Hoşgeldiniz!

yayladağı

Habertürk Canlı Yayın Sırasında Uçak Düşürülmesi 10:13
Habertürk Canlı Yayın Sırasında Uçak Düşürülmesi 1.625 izlenme - 3 yıl önce Hatay'ın Yayladağı ilçesinde sınırın Suriye tarafında savaş uçağı, Türk jetleri tarafından düşürüldü. Tam bu sırada HaberTürk canlı yayından bu görüntüleri verdi. O sırada canlı yayında olması manidar... Twitter'da yaklaşık 1 haftadır, seçimleri ertelemek için ordunun Suriye'ye gireceği konuşuluyordu. Tapelerin, ses kayıtlarının, Twitter'in engellenememesi ve 25 Mart'ta yayınlanacak olan o meşhur (artık tape midir, görüntü müdür) kayıt gerekçe gösteriliyordu. Unutmadan, Ankara-Konya arası 2 saat... Cumhuriyet tarihinde yapılamayan ama 12 sene de yapılan duble yollar falan ve hayat çok garip.
Yayladağı, Bezge, Osmanlı, 04:10
Yayladağı, Bezge, Osmanlı, 1.189 izlenme - 9 yıl önce yayladağı, bezge, osmanlı,
Hatay Gezilecek Yerleri ve Mutfak Zenginliği 06:48
Hatay Gezilecek Yerleri ve Mutfak Zenginliği 270 izlenme - 3 yıl önce Hatay Gezisi için gerekli ön bilgiler verelim. Bildiğiniz üzere Hatay Türkiye’de kardeşliğin ve birlikteliğin şehri olarak anılır. Türkiye’nin en renkli, çoklu kültür yaşamı açısından en zengin şehridir. Hatay’ın ana vatana katılması 1939 yılına dayandığı için de son göz ağrımız, canımız ciğerimizdir. Tarihi yapısı, tarihi ve doğal güzellikler açısından zenginliği ve olağanüstü Hatay mutfağı sebebiyle de tüm gezginler için en davetkar şehirlerimizdendir. Çukurova’nın bağrında Türkiye – Suriye sınırında büyüyen, her yıl gelişen Hatay; Antakya il merkezi ve önemli ilçeleri Samandağ, İskenderun, Yayladağı, Reyhanlı, Dörtyol ve Kırıkhan ile önemli yurt içi tur noktalarından. Zor ama her şeyi geçerseniz sadece yemek yemek için bile hafta sonu Hatay kaçamağı yapılması gerekir deriz, Hatay’ı da o kadar severiz. Hatay mutfağı notları bu konuyu da içeriyor. Haydi hafta sonu Antakya Gezisi yapmaya.
Gısık Magara Yayladagı Karacurun Kara Köse 00:47
Gısık Magara Yayladagı Karacurun Kara Köse 479 izlenme - 10 yıl önce
Hoş Bir Müzik 04:58
Hoş Bir Müzik 300 izlenme - 8 yıl önce oğuz aksaç'tan harika bir parça
Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı 09:05
Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı 189 izlenme - 4 yıl önce Yayladağ Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı
Son Dakika Tampon Bölge Yayladağı Köyü'nde 03:52
Son Dakika Tampon Bölge Yayladağı Köyü'nde 186 izlenme - 6 yıl önce Son Dakika Tampon Bölge Yayladağı Köyü'nde
Şiir Gibi Oyunbeğenez İsen İzleme.... 02:13
Şiir Gibi Oyunbeğenez İsen İzleme.... 160 izlenme - 6 yıl önce daha böyle bir düğün...................
Yayladağı Başkanın Yeri 03:51
Yayladağı Başkanın Yeri 71 izlenme - 3 yıl önce Başkan canlı müzik eşliğinde ziyafet verdi.2015..
Yayladağı'nda Camiye Top Mermisi Düştü 00:57
Yayladağı'nda Camiye Top Mermisi Düştü 80 izlenme - 4 yıl önce SURİYE tarafından bugün öğle saatlerinde atılan 3 top mermisi ile 1 roket, Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ne düştü. Roket, ilçe merkezinde camiye isabet ederken, çevreye saçılan şarapnel parçalarıyla Suriyeli bir kadın ağır yaralandı. Olay saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Yayladağı İlçesi'nin karşısındaki Suriye'nin Keseb bölgesinde Esad yönetimine bağlı birliklerle Özgür Suriye Ordusu güçleri arasında şiddetlenen çatışmalar sırasında ateşlenen top mermilerinden 3'ü ve 1 roket Türkiye tarafına düştü. Top mermileri Güzelyurt Köyü'nün kırsal kesimine düşerken, roket ise ilçe merkezinde Suriyelilerin kaldığı 2 Nolu Çadırkentin karşısındaki camiye isabet etti. SURİYE'DEN TOP ATIŞI / FOTO GALERİ Yayladağı'nda camiye top mermisi düştü: 1 yaralı Caminin duvarı yıkılırken çevreye saçılan şarapnel parçaları o sırada kaldırımda yürüyen 50 yaşındaki Muna Hacısüleyman sırtına ve kalçasına saplandı. Kanlar içinde kalan Muna Hacısüleyman ambulansla Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Roketin namaz saatinde düşmemesi büyük bir faciayı önlerken, olay yerine gelen jandarma ve polis geniş araştırma başlattı. VALİLİK: MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ Olayla ilgili olarak Hatay Valiliği’nden de bir açıklama yapıldı. Valiliğin internet sitesinden yapılan açıklama şöyle: "31 Mart 2014 pazartesi günü saat 13.45 sıralarında Yayladağı İlçesi’ne bağlı Güzelyurt Köyü civarında bulunan boş araziye Suriye tarafından geldiği değerlendirilen 2 adet ve Yalaz Mahallesi Sapanlı Çiftliği civarındaki boş alana bir adet olmak üzere toplam 3 adet top mermisi düşmüştür. Top mermilerinin düştüğü Güzelyurt Köyü’nün sınıra kuş uçuşu uzaklığı 3.5 kilometre olup, olayda herhangi bir can ve mal kaybı olmamıştır. Ayrıca aynı gün saat 14.10 sıralarında yine Suriye tarafından geldiği değerlendirilen 1 adet roket mermisi, Yayladağı İlçe merkezinde bulunan Hacı Bilal Camii’nin duvarına isabet etmiş olup, o esnada cami yakınında bulunan Suriye uyruklu 60 yaşlarında bir bayanın yaralanmasına sebep olmuştur. Olayla ilgili olarak, değişen angajman kuralları çerçevesinde sınırda bulunan topçu birliklerimiz tarafından atışın yapıldığı bölgeye misliyle karşılık verilmiştir." YARALILARA YARDIM EDENLERE BOMBA: 40 ÖLÜ Suriye uçaklarının Harim İlçesi'nde varil bombası attığı bölgenin pazar yeri olduğu belirtildi. Bombanın ardından çevredeki insanlar yaralılara yardıma koşarken, iddiaya göre, bu sırada Suriye uçakları kalabalığın üzerine ikinci varil bombasını attı. Harim'den gelen ilk bilgilere göre, atılan bombalardan dolayı 40 kişi yaşamını yitirdi. DURUMU AĞIR OLANLAR SEVK EDİLİYOR Öte yandan, Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne getirilen yaralılardan biri, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Tedavileri devam eden 20 yaralıdan durumu ağır olanlar Hatay'daki hastanelere sevk ediliyor. Ayrıca, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tedbir amaçlı olarak hastaneye geldi.
Hatay Kampı Gerçeği 01:41
Hatay Kampı Gerçeği 79 izlenme - 2 yıl önce Arap ve İslam aleminde iç savaşlar çıkarma meraklısı ve şampiyonu başbakanımızın getirdiği Suriyeliler gerçeği. Yayladağı'ndaki kamptaki Suriyeliler, her şeyi anlatacak kadar rahatş.