Hoşgeldiniz!

vejetaryen

Vejetaryenlerin Bitki Katletmesi Hakkında ne Düşünüyorsunuz? (Sarı Mikrofon - Sokak Roportajları) 02:23
Vejetaryenlerin Bitki Katletmesi Hakkında ne Düşünüyorsunuz? (Sarı Mikrofon - Sokak Roportajları) 2.305 izlenme - 2 yıl önce Vegan ve vejetaryenlerin duymaktan bıktığı argümanı Sarı Mikrofon sokakta sordu: Her gün binlerce bitki vejetaryenler tarafından katlediliyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Vejetaryen 00:32
Vejetaryen 10.505 izlenme - 12 yıl önce İlk Kez bir vejetaryen restorana giden romantik aşığın hazin sonu.
Yeni Trend - Fleksitaryenlik 03:21
Yeni Trend - Fleksitaryenlik 41 izlenme - 2 ay önce İnsanların çevre bilinci arttıkça et yiyenlerin sayısı da azalıyor. Ancak çevreye duyarlı olup yine de etten vazgeçemeyenler arasında son dönemde yeni bir trend yükselişte. Yedikleri et oranını azaltıp daha çok vejetaryen yemeklere yönelen bu insanlar "esnek vejetaryen" yani "fleksitaryen" olarak adlandırılıyor.
Richard Dawkins & Peter Singer - Vejetaryenlik ve Ahlâki Yaşam 11:17
Richard Dawkins & Peter Singer - Vejetaryenlik ve Ahlâki Yaşam 250 izlenme - 2 yıl önce Ben evrimsel olarak insanın beyin gelişimi için et tüketiminin önemli bi yere sahip olduğunu düşünüyorum. Çünkü çok uzun bir süredir et tüketiyor atalarımız. Genel olarak vejetaryen arkadaşların söylemde bulunduğu tarzda, insanın et yemesinin ahlaksızlık olduğunu düşünmüyorum. İnsan et yiyebilir, metabolizması uzun uzun bir süredir buna elverişli ve atalarımızın hayatlarını devam edip nesillerini devam ettirebilmesi için büyük önem taşımaktadır et. Hayvan endüstrisi ürünlerini tüketen biri olduğumu itiraf ederek sözüme devam edeyim. Sorun şu ki, insanın ahlaksal olarak et yemesinin sadece av ve avcı ilişkisi kurarak mümkün olacağını düşünüyorum. Çünkü hayvan avlanana kadar kendi doğal alanında, eşi ve dostuyla beraberce yaşamış ve büyümüş olacak. Aynı şekilde avlanırken kendi savunma mekanizmasını kullanarak kurtulma şansını da elde etme ihtimali var. Bu gayet doğal bir süreç. Fakat hayvan endüstrisi tamamen sömürü üzerine kurulu. Hayvanların yetiştirilme, büyütülme, beslenme ve kesilme anına kadar tamamen hiçbir canlıya yapmak istemeyeceğimiz canilikte şeyler yapılmakta. Acaba vejetaryen/vegan arkadaşların söylemlerini biraz daha mı iyi dinlemek gerekir diye kendi kafamda iç savaş verirken bu video ile karşılaştım. Gayet nezih bir tartışma. Ki Dawkins'i tanımayan yoktur. İyi seyirler.
Veganizm Üzerine - James Wildman 01:08:46
Veganizm Üzerine - James Wildman 289 izlenme - 2 yıl önce İzleyip, katıldığım ve çok etkilendiğim bir konferans. Çeviride ufak tefek imla hataları var ama olsun. Not: Youtube açıklaması; "James Wildman'ın bu konuşması bilmediğiniz ve sizi yakından ilgilendiren bir çok saklı gerçeğe ışık tutacak, size bugüne kadar öğretilen her şeyi bir daha gözden geçirmenizi sağlayacaktır. Çeviri ve alt yazı: Y.Ozan Öztürk"
bir vejetaryen ve hayvansever gözüyle 07:04
bir vejetaryen ve hayvansever gözüyle 455 izlenme - 8 yıl önce vejetaryen kulubu turkıyewwwvejetaryenkulubucom
Vejetaryen Nedir Kime Denir? - Röprotaj 03:22
Vejetaryen Nedir Kime Denir? - Röprotaj 28 izlenme - 11 ay önce Vejetaryen Nedir Kime Denir? - Röprotaj Et, balık ve kümes hayvanlarını tüketmeyenlere, süt ürünleri, yumurta gibi besinleri de tercihli tüketenlere vejetaryen denir.
vejetaryen restoranı 00:33
vejetaryen restoranı 193 izlenme - 8 yıl önce vejetaryen restoranı
Vejetaryen Köpek 01:00
Vejetaryen Köpek 20 izlenme - 12 ay önce İnek misali ete karşı sebze yeme meraklısı köpeği izliyoruz Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Yemeğinle Yüzleş - Peter Dinklage 03:47
Yemeğinle Yüzleş - Peter Dinklage 76 izlenme - 4 yıl önce Game Of Thrones Dizisinin Yıldızından Kısa Bir Mesaj
Vejetaryen Nedir? Kime Denir? 03:22
Vejetaryen Nedir? Kime Denir? 3 izlenme - 11 ay önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...