Hoşgeldiniz!

William Shakespeare

Macbeth (2015) -  Türkçe Altyazılı Fragman 01:38
Macbeth (2015) - Türkçe Altyazılı Fragman 207.718 izlenme - 3 yıl önce Başrollerinde Michael Fassbender ve Marion Cotillard'ın oynadığı 2015 yapımı Shakespeare uyarlaması Macbeth'in Türkçe altyazılı fragmanı. 11 Aralık 2015'te sinemalarda!
Macbeth (2015) Fragman 01:41
Macbeth (2015) Fragman 12.039 izlenme - 3 yıl önce 11 Aralık 2015'te vizyona girecek Shakespeare uyarlaması Macbeth'in ABD için özel hazırlanan fragmanı sizlerle. Filmde Michael Fassbender ve Marion Cotillard başrolde.
Beş Kardeş  - Hamlet Tiradı 02:12
Beş Kardeş - Hamlet Tiradı 3.997 izlenme - 3 yıl önce Salak yaz dizileri televizyonlarda cirit atarken 13. bölümüyle final yapacak beş kardeş'ten çıkarıp masaya vurma hareketi. Size çilek zamanı muz mevsimi tipi diziler yakışır zaten Türk halkı... “Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu! Düşüncemizin katlanması mı güzel Zalim kaderin yumruklarına, oklarına Yoksa diretip bela denizlerine karşı Dur, yeter demesi mi? Ölmek, uyumak sadece! Düşünün ki uyumakla yalnız Bitebilir bütün acıları yüreğin, Çektiği bütün kahırlar insanoğlunun. Uyumak, ama düş görebilirsin uykuda, o kötü. Çünkü, o ölüm uykularında Sıyrıldığımız zaman yaşamak kaygısından Ne düşler görebilir insan, düşünmeli bunu. Bu düşüncedir felaketleri yaşanır yapan. Yoksa kim dayanabilir zamanın kırbacına? Zorbanın kahrına, gururunun çiğnenmesine Sevgisinin kepaze edilmesine Kanunların bu kadar yavaş Yüzsüzlüğün bu kadar çabuk yürümesine Kötülere kul olmasına iyi insanın Bir bıçak saplayıp göğsüne kurtulmak varken? Kim ister bütün bunlara katlanmak Ağır bir hayatın altında inleyip terlemek Ölümden sonraki bir şeyden korkmasa O kimsenin gidip de dönmediği bilinmez dünya Ürkütmese yüreğini? Bilmediğimiz belalara atılmaktansa Çektiklerine razı etmese insanları? Bilinç böyle korkak ediyor hepimizi: Düşüncenin soluk ışığı bulandırıyor Yürekten gelenin doğal rengini. Ve nice büyük, yiğitçe atılışlar Yollarını değiştirip bu yüzden Bir iş, bir eylem olma gücünü yitiriyorlar.
Shakespeare'i Şeyh Pir Diye Yutturmak 02:44
Shakespeare'i Şeyh Pir Diye Yutturmak 2.157 izlenme - 2 yıl önce Bakırköy'ün delisi Aras Karafil bu sefer Şeyh Pir üstünden insaları trollemiş.İzleyelim.
Kadir Mısıroğlu: Shakespeare Müslümandır Adı Da Şeyh Pir'dir 00:46
Kadir Mısıroğlu: Shakespeare Müslümandır Adı Da Şeyh Pir'dir 688 izlenme - 2 yıl önce AKP'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen sözde tarihçi Kadir Mısıroğlu, William Shakespeare'in gerçek isminin 'Şeyh Pir' olduğu iddia etti. Bu iddiasını biraz daha ileriye taşıyan Mısıroğlu, dünyanın en ünlü yazarının, Müslüman olduğunu da söyledi. Tarihteki bilinen olaylara ve kişilere yönelik yaptığı ilginç çıkışlarla tanınan Mısıroğlu bir çıkış da dünyanın en tanınmış İngiliz drama yazarlarından Willam Shakespeare ile ilgili yaptı. Shakespear'in gerçek adının 'Şeyh Pir' olduğunu söyleyen Mısıroğlu, Shakespeare'in aslında Müslüman olduğunu da söyledi.
Hamlet (1990) Fragman 01:44
Hamlet (1990) Fragman 1.526 izlenme - 4 yıl önce Mel Gibson, Glenn Close, Helena Bonham Carter ve Ian Holm'un oynadığı, Franco Zeffirelli'nin yönettiği 1990 yapımı Hamlet uyarlamasına ait fragman. Shakespeare'in eseri birçok kez sinemaya uyarlandı ve en önemlilerinden biri de bu.
Othello (1965) Fragman 04:01
Othello (1965) Fragman 1.128 izlenme - 3 yıl önce 1965 yapımı William Shakespeare uyarlaması Othello'nun fragmanı. Filmde Laurence Olivier ve Maggie Smith gibi çok önemli isimler rol alıyor.
Radyo Tiyatrosu - Julies Caesar (William Shakespeare) 01:01:46
Radyo Tiyatrosu - Julies Caesar (William Shakespeare) 847 izlenme - 2 yıl önce William Shakespeare'den Julies Caesar.
Kral Lear - William Shakespeare (Radyo Tiyatrosu) 59:29
Kral Lear - William Shakespeare (Radyo Tiyatrosu) 350 izlenme - 3 yıl önce Daha öncesinde sizlerle paylaşmış olduğum Lucky Carter'ı Kim Öldürdü adlı oyuna yazılan yorumlardan çok memnun kaldığım için bundan sonra dinlediklerimi sizlerle paylaşmaya çaba göstereceğim. Ayrıca istekte bulunacaksak ricam oyunun adını yazmanız, istediğiniz oyunu koymaya söz veremesemde araştırmaya söz veriyorum. Umarım elimde olanlardan faydalanabilirsiniz, onun dışında da eklemeye devam edeceğim. Eski oyunu dinleyemeyen için fırsat kaçmadı henüz; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/61189/lucky-carter039i-kim-oldurdu-radyo-tiyatrosu
Leyla ile Mecnun - William Shakespear 66. Sone 00:32
Leyla ile Mecnun - William Shakespear 66. Sone 339 izlenme - 2 yıl önce Leyla ile Mecnun'da Shakespear'in unutulmaz şiirinden bir alıntı; Vazgeçtim bu dünyadan tek ölüm paklar beni, Değmez bu yangın yeri, avuç açmaya değmez. Değil mi ki çiğnenmiş inancın en seçkini, Değil mi ki yoksullar mutluluktan habersiz, Değil mi ki ayaklar altında insan onuru, O kızoğlan kız erdem dağlara kaldırılmış, Ezilmiş, hor görülmüş el emeği, göz nuru, Ödlekler geçmiş başa, derken mertlik bozulmuş, Değil mi ki korkudan dili bağlı sanatın, Değil mi ki çılgınlık sahip çıkmış düzene, Doğruya doğru derken eğriye çıkmış adın, Değil mi ki kötüler kadı olmuş Yemen' e Vazgeçtim bu dünyadan, dünyamdan geçtim ama, Seni yalnız komak var, o koyuyor adama. Çeviren: Can Yücel
Othello (1952) Fragman 01:34
Othello (1952) Fragman 471 izlenme - 4 yıl önce 1952 yapımı Orson Welles'in Othello uyarlamasının 2014 yılında restore edilmiş fragmanı. Filmde efsane Amerikalı aktör Welles, Shakespeare'in ünlü kahramanlarından Othello'yu canlandırıyor, ayrıca filmi de yönetiyor.
Romeo ve Juliet 04:31
Romeo ve Juliet 401 izlenme - 3 yıl önce "Romeo ve Juliet"in ön gösterimi yapıldı- William Shakespeare'in ölümsüz aşk öyküsü "Romeo ve Juliet"in ön gösterimi Zorlu Center PSM'de gerçekleştirildi William Shakespeare'in ölümsüz aşk öyküsü "Romeo ve Juliet"in ön gösterimi ünlü isimlerin katılımıyla yapıldı.
Much Ado About Nothing Fragman 01:41
Much Ado About Nothing Fragman 665 izlenme - 5 yıl önce William Shakespeare'in oyunundan sinemalara taşınan ve başrollerinde Alexis Denisof, Amy Acker, Fran Kranz gibi isimlerin yer aldığı Much Ado About Nothing filminin resmi fragmanı.
Kral Lear - Bölüm 2 - Cüneyt Gökçer (1983) 01:21:48
Kral Lear - Bölüm 2 - Cüneyt Gökçer (1983) 188 izlenme - 3 yıl önce 1983 Yılında Tiyatrodan Televizyona adı altında ekranlarda gösterilen Devlet Tiyatrolarında Cüneyt Gökçer tarafından sahnelenmiş Kral Lear oyunu 2.Bölüm.
Mdob, 03:01
Mdob, "Romeo ve Jüliet" Operasını Sahneledi 221 izlenme - 3 yıl önce MDOB, "Romeo ve Jüliet" operasını sahneledi- Shakespeare'in ölümsüz aşk öyküsünden operaya uyarlananan eserin Mersin prömiyeri yapıldı Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), William Shakespeare'in ölümsüz eserinden operaya uyarlanan "Romeo ve Jüliet" adlı oyunla Mersin prömiyerini gerçekleştirdi.
King Lear (2017) Fragman 03:17
King Lear (2017) Fragman 68 izlenme - 10 ay önce King Lear is an in-depth study of love, power and death. Through this film Shakespeare is saying, "Don't blame the gods or the heaven's for the horrors committed on earth. No. Blame hellish inhumanity on those who inhabit the earth."
Laurence Olivier'den Hamlet Yorumu: Olmak Ya Da Olmamak Sahnesi 04:35
Laurence Olivier'den Hamlet Yorumu: Olmak Ya Da Olmamak Sahnesi 362 izlenme - 4 yıl önce Efsane İngiliz aktör Laurence Olivier'nin 1948'de yönetip başrolünde oynadığı Hamlet filminden ünlü "Olmak ya da Olmamak" tiradının yer aldığı sahne.
Shakespeare Şeyh Pir Olursa 00:16
Shakespeare Şeyh Pir Olursa 91 izlenme - 2 yıl önce Tarihçi Kadir Mısırlıoğlu ünlü İngiliz yazar William Shakespeare'in gizli müslüman ve gerçek isminin de "Şeyh Pir" olduğunu iddia etti. Bu iddia sosyal medyayı salladı. Twitter'da paylaşılan video ise geyik muhabbetinin doruk noktası oldu.
Richard III (1955) Fragman 03:05
Richard III (1955) Fragman 143 izlenme - 3 yıl önce 1955 yapımı William Shakespeare uyarlaması 3. Richard (Richard III) filminin fragmanı. Filmin başrolünde efsane İngiliz aktör Laurence Olivier bulunuyor.
Romeo ve Juliet Film Fragmanı (1996) 02:14
Romeo ve Juliet Film Fragmanı (1996) 125 izlenme - 3 yıl önce William Shakespeare'ın trajik aşk destanı Romeo ve Juliet'in, Avustralyalı dahi yönetmen Baz Luhrman tarafından sinemaya uyarlanan bu modern versiyonunda kılıçların yerini, kılıç isimleri taşıyan silahlar alıyor.Günümüz Florida'sında geçen filmde Romeo (Leonardo DiCaprio) ve Juliet (Claire Danes), kentin iki düşman ailesinin çocuklarıdır. Trajik bir rastlantı sonucu iki genç birbirlerine aşık olurlar ve ailelerin savaşının ortasında bir kaçış bulmaya çalışırlar
Shakespeare'in Aslı Şeyh Pir'dir Ve Gizli Müslümandır (Ramazan Sohbetleri) 00:42
Shakespeare'in Aslı Şeyh Pir'dir Ve Gizli Müslümandır (Ramazan Sohbetleri) 47 izlenme - 2 yıl önce Dönem dönem yaptığı tuhaf açıklamalarla bilinen Saray tarihçisi Kadir Mısırlıoğlu, gericiliğini konuşturdu. Mısırlıoğlu'nun bu sefer ki hedefi İngiliz yazar William Shakespeare'di. Saray tarihçisi olarak bilinen gerici Kadir Mısırlıoğlu, İngiliz yazar William Shakespeare'in gerçek adının "Şeyh Pir" olduğunu iddia etti. Erdoğan'ın yakın çevresinde boy gösteren Mısırlıoğlu bununla da yetinmeyerek William Shakespeare'in müslüman olduğunu iddia etti. Mısırlıoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:
William Shakespeare Kimdir? - Röportaj 06:10
William Shakespeare Kimdir? - Röportaj 16 izlenme - 1 yıl önce Sokaktaki insanlara mikrofon uzatılıp William Shakespeare kimdir sorusu sorulmuş. William Shakespeare, (26 Nisan 1564 (vaftiz) – 23 Nisan 1616), İngiliz şair, oyun yazarı ve oyuncudur. İngilizce dilinde yazan en büyük yazar ve dünyanın en seçkin drama yazarı olarak kabul edilmektedir. Sıklıkla İngiltere'nin ulusal şairi ve "Avon'un Ozanı" olarak anılır.
Necip Fazıl Kısa Kürek Ölüm Yıldönümünde Anıldı 05:08
Necip Fazıl Kısa Kürek Ölüm Yıldönümünde Anıldı 62 izlenme - 4 yıl önce Eserleri ve kişiliği ile geçmişten günümüze damgasını vuran büyük sanat, aksiyon ve fikir adamı, şair ve yazar Necip Fazıl Kısakürek 25 Mayıs 1983 tarihinde vefat etti.
William Shakespeare (Hazırlayan: M. Mehtap Türk) 02:44
William Shakespeare (Hazırlayan: M. Mehtap Türk) 10 izlenme - 2 yıl önce William Shakespeare (Hazırlayan: M. Mehtap Türk), Müzik: Maroon - She Will Be Loved
Geleceğin Oyuncuları Performanslarıyla Hayran Bıraktı 03:18
Geleceğin Oyuncuları Performanslarıyla Hayran Bıraktı 1 izlenme - 2 ay önce Geleceğin oyuncuları performanslarıyla hayran bıraktı Genç yetenekler, seyirciyle buluştuİSTANBUL - William Shakespeare'ın "Bir Yaz Gecesi Rüyası" oyununu ustalıkla sahneleyen genç yetenekler, izleyenleri hayran bıraktı.
Necip Fazıl Kısa Kürek Ölüm Yıldönümünde Anıldı 05:08
Necip Fazıl Kısa Kürek Ölüm Yıldönümünde Anıldı 37 izlenme - 4 yıl önce Eserleri ve kişiliği ile geçmişten günümüze damgasını vuran büyük sanat, aksiyon ve fikir adamı, şair ve yazar Necip Fazıl Kısakürek 25 Mayıs 1983 tarihinde vefat etti.