Hoşgeldiniz!

yavuz turgul

Nubar, Sen Ermeni Değil misin? Namazda Ne İşin Var? 01:54
Nubar, Sen Ermeni Değil misin? Namazda Ne İşin Var? 6.562 izlenme - 2 yıl önce Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, Yavuz Turgul'un her filmi gibi harika bir film. İşte başrolünde Şener Şen'in, hem de sakallı bir şekilde yer aldığı filmden harika bir kesit. 1994 yılında rahmetli olan Yeşilçam emektarı, Ermeni asıllı oyuncumuz Nubar Terziyan'ın yanılmıyorsam göründüğü son film de bu filmdir. Kesitte rahmetli Sami Hazinses ve Cevat Kurtuluş'u da görebilirsiniz.
Sinan Çetin - Profesyonel 04:59
Sinan Çetin - Profesyonel "Rand"cı (Bazen Yönetmen) 4.135 izlenme - 9 ay önce Bu hafta Şener Şen ile ilgili videosunu görünce yorumlarda bu video'nun linkine rastgeldim.Güzel giydirildiğini düşündüğüm için site'de sizlerin huzuruna sunmak istedim.Yorumlarınızı okumak keyif veriyor.
Hepimiz Hayallerimizin Kurbanıyız - Gönül Yarası 02:11
Hepimiz Hayallerimizin Kurbanıyız - Gönül Yarası 3.258 izlenme - 1 yıl önce Gönül Yarası filminde Nazım karakterinin kızı Piraye ile yaptığı konuşma. İyi seyirler.
Yavuz Turgul'dan Senaryo Muhabbeti 39:06
Yavuz Turgul'dan Senaryo Muhabbeti 1.081 izlenme - 1 yıl önce İşin pirinden ders. Gerçekten harika hikaye yazan ve onu sahneye çok iyi aktaran bir isim Yavuz Turgul. Senaryo yazanlar, yazmak isteyenler konunun meraklıları çayı demleyin oturun izleyin bir yandan da not alın.
Hıyar Tarlası Kim Alırsa Onun Kıçına Girsin - Davaro 01:01
Hıyar Tarlası Kim Alırsa Onun Kıçına Girsin - Davaro 1.732 izlenme - 2 yıl önce Yavuz Turgul ve Kartal Tibet'in senaryosunu yazdığı, ve yine Kartal Tibet'in yönettiği 1981 yapımı Davaro filminin en akılda kalıcı küfürüdür.
Eşkiya - Şener Şen & Uğur Yücel 02:37
Eşkiya - Şener Şen & Uğur Yücel 1.450 izlenme - 2 yıl önce Eşkıya, başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel'in paylaştığı 1996 yapımı film. Yavuz Turgul'un yönettiği ve senaryosunu yazdığı Eşkıya, 1996-1997 sezonunda 2.5 milyon kişi tarafından izlenerek o tarihe kadar Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatı elde eden filmi oldu.Bu başarı, 1980'li yıllardan itibaren üretim ve seyirci sayısı bakımından büyük bir çöküş yaşayan Türk sinemasının kaderini değiştiren bir dönüm noktası sayılmaktadır. Filmin kısa özeti:35 yıl önce Cudi dağlarında bir grup eşkıya jandarma tarafından yakalanır. 35 yıl içinde eşkıyaların hepsi ya hastalıktan ya da hesaplaşmalardan ötürü can vermiştir. Biri dışında; Baran... Baran 35 yıl sonra hapisten çıkınca ilk işi köyüne dönmek olur. Ama doğduğu topraklar şimdi baraj suları altındadır. Geçmişin izlerini sürmeye başlayan Eşkıya, yıllardır bilmediği bir gerçeği öğrenir. Hapse düşmesine en yakın arkadaşının ihaneti neden olmuştur. Bu arkadaş Eşkıya’nın çocukluk aşkını, Keje’yi satın alarak İstanbul’a kaçmıştır. Eşkıya ne İstanbul’u ne de arkadaşının adresini bilmemektedir. Trende Beyoğlu’nun arka sokaklarında büyümüş, pavyon, kumarhane, uyuşturucu muhabbetinin içinde yaşayan Cumali adlı genç bir adamla tanışır.Filmden unutulmaz bir bölüm siz alkışlarla yaşayanlar için.
Gönül Yarası - Etek Sarı Sen Etekten Sarısın 02:25
Gönül Yarası - Etek Sarı Sen Etekten Sarısın 1.346 izlenme - 2 yıl önce En başrollerini üstad Şener Şen ve Meltem Cumbul'un oynadığı Gönül Yarası filminin son sahnesi. Aynı zamanda bir çok kişiye göre en baba sahnesi. Meltem Cumbul'un sesinden dinlediğimiz Etek Sarı'dan sonra eski koca çıkarır tabancayı çeker tetiği. Bir Yavuz Turgul filmi efenim.
Pek Yakında'ya İlham Kaynağı Olan Film - Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni 04:31
Pek Yakında'ya İlham Kaynağı Olan Film - Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni 1.508 izlenme - 2 yıl önce Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, Cem Yılmaz'ın 2 Ekim 2014 tarihinde vizyona giren "Pek Yakında"ya ilham kaynağı olan Yavuz Turgul yönetmenliğinde çekilen 1990 yapımı Türk filmi. Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, 1990 Türkiye yapımı dramatik güldürü filmidir. 60`larda ve 70`lerde çektiği aşk filmleriyle ünlenen ama bir dönemin kapanmasıyla birlikte çaptan düşen bir yönetmenin, kendini yenilemek için gösterdiği çabaları anlatan tam bir başyapıt. Binbir zorluklar, yokluklar içinde, bir avuç inançlı sinema emekçisinin, her şeye rağmen film çekmek için gösterdikleri trajik ve bir o kadar saygı duyulması gereken mücadeleyi anlatan bir film. Filmin Adı: Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni Yönetmen: Yavuz Turgul Oyuncular: Şener Şen, Oktay Kaynarca, Pıtırcık Akerman Yapım: Erler Film Yapımcı: Türker İnanoğlu Yapım Yılı: 1990 http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/248255/pek-yakinda-kamera-arkasi-film-hakkinda-uzun-bir-sohbet-1-saat-25-dk http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/197436/cem-yilmaz-pek-yakinda
Eşkıya -  İhanet 03:43
Eşkıya - İhanet 1.252 izlenme - 2 yıl önce Cumali sevdiği kız için Demircan'ın malını araklamıştır. Onun için aşk göze almaktır tabi karşılığı ihanet olmasa, hayaller yanmasa daha güzel olacaktır. İşte bu sahne Uğur Yücel'in benim gözümde aştığı anlardır.
Itır Esen - Aşk-ı Memnu (1975) 01:24
Itır Esen - Aşk-ı Memnu (1975) 1.734 izlenme - 2 yıl önce Itır Esen, Türk Sineması'nın en güzel kadınlarından -ki bence en güzeli- biridir. Belki de Türk erkeğini sarışın-mavi gözlü hayranı eden kadındır. Tarık Akan ile yakışırlar. Bir çok filme birlikte oynamışlardır. Bir zaman evvel fotomodellik yapan Itır Esen, Aşk-ı Memnu'da Bihter karakteri için düşünülmüş ama sonradan Nihal karakterine layık görülmüş ve kamera karşısına geçmiştir. Kendisi fanatik Beşiktaşlı'dır ve yeni Aşk-ı Memnu'da aynı karakteri canlandıran Hazal Kaya da fanatik Beşiktaşlıdır, enteresan. Ben de Beşiktaşlıyımdır. Neyse işte. Itır, ünlü yönetmen Yavuz Turgul (Eşkıya, Av Mevsimi...) ile evlenmiş ve iki çocuk yapmıştır. Şu an (2013) 56 yaşında olmasına rağmen hâlâ güzeldir. Allah nazardan saklasın.
Eşkıya - Sözünü Tutmadın 01:04
Eşkıya - Sözünü Tutmadın 803 izlenme - 2 yıl önce Eşkıya, başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel'in paylaştığı 1996 yapımı film. Yavuz Turgul'un yönettiği ve senaryosunu yazdığı Eşkıya, 1996-1997 sezonunda 2 milyon 568 bin 339 kişi tarafından izlenerek o tarihe kadar Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatı elde eden filmi oldu.Bu başarı, 1980'li yıllardan itibaren üretim ve seyirci sayısı bakımından büyük bir çöküş yaşayan Türk sinemasının kaderini değiştiren bir dönüm noktası sayılmaktadır.Kasım 1996'da gösterime giren Eşkıya, kırdığı seyirci rekorunu 2001 yılına kadar elinde tuttu. Şener Şen, film hakkında şu yorumu yaptı: ''Bu filmde insanımızı, kendi öz kişiliğimizi beyazperdeye aktarmaya çalıştık. Bizi anlatarak evrenselliğe ulaşım yolunu bulacağımızı sanıyoruz'' Eşkıya, yabancı film dalında Türkiye'nin Oskar aday adayı oldu fakat aday listesine alınmadı.
Züğürt Ağa Soundtrack - Atilla Özdemiroğlu 01:22
Züğürt Ağa Soundtrack - Atilla Özdemiroğlu 904 izlenme - 2 yıl önce Yeşilçam tarihinin gelmiş geçmiş en kaliteli filmleri arasında gösterebileceğimiz , Şener Şen'in büyük oyunculuğu ile hafızalarımıza kazınmış Yavuz Turgul İmzalı "Züğürt Ağa" filminin kendisi kadar mükemmel film müziğini sizlere sunmaktan onur duyarım...
Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni - Film Bitsin Öyle Öl 01:50
Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni - Film Bitsin Öyle Öl 735 izlenme - 2 yıl önce Şener Şen'in canlandırdığı yönetmen Haşmet karakterinin istediği filmi çekme uğraşı ve bu süreçte yaşadığı zorluklarla mücadelesini konu alan Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni filminden bir sahne...
Ne Bağırıyon Lan Öküz Gibi - Sultan 00:16
Ne Bağırıyon Lan Öküz Gibi - Sultan 1.067 izlenme - 2 yıl önce Yavuz Turgul' un senaryosunu yazdığı, Kartal Tibet' in yönettiği, Türkan Şoray ve Bulut Aras' ın çılgın attığı bu filmde Yeşilçam' ın en sağlam babaya höykürüşüne tanık olacak, hiç beklenmedik anda korku filmlerindeki seyirciyi korkutma geçişine benzer efsane bir geçişle babanın babalar gibi cevap verdiği bu sahnede gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.
Eşkiya - Kamera Arkası 05:07
Eşkiya - Kamera Arkası 523 izlenme - 2 yıl önce Yavuz Turgul`un senaryosunu yazdığı ve yönettiği, Şener Şen ve Uğur Yücel`in başrollerini paylaştığı 1996-1997 sezonunda 2 milyon 568 bin 339 kişi tarafından izlenerek o tarihe kadar Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatını elde eden Eşkiya filminin kamera arkası görüntüleridir efendim kendileri.
Ali Nazik - Evlerinin Önü Boyalı Direk 02:13
Ali Nazik - Evlerinin Önü Boyalı Direk 714 izlenme - 2 yıl önce Her şarkıcının nota ve solfej bilmesi gerektiğini savunan, türk sanat müziği hayranı, çiçeklere düşkün bir adamın, kalitesizlige karşı verdigi mücadeleyi anlatan Muhsin Bey filminden Uğur Yücel'in boyalı direk türküsünü seslendirdiği sahne.Osman Cavcı'nın oyunculuğunun zirvesi...
Sultan Filminin Unutulmaz Müziği 02:06
Sultan Filminin Unutulmaz Müziği 603 izlenme - 2 yıl önce Yavuz Turgul' un hem senaryosunu yazdığı hem de müziklerini yaptığı, Kartal Tibet' in yönettiği, başrollerde Türkan Şoray ve Bulut Aras' ın çılgın attıkları, Şener Şen, Erdal Özyağcılar, Güzin Özyağcılar, Adile Naşit ve İlyas Salman gibi efsane bir kadroyla çekilmiş Türk sinemasının başyapıtlarından Sultan filminin unutulmaz müziği.
Çiçek Abbas - Ne Diyem Mahmut mu Diyem 01:18
Çiçek Abbas - Ne Diyem Mahmut mu Diyem 706 izlenme - 2 yıl önce 1982 yılında Yavuz Turgul' a Antalya Film Şenliği' nde en iyi senaryo ödülü kazandıran Türk sinemasının en önemli filmlerinden Çiçek Abbas' ın unutulmaz repliği. Bu arada bir dipnot olarak bu filmin Sinan Çetin' in ilk filmi olduğu bilgisinden sonra, insan ister istemez ''daha sonra neler oldu?'' sorusunu soruyor.
Muhsin Bey Film Müziği 01:31
Muhsin Bey Film Müziği 348 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de yapılmış en iyi filmin Attila Özdemiroğlu tarafından icra edilmiş eşsiz müziği. Herhangi bir yerde bir kopyası ve yahut albümü olmadığı için bendeniz kulunuz filmden çekti. Maksat o müziği damarlarda hissetmektir dostlar der saygılar sunarım...
Muhsin Bey - Yitip Giden İstanbul 03:06
Muhsin Bey - Yitip Giden İstanbul 397 izlenme - 2 yıl önce Bir şehrin nasıl değişmekte olduğunun ve değişeceğinin en güzel tarifidir Muhsin Bey. Eski İstanbul Beyefendileri yok olup giderken, beyaz çoraplı pembe gömlekli adamlar sarmaktadır İstanbul'u. İşte o filmin belki de en can alıcı sahnesidir; Muhsin Bey ile Ali Nazik'in karşılıkı hayal kurdukları sahne. İki resim arasındaki farkı bu kadar güzel anlatan ustaya Yavuz Turgul'a sonsuz teşekkürler der alkışlarla yaşıyorum adına iftaharla sunarım...
Kabadayı - Depo Sahnesi ve Devran Ruleti 09:57
Kabadayı - Depo Sahnesi ve Devran Ruleti 479 izlenme - 2 yıl önce Kabadayı, yönetmenliğini Ömer Vargı'nın yaptığı ve senaryonun Yavuz Turgul imzalı olduğu bir filmdir. Filmde eski bir kabadayı olan Ali Osman, yıllar sonra varlığından haberdar olduğu oğlunu ve onun kız arkadaşı Karaca'yı, Karaca'ya saplantılı ve platonik bir biçimde aşık olan psikopat mafya lideri Devran'dan korumaya çalışır. İyi seyirler.
Muhsin Bey - Son Söz 03:25
Muhsin Bey - Son Söz 448 izlenme - 2 yıl önce Muhsin Kanadıkırık hapisten çıkmış ve her şeyin nasıl yok olduğunu görmüştür. En yakın adamı Osman, uğruna hapislere düştüğü adam Ali Nazik ve sevdiği kadın Sevda Hanım düşmanı Şakir'in yanına geçmiştir. Ama o öyle güçlü bir adamdır ki yıkılmış hayallerinin üstüne basa basa ilerler. İçine akıtır zehrini. Ali Nazik ise ulaşmıştır istediklerine pembe gömlek, altın kolye bir sürü karı vesaire... Muhsin Bey' e şöyle der Ali Nazik "Kusura bakma agam kendimi kurtarmam lazımdı." Karşılığı ise çok basit ve anlaşılırdır. "Kurtardın mı bari." Alkışlarla yaşıyorum adına iftaharla sunarım...
Cennetten Tapu - Züğürt Ağa 01:37
Cennetten Tapu - Züğürt Ağa 624 izlenme - 3 yıl önce Yavuz Turgul'un yazıp Nesli Çölgeçen'nin yönettiği, Şener Şen'in başrolünü üstlendiği, müziklerini Atilla özdemiroğlu'nun yaptığı unutulmaz ve türk sinemasının klasiklerinden Züğürt Ağa filminin günümüze de ayna tutan trajikomik sahnelerinden ''cennetten tapu'' sahnesi.
Şekerpare - Olabilir İnsanlık Hali 01:48
Şekerpare - Olabilir İnsanlık Hali 306 izlenme - 2 yıl önce Yavuz Turgul üstadın kaleminden çıkan mükemmel komedi filmi Şekerpare'nin en komik sahnelerinden biri. Serkomser Ziver'in kendi yediği nane ortaya çıkmasın diye çeşitli atraksiyonlara girdiği ve oyunculuğun ötesine geçtiği anlar... not: içerik hatırlatması içün uzunmaltepe isimli kullancıya teşekkürler...
Süper Baba - (Oya Küçümen ve Yeni Türkü) 2. Jenerik 02:18
Süper Baba - (Oya Küçümen ve Yeni Türkü) 2. Jenerik 527 izlenme - 2 yıl önce Dizinin son bölümlerdeki jeneriği.. Yeni Türkü'nün müziğini yaptığı, Oya Küçümen'in seslendirdiği dizinin jenerik müziği olan Bana Bir Masal Anlat Baba, Süper Baba'nın sevilmesinde etkili olmuştur. 1995'te çıkarılan, müzikleri Yeni Türkü'ye ait olan Süper Baba - Film Müzikleri albümü, dizide kullanılan müziklerden 5'inin yer aldığı, 18'i enstrümantal olmak üzere 23 parçadan oluştu. Sözleri Yavuz Turgul, Muharrem Buhara, Osman Sınav ve Cengiz Onural'a ait olan 5 şarkının besteleri, Oya Küçümen, Şevval Sam ve Sumru Balıkçıoğlu tarafından seslendirdi.(alıntıdır) İlk Jenerik: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/102507/super-baba-jenerik
av mevsimi yeni teaser... 01:28
av mevsimi yeni teaser... 351 izlenme - 7 yıl önce av mevsimi yeni teaser...
Bir Filmin Hikayesi - Muhsin Bey (2. Bölüm) 13:18
Bir Filmin Hikayesi - Muhsin Bey (2. Bölüm) 153 izlenme - 2 yıl önce Bir filmin hiklayesi Muhsin Bey filmi belgeselinin 2. ve son bölümüdür. Saygılarımla. İlk bölüm: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/84645/bir-filmin-hikayesi-muhsin-bey-1bolum
Gölge Oyunu - Kafes 03:41
Gölge Oyunu - Kafes 114 izlenme - 2 yıl önce Gölge oyunundan bir sahne hatta en etkileyici sanhelerinden biri. kumru, abidin ve mahmutun haphishane ziyareti."kim bilir?" sorusunu aklımıza kazımak ve hiç çıkarmamak için... not:her/ne/kadar burada bulunmasalarda akıl almaz anlatımıyla filmin gizli başrolü olan rüya pavyon saz ekibini de ayrıca saygıyla selamlamak isterim.