Hoşgeldiniz!

vecize

Atatürk'ten 19 Veciz Söz 02:59
Atatürk'ten 19 Veciz Söz 6.681 izlenme - 11 yıl önce Atatürk'ün sözlerinden ve fotoğraflarından oluşan kısa bir belgesel.
İstanbul Efsaneleri Lale Savaşçıları Oynanış - 1. Kısım (1994) 09:23
İstanbul Efsaneleri Lale Savaşçıları Oynanış - 1. Kısım (1994) 1.326 izlenme - 11 ay önce 1994 senesinde Amiga, 1996'da ise PC platformunda bizlere merhaba diyen, Siliconworx yapımı, Türkiye'nin ilk yerli FRP oyunu İstanbul Efsaneleri Lale Savaşçıları'nın baştan aşağı, tepeden tırnağa oynanışı ile karşınızdayız. İlk bölüm, girizgah videoları, karakter yaratma ekranı ve otoparktaki ilk diyalogları kapsıyor. Karakter yaratma alanında zara tıklayarak karakterin tüm özelliklerini rastgele değiştirebilirsiniz (kısayolu Space), sağ-sol yön oklarıyla avatarınızı, yukarı-aşağı oklarla ait olduğunuz sınıfı (Öğretmen, Maganda, vb.), cinsiyet simgesine tıklayarak (kısayolu C) cinsiyetinizi değiştirebilirsiniz. Zarın yanındaki teyit simgesine (tick işareti) tıklarsanız, karakterinizden memnunsunuz ve ismini girmek istemektesiniz demektir. İsmini yazdıktan sonra Enter tuşuyla veya sağ alttaki koskocaman İstanbul Efsaneleri logosuna tıklayarak bir sonraki karaktere geçebilir, hatalı kullanıyorsanız Esc tuşuyla tüm bunları iptal edip önceki karaktere, hatta fazlaca abanırsanız da ana menüye dönebilirsiniz. Özelliklerin mavi olması şükela, kırmızı olması felaket, beyaz kalması ise normal demektir. Hangi özelliğin ne işe yaradığını çözmek için http://thegevshek.wixsite.com/karokiz... ve http://thegevshek.wixsite.com/karokiz... linklerinden detaylı izahlarıma erişebilirsiniz. Oyunda mouse ile yaptığımız en baba aktivite, silah-alış veriş ekranında değiş tokuş yapmak. Kalanı için: Alt Enter - Tam ekran/küçük ekran geçişi Yön tuşları - hareket etme T - menü S - save (kaydetme) K - kamp (rest) Enter - konuşmaları atlama Esc - videoları atlama Ctrl F12 - Oyunun hızını DosBox nezdinde arttırma (yaklaşık 7-8 kez yapsanız kafi) görevini görür. Savaş ekranında ise işler şöyle değişir: Tab: Sıra geçme (skip turn/end turn) Home - sol yukarı gitme/vurma End - sol aşağı gitme/vurma Pg Up - sağ yukarı gitme/vurma Pg Down - sağ aşağı gitme/vurma Yön tuşları - neyse oraya gitme/vurma V - vecize seçme (Enter ile vecizemizi seçip, sonrasında yön tuşlarıyla hedef belirliyor ve yine Enter ile vecize savuruyoruz, oohh mis) Enter - menzilli silahımız varsa, bir kez basıyoruz ki menzile geçelim, sonra yön tuşları ile hedef belirleyip yine Enter'a basıyoruz ki saldıralım. Efendim üst taraf alıntıdır. Oyunun devam bölümleri için alttaki linke tıklamanız ve izleyen bölümleri takip etmeniz yeterlidir; https://youtu.be/pQ-tN_71y3I?list=PL4GeQ_-JS4ip0hx5tZQLbFlcIEtsAISwK İzleyelim..
Özlü Sözler 02:55
Özlü Sözler 4.170 izlenme - 9 yıl önce özlü sözler, vecizeler ve atasözleri, aşk sözleri
Volkan Çığır 20 Vecize (Gab Rap Gurubu) 05:22
Volkan Çığır 20 Vecize (Gab Rap Gurubu) 1.340 izlenme - 8 yıl önce sözler bana ait belki bğenirsinizz
Türk Şoförü En Asil Duygunun İnsanıdır 00:23
Türk Şoförü En Asil Duygunun İnsanıdır 150 izlenme - 3 yıl önce Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından söylendiği sanılan ve hala sanılmakta olan vecizedir efenim. Malumunuz bunu korsan taksiyi protesto eden reel taksicilerin söylemesi pek bir manidar. En asil duygunun insanıdır derken?
Ustaddan Vecizeler 07:21
Ustaddan Vecizeler 51 izlenme - 3 yıl önce ustad Ahmet Necip Fazıl Kısakürek' ten vecizeler
Cüneyt'den Eğitime Destek 02:01
Cüneyt'den Eğitime Destek 66 izlenme - 3 yıl önce Toplumumuzdaki bilgisizliği fark eden Cüneyt Arkın eğitime kumarhanelerden başlar.