Hoşgeldiniz!

Varikosel

Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı - Dr. Cüneyd Sevinç 16:40
Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı - Dr. Cüneyd Sevinç 427 izlenme - 2 yıl önce Varikosel cerrahi tedavisinde amaç, hastalıklı toplardamarları bağlamak, testise temiz kan getiren atardamarı, sperm kanalını (vas deferens) ve lenf damarlarını korumaktır. Bu ameliyat mutlaka "MİKROCERRAHİ" tekniği ile yani ameliyat mikroskopu kullanılarak yapılmalıdır. Mikrocerrahi yöntemi ile hastalığın tekrar etmesi (nüks) ihtimali %1 iken, ameliyat mikroskopu kullanılmaz ise bu oran 'dir. Ayrıca Mikrocerrahi yöntemi ile yapılan ameliyat sonucunda 1. yılda gebelik oranı C iken 2. yılda `’lara varabilmektedir. Mikrocerrahi yöntemiyle gerçekleştirilen çift taraflı (bilateral) varikosel ameliyatının aşamaları hakkında Dr. Cüneyd Sevinç bilgiler veriyor. http://www.urolojiistanbul.com Daha fazla bilgi ve sorularınız için İletişim: +90 (212) 867 79 72 varikosel
Varikoseli olan erkeklerin çocuk sahibi olmasında bir sıkıntı var mıdır ? 01:04
Varikoseli olan erkeklerin çocuk sahibi olmasında bir sıkıntı var mıdır ? 312 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varkoseli olan hastaların illaki çocuğu olmayacak diye bir durum yoktur. Varikosel hastalarda belki @ civarında kısırlığa sebep olacaktır.hangi hastalığın kısırlığa sebep olduğunu spermparametreleriyle anlıyoruz. Varikol ilerleyen bir hastalık olduğu için hastalarda operasyon öneriyoruz.
Varikosel ağrısı nasıl geçer ? 00:35
Varikosel ağrısı nasıl geçer ? 255 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikosel genellikle çok fazla ayakta kalmayla ortaya çıktığı için tedavisinde de genellikle sırt üstü yatma, dinlenmeyle geçebilir. Bunlarla geçmiyorsa son olarak cerrahi tedavi uygulanır.
Varikosel, ameliyattan sonra tekrar edebilir mi ? 00:30
Varikosel, ameliyattan sonra tekrar edebilir mi ? 227 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikosel uygun yapılmadığı takdirde tekrarlayabilir. Özellikle klasik yöntemde mikrocerrahide bu en aza inmektedir.
Varikosel ameliyatı nasıl yapılır ? 01:06
Varikosel ameliyatı nasıl yapılır ? 206 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Amelit günü birlik yapılan ameliaylarımızdan biridir. Yaklaşık 15ila 45 dakika arasında sürer. Yaklaşık 1.5cmlik bir kesiyle penisin sol yada sağ tarfından girerek yapılan bir ameliyat çeşididir. Normal klasik yöntemle yapılabildiği gibi hastanemizde mikro errahi yöntemle yapılmaktadır. Kesinlikle mikrocerrahi yöntem tavsiye edilir.
Varikoselin Nedenleri Nelerdir? 02:02
Varikoselin Nedenleri Nelerdir? 13 izlenme - 2 ay önce Varikosel, erkekteki testislerden (sperm üreten yumurtalıklardan) kalbe dönen toplardamarlarda oluşan bir çeşit varisleşme yani damar genişlemesidir. Genellikle hafif düzeylerinde hiçbir bulgu vermeyebilir. Ancak yıllar içersinde ilerleyerek torbalarda şişkinlik, nadiren ağrı ve ayrıca sperm yapım ve hareket bozukluğuna neden olabilir. Çok ilerlemiş durumlarda testis boyutlarında azalma ve temel erkeklik hormonu olan testosteron yapımında bozukluklara da neden olabileceği söylenir. Skrotum denilen ve testisleri koruyan dış torbalardaki ısı vücut ısısından genellikle birkaç derece daha düşüktür. Yani spermlerin en sağlıklı biçimde üretilmesi için normal vücut ısısından daha serin bir ortama gereksinim vardır. Torbaların içersinde oluşan varisler içersinde kan göllenmesi oluşacağından, artan ısı sperm üretimini olumsuz etkiler ve sperm kalitesini bozabilir. Sadece ısı artışı değil, ileri sürülen bir başka teori de artm
Varikosel Ameliyatı Nasıl Yapılır? 01:15
Varikosel Ameliyatı Nasıl Yapılır? 9 izlenme - 2 ay önce Varikosel, erkekteki testislerden (sperm üreten yumurtalıklardan) kalbe dönen toplardamarlarda oluşan bir çeşit varisleşme yani damar genişlemesidir. Genellikle hafif düzeylerinde hiçbir bulgu vermeyebilir. Ancak yıllar içersinde ilerleyerek torbalarda şişkinlik, nadiren ağrı ve ayrıca sperm yapım ve hareket bozukluğuna neden olabilir. Çok ilerlemiş durumlarda testis boyutlarında azalma ve temel erkeklik hormonu olan testosteron yapımında bozukluklara da neden olabileceği söylenir. Skrotum denilen ve testisleri koruyan dış torbalardaki ısı vücut ısısından genellikle birkaç derece daha düşüktür. Yani spermlerin en sağlıklı biçimde üretilmesi için normal vücut ısısından daha serin bir ortama gereksinim vardır. Torbaların içersinde oluşan varisler içersinde kan göllenmesi oluşacağından, artan ısı sperm üretimini olumsuz etkiler ve sperm kalitesini bozabilir. Sadece ısı artışı değil, ileri sürülen bir başka teori de artm
Varikosel ilaçla tedavi edilebilir mi ? 00:27
Varikosel ilaçla tedavi edilebilir mi ? 99 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www. hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Tedavisi cerrahidir. İlaçla tedavisi mümkün değildir. Sadece ağrısı olan hastalara ağrı kesici verilebilir.
Varikosel Belirtileri 01:00
Varikosel Belirtileri 90 izlenme - 2 yıl önce Varikosel nedir? Varikosel belirtileri nelerdir? Erkeklerde kısırlık nedenleri nelerdir? Varikosel nedenleri nelerdir? Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Burçin Tunç yanıtlıyor.
Varikosel nedir, kısır olma riski doğurur mu? 01:01
Varikosel nedir, kısır olma riski doğurur mu? 46 izlenme - 9 ay önce Anadolu Sağlık Grubu hastaneleri Üroloji bölümünden Prof. Dr. Şerif Uygur, MigrosTV izleyicileri için değerli bilgiler verdi. Merak edilen konulardan biri; Varikosel nedir, kısır olma riski doğurur mu? Yanıtını profesörümüzden alıyoruz. Sağlık ve yaşam konusunda merak edilen bilgiler ve uzman röportajları için MigrosTV'yi izlemeye devam edin.
Varikosel Ameliyatı Nasıl Yapılır 00:53
Varikosel Ameliyatı Nasıl Yapılır 115 izlenme - 2 yıl önce Erkeklerde kısırlık sebeplerinden varikosel tedavisinasıl yapılır? Varikosel ameliyatı vücudun neresinden yapılır. Mikrocerrahi yöntem kullanılır mı? Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Burçin Tunç bilgi veriyor.
Varikoselin Belirtileri Nelerdir? 01:25
Varikoselin Belirtileri Nelerdir? 5 izlenme - 2 ay önce Varikosel, erkekteki testislerden (sperm üreten yumurtalıklardan) kalbe dönen toplardamarlarda oluşan bir çeşit varisleşme yani damar genişlemesidir. Genellikle hafif düzeylerinde hiçbir bulgu vermeyebilir. Ancak yıllar içersinde ilerleyerek torbalarda şişkinlik, nadiren ağrı ve ayrıca sperm yapım ve hareket bozukluğuna neden olabilir. Çok ilerlemiş durumlarda testis boyutlarında azalma ve temel erkeklik hormonu olan testosteron yapımında bozukluklara da neden olabileceği söylenir. Skrotum denilen ve testisleri koruyan dış torbalardaki ısı vücut ısısından genellikle birkaç derece daha düşüktür. Yani spermlerin en sağlıklı biçimde üretilmesi için normal vücut ısısından daha serin bir ortama gereksinim vardır. Torbaların içersinde oluşan varisler içersinde kan göllenmesi oluşacağından, artan ısı sperm üretimini olumsuz etkiler ve sperm kalitesini bozabilir. Sadece ısı artışı değil, ileri sürülen bir başka teori de artm
Varikosel tanısı koymak için hangi testler yapılır ? 00:58
Varikosel tanısı koymak için hangi testler yapılır ? 67 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikosel aslında çoğu kez muayneyle konuyor. Fizik muayne sırasında testisin üst damarlarının genişlemiş olması teşhis için yeterlidir. Doopleer ultrasyon yapılarak damarların çapları ölçülebilir. Sperm sayısını etkileyip etkilemediğine bakılır.
Varikosel Nedir? 01:58
Varikosel Nedir? 3 izlenme - 1 ay önce Varikosel; testislerin toplardamardaki genişlemesini ifade eden bir tıp terimidir. Özellikle çocuk sahibi olma yolunda problem yaşayan bireylerin sıkça duyduğu bir terimdir. Peki varikosel nedir, varikoselin teşhisi nasıl yapılır ve varikoselin tedavi yöntemleri nelerdir? Varikosel hakkındaki tüm detaylı bilgilere videomuzdan erişebilirsiniz.
Varikoselin belirtileri nelerdir ? 00:39
Varikoselin belirtileri nelerdir ? 56 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikoselli bir hasta bize daha çok sol kasığında ağrıyla başvurur. Bazende evlenmiş çocuğu olmuyorsa başvurabilir. Bazen de kendi muaynesiyle testis üzerindeki damarların genişlemiş hamur kıvamında ele gelmesiylede başvurabilirler.
Varikosel Ne Demektir Kısırlıkta Önemi Nedir? 01:29
Varikosel Ne Demektir Kısırlıkta Önemi Nedir? 4 izlenme - 2 ay önce Varikosel, erkekteki testislerden (sperm üreten yumurtalıklardan) kalbe dönen toplardamarlarda oluşan bir çeşit varisleşme yani damar genişlemesidir. Genellikle hafif düzeylerinde hiçbir bulgu vermeyebilir. Ancak yıllar içersinde ilerleyerek torbalarda şişkinlik, nadiren ağrı ve ayrıca sperm yapım ve hareket bozukluğuna neden olabilir. Çok ilerlemiş durumlarda testis boyutlarında azalma ve temel erkeklik hormonu olan testosteron yapımında bozukluklara da neden olabileceği söylenir. Skrotum denilen ve testisleri koruyan dış torbalardaki ısı vücut ısısından genellikle birkaç derece daha düşüktür. Yani spermlerin en sağlıklı biçimde üretilmesi için normal vücut ısısından daha serin bir ortama gereksinim vardır. Torbaların içersinde oluşan varisler içersinde kan göllenmesi oluşacağından, artan ısı sperm üretimini olumsuz etkiler ve sperm kalitesini bozabilir. Sadece ısı artışı değil, ileri sürülen bir başka teori de artm
Varikosel Problemi Kısırlığı Nasıl Etkiliyor? 02:38
Varikosel Problemi Kısırlığı Nasıl Etkiliyor? 2 izlenme - 2 hafta önce Medicana Bahçelievler Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Zafer Oyman, varikosel problemi kısırlığı nasıl etkiliyor? sorusunu bizler için yanıtladı.
Varikoselin nedenleri nelerdir ? 00:47
Varikoselin nedenleri nelerdir ? 42 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikosellin nedenleri çok tartışmalıdır. Genellikle bu toplardamarlardaki kanın kalbe geri dönecekken göllenmsi gibi bir damar hastalığı olabileceği gibi meslek hastalığı da olabilir.
Varikosel nedir ? 00:57
Varikosel nedir ? 30 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Şahin varikosel hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Kliniğinde ; prostat büyümesi, böbrek ve idrar yolları taşları, İdrar yolları tıkanıklığı, iktidarsızlık, kısırlık, idrar kaçırma, böbrek, mesane, prostat ve yumurta kanserleri , idrar yolu iltihapları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve ürolojik organ yaralanmalarının tedavisiyle birlikte ve açık cerrahi ameliyatlar yanında, endoskopi ve laparoskopi gibi modern teknolojik yöntemlere dayalı kapalı ameliyatlar da gerçekleştirilir. Varikosel genç erkeklerin hastalığıdır. 20 il 40-45 yaşları arasında en fazla görülür. Çoğu kez toplumun büyük kısmında vardır kısırlık tedavisi için başvuran hastaların nın görülmektedir. Varikosel testisin toplardamarlarının genişlemesi hastalığıdır. Ağrı yapabilir. Tedavisi cerrahidir. Ya ağrı önlemek için yada kısırlığı önlemek için yapılır.
Kısırlık (4 / 5) 01:01
Kısırlık (4 / 5) 96 izlenme - 3 yıl önce Kısırlık Tedavisi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Savaş Aksoy, Doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/Uzman/Detay/op-dr-savas-aksoy/24