Hoşgeldiniz!

Vejetaryen Videoları İzle

Vejetaryenlerin Bitki Katletmesi Hakkında ne Düşünüyorsunuz? (Sarı Mikrofon - Sokak Roportajları) 02:23
Vejetaryenlerin Bitki Katletmesi Hakkında ne Düşünüyorsunuz? (Sarı Mikrofon - Sokak Roportajları) 2.207 izlenme - 10 ay önce Vegan ve vejetaryenlerin duymaktan bıktığı argümanı Sarı Mikrofon sokakta sordu: Her gün binlerce bitki vejetaryenler tarafından katlediliyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Vejetaryen 00:32
Vejetaryen 10.503 izlenme - 11 yıl önce İlk Kez bir vejetaryen restorana giden romantik aşığın hazin sonu.
Veganizm Üzerine - James Wildman 01:08:46
Veganizm Üzerine - James Wildman 207 izlenme - 1 yıl önce İzleyip, katıldığım ve çok etkilendiğim bir konferans. Çeviride ufak tefek imla hataları var ama olsun. Not: Youtube açıklaması; "James Wildman'ın bu konuşması bilmediğiniz ve sizi yakından ilgilendiren bir çok saklı gerçeğe ışık tutacak, size bugüne kadar öğretilen her şeyi bir daha gözden geçirmenizi sağlayacaktır. Çeviri ve alt yazı: Y.Ozan Öztürk"
Richard Dawkins & Peter Singer - Vejetaryenlik ve Ahlâki Yaşam 11:17
Richard Dawkins & Peter Singer - Vejetaryenlik ve Ahlâki Yaşam 120 izlenme - 1 yıl önce Ben evrimsel olarak insanın beyin gelişimi için et tüketiminin önemli bi yere sahip olduğunu düşünüyorum. Çünkü çok uzun bir süredir et tüketiyor atalarımız. Genel olarak vejetaryen arkadaşların söylemde bulunduğu tarzda, insanın et yemesinin ahlaksızlık olduğunu düşünmüyorum. İnsan et yiyebilir, metabolizması uzun uzun bir süredir buna elverişli ve atalarımızın hayatlarını devam edip nesillerini devam ettirebilmesi için büyük önem taşımaktadır et. Hayvan endüstrisi ürünlerini tüketen biri olduğumu itiraf ederek sözüme devam edeyim. Sorun şu ki, insanın ahlaksal olarak et yemesinin sadece av ve avcı ilişkisi kurarak mümkün olacağını düşünüyorum. Çünkü hayvan avlanana kadar kendi doğal alanında, eşi ve dostuyla beraberce yaşamış ve büyümüş olacak. Aynı şekilde avlanırken kendi savunma mekanizmasını kullanarak kurtulma şansını da elde etme ihtimali var. Bu gayet doğal bir süreç. Fakat hayvan endüstrisi tamamen sömürü üzerine kurulu. Hayvanların yetiştirilme, büyütülme, beslenme ve kesilme anına kadar tamamen hiçbir canlıya yapmak istemeyeceğimiz canilikte şeyler yapılmakta. Acaba vejetaryen/vegan arkadaşların söylemlerini biraz daha mı iyi dinlemek gerekir diye kendi kafamda iç savaş verirken bu video ile karşılaştım. Gayet nezih bir tartışma. Ki Dawkins'i tanımayan yoktur. İyi seyirler.
bir vejetaryen ve hayvansever gözüyle 07:04
bir vejetaryen ve hayvansever gözüyle 449 izlenme - 7 yıl önce vejetaryen kulubu turkıyewwwvejetaryenkulubucom
vejetaryen restoranı 00:33
vejetaryen restoranı 190 izlenme - 7 yıl önce vejetaryen restoranı
Yemeğinle Yüzleş - Peter Dinklage 03:47
Yemeğinle Yüzleş - Peter Dinklage 76 izlenme - 3 yıl önce Game Of Thrones Dizisinin Yıldızından Kısa Bir Mesaj
Bu Gerçekler Sizi Uyandıracak! -Melanie Joy 56:08
Bu Gerçekler Sizi Uyandıracak! -Melanie Joy 15 izlenme - 3 yıl önce ''Karnizmin ötesine geçmek, hayata değer veren ve merhamet besleyen, içinde milyonlarca insanın bulunduğu parlak bir topluluğa adım atmamızı sağlar.''
Vejetaryen anne adayları hamilelik süresince nasıl beslenmeli? 01:17
Vejetaryen anne adayları hamilelik süresince nasıl beslenmeli? 6 izlenme - 2 yıl önce Hamilelik döneminde vejetaryen bir beslenme tarzı diyetisyenler tarafından önerilmiyor. Çünkü anne et, tavuk ve balık tüketmediğinde bebekte B12 eksikliği gözlenebiliyor. Bunun yanında anne süt, yumurta tüketmiyorsa kalsiyum takviyesi almalı.