Hoşgeldiniz!

Yeni Anayasa

Cumhurbaşkanı RTE - Sorularla Yaşıyorum 06:17
Cumhurbaşkanı RTE - Sorularla Yaşıyorum 6.612 izlenme - 8 ay önce Cumhurbaşkanımız RTE bağımsız bir medya kuruluşu olan devlet kanalı TRT Haber'de geleceğimiz olan pırıl pırıl üniversite öğrencileriyle buluşuyor ve soru cevap şeklinde istişare yapılıyor. Son derece objektif bir şekilde! Vidyomuzda sadece soru kısımları vardır zira kesinlikle önceden ezberletilmemiş sorular Ak Gençliğimizin parlak zekalarını tanımamız açısından önemlidir. Gençler ve yöneticiler olarak aynı fikirdeysek haaaydi bidaha, bidaha bidaha hem coşup hem söyleyelim biz...
Fatih Medreselerinin Yeni Anayasa Çalışmalarına Katkıları (FM TV) 03:23
Fatih Medreselerinin Yeni Anayasa Çalışmalarına Katkıları (FM TV) 2.481 izlenme - 5 ay önce Ülkenin milletvekillerini yetersiz bulan Fatih Medreseleri, Masum Bayraktar Hoca ve tam 52 adet derneğin katılımıyla, günlerce kapanarak yemeden içmeden yeni anayasa çalışmalarını başlatmışlardır. Ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim. Meclisimizin gönlü ferah olsun. Çökmeye, yozlaşmaya ve her türlü yıpranmaya dayanıklı bir anayasa ortaya çıkmıştır bu çalışma sonunda, diye tahmin ediyorum. Ne günlere kaldık Yaradanım... Sen akıl fikir ver...
Ne Oluyor   11 Şubat 2016 01:46:54
Ne Oluyor 11 Şubat 2016 121 izlenme - 10 ay önce “Ne Oluyor?”a, Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi, eski TBMM Başkanı ve Ankara Milletvekili Cemil Çiçek konuk oldu. Nasıl ilerliyorlar? Hangi başlıkları konuşuyorlar? Başkanlık Sistemi’ni nasıl masaya yatırıyorlar? Dört partinin bir araya geldiği anayasa uzlaşma komisyonu toplantılarının ne kadar sürmesini öngörüyorlar? Türkiye “yeni anayasa”sını beklerken; Şirin Payzın sordu; Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi, eski Meclis Başkanı ve Ak Parti Milletvekili Cemil Çiçek “Ne Oluyor?’’da yanıtladı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den 'yeni anayasa ve Mısır' açıklaması 01:59
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den 'yeni anayasa ve Mısır' açıklaması 71 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır’ın Türkiye’ye yönelik diplomatik tepkisi ve yeni anayasa yapımında yaşanan sorunlara değindi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Giresun Valiliğini ziyaret etti. Yeni anayasa yapımında yaşanan sorunlarla ilgili soruyu yanıtlayan Gül, “Doğrusu bir fırsat tabii kaçıyor. Aslında çok gecikilmiş oldu aslında. Geçen mecliste de bu mecliste de bu anayasa yapılabilir. Bütün siyasi partilerin arzusu var. Aslında ben temel konularda siyasi partilerin çok ayrı düştüğü kanaatinde de değilim. Ama maalesef gerçekleşemedi. Artık hayırlısı diyeceğiz” dedi. MISIR’IN TAVRI Cumhurbaşkanı Gül’e, Mısır’ın Türkiye’yle diplomatik ilişkilerinin derecesini düşürme kararı alması ve Türk büyükelçiden ülkeyi terk etmesini istemesi de soruldu. Gül, “Bu konuda fazla bir şey söylemek istemem. Olağanüstü bir dönem var. Türkiye ile Mısır arasındaki bu durum geçici konjektürel bir durumdur. Mısır’ın demorkasiye geçmesini temenni ederiz. Türkiye ve Mısır Akdeniz’in iki yakasında bir elmanın iki yarısı gibidir. Güneyde Mısır gibi büyük bir devlet, kuzeyin de Türkiye gibi büyük bir devlet vardır. Tarih boyunca çok önemli ilişkilerimiz olmuştur. Mısır’da olup bitenlerden çok üzüldük. Ümit ediyorum, bu ilişkiler ileride tekrar rayına oturur" diye konuştu.
Bugün - 10 Ağustos 2016 01:26:33
Bugün - 10 Ağustos 2016 15 izlenme - 4 ay önce Gün ortasında olup biten her şeyi ekrana getiren "Bugün"de, gün akarken en sıcak, doğru ve en hızlı haber Başak Şengül'ün sunumuyla ekrana geliyor.
Tarafsız Bölge   25 Ocak 2016 02:32:34
Tarafsız Bölge 25 Ocak 2016 27 izlenme - 10 ay önce Bıden'ın ziyareti… Başika uzlaşması… Terörle mücadele… Suriye meselesi ve yeni Anayasa... Ahmet Hakan gündemin önemli konularını sordu, CHP'den Bülent Tezcan, AK Parti'den Mehmet Metiner ve MHP'den Uygar Aktan yanıtladı.
Tbmm yeni anayasa tanıtım filmi 00:30
Tbmm yeni anayasa tanıtım filmi 55 izlenme - 5 yıl önce Tbmm yeni anayasa tanıtım filmi
Tarafsız Bölge   2 Mart 2016 02:08:42
Tarafsız Bölge 2 Mart 2016 16 izlenme - 9 ay önce Erdoğan’ın AYM çıkışı… Başkanlık sistemi… Yeni Anayasa tartışmaları… Terörle mücadele… Suriye meselesi… Deniz Baykal’ın açıklamaları... Ve CHP’deki yeni yapılanma için ne diyor? Ahmet Hakan gazeteci konukları; Deniz Zeyrek, Saynur Tezel Özgentürk ve Kemal Göktaş ile birlikte sordu, Doç. Dr. Selin Sayek Böke, Tarafsız Bölge’de gündemi değerlendirdi
Meclis Başkanı Yeni Anayasa İçin Harekete Geçti 01:58
Meclis Başkanı Yeni Anayasa İçin Harekete Geçti 9 izlenme - 11 ay önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, yeni anayasa çalışmaları kapsamında bugün AK Parti, CHP, MHP ve HDP liderlerine mektup göndereceğini açıkladı.
Ne Oluyor   - 31 Mart 2016 02:06:37
Ne Oluyor - 31 Mart 2016 7 izlenme - 8 ay önce Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamaları, yeni anayasa ve ABD tipi başkanlık sistemi çalışmaları, Güneydoğu’da devam eden operasyonlar… Şirin Payzın gündemin önemli başlıklarını sordu; konukları Ersin Kalaycıoğlu, Etyen Mahçupyan ve Fuat Keyman yanıtladı.
Terör Saldırıları ve Hendekçi Akademisyenler Ahmet Rıfat Albuz - Nurettin Nebati 21:29
Terör Saldırıları ve Hendekçi Akademisyenler Ahmet Rıfat Albuz - Nurettin Nebati 6 izlenme - 11 ay önce Terör Saldırıları.. Hendekçi Akademisyneler.. Terörle mücadele ve operasyonlar... HDP PKK ilişkisi... Bölgenin Yeniden yapılandırılması.. Ahmet Rıfat sordu Ak Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati yanıtladı.
Türkiye'nin Anayasa Serüveni / Ahmet Rıfat Albuz (Büyüteç) 09:50
Türkiye'nin Anayasa Serüveni / Ahmet Rıfat Albuz (Büyüteç) 4 izlenme - 11 ay önce 140 yıllık parlamenter sistem geçmişimiz var diyorlar. Doğrudur var. Tam koskoca 140 yıl. 1876’da başladı, çalışmadı. Adı vardı kendi yoktu.
Ne Oluyor   5 Nisan 2016 02:17:37
Ne Oluyor 5 Nisan 2016 4 izlenme - 8 ay önce Yeni Anayasa çalışmaları hızlandı..Anayasa’nın yazımına ne zaman başlanacak? Yargı düzenlemesi nasıl olacak? Vatandaşlık hakları hangi çerçevede oluşturulacak? Başkanlık sistemi ve başkanın yetkileri nasıl belirlenecek? Şirin Payzın yeni anayasa ve başkanlık sistemi ile ilgili merak edilenleri sordu; Prof.Dr. Haluk Alkan, Prof.Dr. Osman Doğru, Prof.Dr. Sultan Tahmazoğlu Üzeltürk, Prof.Dr. Ersan Şen Ve Doç.Dr. Adnan Küçük Ne Oluyor?da yanıtladı
Denizli Vatan Partili Gültekin'den Yeni Anayasa'ya Karşı Birlik Çağrısı 02:29
Denizli Vatan Partili Gültekin'den Yeni Anayasa'ya Karşı Birlik Çağrısı 3 izlenme - 10 ay önce Vatan Partili Gültekin'den yeni Anayasa'ya karşı birlik çağrısı DENİZLİ'ye gelen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, AK Parti iktidarının, '12 Eylül Anayasası'ndan kurtulmak' yalanı ile geçen yasama döneminde başaramadığı gerici ve bölücü Anayasa'yı, bu kez kabul ettirmeye çalıştığını iddia etti.
Baştan Sona   19 Şubat 2016 01:20:49
Baştan Sona 19 Şubat 2016 3 izlenme - 9 ay önce Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi AK Partili Ahmet İyimaya Baştan Sona'da... İplerin koptuğu oturumda neler tartışıldı... Dağılan komisyon yeniden toplanabilecek mi? Yeni Anayasa hala mümkün mü? Başkanlık muhalefete rağmen meclisten geçirilebilir mi? Akif Beki sordu; Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi AK Partili Ahmet İyimaya yanıtladı
Ahmet Rıfat Albuz - Yeni Anayasada Umut Yok Komisyon Çalışıyor 02:03
Ahmet Rıfat Albuz - Yeni Anayasada Umut Yok Komisyon Çalışıyor 10 izlenme - 4 yıl önce Yeni Anayasa'ad Umut Yok Komisyon çalışıyor - Ahmet Rıfat Albuz - TVNET
Mhp?li Vural: Tbmm'nin İradesine El Koyuyorsunuz Paralel Bir Meclis Mi Oluşturdunuz -1 09:23
Mhp?li Vural: Tbmm'nin İradesine El Koyuyorsunuz Paralel Bir Meclis Mi Oluşturdunuz -1 1 izlenme - 10 ay önce MHP'li Vural: TBMM'nin iradesine el koyuyorsunuz paralel bir Meclis mi oluşturdunuz "Rabbena Rabbena hep bana hep bana" MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni anayasa sürecine STK'ları dahil ettiğini ileri sürerek, "TBMM'nin iradesine el koyuyorsunuz. Paralel bir Meclis mi oluşturdunuz?" dedi.
Numan Kurtulmuş: Anayasa İhtiyacı Fantezi Değildir 00:43
Numan Kurtulmuş: Anayasa İhtiyacı Fantezi Değildir 0 izlenme - 2 hafta önce Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliğinin siyasetin bir numaralı gündem maddesi olduğunu belirterek, “Türkiye’de yeni bir Anayasa ihtiyacı fantezi değildir” dedi.
Başbakan Yıldırım: Önümüzdeki Günlerde Anayasa Değişikliğini Gazi Meclise Getirmiş Olacağız 01:44
Başbakan Yıldırım: Önümüzdeki Günlerde Anayasa Değişikliğini Gazi Meclise Getirmiş Olacağız 0 izlenme - 2 hafta önce Başbakan Yıldırım, vesayet anayasasını değiştireceklerini belirterek, "Hazırlıklarımızda sona gelmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde anayasa değişikliği konusunu gazi meclise getirmiş olacağız." dedi.