Hoşgeldiniz!

Vehbi Koç

Vehbi Koç İle Sakıp Sabancı'nın Mütevazı Sohbeti 11:38
Vehbi Koç İle Sakıp Sabancı'nın Mütevazı Sohbeti 6.795 izlenme - 11 ay önce Uğur Dündar'ın programına konuk olan Türkiye'nin zengin iki ailesinin üst isimlerinde Vehbi Koç ile Sakıp Sabancının hoş sohbeti.
Nobel Kimya Ödülü Alan Aziz Sancar'ın Hayat Hikayesi 06:38
Nobel Kimya Ödülü Alan Aziz Sancar'ın Hayat Hikayesi 5.066 izlenme - 2 yıl önce Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kısa hikayesini anlatan video. Vehbi Koç Vakfı tarafından "6. Vehbi Koç Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar" olarak bugün paylaşıldı. Kendisi Nobel Kimya Ödülü alan ilk TÜRK'tür. Ancak ne yazıkki ülkemizin ne kadar geri olduğunu anlayabiliyoruz. Bizim ülkemizde devlet hastanesinde doktordan ötesi olamayacakken USA tarafından nerelere geldiğini görebiliyoruz. Ayrıca okullarda ders kitaplarında bu adam ve niceleri gibi bilim tarihine geçmiş Türklerin yazılması gerekiyor. Çok garip ama olabiliyor.Okuma yazma bilmeyen mardinli bir aileden Nobel Kimya Ödülü alabilecek bir çocuğun çıkması işte hayatta tam olarak bu imkansızlıkların imkanlı olması.
Vehbi Koç'un Evinde Her Şeyi Gören Göz  00:58
Vehbi Koç'un Evinde Her Şeyi Gören Göz 294 izlenme - 9 ay önce Rahmetli iş adamı Vehbi Koç'un evinde bulunan göz şaşırttı.
Sakıp Sabancı - Sabancı Koç Rekabeti 02:20
Sakıp Sabancı - Sabancı Koç Rekabeti 1.365 izlenme - 3 yıl önce Sakıp Sabancı'nın ağzından babası Ömer Sabancı ve Vehbi Koç arasında geçen ilginç müzayede anısı.
vehbi koç'tan sözler 01:37
vehbi koç'tan sözler 785 izlenme - 8 yıl önce
Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi - Of - Leyla The Band 03:46
Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi - Of - Leyla The Band 682 izlenme - 4 yıl önce “Artık her sene katılırız” diyen Sarıyer Vebi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi 17. Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması'nın İstanbul elemelerine Leyla The Band’in Of şarkısıyla katıldı.
2015 Vehbi Koç Ödül Töreni Ali Nesin'in Konuşması 05:40
2015 Vehbi Koç Ödül Töreni Ali Nesin'in Konuşması 261 izlenme - 2 yıl önce 2015 Yılı Vehbi Koç Ödülü sahibi Ali Nesin'in ödül töreninde gerçekleştirdiği teşekkür konuşması.
Vehbi Koç Kimdir? 01:49
Vehbi Koç Kimdir? 178 izlenme - 2 yıl önce Vehbi Koç Biyografi, Vehbi Koç Kim, Vehbi Koç Kimdir, Vehbi Koç Hayatı, Vehbi Koç
Vehbi Koç'un Vasiyetinden Haberiniz Var mı? 02:22
Vehbi Koç'un Vasiyetinden Haberiniz Var mı? 120 izlenme - 2 yıl önce Mustafa Yurtsever, iş adamı Vehbi Koç tarafından vasiyet edildiği iddia edilen vasiyetini anlatıyor. Konuşmasının sonunda düşünceleri alt üst eden bir açıklamayla olaya damgasını vuruyor.
Kadınlar Çektiklerini Sergilediler 01:38
Kadınlar Çektiklerini Sergilediler" Fotoğraf Sergisi Açıldı 204 izlenme - 3 yıl önce "Kadınlar Çektiklerini Sergilediler" fotoğraf sergisi açıldı- Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği kadın üyelerinin, kadın portrelerinden oluşan "Kadınlar Çektiklerini Sergilediler" fotoğraf sergisi, açıldı Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği'nin kadın üyelerinin, kadına uygulanan şiddete vurgu yapmak için çektiği fotoğraflardan oluşan "Kadınlar Çektiklerini Sergilediler" sergisi açıldı.
Vehbi Koçun Güzel Sözlerinden 01:37
Vehbi Koçun Güzel Sözlerinden 252 izlenme - 8 yıl önce murat erdem
Sadberk Hanım Müzesi'nde 05:47
Sadberk Hanım Müzesi'nde 119 izlenme - 3 yıl önce Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi'nde açılan 18. yüzyıldan 20. yüzyılın başına kadar geçen zamana ait ayakkabı, terlik, çizme, bot ile Osmanlı'da çok kullanılan nalınların yer aldığı sergi açıldı.
Özal'a Servet Teklif Eden İşadamı 03:03
Özal'a Servet Teklif Eden İşadamı 161 izlenme - 5 yıl önce Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Vehbi Koç'un, babası Turgut Özal'a yüklü miktarda rakamın yazılı olduğu bir çek gönderdiğini söyledi. 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Beyaz TV'da katıldığı programda çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Ahmet Özal, babası Turgut Özal'a Vehbi Koç'tan yüklü bir miktar yazıl bir çek geldiğini, fakat Turgut Özal'ın bu parayı kabul etmeyerek, "Bak oğlum. Türkiye 'nin pastasını yiyen 5 tane aile vardır. Ben bu pastayı Anadolu'ya açacağım, Türkiye'yi rekabete açacağım. Ben bu çeki alırsam onların adamı olurum" dediğini söyledi. Beyaz Tv'de yayınlanan “Dinamit” programına canlı yayın konuğu olan 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal 'ın oğlu Ahmet Özal çarpıcı açıklamalarda bulundu. Merhum işadamı Vehbi Koç'un babasına yüklü bir miktarın yazılı olduğunu söyleyen Özal, çek olayını şöyle anlattı: VEHBİ KOÇ 'TAN YÜKLÜ MİKTARDA ÇEK Biz babamla birlikteydik. Seçimden önce takım elbiseli birisi geldi “Bu zarfı size Vehbi Bey gönderdi” dedi. Babam zarfı açtı. Vehbi Bey babama yardım için çok yüklü bir miktarda çek göndermiş. Babam çeke baktı ve zarfa geri koydu “Çok teşekkür ederim, bunu Vehbi Bey'e iade edin” dedi. ALIRSAM ONLARIN ADAMI OLURUM 'Baba ne yaptın sen dedim. Paramız yok, parti kuruyoruz 'dedim “Bak oğlum. Türkiye'nin pastasını yiyen 5 tane aile vardır. Ben bu pastayı Anadolu'ya açacağım, Türkiye'yi rekabete açacağım. Ben bu çeki alırsam onların adamı olurum" dedi.
Vehbi Koç'un Maaş Taktiğini Hüsnü Özyeğin Anlattı 04:16
Vehbi Koç'un Maaş Taktiğini Hüsnü Özyeğin Anlattı 23 izlenme - 9 ay önce Kurduğu bankalar ve yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin en zengin isimleri arasında yer alan Hüsnü Özyeğin, anılarını “Bir Dünya Kurmak” adlı kitapta bir araya getirdi. CNN TÜRK’de Hakan Çelik’le Hafta Sonu programına konuk olan ünlü işadamı, yaşamına dair ilginç açıklamalarda bulundu. Vehbi Koç ve Sakıp Sabancı gibi önemli isimlerle birlikte çalışmanın kendisine çok büyük katkı sağladığını dile getiren Özyeğin, Vehbi Koç ile olan bir anısını anlattı ve personel maaşları konusunda Vehbi Koç'un kendisinden nasıl bilgi aldığını anlattı. Türkiye’de medya patronluğunun zor bir durum olduğunu söyleyen Özyeğin, programda bu sektörden neden çıktığını da açıkladı. Girişimci olarak hangi sektörde potansiyel gördüğünü de söyleyen Hüsnü Özyeğin, Türkiye’de yatırım yapılabilecek çok alan olduğuna değindi. Çok büyük bir mal varlığını yöneten Hüsnü Özyeğin, zengin olmanın en zor yanını da açıkladı.
Türk Traktör Erenler Fabrikası açılışı - Zeybekci ve Koç - 03:05
Türk Traktör Erenler Fabrikası açılışı - Zeybekci ve Koç - 114 izlenme - 4 yıl önce Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye olarak eğer global bir oyuncu olmak istiyorsak, artık sürdürülebilir bir şekilde hammadde ve enerji geleceğimizi garanti altına almamız gerekiyor" dedi.
Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası 02:08
Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası 6 izlenme - 2 yıl önce Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası'nda üçüncü ve son gün yarışları başladı.
Süleyman Seba'nın vefatı - Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Ürkmezgil - 01:44
Süleyman Seba'nın vefatı - Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Ürkmezgil - 20 izlenme - 4 yıl önce Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil, vefat eden onursal başkanları Süleyman Seba'nın Türk sporu için çok önemli bir isim olduğunu ifade etti.
Beşiktaş Camiası Yasta 02:05
Beşiktaş Camiası Yasta 5 izlenme - 4 yıl önce Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Onursal Başkanları Süleyman Seba'nın vefatı nedeniyle, büyük bir üzüntü yaşadıklarını söyledi.
Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası Tamamlandı 03:41
Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası Tamamlandı 1 izlenme - 2 yıl önce Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası, üçüncü gün yarışlarının ardından yapılan ödül töreniyle tamamlandı.