Hoşgeldiniz!

Yağlı Güreş

Ali Gürbüz 652. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Oldu 00:27
Ali Gürbüz 652. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Oldu 121.003 izlenme - 9 yıl önce Rahmetli başpehlivan babası Recep Gürbüz'ün yolundan giden Ali Gürbüz sözünü tuttu. 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin finalinde İsmail Balaban'ı 16 dakikada tuş ederek yenen Gürbüz üst üste 3. kez şampiyonluğa ulaşıp, ebedi altın kemerin sahibi oldu.
Yağlı Güreş Yapan Kızlar 01:54
Yağlı Güreş Yapan Kızlar 18.565 izlenme - 7 yıl önce Yağlı güreş deyince hemen bizlerin aklına pala bıyıklı yarma pehlivanlar geliyordur tabi. Lakin gavurun aklına bu görüntülerdeki bikinili hanım kızlarımız gelmekte. Bizler için çok ütopik bir kavram belki ama evet kızların yağlı güreş yaptığı böyle arenalarda mevcut dünyada...
Hafife Aldığı Atom Karıncaya Yenilen Finikeli Erkan 02:45
Hafife Aldığı Atom Karıncaya Yenilen Finikeli Erkan 9.205 izlenme - 4 yıl önce 27. Geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşleri kıran kıran geçti. Atom Karınca Lakaplı Cemal Cumbur'u hafife alan güreşçi, hafife aldığı atom karınca tarafından yenildi....
Kırkpınar'ın Siyahi 03:09
Kırkpınar'ın Siyahi 4.996 izlenme - 3 yıl önce Er meydanının tozunu attırmış bir pehlivan; Akhisarlı Arap Mustafa. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin İlk Siyahi Başpehlivanı Unvanına Sahip isim; Mustafa Yıldız'ın kariyeri, başarıları. --------- https://ceviiz.com
Müsabakada Zor Anlar Yaşayan Erkek Güreşçi 01:07
Müsabakada Zor Anlar Yaşayan Erkek Güreşçi 11.656 izlenme - 5 yıl önce Güreş, uygulayıcılarının birbirlerine vurmaksızın rakiplerini yenmeye çalıştıkları bir spor türü. Güreş tarihteki en eski sporlardan biridir ve zamanla farklı stil ve formları geliştirilmiştir. Güreş genellikle dövüş sanatları arasında değerlendirilir. Güreşçi veya Güreşmen (Pehlivan) adı verilen kişiler Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Kahraman, evleneceği kızın babasıyla güreşir ve yener. Yiğitler altı yaşındayken güreşmeye ve büyüklerini yenmeye başlarlar. Manas destanında yer alan Koşay Han gelmiş geçmiş pehlivanların en iyisi olarak kabul edilir. Hanname’de ise Uluğ Arslan Han pehlivanların atası olarak yad edilir. Bu pehlivan tam 1200 yaşındadır. Güreş sözcüğünün efsanevi Türk Hakanı Gür Han’ın ismi ile benzeşmesi de dikkat çekicidir.
Avrupa'nın Gözünde Pehlivanlar 02:41
Avrupa'nın Gözünde Pehlivanlar 5.403 izlenme - 5 yıl önce yahşi batı filmindeki yağlı güreş meraklısı hanım abla gibi yabancılar olaya farklı bakıyor olsa gerek. bu videoya yabancı bir forum sitesinde denk geldim. altında kas gruplarını tartışan mı pantolunun tarzı mı neler konusan ablalar var şaşırdım. iyi seyirler alkışlayan pehlivanlar.
Yağlı Güreş 00:54
Yağlı Güreş 3.710 izlenme - 13 yıl önce iki arkadşın güreşi
savaştepe bozalan köyü yağlı pehlivan güreşleri 04:02
savaştepe bozalan köyü yağlı pehlivan güreşleri 2.079 izlenme - 11 yıl önce balıkesir ili savaştepe ilçesi bozalan köyü 31.10.2010 yağlı pehlivan güreşleri
Street Fighter'da Türk Karakter Hakan 01:50
Street Fighter'da Türk Karakter Hakan 1.102 izlenme - 7 yıl önce Sonunda oldu Street Fighter'ın yeni versiyonunda (Nisan'da çıkcak)bir Türk karakter var. İsmi Hakan yağlı güreşçi. Rengi kırmızı nedense ama esaslı kıspet filan giyiyor. Oyun sırasında kendini yağlayıp figürler yapıyor. Sonunda harcadığımız jetonlara değdi.
Pehlivan -1964 Tarihli Kısa Film 12:55
Pehlivan -1964 Tarihli Kısa Film 1.015 izlenme - 7 yıl önce 2003'te yaşamını yitiren Fransız yönetmen Maurice Pialat'ın 1964 tarihli bir kısa filmi ile karşınızdayız efendim. Adından da anlaşılabileceği üzere filmin konusu geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri. Buna mukabil 13 dakikalık kısa filmin sadece yağlanıp güreşen karayağız delikanlılara odaklanmasını bilhassa erkek izleyici açısından pek de hayırlı görmediğinden olacak, Pialat, filmin sonlarına dikkate değer oryantal performanslar da eklemiş. İlgilenenler için ayrıca bir dipnot daha ekleyelim: Yönetmenin yine 1964 yılında çektiği ve memleketimizi (esasında İstanbul'u) anlatan, "Istanbul", "Bosphore" ve "La corne d'or" adlı güzide kısa belgeseller ile, "Maître Galip" adlı, Nâzım Hikmet şiirleriyle bezeli bir kısa filmi de bulunuyor. İyi seyirler...
1989 Sakarya - Sögütlü Yağlı Güreşleri - 1 07:37
1989 Sakarya - Sögütlü Yağlı Güreşleri - 1 691 izlenme - 7 yıl önce 1989 yılına ait görüntülerde ata sporumuz olan güreşin geleneksek olarak Sakarya ili Söğütlü ilçesinde icrasının ilk bölümünü seyredeceğiz.Keyifli vakit geçirmenizi dilerim.
1964 Kırıkpınar Yağlı Güreşleri ve Panayır (Restorasyonlu) 08:01
1964 Kırıkpınar Yağlı Güreşleri ve Panayır (Restorasyonlu) 908 izlenme - 7 yıl önce 1964 yılında çekilen Topkapı filminin Kırıkpınar yağlı güreş sahneleri. Ayrıca dışarıda kurulan panayır da ilgi çekici. Dönemim sokak satıcılarını, panayırda oynayan dansözü ve diğer çeşitli eğlencelerini görmek mümkün... Filmin Türk oyuncularından Senih Orkan ve Danyal Topatan da karşınızda...
Azis  - Evala (Dikkat Yağlı Güreşçi İçerir) 03:55
Azis - Evala (Dikkat Yağlı Güreşçi İçerir) 676 izlenme - 7 yıl önce Azis'in son kliplerinde maskülenleştiği aşikardı. Fakat bu klibinde yeniden bir köklere dönüş yaşanıyor. Yine kaslı erkekler ve bonus olarak da bizim kültürümüze özgü olan yağlı güreşler var. Hatta klibin başındaki camii silüetli manzaranın da İstanbul olduğunu düşündüm kendimce. Azis bizim ülkeye gelip Acun'un programlarına mı çıkacak, onun yolunu mu yapıyor, bilemedim.
Küçük Hezarfen 15.Bölüm 17:34
Küçük Hezarfen 15.Bölüm "Yağlı Güreş" 652 izlenme - 7 yıl önce 15.BÖLÜM “YAĞLI GÜREŞ” Altın, Gümüş, Bronz, Zeytinyağı, Kispet. Bunlar ne mi? İki yiğit çıktı meydana. İkisi de birbirinden merdane. Hezarfen ve arkadaşları kispetlerini giydikleri gibi soluğu meydan da alıyor. Ancak meydan da yenilmez bir adam var. Bakalım madalya kimin olacak.
ahmetadil köyü 3.yaz şenlikleri 07:40
ahmetadil köyü 3.yaz şenlikleri 596 izlenme - 11 yıl önce ahmetadil köyü 3.yaz şenlikleri
Street Fighter - Hakan 03:22
Street Fighter - Hakan 346 izlenme - 7 yıl önce Street Fighter'daki gururumuz, Türk pehlivan Hakan'ın oryantal öğelerle bezeli müziği olmakla birlikte kanımca Street Fighter'ın en güzel karakter müziğidir.
Pehlivanlar Rakipleri Karıştırdılar 01:40
Pehlivanlar Rakipleri Karıştırdılar 348 izlenme - 7 yıl önce Valla şimdi biz benim rakiplen karışıyoduk o sırada öteki rakipte karışıyodu o anda hepimiz karışmışık yani.Hakemler bağırıyor o değil bırak bırak diye ama ben hala sarma vurmaya çalışıyom.Öteki arkadaşta napıyon sen ya dedi,ben de iyidir sen napıyon dedim öyle sonra akem söylemese farkına varamicektik.
Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu oldu 01:09
Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu oldu 194 izlenme - 4 yıl önce 657. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde rakibi Şaban Ylmaz'ı yenen Orhan Okulu başpehlivan oldu.
Kıspet'in Son Büyük Ustası 02:30
Kıspet'in Son Büyük Ustası 293 izlenme - 7 yıl önce Atasporumuz olan güreşlerde pehlivanların giydikleri şeyin adıdır Kıspet.Bir çok eski zanaat gibi bu işin ustaları da azaldı.Onsuz yağlı güreş olmaz. Onu fabrikalar, büyük markalar üretemez. Her pehlivanınki kendine özeldir. Kırkpınar Güreşleri öncesinde, kıspeti, ustaların ustası İrfan Şahin anlattı.
Dünyanın En Tatlı Bakışlı Paşası - Tosun Paşa 01:28
Dünyanın En Tatlı Bakışlı Paşası - Tosun Paşa 262 izlenme - 7 yıl önce Tosun Paşa' nın Leyla hatrına Seferoğulları' ndan Suphi' yle güreş tutmaya razı olması. Leyla' ya bakışı yürekleri yakar Tosun paşamızın.
Güreş - The Wrestling (2017) Fragman 01:00
Güreş - The Wrestling (2017) Fragman 195 izlenme - 5 yıl önce Güreş (The Wrestling) adlı belgesel filmde İsmail ve Turan adında iki genç yağlı güreşçinin hikayesi anlatılıyor.
Dünya Serbest Dövüş Teknik Ustaları 03:49
Dünya Serbest Dövüş Teknik Ustaları 228 izlenme - 5 yıl önce Muhtemelen dublör arkadaşlar ya da şov amaçlı dövüşçüler ama hakikaten çok başarılılar
Sanal Pehlivanlar 01:04
Sanal Pehlivanlar 263 izlenme - 7 yıl önce Türk İslam Eserleri Müzesi'nde yer alan Kırkpınar sergi odasında hologram aracılığıyla Kırkpınar Yağlı Güreşleri için kente gelenlere ilk güreş seyri sanal olarak sunuluyormuş. Yıl oldu 2013 halen şu 3D işini öğrenemedik amk.