Hoşgeldiniz!

vatoz

Tabak Görevi Gören Hatunun Vatoz Gibi Emilmesi 02:04
Tabak Görevi Gören Hatunun Vatoz Gibi Emilmesi 19.645 izlenme - 4 ay önce Meyveyi kadının üzerine koyarak servis eden adam ve kadına vatoz balığı gibi yapışan abazanın anlamsız hallerini izliyoruz. Abla cilt bakımına girse bu kadar detaylı arınamazdı.
İnsan Yüzlü Balık 02:45
İnsan Yüzlü Balık 7.473 izlenme - 1 yıl önce Mersin'de balıkçıların ağına takılan insan yüzlü 2 balık, vatandaşların yoğun ilgisini çekti. 1 metrenin üzerindeki boyları ile tezgahları süsleyen balıkların, köpek balığı cinsinden olan 'sapan' balığı olduğu belirtildi. Geçen yıl Mersin'de sadece bir tane çıkan insan yüzlü balık, bu yıl ise 3 kere denizde ağlara takıldı. Mersinli balıkçılar, Akdeniz açıklarında insan yüzünü andırması ile dikkat çeken ve denizlerde ender görülen 2 sapan balığı yakaladı. Mersin Balık Pazarı'nda, balıkçıların tezgahını süsleyen 1 metrenin üzerindeki sapan balıkları, alışveriş için pazara gelen vatandaşların da ilgisini çekiyor. Balıkçılar tarafından daha da ilgi çekici hale gelmesi için baş kısmına gözlük takılan balığın bol bol fotoğrafı çekiliyor. Balıkla ilgili açıklamalarda bulunan Mersin Balıkçılar Derneği Başkanı Faruk Polat, balıkçılar arasında 'deniz kızı' da denilen sapan balığının normalde açık denizlerde yaşadığını ifade ederek, "Genelde okyanusta yaşayan bir balık. Arada yolları şaşırdığı zaman yada havaların etkisiyle bazen Akdeniz bölgemize kayan balıklardan biri. Özellikle insan yüzlü dediğimiz balık buradan önce Hindistan'da çıktı. Orada tabi insanlar farklı tepki göstermişti. Balıkta göz, dudak kısmı, karın bölgesi gibi insana benzeyen bir yapısı var" dedi. "Şeker hastalığına iyi geliyor" Bu balığın şeker hastalarına çok iyi geldiğini ifade eden Polat, "Şekeri düşüren bir balık. Bilimsel olarak da bu ispat edilmiş durumdadır. Ancak bu balık sürekli çıkan bir balık değildir. Bu balık yılda çok nadir çıkar. Senede 1 veya en fazla 2 kere bu balık çıkıyor. Geçen yıl 1 kere denizlerimizden çıkmıştı ancak bu sene bu sayı arttı. Şimdiye kadar 3 kere bizim ağlarımıza takıldı. Buda şunu gösteriyor ki önümüzdeki yıllarda bu balık buradan daha fazla çıkabilir. Çünkü bu balıklar sürü halinde geziyor ve avcı balıklardır. Okyanustan avının peşine gelmesinden dolayı burada av oluyorlar. Tabi biz yakaladığımız bu balıkları az çıktığı için donduruyor. Bu balık şeker hastalığına iyi geldiği için bize abone olan şeker hastaları var, onlara bunları veriyoruz" şeklinde konuştu. Türkiye'de bu balığa 'sapan' isminin verildiğini kaydeden Polat, "Bu balık köpek balığının saldırmayan bir cinsi. Bu balığın çıktığı bazı ülkelerde balığa farklı gözle bakanlar oluyor, saygı gösteriyorlar. Tabii bizde bu söz konusu değil. Biz bunu balık olarak kabul ediyoruz. Burada insanlar bunu görünce şaşırıyor. Çünkü insanlar bunu görünce, denizde de bize benzeyen canlılar var diyorlar ve ilgilerini çekiyor. Bizim asıl amacımız bu balığı şeker hastalarına ulaştırmak. Ama en güzel boyutu bizim insanlarımıza faydalı olmamız. Eğer bu balık insanlara faydalı oluyorsa ne mutlu bize. Tabi bu balıklardan kaçan palamutta bizi denizlerimizde bol bol çıkmaya başladı. Buda bizim açımızdan bir diğer sevindirici olaydır" dedi.
Vatoz Balığının Doğum Anı 01:55
Vatoz Balığının Doğum Anı 2.059 izlenme - 7 ay önce Sahilde buldukları vatoz balığına doğum yaptıran insanlar,yardım etmeleri iyi bişey mi kötü bişey mi anlamadım ama doğal olsa belki daha iyi olurdu.
Dev Vatoz Deniz Kıyısındaki Adama Saldırdı 01:22
Dev Vatoz Deniz Kıyısındaki Adama Saldırdı 9.655 izlenme - 4 yıl önce Avusturalya'da plajda yüzen adam, korkutmak istediği vatozun saldırısına uğradı.
Hayalet Vatozundan Esinlenilerek Yapılan Gerçekçi Robot 01:09
Hayalet Vatozundan Esinlenilerek Yapılan Gerçekçi Robot 871 izlenme - 3 ay önce Araştırmacılar, İngilizce adı "Manta Ray" olan ve su altında süzülerek yüzen "hayalet vatozuna" benzer şekilde yüzebilen, "MantaDroid" adını verdikleri bir su altı robotu yaptılar. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
alanyada balık avı 03:00
alanyada balık avı 14.657 izlenme - 9 yıl önce vatozla mücadele
Vatos Balığı ile Irina Shayka Aşkı 01:06
Vatos Balığı ile Irina Shayka Aşkı 5.089 izlenme - 2 yıl önce Irina bikinisinin arasına balık sıkıştırınca gözlerim sulanmaya başladı.buda yetmezmiş gibi sonra arkadan gelen vatos irina ya dokundu ve irina nın hoşuna gitti ve vatosla irina adeta bir aşk yaşadı.sonra kamerayı kapattılar dahada ileri gitmişlerdir umarım.ve biz hala yanlızız. O bikini arasına sıkışan balığı bile kıskandım lan.
Maldivler'de Köpekbalıklarını Ve Vatozları Besleyen Adan 00:52
Maldivler'de Köpekbalıklarını Ve Vatozları Besleyen Adan 3.160 izlenme - 1 yıl önce Sosyal medyada dolaşan bu paylaşım deniz canlılarının ilginç dünyasını gözler önüne seriyor. Geride bıraktığımız yıllarda Maldivler’de kaydedilmiş olan bu görüntü yüzbinlerce beğeni almış. Bize uzak sandığımız deniz canlılarının aslında evimizdeki kedi ve köpekten çok da farklı olmadığını gösteren bu paylaşımda deniz kıyısına gelmiş vatoz ve köpek balıklarını besleyen bir adamı görüyoruz. Adamın attığı yeme üşüşen köpek balıkları son derece ilginç bir görüntü çıkarıyor ortaya.
Dev Vatozlar ile Yüzen Kız 00:53
Dev Vatozlar ile Yüzen Kız 3.374 izlenme - 1 yıl önce Okyanus derinliğinde manta vatozlarıyla yüzen adrenalin tutkunu kızın kameraya yansıyan görüntüleri sizlerle.
Vatozla Arkadaş Olan Çocuk 03:37
Vatozla Arkadaş Olan Çocuk 3.792 izlenme - 3 yıl önce Stringrayi alıştırmışlar sahile, sadece alışmakla kalmamış insanlardan korkmamayı da öğrenmiş. Çocuk bundan faydalanıp eliyle besliyor hayvanı, bir yandan da okşuyor.
Cüce Vatozlarım 01:37
Cüce Vatozlarım 5.197 izlenme - 5 yıl önce Cüce Vatozlarım
Köpek Balığı ve Vatozu Elleriyle Denize Bırakan Adam 01:08
Köpek Balığı ve Vatozu Elleriyle Denize Bırakan Adam 481 izlenme - 5 ay önce Güney Afrika'nın Durban kentinde bir adam karaya vurmuş halde bulunan vatoz ve köpek balığını denize bırakarak ölümden kurtaran yüreği güzel adam.
Düz Cüce Vatoz 01:37
Düz Cüce Vatoz 2.455 izlenme - 4 yıl önce Düz Cüce Vatoz
albino gold vatoz çiftleşme lepistes fun kulübü 03:52
albino gold vatoz çiftleşme lepistes fun kulübü 6.846 izlenme - 8 yıl önce albino gold vatozlarımın çiftleşme seromonileri
Kendisini Sevdirmek İsteyen Vatoz Balığı 01:13
Kendisini Sevdirmek İsteyen Vatoz Balığı 906 izlenme - 2 yıl önce Kedi, köpek gibi evcil hayvanlar bir kenara vatoz balığının kendisini sevdirmeye gelmesi çok şaşırtıcı. Denizdeki balıklara yem verirken yem veren kişiye gelip ısrarla kendisini sevdirmeye çalışan vatoz balığı kameraya böyle yansıdı.
cüce vatozlar 00:20
cüce vatozlar 3.956 izlenme - 9 yıl önce cüce vatoz kolonimden bir görüntü
bitki akvaryumu 01:09
bitki akvaryumu 4.208 izlenme - 9 yıl önce
Siyah Cüce Erkek Vatoz 00:03
Siyah Cüce Erkek Vatoz 1.743 izlenme - 5 yıl önce Siyah Cüce Erkek Vatoz
karma canlı doğuran akvaryumum 02:19
karma canlı doğuran akvaryumum 4.538 izlenme - 10 yıl önce karma canlı doğuran akvaryumum
Narlı Da Olta İle Dev Vatoz Balığı! 01:36
Narlı Da Olta İle Dev Vatoz Balığı! 1.512 izlenme - 4 yıl önce Amatör Video
Vatoz 00:34
Vatoz 731 izlenme - 6 yıl önce Bilinmeyen vatoz türü
albino gold cüce vatoz 1 / Celal BAKAR / ANTALYA 01:22
albino gold cüce vatoz 1 / Celal BAKAR / ANTALYA 1.551 izlenme - 6 yıl önce albino gold cüce vatozlarım tropheus ilangi yavrularım ile beraberler.
Kollama Yiğit Ve Vatoz Dövüş Sahnesi 03:03
Kollama Yiğit Ve Vatoz Dövüş Sahnesi 1.707 izlenme - 5 yıl önce Yiğit ve vatoz kapışıyor
Yavrular 00:24
Yavrular 984 izlenme - 5 yıl önce Cüce Vatoz Yavrularım Beslenirken
Vatoz Balığının Doğum Anı 01:33
Vatoz Balığının Doğum Anı 867 izlenme - 3 yıl önce Vatoz Balığının Doğum Anı Her canlının doğumu farklıdır ama en kolay doğum yapan canlı vatoz balıkları sanırım
akvaryum süs balığı 02:14
akvaryum süs balığı 2.560 izlenme - 9 yıl önce akvaryumum
Vatoz Lep 02:28
Vatoz Lep 1.092 izlenme - 5 yıl önce Vatoz Lep
cüce vatoz kavgası 03:06
cüce vatoz kavgası 1.647 izlenme - 8 yıl önce
Bilimsel Araştırma Sırasında Vatozun Doğurması 00:19
Bilimsel Araştırma Sırasında Vatozun Doğurması 362 izlenme - 1 yıl önce İzmir'de, Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 'Ege Denizi trol balıkçılığında ıskarta oranlarının araştırılması' adlı proje kapsamında Çeşme İlçesi açıklarında hem en büyük vatoza rastlamışlar hem vatoz doğurmuş.
vatoz ve salatalık 03:44
vatoz ve salatalık 1.865 izlenme - 7 yıl önce