Hoşgeldiniz!

velasquez

Dünyanın En Çirkin Kadını: Lizzie Velasquez 04:53
Dünyanın En Çirkin Kadını: Lizzie Velasquez 4.232 izlenme - 10 ay önce Nadir görülen rahatsızlıklardan birine sahip olan Lizzie Velasquez’in ‘Dünyanın en çirkin kadını‘ seçilmesinden sonra ‘Dünyanın en cesur kadını‘na dönüşme hikayesini anlatan belgesel, galasını yapıyor. Doğduğundan beri kilo alma problemi yaşayan ve tabiri caizse ‘bir deri, bir kemik‘ görünen 26 yaşındaki Amerikalı Velasquez, hayatı boyunca 29 kilonun üzerine hiç çıkamadı. Bir gözü de görmeyen ve bütün çocukluğunu bu rahatsızlıklarına çare arayarak geçiren genç kadın, ergenliğinde ise okuldaki arkadaşlarının kinayeli lafları ve aşağılamalarına maruz kaldı. Ailesinin telkinleriyle bu durumu kafasına takmamaya çalışan Lizzie Velasquez, bir gün internette ‘Dünyanın en çirkin kadını‘ seçildiğini gördüğünde ise başından aşağı kaynar sular döküldü. Milyonlarca kişinin izlediği videoda genç kadının fotoğrafları dönüyor ve binlerce kişi de nefret dolu yorumlar yapıyordu. ‘Kafana bir silah daya ve kendini öldür’ Öyle ki biri “Senin yakılman lazım” derken, bir diğer yorumda “Kafana bir silah daya ve kendini öldür” diyordu. Birçok kez intiharı düşündüğünü söyleyen Velasquez, bu yorumlar karşısında daha da güçlendi ve yaşamı için ‘ayağa kalktı.‘ Artık zamanını doktor kapılarında harcamaktan usandığını söyleyen genç kadın, tedavi arayışlarına son verdi. Ailesi ise üzülerek da olsa bu zor kararı kabul edip, kızlarına tam destek verdi. Okullarda çocuklar arasındaki aşağılamalar ve dalga geçmelere karşı konferanslar düzenlemeye başlayan genç kadın, bir taraftan da çalışmalarını sürdürebilmek için internette başlattığı kampanyada binlerce dolar para yardımı topladı. Velasquez, kendisine destek veren isimler sayesinde 2013’te ünlü TED Konferansları’nda konuşmacı olarak yer aldı. Bu konuşması YouTube’da 7 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Belgeselin ilk gösterimi yapılıyor Şu sıralar bir kitap yazan ve Amerika’nın ilk dalga geçme ve aşağılamalara karşı yasası için lobi faaliyetleri yürüten Lizzie Velasquez’in ‘Cesur Yürek: Lizzie Velasquez’ adlı belgeseli, Teksas’ta düzenlenen interaktif etkinlik, film ve müzik festivalleriyle konferansların yapıldığı South by Southwest’te (SXSW) gösteriliyor.
Yeşil Sahada Öldürmeye Teşebbüs 01:01
Yeşil Sahada Öldürmeye Teşebbüs 531 izlenme - 1 yıl önce Şili'de General Velasquez ile Estacion Central arasında oynanan maçta Estacion kalecisinin rakibinin suratına attığı tekme tüm dünyadan tepki topladı. Aldığı darbe sonrası hastaneye kaldırılan oyuncunun dişlerinin kırıldığı ve beyin sarsıntısı geçirdiği açıklandı.
Consuelo Velasquez - Besame Mucho 10:16
Consuelo Velasquez - Besame Mucho 1.023 izlenme - 5 yıl önce Consuelo Velasquez
ufc ultimate fight collection - ufc 121 brock lesnar vs cain velasquez 01:37
ufc ultimate fight collection - ufc 121 brock lesnar vs cain velasquez 604 izlenme - 6 yıl önce
Jaci Velasquez - No Hace Falta Un Hombre 03:52
Jaci Velasquez - No Hace Falta Un Hombre 296 izlenme - 6 yıl önce
cain velasquez dethrone commercial 00:55
cain velasquez dethrone commercial 126 izlenme - 6 yıl önce
ufc 146 cain velasquez pre-fight ınterview 01:23
ufc 146 cain velasquez pre-fight ınterview 73 izlenme - 6 yıl önce ufc 146 cain velasquez pre-fight ınterview
Martin Nievera & Regine Velasquez 04:03
Martin Nievera & Regine Velasquez 28 izlenme - 2 yıl önce İkilinin 1995 yılında söylediği Roads albümünde bulunan şarkı : 'Forever'
Cain Velasquez - I Can Take Down Fedor! 04:13
Cain Velasquez - I Can Take Down Fedor! 78 izlenme - 6 yıl önce elie seckbach reports