Hoşgeldiniz!

yatay geçiş

Kim Hacettepe Mezunu Olmak İster? 01:51
Kim Hacettepe Mezunu Olmak İster? 340 izlenme - 3 yıl önce Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in kızı Zeynep Çelik babasının ısrarlarıyla katıldığı "Kim Hacettepe Mezunu Olmak İster?" yarışmasında anlaşılan o ki başarılı olmuş ve diplomasını almış. Allah iyi hizmetler nasip etsin. Yalnız bu mezun oluşun temelinde garip durumlar yaşanmış. Ki bunlar Emin Çölaşan'ın 28 Eylül 2012 tarihli yazısından öğreniyoruz: http://sozcu.com.tr/2012/yazarlar/emin-colasan/59732.html (Yazının ikinci bölümünde) Yazı tekzip edilmediğine göre doğru kabul etmek zorundayız. İşte bu süreç nihayete ermiş, hanım kızımız diploma töreninde hazır bulunmuş. Tam bu sırada üniversite rektörlüğü daha evvel açıklamamak konusunda öğrencilerle ittifak sağladığı "yüksek şeref öğrencisi" listesini açıklamış ve buna tepki olarak Murat Çağan adlı genç söz alarak bu durumu eleştirmiş. Sonrasında ise diğer insanların haklarını gasp ettiğine inandığı Zeynep Çelik üzerinden rektörlük uygulamalarını eleştirerek kürsüden ayrılmış. Rektör Murat Tuncer'in cevabı videoda yok ama şu şekilde imiş: Onun bir adı var bakan kızı değil. Kontenjan açtık ve Zeynep Çelik bu sayede bölüme girdi.
Yatay Geçiş Nedir Nasıl Yapılır? 02:41
Yatay Geçiş Nedir Nasıl Yapılır? 87 izlenme - 2 yıl önce NTV Eğitim uzmanı Sadık Gültekin’den yatay geçiş tavsiyeleri: Yatay geçiş öğrencilerin eğitim hayatını devam ettirirken, başka bir okula ya da bölüme geçmesidir. Yatay geçiş yapılırken başka bir okula geçerken taban puanı, aynı okuldan başka bir bölüme geçerken kontenjan ve not ortalaması önemlidir.
Yatay Geçiş Kolaylaşıyor 01:17
Yatay Geçiş Kolaylaşıyor 95 izlenme - 4 yıl önce Yatay Geçiş Kolaylaşıyor haberi...
Kargo gecikti, yatay geçiş hakkını kaybetti 01:44
Kargo gecikti, yatay geçiş hakkını kaybetti 138 izlenme - 6 yıl önce Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi'nden, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'ne (GOPÜ) yatay geçiş yapmak için evraklarını kargoyla gönderen Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Dilara Gizem İşler, evraklarının 3 gün geç teslim edilmesi nedeniyle kaydını yaptıramadı. İşler, PTT'ye dava açmayı düşündüklerini söyledi. Antalya'da yaşayan ve bir süre önce eşinden ayrılan Fatma Akgün'ün iki çocuğundan biri olan 20 yaşındaki Dilara Gizem İşler, iki yıl önce Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümüne kaydını yaptırdı. Burada iki yıl öğrenim gören İşler, annesinin özel okul masraflarını karşılayamaması nedeniyle Tokat GOPÜ'ye yatay geçiş yapmaya karar verdi. İşler, evratkları Antalya'dan üniversiteye ulaşması için 8 Ağustos'ta kargoya teslim etti. Fakat ayın 10'unda teslim edilmesi gereken kargo, üniversiteye 13'ünde ulaştı.