720 izlenme - 2 yıl önce Bu görüntüler kuzeniyle beraber evlerinde keyif yaparken gördükleri karşısında şaşkınlık yaşayan Tim Sharman tarafından çekildi...Çatıdan aşağı düşen bu şeyin ne olduğunu merak eden Sharman eline kamerasını alarak yaklaşık 2 metrelik yılanın 40 santimetrelik bir sıçanı nasıl yuttuğunu görüntüledi. Onu boğmak için yaklaşık yarım saat uğraşan yılan, yarım saatin sonunda sıçanı yutmaya başlıyor.4 saatlik bir uğraşın ardından yılan bir anda pes ediyor. Bu sıçanın kendisi için çok büyük olduğunu anlayan yılan, sıçanı geri çıkarıyor.Sharmanı; "Ölmek üzere olan bir insanın nefes alış verişi gibi ses çıkarıyordu, 4 saat sonra onu geri çıkardı ve gözden uzaklaştı." dedi.
Sanatın Gücü Mark Rothko 49:02
Sanatın Gücü Mark Rothko 2.378 izlenme - 4 yıl önce
Cüneyt Arkın Yakalarsa Döver - Gülşen Bubikoğlu (Vahşi Gelin) 02:33
Cüneyt Arkın Yakalarsa Döver - Gülşen Bubikoğlu (Vahşi Gelin) 1.212 izlenme - 2 yıl önce Bir ağa oğlu olan Temel (Tanju Gürsu) üniversite öğrencisi olan genç ve güzel Necmiye (Gülşen Bubikoğlu) ile evlenmek istemektedir. Necmiye bu isteği kabul etmese de ailelerinin zorlaması üzerine büyük bir otelde yapılan nişan töreni sırasında otelden kaçar. Temel ve adamları peşine düşerlerse de Necmiye’yi yakalayamazlar. Genç kız bir otele sığınır ve orada saklanır. Bu arada Temel de gazeteye ilan vermiştir. Olaylar genç kızı ödüllü bir yazarla karşılaştırır. Adı Murat (Cüneyt Arkın) olan bu genç adam yalnız yaşayan, yakışıklı ama aynı oranda da çok kaba bir insandır. Otelde çalışan bir görevli gazetede çıkan ilandaki resminden tanıyıp Temel’e haber verir. Temel otele gelir. Odaya girdiğinde Murat ile Necmiye’yi bir arada görür. Genç kızın ricası ile Temel’e sevgili olduklarını söylerler. Temel gittikten sonra Murat oteli terketmiş, kendince şımarık, kaprisli ama çaresiz olan genç kızdan kurtulmuştur. Oysa Necmiye bir fırsatını bulup, Murat’ın arabasına saklanmıştır. Murat kent dışındaki evine gider ve yarım bıraktığı yazılarına devam etmeye başlar. Necmiye ise gizlice eve girer. İkisinin arasında çok zor ve gülünç bir ilişki başlamıştır. Sanki ateşle barut bir araya gelmiştir. Ama sonunda birbirlerine gerçekten aşık olurlar. Bu arada öfkeli ve kıskanç eski nişanlı peşlerine düşmüştür. Yerlerini öğrenir ve adamlarıyla birlikte genç kızı kaçırır. Bu arada Murat’ı da çok kötü döverler. Temel ve Necmiye evlenecekleri sırada Murat çıkagelir ve Necmiye’yi kaçırır. Kovalamaca yeniden başlar. Ama bir uçurumun kenarında zorla güzellik olmayacağının bilincine varan Temel iki sevgiliyi rahat bırakmaya karar verir ve Necmiye’nin kız kardeşiyle evleneceğini açıklar. Bu genç aşıklar için bir mutlu son anlamına gelmektedir. Filmin Adı: Vahşi Gelin Yönetmen: Osman Seden Oyuncular: Gülşen Bubikoğlu, Cüneyt Arkın Yapım: Erler Film Yapımcı: Türker İnanoğlu Yapım Yılı: 1978
 Yaban domuzu timsaha böyle yem oldu 01:42
Yaban domuzu timsaha böyle yem oldu 1.160 izlenme - 3 yıl önce Vahşi köpeklerin sıkıştırdığı yaban domuzu, timsaha yem oldu. Safariye çıkan bir grup turistin çektiği görüntüler, televizyonlarda izlemeye alıştığımız vahşi yaşamın acımasız yüzünü bir kez daha gösterdi. Aç vahşi köpekler, bölgeyi kaplayan uçsuz bucaksız ovanın ortasındaki gölette sıkışan Afrika yaban domuzunu yemeyi beklerken, elleri boş dönmek zorunda kaldı. Gölet içinde güvende olduğunu düşünen yaban domuzu, turistlerin çığlıkları arasında, arkasında bekleyen timsaha yem oldu.
Timsaha Parmak Atmak 01:16
Timsaha Parmak Atmak 334 izlenme - 9 ay önce Bilim adamları timsahların tek bir organa sahip olduğunu ve cinsiyeti anlamak için bu organa parmak sokulması gerektiğini belirtiyor.
H.Channel | Biyografiler: Ernesto Che Guevara 43:33
H.Channel | Biyografiler: Ernesto Che Guevara 3.041 izlenme - 4 yıl önce http://www.facebook.com/BelgeselGunlugu
Vaşağın Başına Gelenler 03:44
Vaşağın Başına Gelenler 1.139 izlenme - 3 yıl önce Zavallı bir vaşak bu kapana yakalanınca, tabii ki yaralanıyor. Neyse ki bu iki adam onu kurtarıp ormana salıyor. Ama sırada ne yazık ki başka kurbanlar var gibi! Ava çıkan avlanmasın da...
VAHŞİ KÖPEKLER SIRTLANI CANLI YİYORLAR 02:17
VAHŞİ KÖPEKLER SIRTLANI CANLI YİYORLAR 351 izlenme - 9 ay önce Vahşi köpek sürüsünün ortasında kalan sırtlan, canlı canlı yem oluyor...
Wildlife 00:30
Wildlife 686 izlenme - 2 yıl önce Wildlife
Hayvanlar 00:30
Hayvanlar 520 izlenme - 2 yıl önce Arkadaşlar Bu Sadece Bir Hayvan Klasiği Bunu Herkez İzlemeli Bence
Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel) 44:58
Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel) 266 izlenme - 6 ay önce Vahşi Alaska (Türkçe Belgesel izle) Çevre bilimci Chris Morgan, Alaska’nın muhteşem vahşi doğasında motosiklet yolculuğuna çıkarak Kuzey Amerika’da yaşayan üç ayı türünün daha önce tanık olmadığınız dünyasını ekranlarınıza taşıyor.
Hayvanlar Alemi 00:30
Hayvanlar Alemi 798 izlenme - 2 yıl önce America And Russian
Kemal Sunal - Mayom Neyim Yok Benim (Şark Bülbülü) 03:06
Kemal Sunal - Mayom Neyim Yok Benim (Şark Bülbülü) 782 izlenme - 1 yıl önce Kemal Sunal amcanın donla havuza girdiği sahne, öncesindeki "mayom neyim yok benim" repliği Anadolu delikanlısının İstanbul kızları karşısında madara olduğu andır.
Vahşi Çiçek - Cüneyt Arkın & Leyla Kenter (1971 - 90 dk) 01:29:39
Vahşi Çiçek - Cüneyt Arkın & Leyla Kenter (1971 - 90 dk) 751 izlenme - 8 ay önce Yaşamını zehir eden bir kuşku nedeniyle, iş adamı kocasını terkedip, sonunda yuvasına dönen bir kadının öyküsüdür. Notlar : Sinemascop olarak çekildi. Yönetmen : Ö. Lütfü Akad Senaryo : Safa Önal, Ö. Lütfü Akad, Erdoğan Tünaş Yapımcı : Hürrem Erman Görüntü Yönetmeni : İlhan Arakon Vizyona Giriş Tarihi : 01 Mart 1972 Süre : 90 dk Tür : Dram, Duygusal Oyuncular: Cüneyt Arkın, Leyla Kenter, Yıldırım Önal, Kuzey Vargın, Ceyda Karahan, Hüseyin Kutman, Akın Turan, Muammer Gözalan, Cevat Kurtuluş, Ekrem Dümer, Mustafa Yavuz, Süheyl Eğriboz, Cevdet Arıkan, Muzaffer Mozayik, Hakkı Kıvanç, Mehmet Büyükgüngör, Meral Kurtuluş, Aynur Yetkin, Abdurrahman Palay, Rıza Tüzün, Agah Hün, Zafer Önen, Toron Karacaoğlu
NG | Soğuk Kanlı Katiller 46:57
NG | Soğuk Kanlı Katiller 2.912 izlenme - 4 yıl önce https://www.facebook.com/BelgeselGunlugu