Hoşgeldiniz!

yaratılış

Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 1. Bölüm 01:00:24
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 1. Bölüm 30.506 izlenme - 2 yıl önce Cosmos: A Personal Voyage, ABD'li ünlü gökbilimci,astrobiyolog Prof. Dr. Carl Sagan'ın, Ann Druyan ve Steven Soter ile birlikte yazdığı, Carl Sagan'ın kendisi tarafından sunulan 13 bölümlük uzay ve evren üzerine 1980 yapımı güzel bir belgesel serisidir.Genel olarak, hayatın kökeni ve kainatın yapısı zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatılmaktadır.Bu belgesel serisinin kitabı da bulunmasıyla birlikte 60'dan fazla ülkede 500 milyona yakın kişi tarafından izlenmiş ve ABD'deki tv yapımları arasında en çok izlenen iki belgeselden biri olmuştur.Bu gönderdiğim video ise belgeselin 1.bölümüdür.İyi seyirler..
Bilim ve Din Uzlaşmaz 10:53
Bilim ve Din Uzlaşmaz 2.185 izlenme - 7 ay önce Neil deGrasse Tyson bilimdeki boşlukların neden Tanrı'yla doldurulamayacağını ve fen dersinde evrimle yaratılışın yan yana olamayacağını anlatıyor.
Diriliş Bitkisi 03:05
Diriliş Bitkisi 1.139 izlenme - 6 ay önce Aradan 100 yıl geçse bile biraz suyla canlanabilen bu bitkiyi, plan yapma şuuru olmayan doğa tesadüfler sonucunda meydana getirmiş olabilir mi ?
Adnan Oktar'ın Nijeryalı Kediciği 01:58
Adnan Oktar'ın Nijeryalı Kediciği 4.618 izlenme - 1 yıl önce Harun Yahya Hoca'nın dünyada tanındığının ispatı olan Nijeryalı talebesini ve Adnan hoca hakkındaki fikirlerini dinleyelim.
Yaratılışçılara Evrimi Anlatmak 00:45
Yaratılışçılara Evrimi Anlatmak 2.586 izlenme - 2 yıl önce The Big Bang Theory'de Sheldon Cooper yaratılışçılara evrimi anlatmak hakkında konuşuyor.
Evren Bilgisayar Ürünü Olabilir mi? - Simulasyon Teorisi 05:29
Evren Bilgisayar Ürünü Olabilir mi? - Simulasyon Teorisi 3.081 izlenme - 1 yıl önce Bakış Açısı'nın yeni videosunda Simulasyon Teorisi'ni alınıyor.
Kör Ve Sağırlar Yaratılırken Tasarruf Edilmiştir Diyen Mümin 06:11
Kör Ve Sağırlar Yaratılırken Tasarruf Edilmiştir Diyen Mümin 2.357 izlenme - 2 yıl önce Allah sizi araba lastiği, kamera gibi yaratabilirdi şükredin diyen mümin abimiz bu olayları açıklıyor.
Türeyiş ve Yaratılış Destanı Sesli Anlatım 12:28
Türeyiş ve Yaratılış Destanı Sesli Anlatım 393 izlenme - 4 ay önce Atatürk Ne Yaptı Diyenlere Ä°ÅŸte Atatürk'ün Ä°craatları: https://youtu.be/ask3hMU2Lpo Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/Tarihtenkare
İnsanın Yaratılışı (Büyük mucize) | fussilet Kuran Merkezi 02:03
İnsanın Yaratılışı (Büyük mucize) | fussilet Kuran Merkezi 3.753 izlenme - 2 yıl önce fussilet Kuran Merkezi tarafından anne karnındaki bebek animasyonu eşliğinde Ebubekir Şatıri'nin sesinden hazırlanmış Mü'minun Suresinin bir bölümünü (12-17) dinleyebilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 2. Bölüm 01:00:11
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 2. Bölüm 4.443 izlenme - 2 yıl önce Cosmos: A Personal Voyage, ABD'li ünlü gökbilimci,astrobiyolog Prof. Dr. Carl Sagan'ın, Ann Druyan ve Steven Soter ile birlikte yazdığı, Carl Sagan'ın kendisi tarafından sunulan 13 bölümlük uzay ve evren üzerine 1980 yapımı güzel bir belgesel serisidir.Genel olarak, hayatın kökeni ve kainatın yapısı zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatılmaktadır.Bu belgesel serisinin kitabı da bulunmasıyla birlikte 60'dan fazla ülkede 500 milyona yakın kişi tarafından izlenmiş ve ABD'deki tv yapımları arasında en çok izlenen iki belgeselden biri olmuştur. Daha önce gönderdiğim Cosmos belgeselinin Kozmik Arayışta Tek Ses adındaki 2. bölümüdür.İyi seyirler.
Evrimi Anlatmanın Bedeli 01:50
Evrimi Anlatmanın Bedeli 3.608 izlenme - 2 yıl önce Eski TÜBİTAK başkanı Namık Kemal Pak, evrim kuramının savunucusu olduğu için kendisine yapılan linç kampanyasını anlatıyor.
Celâl Şengör'ün Kütüphânesi ve Fosil Koleksiyonu 10:38
Celâl Şengör'ün Kütüphânesi ve Fosil Koleksiyonu 3.254 izlenme - 2 yıl önce Celâl Şengör, evinde evrimi anlatıyor.
Adnan Oktar; Peygamberimiz 1400 Yıl Önce Abdullah Öcalan'ın İsmini Bildirmiştir 11:53
Adnan Oktar; Peygamberimiz 1400 Yıl Önce Abdullah Öcalan'ın İsmini Bildirmiştir 3.786 izlenme - 3 yıl önce Site ahalisinin yakından takip ettiği, gerek Gülşah hocamız gerekse Tülay hocamızı canı gönülden sevdiğimiz şeyin başı Adnan Hocamız kendi kanalında, kendi programında çok önemli bilgiler vermiş. İzliyoruz
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 3. Bölüm 58:22
Carl Sagan - Cosmos (1980 - Belgesel) 3. Bölüm 2.589 izlenme - 2 yıl önce Cosmos: A Personal Voyage, ABD'li ünlü gökbilimci,astrobiyolog Prof. Dr. Carl Sagan'ın, Ann Druyan ve Steven Soter ile birlikte yazdığı, Carl Sagan'ın kendisi tarafından sunulan 13 bölümlük uzay ve evren üzerine 1980 yapımı güzel bir belgesel serisidir.Genel olarak, hayatın kökeni ve kainatın yapısı zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatılmaktadır.Bu belgesel serisinin kitabı da bulunmasıyla birlikte 60'dan fazla ülkede 500 milyona yakın kişi tarafından izlenmiş ve ABD'deki tv yapımları arasında en çok izlenen iki belgeselden biri olmuştur. Cosmos belgeselinin Dünyaların Uyumu adlı 3. bölümüdür.İyi seyirler.
Dr. Sivrisinek 02:44
Dr. Sivrisinek 1.169 izlenme - 2 yıl önce Bizi ısırarak seven tek canlı sivrisineği biraz daha yakından tanımak amacıyla yapılmış buram buram "hoş geldin mübarek" kokan çalışma. Eleştiri yapılabilir, böylesine bilimsel bir video alkışlanabilir de. Bilemedim şimdi. İyi seyirler efenim.
Fark Etmeli İnsan Can Yücel. Mehmet Kovancı Yorumu 03:27
Fark Etmeli İnsan Can Yücel. Mehmet Kovancı Yorumu 10.864 izlenme - 8 yıl önce Can Yücel üstad’ı rahmetle anıyoruz.Şiirleri facebookta paylaşmak için bu sayfayı kullanabilirsiniz: http://www.facebook.com/pages/MEHMET-KOVANCI/368331582016
Yaratılışçılar yine kaybetti 03:40
Yaratılışçılar yine kaybetti 1.552 izlenme - 2 yıl önce "Yaşamın mümkün olabilmesi için dünyamız "Goldilocks bölgesi" adı verilen mükemmel bir noktada bulunmaktadır. Güneşe çok yakın olsaydık pişerdik, çok uzak olsak donardık. Yaşamımızı mümkün kılmak için dünya bu belirli yörüngesine insan üstü bir güç tarafından yerleştirilmiş olmalı". Yaratılışçılar bunu yıllardır söylüyor. Bakalım artık söyleyebilecekler mi. Original video owner: darkmatter2525 http://www.turandursun.com/forumlar http://www.turandursun.com http://www.mucizeyalanlari.com/ http://www.evrimteorisi.org http://www.turandursun.net http://www.facebook.com/pages/Turan-Dursun/174422300551?v=wall
Adnan Oktar'ın Yeni Kediciğinin İnanılmaz Dansı 01:21
Adnan Oktar'ın Yeni Kediciğinin İnanılmaz Dansı 2.154 izlenme - 2 yıl önce Bu videomuzda adnan hocamız yeni kediciğinin dansı karşısında adeta mum'a dönüyor. Ah be hocam hep sana hep sana birazda alkışlarlayaşıyoruma. izleyelim efendim.
Evrim Teorisinin İbretlik Çöküşü 02:08
Evrim Teorisinin İbretlik Çöküşü 1.915 izlenme - 3 yıl önce Evrim teorisinin 9533.defa nasıl çöktüğünü kitapçı amcamız geçmişe dönerek anlatıyor. İbretle izliyoruz.
Akıllı Tasarım - Darkmatter 2525 07:18
Akıllı Tasarım - Darkmatter 2525 1.486 izlenme - 2 yıl önce Akıllı Tasarım o kadar da akıllı değilmiymiş ne? Bu videoda insanların yakalandığı amansız hastalıkları ve o hastalıklara yol açan bakterileri ve virüsleri işliyor Darkmatter 2525. Yaratılışçıların bakteri ve virüsler hakkında verdikleri tipik cevapların neden geçersiz olduğunu da gösteriyor. Altyazılandırma: Turan Dursun Forumları
Tanrı Nöronlarda - Ateizm Belgeseli 22:43
Tanrı Nöronlarda - Ateizm Belgeseli 1.329 izlenme - 2 yıl önce Burada "inanmayanlara saygımız sonsuz ama" şeklinde başlayıp -inandırıcı gibi- duran yaratılışçı videolardan sonra Felsefeyle ilgilenen biri olarak şunu düşündüm. Ben hangi taraftayım ? Dinlerden sıyrılmış deist biri olarak iki taraftan birinde de değilim. Bilimsel, felsefi, mantıksal olarak dinleri yanlışlayabilsem de yaratıcı fikrini yanlışlayamıyorum. Bu da beni inançlı biri yapıyor haliyle... Ama ben inancımın propagandasını yapmak yerine daha başka bir bakış açısı sunmak istiyorum. Ateist olmamama rağmen inandırıcı öğelerin kullanıldığı bir ateizm belgeseli gönderiyorum. Belki de böylece inandığımız şeye neden ve nasıl inandığımız konusunda içsel bir fikir edinebilir, daha diyalektik bir bakış açısı oluşturabiliriz. Burada anlatmak istediğim şey, yaratılış ya da tersini kanotlamak değil; bize dayatılan bütün inançların belirli öğelerle desteklendiğinde ne gibi gerçekçi durduğu üzerinedir. Şunu kendimize bir soralım... Neye neden inanıyoruz ?
6 Dakikada Evrenin ve Yaşamın Tarihi - Carl Sagan - Cosmos 06:04
6 Dakikada Evrenin ve Yaşamın Tarihi - Carl Sagan - Cosmos 1.692 izlenme - 3 yıl önce Evrenin tarihçesinde varoluşumuz bir göz kırpışı kadar yer kaplamasa dahi, bizler onun gözleri ve dili olmayı başarabildik. Carl Sagan, bize bir masalcı edasıyla evrendeki yolculuğumuzu anlatıyor. Daha fazlası için; YouTube.com/memoseler2
İnsanın Yaratılış Mucizesi 1 - Allah'ın Mucizelerine Tanık Olun! 20:46
İnsanın Yaratılış Mucizesi 1 - Allah'ın Mucizelerine Tanık Olun! 1.714 izlenme - 4 yıl önce Kuran Araştırmaları Gurubu, İnsanın Yaratılış Mucizesi 1 - Allah'ın Mucizelerine Tanık Olun!
100 Milyon Işık Yılı Uzağa ve Atom Çekirdeğine 03:48
100 Milyon Işık Yılı Uzağa ve Atom Çekirdeğine 1.192 izlenme - 3 yıl önce İzledikten sonra aklıma ilk gelen şey böylesine şahane bir videodan mahrum kalmamanız gerektiği. İzlerken düyleriniz diken diken olacak.
mucize gezegen dünya 45:27
mucize gezegen dünya 1.725 izlenme - 8 yıl önce güneş sistemindeki tüm komşularının aksine, dünya yaşam dolu bir gezegendir. gökyüzünde, karada ve denizlerde son derecede uyumlu bir yaşam dengesi vardır. birbirlerinden çok farklı yapılara, renklere ve özelliklere sahip milyonlarca hayvan, bitki, böcek veya deniz canlısı, bu özel gezegen üzerinde hep birlikte yaşam sürer. yeryüzündeki bu büyük denge ve üzerindeki tüm canlılar, allah'ın varlığının ve yaratma sanatının kanıtlarıdır.
İnsanın Yaratılış Mucizesi 03:04
İnsanın Yaratılış Mucizesi 1.154 izlenme - 5 yıl önce İnsanın Yaratılış Mucizesi
Stephen Hawking - Allah Yoktur Diyemeyiz 03:26
Stephen Hawking - Allah Yoktur Diyemeyiz 1.023 izlenme - 3 yıl önce Uzun yıllar evrenin oluşumu ve işleyişini tesadüfen diye açıklayan Hawking'in türk muhabirle yaptığı röportajda "Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır ama bu bilim kurallarını yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez" açıklaması tüm ateist çevrelerce kuşkuyla karşılandı.
doğadaki mimarlar- kunduzlar 16:37
doğadaki mimarlar- kunduzlar 2.203 izlenme - 8 yıl önce kunduzların modern barajlara benzeyen muhteşem yuvaları.
doğadaki mimarlar- yaban arıları 04:24
doğadaki mimarlar- yaban arıları 2.647 izlenme - 8 yıl önce yaban arılarının yaptıkları muhteşem yuvalar
Allahı Kim Yarattı? İşte Cevabı 08:59
Allahı Kim Yarattı? İşte Cevabı 836 izlenme - 4 yıl önce Ateistler tarafından en çok sorulan sorulardan biri olan ''Allahı kim yarattı?'' sorusuna cevap.