Hoşgeldiniz!

vinci

Da Vinci's Demons - Osmanlı Savaş Sahnesi (Osmanlı'nın Gücü) 06:02
Da Vinci's Demons - Osmanlı Savaş Sahnesi (Osmanlı'nın Gücü) 6.838 izlenme - 2 yıl önce “Da Vinci’nin Şeytanları” isimli dizinin 3. sezonunun ilk bölümünde, Osmanlı İmparatorluğu’nun yaptığı Otranto Seferi anlatılırken Osmanlı'ya fethedilen şehirdeki kadınlara tecavüz, yaşlı ve sakatların öldürülerek ve erkeklerin köleleştirildiği ithamlarında bulunuldu. Zamanında verdiğimiz acıyı hala bir taraflarında hissettiklerinden anca böyle dizilerle Türk ırkını aşağılamaya kalkarlar. Şimdi gelsinler de tecavüz ne gösteririz icabında. Yaşasın TÜRK Irkı..
II. Bayezid'in Papa'nın Huzuruna Çıkması - Da Vinci's Demons 04:54
II. Bayezid'in Papa'nın Huzuruna Çıkması - Da Vinci's Demons 7.421 izlenme - 3 yıl önce Sulh amacıyla küçük bir birlik ile babasından habersiz Vatikan'a giden Şehzade Bayezid,Papa'nın küstah tavırlarıyla karşılaşır. Bizdeki Malkoçoğlu filmlerindeki gavur tiplemelerinden farksız olan Papa ve adamları, şehzadenin karizmasını çizer. Orta Çağ'ın ortasında "dünya barışı olsun çocuklar da şeker yiyebilsin" mottosuyla ortalarda gezinen şehzadenin başına ileriki bölümlerde neler geleceği merak konusu.
Amerikan Dizisinde Osmanlı'ya Ağır Hakaretler 02:02
Amerikan Dizisinde Osmanlı'ya Ağır Hakaretler 5.608 izlenme - 3 yıl önce Amerikan dizisinde Osmanlı'ya ağır hakaretler Da Vinci'nin Şeytanları adlı dizide, 3. sezonun ilk bölümünde Osmanlı'nın Otranto Seferi canlandırıldı, Osmanlı'ya ağır hakaretler yapıldı..
Kamusal Mizah - Dedem Splinter Usta'yı Zehirlemiş 02:26
Kamusal Mizah - Dedem Splinter Usta'yı Zehirlemiş 3.712 izlenme - 1 yıl önce Kamusal Mizah'ın meşhur dedesi yeni macerasında, Rönesansın görünmeyen gerçek yüzünü açığa çıkarıyor.
Leonardo Da Vinci'nun Son Akşam Yemeği Tablosu İncelemesi (The Last Supper) 09:26
Leonardo Da Vinci'nun Son Akşam Yemeği Tablosu İncelemesi (The Last Supper) 5.855 izlenme - 3 yıl önce Leonardo Da Vinci'nin he Last Supper eserinin güzel bir incelemesi,çok yararlı bilgiler içeriyor.
Desenli At 01:08
Desenli At 3.724 izlenme - 3 yıl önce İngiltere'nin Kuzey Yorkshire bölgesinde bulunan bir binicilik okuluna ait at çiftliğinde geçen Mayıs ayında dünyaya gelen bu sevimli taya boynundaki şekil nedeni ile Da Vinci adı verilmiş. Çiftliğin sahibi Wendy Bulmer, Vinny'nin (Da Vinci) annesini 1 yıl önce satın aldığını ve geldikten bir süre sonra hamilelik belirtisi gösterdiğini, bu durumun maliyet açısından bahalıya geleceği için önce canlarının sıkıldığını ve satmayı düşündüklerini ama Vinnyi görünce düşüncesinin değiştiğini söyledi. Sevimli tayın özgürlüğüne oldukça düşkün olduğu ve ziyaretçisinin çok olduğu ve çocuklarla oynamaya bayıldığı belirtiliyor... İşte ünlü tay Da Vinci...
Da vinci Şifresi Fragman 02:29
Da vinci Şifresi Fragman 15.172 izlenme - 12 yıl önce 2006 Amerikan yapımı film Dan Brown'un romanından filme uyarlama. Gerilim, macera hepsi bir arada
Osman Gazi'nin Kılıcı - Da Vinci's Demons 02:55
Osman Gazi'nin Kılıcı - Da Vinci's Demons 3.400 izlenme - 3 yıl önce Bir Amerikan dizisi olan Da Vinci's Demons'un bu haftaki bölümünde Osman Gazi'nin olduğu iddia edilen kılıç, kilit bir rol üstlendi. Bir takım şifreleri olduğu iddia edilen kılıcın ne için kullanılacağını ileriki bölümlerde göreceğiz. Ancak benim tahminime göre kılıç Fatih Sultan Mehmet'e teslim edilerek, karşılığında Roma'ya savaş açılması istenecek. Sultan Mehmet, Roma üzerine sefere çıkarken, Romalı casuslarca yolda bir suikast ile öldürülecek. Bu arada siz paylaşmadan ben paylaşayım: http://www.goygoycu.com/wp-content/uploads/2010/12/Umut-Sarikaya-Karikaturleri-3.jpg
Leonardo'nun Mona Lisa Tablosu 06:51
Leonardo'nun Mona Lisa Tablosu 2.629 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en ünlü tablosu olan Mona Lisa'ya klişelere girmeden farklı bir gözden bakalım. Örneğin boyutları , nasıl yapılmış ,ünlü gülüşü dışında arka planda neler var, nerede sergileniyor , ününe ne zaman ve nasıl kavuştu gibi.. İyi seyirler Kaynak:Khan Academy
Da Vinci Demons -  İstanbul Diyaloğu 00:41
Da Vinci Demons - İstanbul Diyaloğu 2.268 izlenme - 3 yıl önce Da Vinci Demons... Dizinin neresinden başlamalyıım bilemiyorum. Kurgusundan mı yazarın zekasından mı yoksa herşeyi bir kenara koyup sadece yaşadığı dünyayı çok gerçekçi olarak bana yansıtması mı. Dizideki kahramınımız adı üstünde olduğu gibi dahi amcamız da vinci. Da vinci gerçek hayatında gizli bir tarikat olan sion tariktının liderliğini yapmıştır ve dizi dahiliyinin yanında da vinciyi bu tarikata nasıl girdiğini anlatıyor (en azından şimdiye kadar ben öyle anladım) ve bu tarikata onu çağıranda bir Türk. Ve dizi birebir gerçeği yansıtıyomu bilemem ama muhteşem ilerliyor. Eklediğim video davincin istanbul'dan bahsettiği bir bölüm. Ayrıca dizi der ki Da Vinci'nin annesi İstanbul'da bir köleydi. Dizi Spartaküs yerine yayınlanan bir dizidir ve 5. bölümdedir henüz geç değil hemen açıp izlemelisiniz. Arap atı gibi dizi ilerledikçe kendine bağlıyor.
İlginç Döngü Sağlayan Mekanizmalar 04:00
İlginç Döngü Sağlayan Mekanizmalar 2.492 izlenme - 3 yıl önce Fizikteki kuralların ne denli dikkat çekici olduğunu daha önceki bowling ve kuş tüyü deneyinde görmüştük. Devam filmi tadında çekilen bu video(bbc ile alakası yok) daha da bi iyi olmuş.
Play Doh'un yeni oyuncağı Doh Vinci Makyaj Aynası 04:23
Play Doh'un yeni oyuncağı Doh Vinci Makyaj Aynası 1.635 izlenme - 3 yıl önce Play Doh firmasının yeni ürünü Doh Vinci Makyaj Aynası oyun kutusunun açılış videosu. Bu oyuncakta makyaj aynasını almayı tercih ettik. İçinden çıkan boyaları ile ürünü süsleyebileceğiniz eğlenceli ve çocuğunuzun el becerisini geliştirecek bir oyun. Keyifli seyirler dileriz. Yeni videolarımız için kanalımıza abone olmayı unutmayın.
Dünyanın En Büyük Taşıma İşi - Ağırlığı 1.157 Ton 06:11
Dünyanın En Büyük Taşıma İşi - Ağırlığı 1.157 Ton 2.293 izlenme - 3 yıl önce 157 US Ton. 384 lastikler, bugüne kadar Kuzey Amerika'da taşınan en çok ağır yük. £ 2.314.000. Blackstone Kenar Studios tarafından kodacrome 3 16mm kamera ile çekilmiş.
the da vinci code fragmanı 11 02:19
the da vinci code fragmanı 11 3.387 izlenme - 7 yıl önce bir gece louvre müzesi müdürü öldürülmüş olarak bulunur. bu olay üzerine ünlü simgebilim profesörü robert langdon tom hanks louvre müzesine çağırılır. müze müdürü ardında esrarengiz bir simge dizimi ve ipuçları bırakmıştır. kendisi de tehlikede olan langdon polis kriptoloji uzmanı sophie neveu'nün audrey tautou yardımıyla leonardo da vinci'nin çalışmalarında bir dizi akıl almaz sırrı çözer. tüm bu sırlar onları hayatlarını 2000 yıldır gizli kalan eski bir gizemi korumaya adamış gizli bir
dev vinç 03:08
dev vinç 2.568 izlenme - 8 yıl önce dev vinç birbaşka vinci inşaattan çıkarıyor
Bir Günlüğüne Topuklu Ayakkabı Giyen Erkekler - Sosyal Deney 03:39
Bir Günlüğüne Topuklu Ayakkabı Giyen Erkekler - Sosyal Deney 834 izlenme - 1 yıl önce Mısırlı çiftçiler toprağa batmamak için ayakkabılarının altına topuk takmıştır. At süren erkekler eyerin üzerinde rahat durabilmek için topuklu ayakkabı kullanmıştır. Modern topuklu ayakkabının ise Leonardo Da Vinci tarafından tasarlandığı sanılmaktadır. Topuklu ayakkabının yaygınlaşması ise 17. yüzyılda başladı. 1680 yıllarında kadınlar bir değnek yardımıyla yürüyebilecekleri kadar yüksek ve ince topuklu ayakkabılar giymeye başladı. Erkekler de topuklu ayakkabı giyiyordu. Hükümdarlar, kişilerin mensup oldukları sınıfların belirlenmesi için topuk boylarını belirleyen emirler çıkarıyordu. En yüksek topuklu ayakkabılar ancak soylu aileler tarafından giyilebiliyordu. Kırmızı topukların da sadece soylular tarafından kullanılmasına izin veriliyordu.
kenan komutan ve maceraları 02:42
kenan komutan ve maceraları 2.294 izlenme - 7 yıl önce bütün tarihi olaylara tanıklık eden kahraman komutan.bu video da leonardo da davinciyle olan sıkı dostluğunu sizlere anlatmaktan onur duyar!
Bill Gates'in 30 Milyon Dolara Aldığı Kitap 01:18
Bill Gates'in 30 Milyon Dolara Aldığı Kitap 691 izlenme - 2 yıl önce Microsoft’un sahibi ünlü Amerikan milyarder Bill Gates’in 1994 yılında 30.8 milyon dolara aldığı esrarengiz kitap kime ait?
Leonardo da Vinci Tablosundaki Ayna Yansıması 2 00:58
Leonardo da Vinci Tablosundaki Ayna Yansıması 2 1.031 izlenme - 3 yıl önce Daha önce başka bir video daha göndermiştim bu devam videosudur, başka bir tablo konu alınmıştır. Aslında nasıl bir açıklama yapıcağımı pek bilmiyorum. Bir ara peşine çok düştüğüm bir konu olmuştur. Evinde Photoshop olan herkezin (yada benzer bir programı olan) rahatlıkla uygulayabileceği sistemdir. Olayın özü şuki adam yıllar yıllar önce tabloyu çizmiş şöyle tablo böyle tablo bütün resim terimleri kullanabilirsiniz sonra anlaşıldıki aslında sadece resimden ibaret değilmiş babanın yaptıkları. Not: Açıklamaya ve edebiyatıma fazla takılmayıp konuya odaklanırsak sevinirim.
Leonardo Da Vinci - Mona Lisa E A İlluminati 02:18
Leonardo Da Vinci - Mona Lisa E A İlluminati 1.306 izlenme - 7 yıl önce
Leonardo Da Vinci Belgeseli . Leonardo Da Vinci Kimdir ? 04:58
Leonardo Da Vinci Belgeseli . Leonardo Da Vinci Kimdir ? 506 izlenme - 3 yıl önce http://www.teknokips.com LİNK : Etiketler :belgesel,belgesel izle türkçe dublaj,belgesel izle,belgeseller,belgesel türkçe,belgesel hd,belgesel izle türkçe dublaj,belgesel tarih,belgesel hd,belgesel discovery channel türkçe,belgesel dev yapilar,belgesel hd türkçe,belgesel national geographic,ntv belgesel osmanlı,belgesel tarih,kılınçarslan medya,kılınçarslan,medya, leonardo da vinci, leonardo da vinci hayatı, leonardo da vinci eserleri, leonardo da vinci kimdir, leonardo da vinci izle, leonardo da vinci icatları, leonardo da vinci programı, leonardo da vinci sözleri, leonardo da vinci belgeseli, leonardo da vinci Osmanlı, leonardo da vinci vikipedi, leonardo da vinci anatomi, leonardo da vinci altın oran, leonardo da vinci anatomy, leonardo da vinci Amerika, leonardo da vinci buluşları, leonardo da vinci belgesel, leonardo da vinci biyografi, leonardo da vinci bilinmeyenler, leonardo da vinci beşaret, leonardo da vinci çizimleri, leonardo da vinci
da vinci nin şifresi :)) 00:41
da vinci nin şifresi :)) 1.660 izlenme - 9 yıl önce nasıl bir denklemdir bu yaw :))
Davinci Şifresi Çözüldü 01:58
Davinci Şifresi Çözüldü 3.714 izlenme - 12 yıl önce inanacaksınız
Çağla Büyükakçay'ın maçında şoke eden olay 00:17
Çağla Büyükakçay'ın maçında şoke eden olay 634 izlenme - 2 yıl önce Katar Açık Kadınlar Turnuvası'nın 3. turunda Çağla Büyükakçay, Roberta Vinci'ye 2-0 yenilerek elenirken, karşılaşmada ilginç bir olay yaşandı. Bir kedi şaşkın bakışlar arasında korta girdi. Bu sırada oyun dururken, kedi görevliler tarafından saha dışına çıkarıldı.
Küçük Hezarfen 36.Bölüm 13:02
Küçük Hezarfen 36.Bölüm "Leonardo Da Vinci" 400 izlenme - 2 yıl önce 36.BÖLÜM “LEONARDO DA VİNCİ” Leonardo Da Vinci, ressam, mühendis, müzisyen, uçmak için tasarladığı aletler kendi döneminde işe yaramasa da sonraki yüzyıllar da insanlara ilham vermiş.
Antik Çağın Gizemleri - Mona Lisa'nın Sırrı 45:22
Antik Çağın Gizemleri - Mona Lisa'nın Sırrı 635 izlenme - 3 yıl önce Mona Lisa,Leonardo Da Vinci tarafından 1507 yılında yapılmış bir eserdir. Fakat bu eserdeki kadının kim olduğuna dair söylentiler ve araştırmalar süregelmektedir. Hatta tablodaki bayanın bayan değil de erkek olduğunu söyleyenler vardır. İzleyip öğreneceğiz.
Neler Olmuş Baksana - Leonardo da Vinci 25:15
Neler Olmuş Baksana - Leonardo da Vinci 1.003 izlenme - 5 yıl önce Neler Olmuş Baksana Çizgi Filmi Yine Eğitici Ve Öğretici Çizgi Filmlerdendir. İzleyerek Dünya Tarihine Işık Tutan Ve Yön Veren İnsanların Hayat Hikayelerini ...
¶§¶  uzayda yeni bir dünya yaratmak 02:58
¶§¶ uzayda yeni bir dünya yaratmak 1.802 izlenme - 9 yıl önce süper animasyon. dünyamız elden gidiyor, yenisi gerekli ama düşündüğünüz kadar kolay diil. lütfen duyarlı olalım.
Leonardo da Vinci Tablosundaki Ayna Yansıması 3 01:08
Leonardo da Vinci Tablosundaki Ayna Yansıması 3 573 izlenme - 3 yıl önce Bu tabloda yine ayna sistemi uygulanmış ve ensonda insan figürü belirmiştir, söylentiye göre ensonda çıkan insan figürü A.B.D Başkanı .barack Obamadır. Aslında nasıl bir açıklama yapıcağımı pek bilmiyorum. Bir ara peşine çok düştüğüm bir konu olmuştur. Evinde Photoshop olan herkezin (yada benzer bir programı olan) rahatlıkla uygulayabileceği sistemdir. Olayın özü şuki adam yıllar yıllar önce tabloyu çizmiş şöyle tablo böyle tablo bütün resim terimleri kullanabilirsiniz sonra anlaşıldıki aslında sadece resimden ibaret değilmiş babanın yaptıkları. Not: Açıklamaya ve edebiyatıma fazla takılmayıp konuya odaklanırsak sevinirim.