Hoşgeldiniz!

yapay zeka

Deneysel Bankacılık: Yapay Birikim 00:05
Deneysel Bankacılık: Yapay Birikim 817.508 izlenme - 4 yıl önce Biriktirirken nasıl kazanabiliriz? facebook.com/deneyselbankacilik twitter.com/deneyselbanka
Tesla'nın Otomatik Pilotunun Hayat Kurtarması 00:14
Tesla'nın Otomatik Pilotunun Hayat Kurtarması 463.457 izlenme - 2 yıl önce Tesla'nın geçenlerde duyurduğu otomatik pilot özelliğini çoğunuz biliyorsunuz.. Bu defa da sürücünün yolu takip etmediği bir anda ve yağmurlu bir havada otomatik pilotun aracın önüne manevra yapan farklı bir aracı fark etmesine tanıklık edeceğiz.
Nihat Doğan'dan Yapay Zeka İsyanı 00:41
Nihat Doğan'dan Yapay Zeka İsyanı 15.767 izlenme - 7 ay önce Söylemezsem Olmaz'ın son bölümlerinde Nihat Doğan güncel konulardan sıkılmış olmalı yapay zeka konusunu açtı.Adam cinayet, ve diğer önemli olaylar sarmıyo belliki
Yapay Zekanın Yarattığı Erotizm Kokan Video 00:07
Yapay Zekanın Yarattığı Erotizm Kokan Video 3.120 izlenme - 4 ay önce Görüntüde yapay zekanın yarattığı pornografik yada erotik kokan videoyu izlicez Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Yapay Zeka Fragman 01:26
Yapay Zeka Fragman 53.327 izlenme - 5 yıl önce Belirsiz bir gelecekte, insanoğlu, dünyanın çoğunun sular altında kaldığı bir yeryüzünde yaşamaya çalışırken, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla 'yapay zekalı' robotlar üretirler. David madde ve mana olarak tam bir insan gibi donatılmış bir robottur. Sevmeye programlanmış olan ilk robot çocuk David, o sırada hasta olmasından dolayı tedavisi bulunana kadar çocukları dondurulmuş bir aile tafından deneme süreci olarak evlat edinilir. David, yaşadığı aile ortamında evlatlığın gerektirdiği sevgi ve bakımı kapsayarak, giderek çiftin çocukları haline gelmesine rağmen, umulmadık olaylar hayatı 'Robot David' için imkansız bir duruma sokar.
Yapay Zekanın Sanatsal Dönüşümü 03:02
Yapay Zekanın Sanatsal Dönüşümü 1.080 izlenme - 1 ay önce Memo Akten'in yarattığı, bir yapay zekanın daha önce öğrendiği şeylerle gerçek görüntüleri birleştirmesinden ortaya çıkan muhteşem çalışmayı izliyoruz efendim.
Nihat Doğan feat. Siri - Yapay Zeka (educatedear remix) 03:59
Nihat Doğan feat. Siri - Yapay Zeka (educatedear remix) 4.203 izlenme - 5 ay önce got kılı nihat doğan için gayet güzel bir mix olmuş educatedear eline sağlık uzun zamandır beklenıyordu böyle birşey
Babasını Yapay Zekaya Dönüştüren Gazeteci 03:34
Babasını Yapay Zekaya Dönüştüren Gazeteci 2.534 izlenme - 5 ay önce Gazeteci James Vlahos, şubat ayında akciğer kanserinden kaybettiği babasının acısıyla başa çıkabilmek için çareyi teknolojide buldu. Vlahos, babasının imajında “Dadbot” olarak adlandırdığı bir yapay zeka sohbet botu geliştirdi.
Yapay Zekanın Kendi Dilini Geliştirmesi 03:55
Yapay Zekanın Kendi Dilini Geliştirmesi 2.442 izlenme - 9 ay önce Uzmanlar, iki yapay zeka botu arasında, İngilizce benzeri ancak insanların anlamayacağı ve botların kendi arasında anlaşabildiği bir dil geliştirdiğini fark etti.
Harmandalı Oynayan Yapay Zekaya Sahip Robot 00:33
Harmandalı Oynayan Yapay Zekaya Sahip Robot 1.108 izlenme - 4 ay önce Dünyada hızla gelişen yapay zeka teknolojisi ülkemizde de nimetlerini vermiş durumda. Fakat dünyanın geri kalan ülkelerinin aksine bizimki biraz farklı çalışıyor tabi. İzliyoruz efendim.
Sophia: İnsana En Çok Benzeyen Robot - Bbc Türkçe 00:55
Sophia: İnsana En Çok Benzeyen Robot - Bbc Türkçe 2.777 izlenme - 10 ay önce Söylenenleri anlayabiliyor, konuşabiliyor, hatta yüz ifadeleriyle karşılık bile verebiliyor. Yapay zeka çalışmalarının en son ürünü olan Sophia, bir start-up şirketi olan Hanson Robotics'in ürünü. Size birini andırıyorsa yanılmış sayılmazsınız. Zira Sophia için örnek alınan kişi, ünlü Amerikalı aktris Audrey Hepburn. BBC Türkçe internet sayfası: http://www.bbc.co.uk/turkce Facebook: http://facebook.com/bbcturkceservisi Twitter: http://twitter.com/bbcturkce
Gatebox’tan Yalnız Yaşayanlar için Sanal Asistan 02:00
Gatebox’tan Yalnız Yaşayanlar için Sanal Asistan 1.864 izlenme - 1 yıl önce Gatebox adlı Japon firması, özellikle 30 yaş üstü yalnız erkekler için fiyatı yaklaşık 2800 dolar olan bu virtual home robotu 2016 yılında piyasaya çıkardı.
Yapay Zeka Tarafından Bestelenen İlk Pop Şarkı: Daddy’s Car 03:00
Yapay Zeka Tarafından Bestelenen İlk Pop Şarkı: Daddy’s Car 2.572 izlenme - 11 ay önce Sony geçtiğimiz yıl Flow Machines isimli yazılım ile yapay zekâ tarafından üretilen iki şarkıyı, “Daddy’s Car” ve “Mister Shadow”u yayımladı. “Daddy’s Car”'ın ilham kaynağı ise The Beatles. Flow Machines önce 13.000‘den fazla parçayı analiz etti. Sonra kendi başına bir beste yapabilecek noktaya geldi. Beste süreci Benoît Carré isimli gerçek bir bestecinin bir müzik türü seçmesiyle başlıyor. Carré şarkı sözlerini yazıp ekledikten sonra yapay zeka orijinal besteyi ortaya çıkartıyor. Google da geçtiğimiz yılın Haziran ayında Project Magenta kapsamıyla, yapay zeka tarafından bestelenen bir şarkı paylaşmıştı. Kaynaklar: nBeyin, Log Dergi.
Yapay Zeka ile Hareket Testine Ses Uyarlamak 01:02
Yapay Zeka ile Hareket Testine Ses Uyarlamak 1.173 izlenme - 9 ay önce Belki takip etmişinizdir Deepmind tarafından Google'ın özellikle engelli insanların hareketlerine serilik katabilmeye de yardımcı olabiliecek bir yapay zeka hareket teknolojisi yayınlandı. Çevredeki tüm ama tüm özellikleri göz önünde bulundurarak engelleri aşmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda insan yetilerinin nasıl geliştiğini de anlatmaya yardımcıymış falan filan. Film teknolojilerinden falan orda burda her yerde kullanılması planlanıyormuş. Andreas Almström adlı muzip bir arkadaş da bu videoya ses efekti basmış. Güzel de olmuş hani. Orijinal videoyu izlemek isteyen varsa buyursun: https://www.youtube.com/watch?v=hx_bgoTF7bs
Yapay Zekaya Sahip Sanal Bebek - Babyx 01:55
Yapay Zekaya Sahip Sanal Bebek - Babyx 4.542 izlenme - 4 yıl önce Yapay Zekaya Sahip Bir Bebek Ne Tepki Verir ? Neler Yapar ? Ürkütücü Seviyede Gerçekçi Sanal Yazılım Olan 'babyx' Projesini Tanıtmak İçin Yapılmış Bir Video.. Gerçekçi sanal yazılım olan 'BabyX' projesi tanıtmak için yapılan bu video izleyenleri hayrete düşürüyor.
Kara Şimşek At Yarışında Para Kaybediyor 01:24
Kara Şimşek At Yarışında Para Kaybediyor 1.385 izlenme - 10 ay önce Kit'in zamanın, hatta bu zamanın çok ötesinde bir yapay zeka olduğunun ispatı. Maykıl'dan gizli kendisine ortak buluyor, at yarışı oynuyor ve kaybediyor.
Morgan Filminin Fragmanı Yayınlandı! 03:27
Morgan Filminin Fragmanı Yayınlandı! 1.972 izlenme - 2 yıl önce 20th Century Fox'un dağıtımını üstlendiği Morgan isimli korku filminin bu fragmanını, IBM Watson hazırladı. Görüntü analizi konusundaki hünerlerini sergileyen bu fragmanla sergileyen Watson, oldukça başarılı bir iş ortaya çıkarmış. Watson'a bu fragman için 100 tane korku filminin fragmanı izletilmiş ve Morgan filminin çarpıcı sahnelerinin ortaya çıkarılması istenmiş. Görüntü, ses ve kompozisyon analizi yapan Watson isimli yapay zeka, insanları filme çekecek fragmanı hazırlamış.
artificial ıntelligence aı 1 fragmanı 02:13
artificial ıntelligence aı 1 fragmanı 7.651 izlenme - 7 yıl önce belirsiz bir gelecekte insanoğlu dünyanın çoğunun sular altında kaldığı bir yeryüzünde yaşamaya çalışırken teknolojinin nimetlerinden yararlanarak hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla 'yapay zekalı' robotlar üretirler. david madde ve mana olarak tam bir insan gibi donatılmış bir robottur. sevmeye programlanmış olan ilk robot çocuk david o sırada hasta olmasından dolayı tedavisi bulunana kadar çocukları dondurulmuş bir aile tafından deneme süreci olarak evlat edinilir. david yaşadığı aile ort
İlk Yapay Zeka Astronot Göreve Başlıyor 04:52
İlk Yapay Zeka Astronot Göreve Başlıyor 30 izlenme - 1 hafta önce Astronot Alexander Gerst, haziran ayında Uluslararası Uzay İstasyonu'nun ilk Alman komutanı olacak. Ve yanında bir de yardımcı götürecek: Yapay zekaya sahip robot CIMON. İlk yerçekimsiz uçuş testini başarıyla geçen CIMON, görüyor, konuşuyor, espriler yapıyor ve zaman zaman felsefi düşüncelere dalıyor.
Hawking: Yapay Zeka İnsanlığın ya En Büyük İcadı ya da Sonu Olur 01:13
Hawking: Yapay Zeka İnsanlığın ya En Büyük İcadı ya da Sonu Olur 1.357 izlenme - 1 yıl önce Ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanlığın gelecekte yaratacağı yapay zeka formu ile ya en büyük icadını yapacağını ya da kendi sonunu hızlıca hazırlamış olacağını söyledi. Yapay zekanın insanoğlunun en büyük felaketi olabileceğini belirten Stephen Hawking, düzgün yönetilmedikleri takdirde düşünen makinelerin medeniyetimizin sonunu getirebileceğini belirtti. "YA EN BÜYÜK İCAD, YA DA İNSANLIĞIN SONU" İngiltere'de Cambridge Üniversitesi'nin yeni 'Yapay Zeka Araştırma Merkezi'nin açılışında konuşan ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanlığın gelecekte yaratacağı yapay zeka formu ile ya en büyük icadını yapacağını yada kendi sonunu hızlıca hazırlamış olacağını söyledi. "KONTROLSÜZ GELİŞMELERİN KARŞISINDAYIM" Yapay zeka konusunda yaşanan kontrolsüz gelişmelerin karşısında olduğunu belirten Hawking, bu düşünen makinelerin fakirliği ve hastalığı ortadan kaldırmak gibi çığır açıcı yeniliklerin yanı sıra güçlü otonom silahların üretilmesi suretiyle milyonlarca insana diz çöktürebileceğini kaydetti. "İNSAOĞLUNU KÖLELEŞTİREBİLİR" Yapay zekanın alıştığımız ekonomik sistemlerin çöküşünü hızlandıracağını belirten Hawking, düşünen makinelerin gelecekte bir gün kendi iradelerini kazanmaları durumunda bunu insanoğlunun iradesine hakim kılmaya çalışabileceklerini, bir anlamda insaoğlunu köleleştirebileceklerini de ifade etti. Google'ın Deep Mind isimli yapay zekasının bu yılın başlarında dünya Go şampiyonunu alt edebildiğini ve Microsotf'un icat ettiği bir yapay zekanın da insan gibi sesleri tanıyarak ayırt edebilmeyi başardığını belirten Hawking, yapay zeka alanındaki gelişmelerin çok hızla ilerlediğini ifade etti. Profesör Hawking, dünya genelinde yapay zeka gelişmelerine en temkinli yaklaşan şüpheci isimlerden biri. Hawking, bin adet bilim adamıyla birlikte gelecekte yapay zekanın yaratabileceği tehlikelere karşı önlem alınmasını isteyen bir çağrı mektubuna imza atmıştı.
Korsan Haber_yapay Zeka__demet Akalın Hande İle Gü 02:36
Korsan Haber_yapay Zeka__demet Akalın Hande İle Gü 7.855 izlenme - 10 yıl önce seriyi izlemeye devam...
Yapay Zekâ, İnsan Zekâsının Önüne Geçebilir mi? 03:53
Yapay Zekâ, İnsan Zekâsının Önüne Geçebilir mi? 1.134 izlenme - 2 yıl önce Teknoloji ve bilimi bir araya getiren yapay zekâ, insan zekâsının önüne geçebilir mi? ShiftDelete.Net ekibi her hafta farklı bir soru ile sokağa çıkıp, mikrofonu size uzatıyor! Not: 02:15 yeni bir fenomen doğmuş olabilir. Not2: 00:56 Yapay zeka sınırsız, insan zekasının sınırı var, wtf!? Kaynak: http://shiftdelete.net/yapay-zeka-vs-insan-zekasi-sokaktayiz-15-69717
compishco 02:59
compishco 2.072 izlenme - 9 yıl önce İlk yapay zeka compishco 'ya sahip çıkalım! türk mucidimizle gurur duyalım!
Yapay Zeka Kendi Başına Bilim Kurgu Senaryosu Yazdı 09:02
Yapay Zeka Kendi Başına Bilim Kurgu Senaryosu Yazdı 594 izlenme - 2 yıl önce Yapay zeka, siz farkında olmasanız da artık pek çok yerde. Bir sonraki cümleye hangi kelimeyle başlayacağınızı tahmin etmeyi deneyip, alışkanlıklarınızı öğrenmeye çalışan akıllı telefon klavyeniz bunun en basit örneği. Peki ya yapay zeka bir senaryo yazsaydı ortaya nasıl bir film çıkardı? Sunspring, bu sorunun cevabı. “Öğrenmeyi öğrenen” yapay zeka yazılımları dün 18 dünya şampiyonluğunu bulunan Go oyuncusunu mağlup ederken bugün sürücüsüz otomobilin direksiyonuna geçip trafikte ne zaman ve ne şiddette kornaya basması gerektiğini öğreniyor. Peki sıfırdan ortaya bir metin çıkarsalardı, bu metin neye benzerdi? Bilim kurgu temalı kısa film Sunspring‘in yaratıcıları Jetson adını taşıyan yapay zekaya, Ghostbusters 2‘den Star Wars‘a, Eternal Sunshine of the Spotless Mind‘dan Aliens’a kadar pek çok bilim kurgu filminin senaryosunu verdi. Karşılığında ise ortaya son derece tuhaf bir kısa film senaryosu çıktı. Silicon Valley dizisinden tanıdığımız oyuncu Thomas Middleditch’in baş rolünde olduğu filmin yönetmeni Oscar Sharp. Filmin yaratıcıları Sunspring’i 48 saatte çekip montajladı ve son halini verdi. Kısa film için şarkı bile yazan yapay zekanın yazdığı senaryo, baştan sona alakasız diyaloglarla dolu. Dolayısıyla filmde mantıklı bir olay kurgusu da yok. Tabii David Lynch filmlerini seviyorsanız orası ayrı… Görünen o ki şimdiden pek çok meslek kolunu tehdit eden robot çalışanlara Hollywood’da -en azından şimdilik- yer yok.
Yapay Zeka Şairi: Deniz Yılmaz 05:39
Yapay Zeka Şairi: Deniz Yılmaz 688 izlenme - 2 yıl önce Posta Gazetesi'nin Yurdumun Şairleri bölümüne şiirlerini gönderen Deniz Yılmaz'ın yürekleri burkan sımsıcak hikayesi karşınızda. Hem yakışıklı hem de güzel olan şair Deniz Yılmaz'ın hikayesini bir de Bager Akbay'dan dinleyin.
GTA V - Kadın sürücü 01:16
GTA V - Kadın sürücü 985 izlenme - 3 yıl önce GTA V ne kadar gerçekçi bir oyun olduğunu kadın sürücünün performansıyla kanıtlamış oldu. İzliyoruz efenim.
2030'dan Gelen Zaman Yolcusu Yalan Dedektörü Testini Geçti 02:50
2030'dan Gelen Zaman Yolcusu Yalan Dedektörü Testini Geçti 58 izlenme - 2 ay önce 2030 yılından geldiğini öne süren 25 yaşındaki Noah adlı kişi, iddialarını kanıtlamak için yalan makinesi testine girdi ve testten geçmeyi başardı. Donald Trump'ın 2020'deki başkanlık seçimlerinde yeniden seçileceğini, Bitcoin’in daha çok kullanılacağını, 2021 yılına kadar yapay zekanın çok daha önemli bir yere sahip olacağını, insanların saatte 900 kilometre/saat hızlara ulaşan elektrikli araçlar üreteceğini söyleyen genç adamın en sarsıcı iddiası ise 2028 yılıyla ilgili söyledikleri oldu. Noah insanoğlu bu yılda Mars’a ulaşmayı başaracak ve aynı zamanda zaman yolculuğunun keşfedildiği dünya kamuoyuna açıklanacak dedi.
Yapay Zekanın Sevimli Yüzü Mini Robot Cozmo 00:50
Yapay Zekanın Sevimli Yüzü Mini Robot Cozmo 292 izlenme - 2 yıl önce Yapay zeka illa korkutucu bir şey olmak zorunda değil. Eğlenceli ve bir o kadar da sevimli mini robot Cozmo, yapay zeka teknolojisinin sevimli yüzü olmaya aday. Anki, “evcil” robotu Cozmo‘yu kullanıcılara göndermeye başladı. WALL-E’den esinlenilerek hazırlanan Cozmo, yapay zeka teknolojisiyle beslenmiş bir oyun arkadaşı. Anki Cozmo’nun olabildiğince akıllı ve insansı olmasına özen göstermiş. İnsanların tepki göstereceği pek çok duruma tepki gösterebilen Cozmo, sinirlenmekten mutlu olmaya, yorulmaktan sakinliğe kadar pek çok duyguya sahip. Örneğin beraber oynadığınız oyunu kaybederse Cozmo bir hayli sinirleniyor. Kendisini masadan alıp kaldırmanız da pek hoşuna gitmiyor. Onunla oyun oynamayı kabul etmeniz ise mutlu olması için yeterli bir sebep. Oldukça sevimli olan Cozmo yüz tanıma teknolojisiyle insanları hatırlayabiliyor aynı zamanda isimlerini de ezberleyebiliyor. Üç farklı sensörü sayesinde yüksekten düşmemesi ya da daha rahat manevra yapması sağlanan robot iOS ve Android uyumlu uygulamasıyla çalışıyor. Tüm teknik işlemler uygulama aracılığıyla gerçekleştiği için Cozmo’nun vücudunda fazlalık yapan donanım parçaları bulunmuyor. İşin tüm yükü Anki’nin serverları üzerinde. Beraberinde getirdiği üç küple beraber değişik oyunlar oynayabileceğiniz Cozmo aynı zamanda günlük görevlerle özelliklerini de geliştiriyor. Ayrıca robotu uygulaması aracılığıyla uzaktan kontrol etmek de mümkün. Küçük bir keşif için oldukça yararlı olabilir. Çocukları yapay zeka ile tanıştırıp, onlara bu teknolojiyi sevdirmeyi hedefleyen bu mini robotun yurt dışı fiyatı ise 180 dolar.
Korsan Haber 03:05
Korsan Haber 1.530 izlenme - 10 yıl önce seriyi izlemeye devam
Büyük Köpek Robot 02:59
Büyük Köpek Robot 1.168 izlenme - 9 yıl önce köpek robot, robotikte yapay zeka örneği