Hoşgeldiniz!

Varikosel Videoları İzle

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı - Dr. Cüneyd Sevinç 16:40
Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı - Dr. Cüneyd Sevinç 225 izlenme - 1 yıl önce Varikosel cerrahi tedavisinde amaç, hastalıklı toplardamarları bağlamak, testise temiz kan getiren atardamarı, sperm kanalını (vas deferens) ve lenf damarlarını korumaktır. Bu ameliyat mutlaka "MİKROCERRAHİ" tekniği ile yani ameliyat mikroskopu kullanılarak yapılmalıdır. Mikrocerrahi yöntemi ile hastalığın tekrar etmesi (nüks) ihtimali %1 iken, ameliyat mikroskopu kullanılmaz ise bu oran 'dir. Ayrıca Mikrocerrahi yöntemi ile yapılan ameliyat sonucunda 1. yılda gebelik oranı C iken 2. yılda `’lara varabilmektedir. Mikrocerrahi yöntemiyle gerçekleştirilen çift taraflı (bilateral) varikosel ameliyatının aşamaları hakkında Dr. Cüneyd Sevinç bilgiler veriyor. http://www.urolojiistanbul.com Daha fazla bilgi ve sorularınız için İletişim: +90 (212) 867 79 72 varikosel
Varikoseli olan erkeklerin çocuk sahibi olmasında bir sıkıntı var mıdır ? 01:04
Varikoseli olan erkeklerin çocuk sahibi olmasında bir sıkıntı var mıdır ? 107 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varkoseli olan hastaların illaki çocuğu olmayacak diye bir durum yoktur. Varikosel hastalarda belki @ civarında kısırlığa sebep olacaktır.hangi hastalığın kısırlığa sebep olduğunu spermparametreleriyle anlıyoruz. Varikol ilerleyen bir hastalık olduğu için hastalarda operasyon öneriyoruz.
Varikosel ağrısı nasıl geçer ? 00:35
Varikosel ağrısı nasıl geçer ? 94 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikosel genellikle çok fazla ayakta kalmayla ortaya çıktığı için tedavisinde de genellikle sırt üstü yatma, dinlenmeyle geçebilir. Bunlarla geçmiyorsa son olarak cerrahi tedavi uygulanır.
Varikosel ameliyatı nasıl yapılır ? 01:06
Varikosel ameliyatı nasıl yapılır ? 93 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Amelit günü birlik yapılan ameliaylarımızdan biridir. Yaklaşık 15ila 45 dakika arasında sürer. Yaklaşık 1.5cmlik bir kesiyle penisin sol yada sağ tarfından girerek yapılan bir ameliyat çeşididir. Normal klasik yöntemle yapılabildiği gibi hastanemizde mikro errahi yöntemle yapılmaktadır. Kesinlikle mikrocerrahi yöntem tavsiye edilir.
Varikosel Belirtileri 01:00
Varikosel Belirtileri 62 izlenme - 2 yıl önce Varikosel nedir? Varikosel belirtileri nelerdir? Erkeklerde kısırlık nedenleri nelerdir? Varikosel nedenleri nelerdir? Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Burçin Tunç yanıtlıyor.
Varikosel Ameliyatı Nasıl Yapılır 00:53
Varikosel Ameliyatı Nasıl Yapılır 81 izlenme - 2 yıl önce Erkeklerde kısırlık sebeplerinden varikosel tedavisinasıl yapılır? Varikosel ameliyatı vücudun neresinden yapılır. Mikrocerrahi yöntem kullanılır mı? Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Burçin Tunç bilgi veriyor.
Varikosel, ameliyattan sonra tekrar edebilir mi ? 00:30
Varikosel, ameliyattan sonra tekrar edebilir mi ? 57 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikosel uygun yapılmadığı takdirde tekrarlayabilir. Özellikle klasik yöntemde mikrocerrahide bu en aza inmektedir.
Varikosel ilaçla tedavi edilebilir mi ? 00:27
Varikosel ilaçla tedavi edilebilir mi ? 49 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Tedavisi cerrahidir. İlaçla tedavisi mümkün değildir. Sadece ağrısı olan hastalara ağrı kesici verilebilir.
Varikoselin belirtileri nelerdir ? 00:39
Varikoselin belirtileri nelerdir ? 45 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikoselli bir hasta bize daha çok sol kasığında ağrıyla başvurur. Bazende evlenmiş çocuğu olmuyorsa başvurabilir. Bazen de kendi muaynesiyle testis üzerindeki damarların genişlemiş hamur kıvamında ele gelmesiylede başvurabilirler.
Varikosel tanısı koymak için hangi testler yapılır ? 00:58
Varikosel tanısı koymak için hangi testler yapılır ? 43 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikosel aslında çoğu kez muayneyle konuyor. Fizik muayne sırasında testisin üst damarlarının genişlemiş olması teşhis için yeterlidir. Doopleer ultrasyon yapılarak damarların çapları ölçülebilir. Sperm sayısını etkileyip etkilemediğine bakılır.
Varikosel Nedir? 01:29
Varikosel Nedir? 37 izlenme - 1 yıl önce En sık rastlanan ve tedavi edilebilen kısırlık hastalığı Varikosel hakkında Op. Dr. Çağrı Güneri merak edilenleri anlattı.
Kısırlık (4 / 5) 01:01
Kısırlık (4 / 5) 93 izlenme - 3 yıl önce Kısırlık Tedavisi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Savaş Aksoy, Doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/Uzman/Detay/op-dr-savas-aksoy/24
Varikoselin nedenleri nelerdir ? 00:47
Varikoselin nedenleri nelerdir ? 24 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikosellin nedenleri çok tartışmalıdır. Genellikle bu toplardamarlardaki kanın kalbe geri dönecekken göllenmsi gibi bir damar hastalığı olabileceği gibi meslek hastalığı da olabilir.
Varikosel hastaları çocuk sahibi olabilirler mi? 01:13
Varikosel hastaları çocuk sahibi olabilirler mi? 38 izlenme - 2 yıl önce Varikosel en sık rastlanan kısırlık sebeplerinden biridir. Varikosel hastaları basit bir ameliyat sonrası çocuk sahibi olabilirler.
Varikosel nedir ? 00:57
Varikosel nedir ? 22 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikosel genç erkeklerin hastalığıdır. 20 il 40-45 yaşları arasında en fazla görülür. Çoğu kez toplumun büyük kısmında vardır kısırlık tedavisi için başvuran hastaların nın görülmektedir. Varikosel testisin toplardamarlarının genişlemesi hastalığıdır. Ağrı yapabilir. Tedavisi cerrahidir. Ya ağrı önlemek için yada kısırlığı önlemek için yapılır.
Varikosel belirtileri nelerdir? 00:21
Varikosel belirtileri nelerdir? 24 izlenme - 1 yıl önce Varikosel testisler sarkıklık, ağrı ve rahatsızlık hissi yaratır. Sperm analizini bozarak kısırlığın ortaya çıkmasına yol açar. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Varikosel nedir, nasıl teşhis edilir? 01:08
Varikosel nedir, nasıl teşhis edilir? 17 izlenme - 2 yıl önce Varikosel testisin kirli kanını kalbe götüren damarlardaki genişlemedir. Doğuştan kaynaklanabildiği gibi erişkinlikte de ortaya çıkabilir.
Hastaların Dilinden: Seyfettin Gökmen 00:49
Hastaların Dilinden: Seyfettin Gökmen 35 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Seyfettin Gökmen
Varikosel nasıl teşhis edilir? 00:31
Varikosel nasıl teşhis edilir? 10 izlenme - 1 yıl önce Varikosel şüphesi söz konusuysa öncelikle fizik muayene yapılır. Fizik muayenenin yetersiz kaldığı durumlarda Doppler ultrason ile damarların ne kadar genişlediği tespit edilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Varikosel nasıl tedavi edilir? 00:59
Varikosel nasıl tedavi edilir? 9 izlenme - 1 yıl önce Varikosel kısırlığa veya geçmeyen şiddetli ağrılara sebep oluyorsa tedavi edilmesi gerekir. Mikroskopik varikoselektomi yöntemiyle varisli damarlar devre dışı bırakılır. Mikroskop, işlem sırasında diğer damarların zarar görmesini önler. Varikosel açık ameliyatla da tedavi edilebilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Hastaların Dilinden: Rıdvan Özel 01:18
Hastaların Dilinden: Rıdvan Özel 22 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Rıdvan Özel
Varikosel nedir? 00:24
Varikosel nedir? 3 izlenme - 1 yıl önce Varikosel, testisin etrafındaki kirli kanı uzaklaştıran toplardamarların kapakçıklarının iyi çalışamaması nedeniyle o damarın genişlemesi durumunda ortaya çıkar. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."