Hoşgeldiniz!

yavuz turgul

Nubar, Sen Ermeni Değil misin? Namazda Ne İşin Var? 01:54
Nubar, Sen Ermeni Değil misin? Namazda Ne İşin Var? 7.043 izlenme - 2 yıl önce Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, Yavuz Turgul'un her filmi gibi harika bir film. İşte başrolünde Şener Şen'in, hem de sakallı bir şekilde yer aldığı filmden harika bir kesit. 1994 yılında rahmetli olan Yeşilçam emektarı, Ermeni asıllı oyuncumuz Nubar Terziyan'ın yanılmıyorsam göründüğü son film de bu filmdir. Kesitte rahmetli Sami Hazinses ve Cevat Kurtuluş'u da görebilirsiniz.
Şener Şen'in Yeni Filmi Yol Ayrımı'nın Afişi Yayınlandı 01:51
Şener Şen'in Yeni Filmi Yol Ayrımı'nın Afişi Yayınlandı 1.173 izlenme - 8 ay önce Son olarak 2010 yapımı Av Mevsimi’nde birlikte çalışan Yavuz Turgul ile Şener Şen ikilisini, yedinci kez bir araya getiren Yol Ayrımı filminin posteri izleyicinin beğenisine sunuldu. Türk sinemasında yaptığı filmlerle adından söz ettiren yönetmen Yavuz Turgul, yeni bir filmle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hem de sinemamızın usta oyuncularından Şener Şen‘in katkılarıyla! Son olarak Yavuz Turgul’un yönettiği ve başrolünde Şener Şen’in Okan Yalabık ve Cem Yılmaz ile birlikte başrolünde yer aldığı 2010 yapımı Av Mevsimi’nde birlikte çalışan ikili, yedinci kez bir araya geliyor. Yavuz Turgul’un Yönetmenliğini Üstlendiği Şener Şen’li Yol Ayrımı Filminin Posteri Yayınlandı! Şener Şen’in başrolünde yer aldığı ve ismi Yol Ayrımı olan filmin oyuncu kadrosunda ise Rutkay Aziz, Mert Fırat, Çiğdem Selışık Onat, Nihal Yalçın, Tilbe Saran, Şerif Erol, Ruhsar Öcal ve Defne Kayalar gibi isimler yer alıyor. Film, Şener Şen’in hayat verdiği Mazhar Kozanlı karakteri üzerinden ilerliyor. Hayatını babasından devraldığı bir tekstil şirketine adayan ancak geçirdiği trafik kazası sonucu hayata olan bakış açısı değişen Mazhar Kozanlı’nın hikayesini anlatan film, klişe hikayesine rağmen yönetmeni ve oyuncu kadrosuyla büyük bir merak uyandırıyor. Ülkemizde 10 Kasım’da gösterime girecek film için oldukça heyecanlıyız. Senaryosu yine Yavuz Turgul’a ait olan Yol Ayrımı, bakalım beklentileri karşılayabilecek mi hep birlikte göreceğiz.
Sinan Çetin - Profesyonel 04:59
Sinan Çetin - Profesyonel "Rand"cı (Bazen Yönetmen) 4.176 izlenme - 2 yıl önce Bu hafta Şener Şen ile ilgili videosunu görünce yorumlarda bu video'nun linkine rastgeldim.Güzel giydirildiğini düşündüğüm için site'de sizlerin huzuruna sunmak istedim.Yorumlarınızı okumak keyif veriyor.
Hepimiz Hayallerimizin Kurbanıyız - Gönül Yarası 02:11
Hepimiz Hayallerimizin Kurbanıyız - Gönül Yarası 3.352 izlenme - 2 yıl önce Gönül Yarası filminde Nazım karakterinin kızı Piraye ile yaptığı konuşma. İyi seyirler.
Hıyar Tarlası Kim Alırsa Onun Kıçına Girsin - Davaro 01:01
Hıyar Tarlası Kim Alırsa Onun Kıçına Girsin - Davaro 2.245 izlenme - 3 yıl önce Yavuz Turgul ve Kartal Tibet'in senaryosunu yazdığı, ve yine Kartal Tibet'in yönettiği 1981 yapımı Davaro filminin en akılda kalıcı küfürüdür.
Yavuz Turgul'dan Senaryo Muhabbeti 39:06
Yavuz Turgul'dan Senaryo Muhabbeti 1.153 izlenme - 2 yıl önce İşin pirinden ders. Gerçekten harika hikaye yazan ve onu sahneye çok iyi aktaran bir isim Yavuz Turgul. Senaryo yazanlar, yazmak isteyenler konunun meraklıları çayı demleyin oturun izleyin bir yandan da not alın.
Eşkiya - Şener Şen & Uğur Yücel 02:37
Eşkiya - Şener Şen & Uğur Yücel 1.804 izlenme - 3 yıl önce Eşkıya, başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel'in paylaştığı 1996 yapımı film. Yavuz Turgul'un yönettiği ve senaryosunu yazdığı Eşkıya, 1996-1997 sezonunda 2.5 milyon kişi tarafından izlenerek o tarihe kadar Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatı elde eden filmi oldu.Bu başarı, 1980'li yıllardan itibaren üretim ve seyirci sayısı bakımından büyük bir çöküş yaşayan Türk sinemasının kaderini değiştiren bir dönüm noktası sayılmaktadır. Filmin kısa özeti:35 yıl önce Cudi dağlarında bir grup eşkıya jandarma tarafından yakalanır. 35 yıl içinde eşkıyaların hepsi ya hastalıktan ya da hesaplaşmalardan ötürü can vermiştir. Biri dışında; Baran... Baran 35 yıl sonra hapisten çıkınca ilk işi köyüne dönmek olur. Ama doğduğu topraklar şimdi baraj suları altındadır. Geçmişin izlerini sürmeye başlayan Eşkıya, yıllardır bilmediği bir gerçeği öğrenir. Hapse düşmesine en yakın arkadaşının ihaneti neden olmuştur. Bu arkadaş Eşkıya’nın çocukluk aşkını, Keje’yi satın alarak İstanbul’a kaçmıştır. Eşkıya ne İstanbul’u ne de arkadaşının adresini bilmemektedir. Trende Beyoğlu’nun arka sokaklarında büyümüş, pavyon, kumarhane, uyuşturucu muhabbetinin içinde yaşayan Cumali adlı genç bir adamla tanışır.Filmden unutulmaz bir bölüm siz alkışlarla yaşayanlar için.
Itır Esen - Aşk-ı Memnu (1975) 01:24
Itır Esen - Aşk-ı Memnu (1975) 2.560 izlenme - 3 yıl önce Itır Esen, Türk Sineması'nın en güzel kadınlarından -ki bence en güzeli- biridir. Belki de Türk erkeğini sarışın-mavi gözlü hayranı eden kadındır. Tarık Akan ile yakışırlar. Bir çok filme birlikte oynamışlardır. Bir zaman evvel fotomodellik yapan Itır Esen, Aşk-ı Memnu'da Bihter karakteri için düşünülmüş ama sonradan Nihal karakterine layık görülmüş ve kamera karşısına geçmiştir. Kendisi fanatik Beşiktaşlı'dır ve yeni Aşk-ı Memnu'da aynı karakteri canlandıran Hazal Kaya da fanatik Beşiktaşlıdır, enteresan. Ben de Beşiktaşlıyımdır. Neyse işte. Itır, ünlü yönetmen Yavuz Turgul (Eşkıya, Av Mevsimi...) ile evlenmiş ve iki çocuk yapmıştır. Şu an (2013) 56 yaşında olmasına rağmen hâlâ güzeldir. Allah nazardan saklasın.
Eşkıya -  İhanet 03:43
Eşkıya - İhanet 1.690 izlenme - 3 yıl önce Cumali sevdiği kız için Demircan'ın malını araklamıştır. Onun için aşk göze almaktır tabi karşılığı ihanet olmasa, hayaller yanmasa daha güzel olacaktır. İşte bu sahne Uğur Yücel'in benim gözümde aştığı anlardır.
Eşkıya - Sözünü Tutmadın 01:04
Eşkıya - Sözünü Tutmadın 1.249 izlenme - 3 yıl önce Eşkıya, başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel'in paylaştığı 1996 yapımı film. Yavuz Turgul'un yönettiği ve senaryosunu yazdığı Eşkıya, 1996-1997 sezonunda 2 milyon 568 bin 339 kişi tarafından izlenerek o tarihe kadar Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatı elde eden filmi oldu.Bu başarı, 1980'li yıllardan itibaren üretim ve seyirci sayısı bakımından büyük bir çöküş yaşayan Türk sinemasının kaderini değiştiren bir dönüm noktası sayılmaktadır.Kasım 1996'da gösterime giren Eşkıya, kırdığı seyirci rekorunu 2001 yılına kadar elinde tuttu. Şener Şen, film hakkında şu yorumu yaptı: ''Bu filmde insanımızı, kendi öz kişiliğimizi beyazperdeye aktarmaya çalıştık. Bizi anlatarak evrenselliğe ulaşım yolunu bulacağımızı sanıyoruz'' Eşkıya, yabancı film dalında Türkiye'nin Oskar aday adayı oldu fakat aday listesine alınmadı.
Gönül Yarası - Etek Sarı Sen Etekten Sarısın 02:25
Gönül Yarası - Etek Sarı Sen Etekten Sarısın 1.590 izlenme - 3 yıl önce En başrollerini üstad Şener Şen ve Meltem Cumbul'un oynadığı Gönül Yarası filminin son sahnesi. Aynı zamanda bir çok kişiye göre en baba sahnesi. Meltem Cumbul'un sesinden dinlediğimiz Etek Sarı'dan sonra eski koca çıkarır tabancayı çeker tetiği. Bir Yavuz Turgul filmi efenim.
Pek Yakında'ya İlham Kaynağı Olan Film - Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni 04:31
Pek Yakında'ya İlham Kaynağı Olan Film - Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni 1.544 izlenme - 3 yıl önce Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, Cem Yılmaz'ın 2 Ekim 2014 tarihinde vizyona giren "Pek Yakında"ya ilham kaynağı olan Yavuz Turgul yönetmenliğinde çekilen 1990 yapımı Türk filmi. Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, 1990 Türkiye yapımı dramatik güldürü filmidir. 60`larda ve 70`lerde çektiği aşk filmleriyle ünlenen ama bir dönemin kapanmasıyla birlikte çaptan düşen bir yönetmenin, kendini yenilemek için gösterdiği çabaları anlatan tam bir başyapıt. Binbir zorluklar, yokluklar içinde, bir avuç inançlı sinema emekçisinin, her şeye rağmen film çekmek için gösterdikleri trajik ve bir o kadar saygı duyulması gereken mücadeleyi anlatan bir film. Filmin Adı: Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni Yönetmen: Yavuz Turgul Oyuncular: Şener Şen, Oktay Kaynarca, Pıtırcık Akerman Yapım: Erler Film Yapımcı: Türker İnanoğlu Yapım Yılı: 1990 http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/248255/pek-yakinda-kamera-arkasi-film-hakkinda-uzun-bir-sohbet-1-saat-25-dk http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/197436/cem-yilmaz-pek-yakinda
Züğürt Ağa Soundtrack - Atilla Özdemiroğlu 01:22
Züğürt Ağa Soundtrack - Atilla Özdemiroğlu 1.168 izlenme - 3 yıl önce Yeşilçam tarihinin gelmiş geçmiş en kaliteli filmleri arasında gösterebileceğimiz , Şener Şen'in büyük oyunculuğu ile hafızalarımıza kazınmış Yavuz Turgul İmzalı "Züğürt Ağa" filminin kendisi kadar mükemmel film müziğini sizlere sunmaktan onur duyarım...
Ne Bağırıyon Lan Öküz Gibi - Sultan 00:16
Ne Bağırıyon Lan Öküz Gibi - Sultan 1.392 izlenme - 3 yıl önce Yavuz Turgul' un senaryosunu yazdığı, Kartal Tibet' in yönettiği, Türkan Şoray ve Bulut Aras' ın çılgın attığı bu filmde Yeşilçam' ın en sağlam babaya höykürüşüne tanık olacak, hiç beklenmedik anda korku filmlerindeki seyirciyi korkutma geçişine benzer efsane bir geçişle babanın babalar gibi cevap verdiği bu sahnede gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.
Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni - Film Bitsin Öyle Öl 01:50
Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni - Film Bitsin Öyle Öl 775 izlenme - 3 yıl önce Şener Şen'in canlandırdığı yönetmen Haşmet karakterinin istediği filmi çekme uğraşı ve bu süreçte yaşadığı zorluklarla mücadelesini konu alan Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni filminden bir sahne...
Eşkiya - Kamera Arkası 05:07
Eşkiya - Kamera Arkası 628 izlenme - 3 yıl önce Yavuz Turgul`un senaryosunu yazdığı ve yönettiği, Şener Şen ve Uğur Yücel`in başrollerini paylaştığı 1996-1997 sezonunda 2 milyon 568 bin 339 kişi tarafından izlenerek o tarihe kadar Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatını elde eden Eşkiya filminin kamera arkası görüntüleridir efendim kendileri.
Ali Nazik - Evlerinin Önü Boyalı Direk 02:13
Ali Nazik - Evlerinin Önü Boyalı Direk 823 izlenme - 3 yıl önce Her şarkıcının nota ve solfej bilmesi gerektiğini savunan, türk sanat müziği hayranı, çiçeklere düşkün bir adamın, kalitesizlige karşı verdigi mücadeleyi anlatan Muhsin Bey filminden Uğur Yücel'in boyalı direk türküsünü seslendirdiği sahne.Osman Cavcı'nın oyunculuğunun zirvesi...
Sultan Filminin Unutulmaz Müziği 02:06
Sultan Filminin Unutulmaz Müziği 767 izlenme - 3 yıl önce Yavuz Turgul' un hem senaryosunu yazdığı hem de müziklerini yaptığı, Kartal Tibet' in yönettiği, başrollerde Türkan Şoray ve Bulut Aras' ın çılgın attıkları, Şener Şen, Erdal Özyağcılar, Güzin Özyağcılar, Adile Naşit ve İlyas Salman gibi efsane bir kadroyla çekilmiş Türk sinemasının başyapıtlarından Sultan filminin unutulmaz müziği.
Kabadayı - Depo Sahnesi ve Devran Ruleti 09:57
Kabadayı - Depo Sahnesi ve Devran Ruleti 635 izlenme - 3 yıl önce Kabadayı, yönetmenliğini Ömer Vargı'nın yaptığı ve senaryonun Yavuz Turgul imzalı olduğu bir filmdir. Filmde eski bir kabadayı olan Ali Osman, yıllar sonra varlığından haberdar olduğu oğlunu ve onun kız arkadaşı Karaca'yı, Karaca'ya saplantılı ve platonik bir biçimde aşık olan psikopat mafya lideri Devran'dan korumaya çalışır. İyi seyirler.
Muhsin Bey - Son Söz 03:25
Muhsin Bey - Son Söz 610 izlenme - 3 yıl önce Muhsin Kanadıkırık hapisten çıkmış ve her şeyin nasıl yok olduğunu görmüştür. En yakın adamı Osman, uğruna hapislere düştüğü adam Ali Nazik ve sevdiği kadın Sevda Hanım düşmanı Şakir'in yanına geçmiştir. Ama o öyle güçlü bir adamdır ki yıkılmış hayallerinin üstüne basa basa ilerler. İçine akıtır zehrini. Ali Nazik ise ulaşmıştır istediklerine pembe gömlek, altın kolye bir sürü karı vesaire... Muhsin Bey' e şöyle der Ali Nazik "Kusura bakma agam kendimi kurtarmam lazımdı." Karşılığı ise çok basit ve anlaşılırdır. "Kurtardın mı bari." Alkışlarla yaşıyorum adına iftaharla sunarım...
Muhsin Bey Film Müziği 01:31
Muhsin Bey Film Müziği 443 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'de yapılmış en iyi filmin Attila Özdemiroğlu tarafından icra edilmiş eşsiz müziği. Herhangi bir yerde bir kopyası ve yahut albümü olmadığı için bendeniz kulunuz filmden çekti. Maksat o müziği damarlarda hissetmektir dostlar der saygılar sunarım...
Çiçek Abbas - Ne Diyem Mahmut mu Diyem 01:18
Çiçek Abbas - Ne Diyem Mahmut mu Diyem 788 izlenme - 3 yıl önce 1982 yılında Yavuz Turgul' a Antalya Film Şenliği' nde en iyi senaryo ödülü kazandıran Türk sinemasının en önemli filmlerinden Çiçek Abbas' ın unutulmaz repliği. Bu arada bir dipnot olarak bu filmin Sinan Çetin' in ilk filmi olduğu bilgisinden sonra, insan ister istemez ''daha sonra neler oldu?'' sorusunu soruyor.
Cennetten Tapu - Züğürt Ağa 01:37
Cennetten Tapu - Züğürt Ağa 839 izlenme - 3 yıl önce Yavuz Turgul'un yazıp Nesli Çölgeçen'nin yönettiği, Şener Şen'in başrolünü üstlendiği, müziklerini Atilla özdemiroğlu'nun yaptığı unutulmaz ve türk sinemasının klasiklerinden Züğürt Ağa filminin günümüze de ayna tutan trajikomik sahnelerinden ''cennetten tapu'' sahnesi.
Muhsin Bey - Yitip Giden İstanbul 03:06
Muhsin Bey - Yitip Giden İstanbul 439 izlenme - 3 yıl önce Bir şehrin nasıl değişmekte olduğunun ve değişeceğinin en güzel tarifidir Muhsin Bey. Eski İstanbul Beyefendileri yok olup giderken, beyaz çoraplı pembe gömlekli adamlar sarmaktadır İstanbul'u. İşte o filmin belki de en can alıcı sahnesidir; Muhsin Bey ile Ali Nazik'in karşılıkı hayal kurdukları sahne. İki resim arasındaki farkı bu kadar güzel anlatan ustaya Yavuz Turgul'a sonsuz teşekkürler der alkışlarla yaşıyorum adına iftaharla sunarım...
Şekerpare - Olabilir İnsanlık Hali 01:48
Şekerpare - Olabilir İnsanlık Hali 392 izlenme - 3 yıl önce Yavuz Turgul üstadın kaleminden çıkan mükemmel komedi filmi Şekerpare'nin en komik sahnelerinden biri. Serkomser Ziver'in kendi yediği nane ortaya çıkmasın diye çeşitli atraksiyonlara girdiği ve oyunculuğun ötesine geçtiği anlar... not: içerik hatırlatması içün uzunmaltepe isimli kullancıya teşekkürler...
Süper Baba - (Oya Küçümen ve Yeni Türkü) 2. Jenerik 02:18
Süper Baba - (Oya Küçümen ve Yeni Türkü) 2. Jenerik 603 izlenme - 3 yıl önce Dizinin son bölümlerdeki jeneriği.. Yeni Türkü'nün müziğini yaptığı, Oya Küçümen'in seslendirdiği dizinin jenerik müziği olan Bana Bir Masal Anlat Baba, Süper Baba'nın sevilmesinde etkili olmuştur. 1995'te çıkarılan, müzikleri Yeni Türkü'ye ait olan Süper Baba - Film Müzikleri albümü, dizide kullanılan müziklerden 5'inin yer aldığı, 18'i enstrümantal olmak üzere 23 parçadan oluştu. Sözleri Yavuz Turgul, Muharrem Buhara, Osman Sınav ve Cengiz Onural'a ait olan 5 şarkının besteleri, Oya Küçümen, Şevval Sam ve Sumru Balıkçıoğlu tarafından seslendirdi.(alıntıdır) İlk Jenerik: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/102507/super-baba-jenerik
av mevsimi yeni teaser... 01:28
av mevsimi yeni teaser... 351 izlenme - 8 yıl önce av mevsimi yeni teaser...
Bir Filmin Hikayesi - Muhsin Bey (2. Bölüm) 13:18
Bir Filmin Hikayesi - Muhsin Bey (2. Bölüm) 199 izlenme - 3 yıl önce Bir filmin hiklayesi Muhsin Bey filmi belgeselinin 2. ve son bölümüdür. Saygılarımla. İlk bölüm: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/84645/bir-filmin-hikayesi-muhsin-bey-1bolum
Muhsin Bey - Hayal Sahnesi - Yavuz Turgul, Şener Şen 02:31
Muhsin Bey - Hayal Sahnesi - Yavuz Turgul, Şener Şen 17 izlenme - 6 ay önce 1987 yapımı Muhsin Bey filminin en özel sahnelerinden biri... Şener Şen ve Uğur Yücel arasındaki diyalogla başlayan bu sahnede, iki farklı kültürden gelen ve hayat beklentileri arasında büyük farklar olan iki adamın hayallerini dinleyeceğiz. Önlerindeki yemeklerden tutun da kurdukları hayallere kadar birçok detay, bize önemli mesajlar veriyor. www.Facebook.com/13Fede