Hoşgeldiniz!

Yeme Bozukluğu Videoları İzle

Dünyanın En Zayıf Kadını - Valeria Levitina 01:52
Dünyanın En Zayıf Kadını - Valeria Levitina 8.694 izlenme - 4 yıl önce Dünyanın en zayıf kadını olarak bilinen 39 yaşındaki Valeria Levitina’nın en büyük hayali çocuk sahibi olmak.
Yeme Bozukluklarının Nedenleri Nelerdir? 00:36
Yeme Bozukluklarının Nedenleri Nelerdir? 257 izlenme - 2 yıl önce Korto Psikolojik Danışmanlık’tan Klinik Psikolog Esin Ergin ile anoreksiyanın ardından yeme bozuklukları üzerine konuştuk. Yeme bozukluklarının nedenleri nelerdir? Yanıtı ve yeme bozukluğuna dair tüm detaylar MigrosTV'de! http://migrostv.migros.com.tr/
Yeme Bozukluğu Olan Yakınımıza Nasıl Yardımcı Olabiliriz? 00:49
Yeme Bozukluğu Olan Yakınımıza Nasıl Yardımcı Olabiliriz? 249 izlenme - 2 yıl önce Korto Psikolojik Danışmanlık’tan Klinik Psikolog Esin Ergin ile yeme bozukluklarını konuştuk. Yeme bozukluğunun nasıl tedavi edildiğini, genelde kaç yaşında ortaya çıktığını ve nedenlerini sorduğumuz uzmanımızla şimdiki konumuz yeme bozukluğu olan yakınımıza nasıl yardımcı olabileceğimiz. Detaylar videomuzda. http://migrostv.migros.com.tr/
Yeme Bozuklukları Nasıl Tedavi Edilir? 00:44
Yeme Bozuklukları Nasıl Tedavi Edilir? 149 izlenme - 2 yıl önce Anoreksiya, blumia ve bilimum yeme bozukluklarına ilişkin pek çok sorumuzu yanıtlayan Korto Psikolojik Danışmanlık’tan Klinik Psikolog Esin Ergin'e şimdi ki konumuz yeme bozukluğunun tedavisi... Yeme bozuklukları nasıl tedavi edilir? Yanıtı MigrosTV'de! http://migrostv.migros.com.tr/
Yeme Bozuklukları Nelerdir? 00:33
Yeme Bozuklukları Nelerdir? 126 izlenme - 2 yıl önce Korto Psikolojik Danışmanlık’tan Klinik Psikolog Esin Ergin ile yeme bozukluklarını konuştuk. Yeme bozukluğunun nasıl tedavi edildiğini, genelde kaç yaşında ortaya çıktığını ve nedenlerini paylaşmıştık. Şimdi gelin yeme bozukluklarının neler olduğunu konuşalım. Detaylar için MigrosTV'de buluşalım. http://migrostv.migros.com.tr/
Yeme Bozuklukları Genelde Kaç Yaşında Ortaya Çıkar? 00:39
Yeme Bozuklukları Genelde Kaç Yaşında Ortaya Çıkar? 105 izlenme - 2 yıl önce Yeme bozuklukları üzerine Korto Psikolojik Danışmanlık’tan Klinik Psikolog Esin Ergin ile görüştük. Anoreksiya ve blumia ile ilgili detaylı bilginin ardından şimdiki konumuz yeme bozukluklarının genelde kaç yaşında ortaya çıktığı... Yeme bozukluğuna dair aradığınız tüm detaylar MigrosTV'de! http://migrostv.migros.com.tr/
Anoreksiya nedir? 00:54
Anoreksiya nedir? 51 izlenme - 2 yıl önce Anoreksiya, kişinin aşırı zayıflamasına rağmen kilo almaktan korktuğu bir yeme bozukluğu. Kadınlarda erkeklere göre daha sık rastlanıyor.
Anoreksia Nervoza Yeme Bozukluğu 01:46
Anoreksia Nervoza Yeme Bozukluğu 90 izlenme - 5 yıl önce
Anoreksiya nervoza nasıl tedavi edilir? 00:57
Anoreksiya nervoza nasıl tedavi edilir? 30 izlenme - 2 yıl önce Anoreksiya nervoza hastası olan bir kişinin tedavisinde atılacak ilk adım kişinin normal kilosuna geri dönmesinin sağlanmasıdır. Tedavide kişilerin yeme bozukluğuna neden olan duygusal ve ilişkisel sorunlar ele alınır. Ayrıca kişinin stresle başa çıkabilmeyi ve hayatında yaşadığı sorunları yönetmeyi öğrenmesi amaçlanır.
Yeme bozukluğu nedir ? Nasıl tedavi edilir ? 02:47
Yeme bozukluğu nedir ? Nasıl tedavi edilir ? 17 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Bilgiç, yeme bozukluğu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Psikiyatri bir tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanı beyin hastalıklarıdır. Psikiyatri ve psikiyatr; akıl hastalığı, ruh hastalığı, sinirlilik halleri, düşünce davranış ve duygu değişiklikleri gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Ruh-zihin gibi kavramların bedenin işlevlerinden bağımsız olduğu düşüncesi yaygındır. Bizler mesleğimize adını veren ruh kavramının beyin, duygu, düşünce ve davranışlarla olan ilişkisi irdeliyoruz. Yeme bozukluğu nedir ? Nasıl tedavi edilir ? Yeme bozukluğunu temel olarak iki ana başlıkta inceleyebiliriz. Bunlardan birisi: anoreksiya nervoza diğeri blumia nervozadır. Bunlar ikisi birbirinin geçişkenlik yaşayabilen durumlardır. Anoreksiya nervozada kişi aslında belli bir kilonun altında olmasına rağmen zihnindeki bir kiloya ulaşmak için durdurulamaz düşünceler halindedir ve sürekli kilo verme eğilimindedir. Psikiyatrinin nadir ölümcül hastalıklarından biri haline gelebilir anoreksiya nervoza. Kişi kilo vermekten bir türlü vazgeçmez ve verdiği halde kilosundan bir türlü tatmin olmaz ve daha çok kilo vermek ister. Bir noktadan sonra metabolik düzeni bozulur. Bu durum çok ciddi bir durumdur. Kişinin zihnini, psikolojisini, psikiyatrik durumunu etkilediği kadar aynı zamanda biyolojisini, bedenini, metabolizmasını, alt üst edebilen bir durumdur. Bazen acil tıbbi tedavi gerekebilir. Tıbbi beslenme desteği beslenme uzmanıyla beraber hareket etmek gerekir ve aynı zamanda da psikofarmokolojik yaklaşımla yani ilaç tedavisiyle bu hastalar tedavi edilmelidir. Bununla yetinmeyip aynı zamanda terapiyle de desteklenmelidir. Blumia nervozasına geçersek blumia nervozası da bunun tam tersidir. Kişi bazen tıkınırcasına yemek yeme ve sonrasında da kusma ataklarıyla kendini belli eder. Kişinin yine ara ara yemeyle ilgili takıntıları, belli bir kilo hedefleri olabilir. Bazen çok kilo alabilir. Bazen verebilir. Yoğun kusmalardan dolayı da metabolik dengesi yine alt üst olabilir. Yine dediğim gibi blumia nervoza ve anoreksiya nervoza arasında geçişler olabilir. Bu nedenle bu tür hastaların mutlak bir psikiyatrik yaklaşımla ele alınması, farklı branştaki doktorlarla ele alınması hatta yatarak tedavi edilmesi gerekmektedir. Bütün bu yaklaşımlar yanında psikoterapi de ihmal edilmemelidir.
Yeme bozukluğu nedir? 04:37
Yeme bozukluğu nedir? 15 izlenme - 3 yıl önce Yeme bozukluğu nedir?
Spesifik olmayan yeme bozuklukları nelerdir? 01:03
Spesifik olmayan yeme bozuklukları nelerdir? 13 izlenme - 2 yıl önce Anoreksiya nervoza, aşırı yemek yeme ve bulimiya nervoza gibi yeme bozuklukları dışında pek fazla bilinmeyen yeme bozuklukları da vardır. Bunlardan ilki kişinin gece uykusundan uyanıp yemek yemesidir. Bir diğer yeme bozukluğu ise bigoreksiya olarak bilinen ve daha çok erkeklerde görülen kişinin kas yapma ve vücut geliştirme takıntısına sahip olmasıdır. Aşırı sağlıklı beslenme takıntısı olarak da bilinen ortoreksiya ise bir başka yeme bozukluğudur.
Yeme bozuklukları hangi sıklıkla görülür? 00:34
Yeme bozuklukları hangi sıklıkla görülür? 5 izlenme - 2 yıl önce Yeme bozuklukları toplumda yüzde 3 ile yüzde 10 arasında görülür. Yeme bozukluklarına kadınlarda daha sık rastlanır.
Yeme bozuklukları olan yakınlarımıza nasıl yardımcı olabiliriz? 00:35
Yeme bozuklukları olan yakınlarımıza nasıl yardımcı olabiliriz? 5 izlenme - 2 yıl önce Yeme bozukluğu olduğu hissedilen bir kişi zaman kaybetmeden yakınları tarafından bir uzmana götürülmeli.
Bulimiya nervoza nasıl bir hastalıktır? 01:06
Bulimiya nervoza nasıl bir hastalıktır? 5 izlenme - 2 yıl önce Bulimiya nervoza kişinin yediği yemekleri kusma yoluyla vücuttan çıkararak zayıflamaya çalıştığı bir yeme bozukluğudur. Bulimiya nervoza hastası olan kişilerin çoğu normal kilodadır, bu nedenle yeme bozukluğuna sahip oldukları kolayca anlaşılmaz.
Yeme bozuklukları ölüm nedeni olabilir mi? 00:53
Yeme bozuklukları ölüm nedeni olabilir mi? 5 izlenme - 2 yıl önce Yeme bozuklukları uzun süreli sağlıksız beslenmeyi içerdiği için bedensel sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Yeme bozukluğu olan kişiler çeşitli böbrek rahatsızlıkları, kemik erimeleri ve kansızlık gibi ağır hastalıklarla karşılaşabiliyor. Ayrıca uzun süredir aşırı zayıflama takıntısı olan kişilerden yüzde 10 ila yüzde 20'sinin hayatını kaybettiği biliniyor.
Yeme bozuklukları hangi yaşlarda başlar? 00:39
Yeme bozuklukları hangi yaşlarda başlar? 2 izlenme - 2 yıl önce Yeme bozuklukları ergenlik döneminde dış görüntünün önem kazandığı ve beğenilme arzusunun hissedilmeye başladığı dönemlerde başlar.