Hoşgeldiniz!

yaratılışçılık

Akıllı Tasarım - Darkmatter 2525 07:18
Akıllı Tasarım - Darkmatter 2525 1.486 izlenme - 2 yıl önce Akıllı Tasarım o kadar da akıllı değilmiymiş ne? Bu videoda insanların yakalandığı amansız hastalıkları ve o hastalıklara yol açan bakterileri ve virüsleri işliyor Darkmatter 2525. Yaratılışçıların bakteri ve virüsler hakkında verdikleri tipik cevapların neden geçersiz olduğunu da gösteriyor. Altyazılandırma: Turan Dursun Forumları
Yaratılışçılar Üzerine 01:46
Yaratılışçılar Üzerine 796 izlenme - 2 yıl önce Bu video, bilimin son 150-200 yıldır dişini tırnağına takarak elde ettiği verilere karşın yaratılış fikrini savunan insanların hiçbir delile sahip olmadıkları gerçeğine ilişkin bir açıklama içermektedir.
Bilimde Doğaüstüne Yer Yok 02:05
Bilimde Doğaüstüne Yer Yok 810 izlenme - 2 yıl önce "Din ve bilim uyumludur" teziyle gelen yaratılışçıların ilk işaret ettiği kişiler modern bilimin kurucularından Newton ve Galilei gibi inançlı bilim insanlarıdır. Ancak bu bilim insanları doğaüstü her olguyu bilimden ayrı tutmuşlardır. Yaratılışçılarsa hiçbir elle tutulur, gözle görülür veriye dayanmayan şeyleri araştırma konusu edip yanlışlanamaz veya doğrulanamaz olmasına rağmen doğaüstü olguları bilimselmiş gibi göstermeye çalışmaktadır. Konuşmanın tamamı: http://www.youtube.com/watch?v=cVRV0RByevw
Bilim ve Ateizm Karşıtı En Saçma 10 Argüman 07:56
Bilim ve Ateizm Karşıtı En Saçma 10 Argüman 343 izlenme - 3 yıl önce İzlerken bilgilenelim ve alkışı ihmal etmeyelim... İşte en saçma 10 yaratılışçı argümanı: 1."Radyokarbon tarihleme ile Dünya'nın yaşı doğru olarak hesaplanamaz." 2."Evrimi kanıtlayamazsınız!" 3."Şayet insanlar maymunlardan evrimleştiyse neden hala maymunlar var?" 4."İnsan gözü evrimleşmiş olamayacak kadar karmaşıktır." 5."Ateizm aslında bir dindir." 6."Falanca bilim insanı Tanrı'ya inanıyor!" 7."Yani her şeyin tesadüf eseri olduğunu söylüyorsunuz." 8."Amerika Hristiyan devleti olarak kuruldu." 9."Termodinamiğin ikinci kanunu." 10."Adolf Hitler ateistti."
İnsan Beynini Bu Kadar Özel Kılan Ne? 13:31
İnsan Beynini Bu Kadar Özel Kılan Ne? 159 izlenme - 2 yıl önce Bilimsel dayanaklara dayanmayan hipotezleri savunan insanların her zaman savunduğu şeylerden birisi İnsan beynidir. Madem bu kadar yakın akrabayız neden bizim kadar zeki değil bu primatlar diye sorarlar ve bunu bir yaratıcının olması gerekliliğine bağlarlar her evrim tartışmasında. Bu sorularımıza Brezilyalı sinirbilimci(neuroscientist) Suzana Herculano-Houzel cevap veriyor. Bize paylaşmak, alkışlamak düşüyor.
Richard Dawkins - Yaratılışçıların Hiçbir Şey Bildikleri Yok! 03:25
Richard Dawkins - Yaratılışçıların Hiçbir Şey Bildikleri Yok! 156 izlenme - 2 yıl önce Evrim biyoloğu Richard Dawkins yaratılışçılıkla evrimin birbirinin alternatifi olan iki teoriymiş gibi neden aynı anda öğretilemeyeceğini, Darvinci evrimin kendisini nasıl ateizm düşüncesine götürdüğünü ve öldükten sonra bir tanrıyla karşılacak olursa ne cevap vereceğini milyonlarca dünyalıya CNN'deki Kırmızı Koltuk adlı programda açıklıyor.