Hoşgeldiniz!

Walt Disney

Sihirli Kutu’dan İnanılmaz Bir Sürpriz! 02:28
Sihirli Kutu’dan İnanılmaz Bir Sürpriz! 133.433 izlenme - 8 yıl önce Bu filme inanamayacaksınız! Süper kahramanlardan oluşan bir aileniz olsun istemez miydiniz? İnanılmaz Aile’de herkesin kendine özel bir süper gücü var! İnanılmaz Aile 18 Nisan Cumartesi günü saat 17:00’da Disney Channel’da!
Sihirli Kutu'dan Sindirella Çıkıyor... 03:45
Sihirli Kutu'dan Sindirella Çıkıyor... 92.042 izlenme - 8 yıl önce Bu hafta sonunu Sindirella’ya ayırmaya ne dersiniz? Masalımızı minik anlatıcımızın ağzından bir de “Sihirli Kutu” farkıyla izleyin! Sindirella 28 Mart Cumartesi günü saat 17.00'de Disney Channel'da!
Orman Çocuğu’nun maceraları Sihirli Kutu’da!  02:35
Orman Çocuğu’nun maceraları Sihirli Kutu’da! 80.908 izlenme - 8 yıl önce Hindistan ormanlarında mutlu bir çocuk olarak büyüyen Mowgli’nin maceralarını izlemeye hazır mısın? Orman Çocuğu 16 Mayıs Cumartesi günü saat 17:00’de Disney Channel’da! Bu macerayı sakın kaçırma!
Toy Story Oyuncak Hikayesi Mix Sounds Walt Disney Pixar Remix 03:38
Toy Story Oyuncak Hikayesi Mix Sounds Walt Disney Pixar Remix 16.209 izlenme - 8 yıl önce Toy Story Oyuncak Hikayesi Mix Sounds Walt Disney Pixar Remix
Disney bebek - Matrioska - Winnie the Pooh 01:18
Disney bebek - Matrioska - Winnie the Pooh 13.224 izlenme - 8 yıl önce Winnie The Pooh, Walt Disney'in en başarılı TV serilerinden birisidir. Çizgi filmin konusu; 100 Hektar Ormanında yaşayan ayı Winny, küçük korkak Piglet, zıp zıp kaplan Tigger, bahçıvan ve titiz Tavşan ve uyuşuk Eeyore'un birbirinden sevimli ve masum hikâyeleri üzerine kuruludur. Bu videomuzda mevcut kahramanlarımızı matruşka yapıp iç içe koyduk. Matruşka bebeklerin 1890 yılında Moskova yakınlarında bulunan Abrentsevo Malikanesi'ne ait Çocuk Eğitim Atelyesinde doğduğu iddia edilmektedir. Birçok meşhur ve yetenekli Rus sanatçı, yerel oymacılar ile birlikte Abrentsevo Malikanesi'nin sahibi Mamontov'un atölyesinde çalışmaya başlarlar. İsmini çok beğenilen bir bayan olan Matrioska'dan aldığı söylenir. Matruşka hem oymacılık hem de resim açısından Rusya'nın imajı ve ruhudur. Matruşkalar genelde geleneksel Rus kıyafeti olan sarafan giymiş bebekler şeklinde boyanır. Hadi şimdide bizim matruşkaları izleyelim.
Walt Disney'in Eski Animasyonlarının Yapımı 07:20
Walt Disney'in Eski Animasyonlarının Yapımı 1.768 izlenme - 4 yıl önce Walt Disney animasyon filmlerinin nasıl yapıldığını anlatıyorç
Oscar Ödüllü Kısa Animasyon Film - Paperman 06:50
Oscar Ödüllü Kısa Animasyon Film - Paperman 4.191 izlenme - 9 yıl önce Walt Disney animasyon stüdyoları tarafından üretilen paperman isimli animasyon filmine hayran kalacaksınız.
Beyin Yakan Mickey Mouse (Subliminal İçerir) 07:06
Beyin Yakan Mickey Mouse (Subliminal İçerir) 3.293 izlenme - 8 yıl önce İlk yayınlandığından bugüne 85 yıl geçen Mickey Mouse'un bir internet efsanesine dönüşen videosu. İnternette uzun yıllardır bu video ve çeşitli hikayeleri dolanıyor. Orjinali nasıldı bilmiyorum ama zamanla üzerinde oynanmalar yapıldığı kesin. Tek bildiğim arkada duyulan piyano Bach'ın 'Badinerie' parçasının tersten çalınmasıymış ve çığlıklar sonradan eklenmiş. Daha önce gördüğümüz "beyin yakan hüzünlü kedi" gibi animasyon denemelerinin ve bal reklamında dans eden arıların bunun yanında çocuk masalı kalacağını düşünüyorum. Videonun ortasında giren ingilizce yazının tam versiyonu için; http://knowyourmeme.com/memes/suicide-mouse http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110228133153AAP42cD
Disney'e Farklı Bakış Açısı 04:52
Disney'e Farklı Bakış Açısı 2.386 izlenme - 8 yıl önce Eminim internette Disney filmlerindeki subliminal ve anlık porno mesajlarla ilgili bir sürü videoyu daha önce defalarca izlediniz. (Penise benzeyen objeler, belli belirsiz sex yazısı, uzak ve arka planda çıplak kadınlar falan)Burada ise, Disney filmlerinin özünde de erotizmden çok uzak olmadığını görüyoruz.
Tarzan - Anne Goril Kala'nın Tarzan'ı Bulduğu Sahne 02:51
Tarzan - Anne Goril Kala'nın Tarzan'ı Bulduğu Sahne 1.318 izlenme - 6 yıl önce Disney'in 2 başyapıtı varsa, biri bu filmdir. Diğeri elbette Spirit. Eminim bir çok kişinin aklından çıkmayan açılış sahnesidir. Küçük Tarzan'ı sahiplenerek Goril ailesine kabul ettir ve macera başlar.
The Dreamer - Walt Before Mickey (2015) Fragman 02:35
The Dreamer - Walt Before Mickey (2015) Fragman 2.015 izlenme - 8 yıl önce 2015 yapımı biyografi filmi The Dreamer - Walt Before Mickey'e ait fragman. Filmde Jon Heder ve David Henrie başrolde oynuyor.
Yasaklanmış Çizgi Filmler 10:11
Yasaklanmış Çizgi Filmler 2.274 izlenme - 8 yıl önce Aslında çizgi filmlerinde birer propaganda aracı olduğu yasaklanan Walt Disney çizgi filmleriyle ortaya çıkan, yadsınamaz bir gerçektir. Bu amaçla yapılan 1940-1945 arası yapılan birçok çizgi film tırpandan kurtulamamıştır. Nasıl ki ülkemizde; Winnie the Pooh, TRT'ce yasaklandıysa, her zaman aynı hesaplar farklı güçteki büyükler tarafından uygulanmaktadır. TRT, bundan önce de Walt Disney Company'den onbinlerce dolar vererek Muppet Show, Cesur Piliç ve Oyuncak Hikayesi adlı çizgi filmleri almış ancak, içlerindeki domuz karakterleri yüzünden filmleri rafa kaldırmıştı.
Yukarı Bak (Up!) - Carl ve Ellie Aşkı 04:21
Yukarı Bak (Up!) - Carl ve Ellie Aşkı 1.623 izlenme - 8 yıl önce Yukarı Bak (Up!) 2009 yapımı, Pixar tarafından yapılmış Walt Disney Pictures çıkışlı komedi ve macera konulu animasyon filmdir.Film, hayatı boyunca aklındaki macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika'ya gitmek isteyen 78 yaşındaki Carl Fredericksen'in hikayesini anlatır.Bu paylaştığım bölüm ise filmin başları olan, Carl ve eşi Ellie'nin hayatlarını, yaşadıklarını, aşklarını anlatan çok iyi ve duygusal bir sahnedir.İyi seyirler..
Filmlerin Açılış Intro Bölümleri (Geniş Kapsamlı) 07:54
Filmlerin Açılış Intro Bölümleri (Geniş Kapsamlı) 1.790 izlenme - 8 yıl önce Daha önceden göndermiş olduğum dünyanın önde gelen film yapım şirketlerinin açılış intro bölümlerinin daha iyi ve geniş kapsamlı olanını yüklemek istedim.İyi Seyirler. Sırasıyla ; 1-Walt Disney Pictures 2-20th Century Fox 3-Columbia Pictures 4-Universal Studios 5-Paramount Pictures 6-Dreamworks Animation 7-Warner Bros. Pictures 8-New Line Cinema 9-Metro Goldwyn Mayer 10-Village Roadshow Pictures 11-CBS Films 12-Touchstone Pictures 13-Carolco 14-TriStar Pictures 15-Hollywood Pictures 16-Castle Rock Entertainment 17-Gaumont 18-PIXAR 19-THX Moo Can 20-Dolby Digital 21-FOX Searchlight Pictures 22-Sony Pictures Home Entertainment
Filmlerin Başlangıç İntro'ları 07:01
Filmlerin Başlangıç İntro'ları 2.125 izlenme - 8 yıl önce Dünyanın en büyük film yapım şirketlerinin intro bölümleri Sırasıyla ; 1. 20th Century Fox 2. Walt Disney 3. Warner Bros. Pictures 4. Columbia 5. Universal Studios 6. DreamWorks SKG 7. Marvel Studios 8. THX 9. Dolby Digital 10. Metro Goldwyn Mayer 11. New Line Cinema 12. TriStar Pictures 13. Spyglass Entertainment 14. Pixar Animation Studios 15. Summit Entertainment 16. Regency Enterprises 17. Lions Gate Entertainment 18. Legendary Pictures
Salvador Dali ve Walt Disney İmzalı Kısa Film (Destino) 06:31
Salvador Dali ve Walt Disney İmzalı Kısa Film (Destino) 1.554 izlenme - 8 yıl önce 1946 yılında Salvador Dali ve Walt Disney “Destino” adında 6 dakikalık bir animasyon filmi yapmak için birlikte çalışmışlardır. Resimli öyküleri tamamlanan sürrealist animasyon bütçe problemlerinden dolayı rafa kaldırılmıştır ve 2003 yılına kadar tamamlanamamıştır. Roy Disney unutulmuş olan projeyi hayata geçirmiştir.
Donald Duck Matematik Diyarında 26:49
Donald Duck Matematik Diyarında 1.104 izlenme - 8 yıl önce Matematiğin özellikle geometrinin hayatımızdaki yerini çeşitli örneklerle anlatan, esasında Tasarım-Geometri ile ilgili doğada bulunan ip uçları ve gözlemlerle ilgili farklı bir örnek. Lakin bu çizgi filmi "Kutsal Geometri" veya "Gizemli matetematik" gibi tanımlamalarla ananlar vs. olabiliyor. Lakin tasarım alanında fikir üretebilen gözlem sahibi kişiler için; çizgi film olmasının yanı sıra, farklı bir fikir kaynağı olabileceği kanısındayım. Walt Disney prodüksüyonu "Donald in Mathmagic land"
Mickey Mouse - Deli Doktor (1933) 06:54
Mickey Mouse - Deli Doktor (1933) 720 izlenme - 5 yıl önce 1933 yılında yayınlanan Mad Doctor çizgifilmi David Hand tarafından yönetilmiştir.
Donald'ın İlk Aşkı  Donna (1937) 11:51
Donald'ın İlk Aşkı Donna (1937) 318 izlenme - 3 yıl önce Kimilerine göre Daisy'nin farklı bir kılıkla ilk sahnesi, kimilerine göre apayrı bir karekter: Donna Duck. Huyu tam hırcın Meksikalı karı cinsinden. Bu kısa filime aynı zamanda Donald'ın sardalye kutusundan bozma minnacık arabasına nasıl ve ne zaman sahip olduğunu öğreniyoruz.
Walt Disney ve Salvador Dali Destino (Safkan Sürrealizm İçerir) 06:31
Walt Disney ve Salvador Dali Destino (Safkan Sürrealizm İçerir) 681 izlenme - 8 yıl önce Walt Disney'in Salvador Dali'nin çalışmalarından yaptığı eşsiz bi kolaj sitede arayıp bulamayınca bu eksiği hemen kapatayım dedim. SALVADOR DALİ... Bir deliyle benim aramdaki tek fark benim deli olmayışımdır. On yaşında izlenimci teknikleri öğrenmiştir. Madrid Kraliyet Akademisine girmiş, uyumsuz davranışları nedeniyle birkaç defa akademiden kovulmuştur. Daha sonraki hayatını belirleyecek dönüm noktası olan sürrealizm ile tanışmıştır. Freud tarafından geliştirilen psikanalizden derinden etkilenen Dali tüm hayatı boyunca bağlı kalacağı eleştirel paranoya anlayışını geliştirerek gerçeküstücülüğe önemli katkılarda bulunmuştur. Dali, 1934te Belleğin Israrı - Yumuşak Saatler resmi ünlü Modern Sanatlar Müzesinin yolunu tuttuğunda tam beş yıldır Parisli gerçeküstücüler grubunun içerisinde yer almıştır. Yumuşak Saatler alamet-i farikalarından biri haline geldi, bu imajı başka resimlerinde, grafiklerinde ve tiyatrolar için tasarladığı sahne düzenlemelerinde tekrarlamıştır. Dalinin resimleri, her türlü mantığın ve rasyonel düşüncenin ötesinde, açıklanması imkânsız imajlarla ve şifrelerle dolu düşsel vizyonların gün ışığına çıkarılmış hallerine benzer. Bir deliyle benim aramdaki tek fark, benim deli olmayışımdır diyen Dali, kendisini resim yapan bir rüya fotoğrafçısı olarak tanımlamıştır. Dali monografisinde sadece sıradışı bir kişiliği tanımak değil aynı zamanda resim sanatını alt üst eden bir dahi ile karşılaşmanın büyüsü de mevcuttur.
Evlenme Teklifinde Çıtayı Hollywood'a Çıkaran Adam 03:23
Evlenme Teklifinde Çıtayı Hollywood'a Çıkaran Adam 349 izlenme - 3 yıl önce Basbayağı Disney'in 60 yıllık "Uyuyan Güzel" filmini kendi teklif senaryosuna dahil edip uyarlamış.
Dumbo - Pink Elephants on Parade 04:51
Dumbo - Pink Elephants on Parade 508 izlenme - 8 yıl önce Walt Disney' in 1941'de gösterime sunduğu Dumbo çizgi filminin arkaplanların, çizgilerin ve karakterlerin renklerinin, sürekli hareket ve uyum içinde olan nesnelerin, arkaplandaki müzik ve ön plandaki sözlerin bütün olarak sağladığı kombinasyonun üzerimizde yarattığı garip uyuşturucumsu etkiye hep beraber şahit oluyoruz. Filmdeki karakterler sarhoş olup LSD halisülasyonu kadar ağır olan bu pembe fil geçidini görmeye başlıyor.
Michael Jackson - Disneyland (1980) 04:32
Michael Jackson - Disneyland (1980) 829 izlenme - 8 yıl önce Popun Kralı Michael Jackson, 1980 yılında Orlando'daki Disneyworld adıyla bilinen Disneyland merkezinin 25. yılı için düzenlenen programda Disney kahramanlarıyla birlikte. Söylenen parçalar: 1-When You Wish Upon a Star 2-Follow the Yelow Brick Road 3-Easy on Down the Road
Donald Duck - Der Fuehrer's Face (1943) 07:56
Donald Duck - Der Fuehrer's Face (1943) 510 izlenme - 8 yıl önce Walt Disney 1943 yılında belkide hiç yapmaması gereken bir şey yaptı ve siyasete karıştı - karıştırıldı. Karşınızda Disney stüdyolarının anti-nazi propaganda, çizgi filmi "Der Fuehrer's face"..
Donald Duck - Der Fuehrer`s Face (Alt Yazılılı) 07:55
Donald Duck - Der Fuehrer`s Face (Alt Yazılılı) 716 izlenme - 8 yıl önce Orjinal adı "Donald Duck In Nutzi Land" olan , Walt Disney Productions tarafından animasyonu oluşturulmuş , 1943 yapımı amerikan propoganda kısa filmidir bu. En iyi animasyon kısa film dalında da 15th Academy Awards`da ödül almaya hak kazanmıştır. Efendim hikayemiz Donald amcanın kendisini Nazi Almanyası`nda yaşayan bir işçi olarak çalıştığı bir kabusun ortasında bulmasıyla başlar. Neyse işte çeşitli göndermeler , giydirmeler ve eleştiri silsileleri başlıyor böylece... Daha iyi anlaşılabilmesi için (sitemizde bulunana ek) bir de alt yazılı şekliyle izleyin istedim siteye de gönderdim. Burdan Walt Disney`e benden bir alkış ve sonra çekilip gidiyorum ben haydin iyi seyirler.
Walt Disney'den Kopyala-Yapıştır Çizgi Filmler 03:29
Walt Disney'den Kopyala-Yapıştır Çizgi Filmler 683 izlenme - 8 yıl önce Disney Stüdyoları tarafından senelerce nasıl keklendiğimizi gözler önüne seren bu videoyu başta alkışlarlayaşıyorum'cular olmak üzere tüm islam alemiyle paylaşmayı borç bilirim. Dans figürlerindeki benzerlik tüm çizgi filimlerin aynı kareografın elinden çıkmış olduğu şüphesi uyandırsa da bir süre sonra "yoh olum bu kadar da değel!" dedirtiyor.. Eminim vidyoyu izledikten sonra hepiniz mahalle maçında kavga etmek için kıraathenede bekleyen kankalarınızı toplayarak Disney Stüdyolarını basıp olay çıkartacaksınız. Gazanız mübarek ola.
Walt Disney Film Müziklerinde Kullanılan İlginç Alet 01:38
Walt Disney Film Müziklerinde Kullanılan İlginç Alet 696 izlenme - 8 yıl önce Çizgi filmleri izlerken arka plandaki müziği en az 10 kişinin çaldığını sanardım. Meğer bir kişiymiş. Keyifle izledim, sizler de izleyin...
Disney'in 92 Saniyede 92 Yılı 01:45
Disney'in 92 Saniyede 92 Yılı 743 izlenme - 8 yıl önce Disney şirketinin hazırladığı 92 saniyede Disney'in 92 yılı videosu yaptığı animasyon filmleri gösteriyor. Hepsi olmasada gerekli nostaljiyi yaşatmaya yetiyor.
The Second Semester - Monarch Projesi - Zihin Kontrolü 09:57
The Second Semester - Monarch Projesi - Zihin Kontrolü 515 izlenme - 8 yıl önce Geçmişte birçok zihin kontrolü ve psikolojik savaş tekniği çeşitli amaçlar için kullanılmış ve günümüzde hâlâ kullanılmakta. Zaten son 30 yıldır pek çok istihbarat örgütünün ana hedefi insan beyninin kontrol altına alınması olmuştur. Bu amaç için milyonlarca dolar gizli laboratuvar çalışmalarına ayrılmıştır. Kitaplar tarihte zihin kontrolü ve beyin yıkama operasyonlarına maruz kalmış ve bu konuda ünlü olmuş çeşitli isimler ve olaylarla doludur. Basında son zamanlarda iddia edildiği üzere Türkiye'deki bazı teröristlerin yaratılmasında acaba zihin kontrolü teknikleri mi yatmaktadır? "Zihin kontrolü" psikolojik teknikleri çok iyi kullanan kültlerin, tarikatların veya istihbarat örgütlerinin uyguladığı bir yöntemdir. Temelinde zihin kontrolü bir kişinin veya insan grubunun davranışını kontrol etmek veya değiştirmek için isteği ve bilgisi dışında uygulanan tüm yöntemlere verilen addır. Diğer bir tanımla, "beyin yıkama" (zihin kontrolü), bireyin farkında olmadan davranışlarının kontrol edilmesi ve değiştirilmesine girişimde bulunmak ve bu amaçla herhangi bir yöntemi uygulamaktır. "Psikolojik savaş" ise çeşitli zihin kontrolü tekniklerini de içine alan daha geniş bir kavramdır. Psikolojik savaş, insanların beyninde ve toplumsal psikoloji üzerinde sürdürülen savaştır, hedefi "reel olmayan" birtakım yanlış bilgileri propaganda, zihin kontrolü, medyanın kontrolü, toplu telkin ve beyin yıkama ile "gerçekmiş gibi" göstermektir. Böylece düşmanın veya karşıt güçlerin beyninde ve psikolojik tabanın da da savaşın kazanılması hedeflenmektedir. Bu videomuzda ise zihin kontrolüne maruz kalmış ayada izleyenleri etkilemek için çekilmiş mesajı bol filmler,romanlar,çizgi filmlerden kesitler mevcuttur.
Mickey Mouse Piano Solo (1929) 02:46
Mickey Mouse Piano Solo (1929) 409 izlenme - 8 yıl önce Walt Disney' in dünyaca ünlü bir film şirketi olmasını saglayan mickey mousetur, ayrıca mickey mouse' un ilk seslendirmesini de bizzat Walt Disneyin kendisi yapmıştır.Mikinin doguşu 1928 yıllarıdır.70' lerden sonra Mickey Mouse çizim ekibinde Murat Gümen adlı Türk asıllı bir amerikalı bulunmaktadır.