Hoşgeldiniz!

yerçekimi

9G Kuvvetine Maruz Kalan Pilot 00:58
9G Kuvvetine Maruz Kalan Pilot 15.376 izlenme - 11 ay önce G kuvveti:Ani hız değişimlerinde ve manevralarda, pilotların maruz kaldığı ivmenin, yerçekimi cinsinden ifadesidir. Simülasyon eğitimlerin de 9g kuvveti uygulanarak pilotlara verilen dersler de,gerçekten de ne kadar zorlandıkları görülüyor.
Yerçekimi 11 Ekim’de sinemalarda 01:44
Yerçekimi 11 Ekim’de sinemalarda 42.361 izlenme - 3 yıl önce George Clooney ve Sandra Bullock ile ‘Gravity/ Yerçekimi’ 11 Ekim’de sinemalarda!
Nasa'dan Yerçekimi (Gök İtimi) Parodisi 00:38
Nasa'dan Yerçekimi (Gök İtimi) Parodisi 2.156 izlenme - 2 ay önce Astronotların uzaydan dünyaya döndüklerinde yaşadıkları zorlukları esprili şekilde anlatmaya çalışmışlar. Tabi gerçeklik payı da kesinlikle vardır. Kolay işler değil. Kahvede nusret abi anlatırdı uzay hakkında.. Çok bilgili adamdır uzmanlık alanı 1. pişti 2. uzay bilimi
Gök İtimi Kanunu 01:52
Gök İtimi Kanunu 3.694 izlenme - 2 ay önce Gök itimi kanunu bizi üzerinde bulunduğumuz dünyaya bağlar ve bu gök itimi sayesinde kaslarımız, boyumuz şekillenir. Gravitional force diye bir şey yoktur aksine gökten ilahi bir kuvvet uçan şeyleri aşşağı doğru iterek eşsiz dengeyi yaratır. Tüm bunlar tesadüf olamayacağı gibi etrafınızdaki mükemmel sanatın da bir sanatçısı olmak zorundadır. Bakın bir pilot kalem kendi kendine olabilir mi tesadüfen olamaz. O zaman yer çekimi yoktur ilahi bir güç vardır.
bu adam fizik kurallarını alt üst ediyor 03:26
bu adam fizik kurallarını alt üst ediyor 53.858 izlenme - 7 yıl önce dominic lacasse yerçekimine meydan okuyor. bu şovu izleyenler şaşkınlıklarını gizleyemediler....
Yerçekimi Türkçe Altyazılı Fragman 01:48
Yerçekimi Türkçe Altyazılı Fragman 27.883 izlenme - 3 yıl önce Bullock ilk uzay görevindeki zeki tıp mühendisi rolunü, George Clooney ise son görevine çıkan tecrübeli astronot Matt Kowalsky rolünü canlandırıyor. Önceleri son derece normal görünen görevde felaketin başgöstermesiyle uzay gemisi harap olmuş, Stone ve Kowalsky tamamen yanlız kalmışlardır.-birbirlerinden başka hiç bir dayanakları kalmayan ikili uzayın derinliklerinde kaybolmuşlardır. Derin sessizlik onlara Dünya ile bütün ilişkilerinin kesildiğini ve kurtulma şanlarının kalmadığını söylerken, korkuları paniğe dönüşürken her nefesleri de çok az kalan oksijenlerini tüketmektedir. Eve dönmenin tek yolu belki de uzayın daha da derinliklerine inmektir.
Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu? 02:03
Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu? 12.024 izlenme - 2 yıl önce Takip Etmeyi ve Abone Olmayı Unutmayın...
Michio Kaku Evrendeki Toplam Enerji Miktarı Sıfırdır 05:24
Michio Kaku Evrendeki Toplam Enerji Miktarı Sıfırdır 2.332 izlenme - 4 ay önce Kara enerji, sicim teorisi, kara madde ve evren kavramı,evren nasıl olur da hiç'ten meydana gelebilmektedir? Bu konularda modern çağın önemli fizikçilerinden prof. dr. michio kaku açıklamalarda bulunuyor. Bu tür konularda ulaşılabilen gerçek bilgileri uygun dille anlatmış. iyi seyirler...
yer çekimi testi 00:28
yer çekimi testi 9.277 izlenme - 8 yıl önce ewet sağlam
Yerçekimsiz Ortamda Kedi Ve Güvercin Ne Yapar? 01:15
Yerçekimsiz Ortamda Kedi Ve Güvercin Ne Yapar? 3.923 izlenme - 3 yıl önce Merikan Uzay Ve Havacılık Örgütü Nasa'nın Kedilerle Güvercinlerin Uzayda, Yani Yer Çekimsiz Ortamda Nasıl Davrandıklarını Belirlemek İçin Yaptıkları Deneylerin Görüntüleri İlk Kez Yayınlandı.
Yerçekimsiz Ortamda Saç Nasıl Yıkanır? 02:57
Yerçekimsiz Ortamda Saç Nasıl Yıkanır? 4.169 izlenme - 3 yıl önce Tüm yayın hakları NASA’ya ait olan bu müthiş görüntüde astronot Karen Nyberg harika bir deneme yapıyor.
Gravitiy/Yer Çekimi Filminin Türkçe Altyazılı Fragmanı 2 01:44
Gravitiy/Yer Çekimi Filminin Türkçe Altyazılı Fragmanı 2 2.965 izlenme - 2 yıl önce 25 Ekim'de sinemalarda! www.facebook.com/warnerbrosturkey Yerçekimi/Gravity' Akademi Ödüllü® Sandra Block (The Blind Side," "The Proposal") ve George Clooney...
Kate Upton yerçekimine meydan okudu! 01:05
Kate Upton yerçekimine meydan okudu! 3.305 izlenme - 2 yıl önce Sports Illustrated Swinsuit 2014 mayo çekimlerinde Kate Upton yine denenmemiş bir poz verdi. Yerçekimine meydan okuyan Upton işteböyle poz verdi.
Bikini Ve Yerçekimi 00:36
Bikini Ve Yerçekimi 888 izlenme - 10 ay önce Sahil kenarında artistik hareketler yapan kızın yerçekimine yenik düşmesi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yerçekimi - Kamera Arkası ve Röportaj 03:50
Yerçekimi - Kamera Arkası ve Röportaj 2.817 izlenme - 3 yıl önce Başrollerinde Sandra Bullock ve George Clooney'nin yer aldığı Yerçekimi filminin oyuncularla ve yönetmenle yapılan röportaj videosu.
Yerçekimi izle 720p Türkçe Dublaj izle 01:30:58
Yerçekimi izle 720p Türkçe Dublaj izle 89 izlenme - 2 ay önce yercekımı sinema.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Yerçekimi Kamera Arkası 05:47
Yerçekimi Kamera Arkası 1.204 izlenme - 2 yıl önce Yerçekimi Kamera Arkası
Yerçekimini Yok Eden Mıknatıslı Masa 02:44
Yerçekimini Yok Eden Mıknatıslı Masa 651 izlenme - 1 yıl önce Mıknatıs gücüyle çalışan bu icat, mükemmel bir şekilde üzerinde duran şeyleri dengede tutabiliyor.
Ay'da Aleti Yere Düşüren Astronotun Dramı 01:16
Ay'da Aleti Yere Düşüren Astronotun Dramı 606 izlenme - 1 yıl önce İnsanlığın en önemli anlarından biri olarak gösterilen aya ayak basılmasından sonra hesaba katılmayan işlerden biri muhtemelen yerçekimi olmayışının yaşatacağı aksiliklerdi. Görüntüler 1972 yılına ait.
GRAVITY KAMERA ARKASI_SİNEMASKOP KANAL 35 22:58
GRAVITY KAMERA ARKASI_SİNEMASKOP KANAL 35 2.170 izlenme - 3 yıl önce Cansu Bizim'in Hazırlayıp Sunduğu Sinemaskop Programı Cuma Saat 23:00, Cumartesi Saat 16:00,Pazar 13:30 Pazartesi Saat 17:15 'te Kanal 35 Ekranlarında.filmlere Ait En Güncel Bilgiler, Fragmanlar, Videolar, Fotoğraflar, Replikler, Röportaj, Vizyondakiler, Pek Yakında, Kamera Arkası, Soundtrack, Dvd Ve Eleştiriler Kısaca Sinema Dünyasında Üretilen Her Şey Sinemaskop'ta... **** Program Sonunda Sorumuza Dogru Cevabı Veren İlk İzleyicimize Haftanın Filminin Dvd'sini, İkinci İzleyicimize Cınemaximum'dan 2 Kişilik Sinema Bileti Hediye Ediyoruz...**** https://www.facebook.com/sinemaskopkanal35
Michael Jackson - Anti Gravity Lean Hareketinin Sırrı 01:48
Michael Jackson - Anti Gravity Lean Hareketinin Sırrı 635 izlenme - 1 yıl önce Dizlerini kırmadan, normalinden fazla bir şekilde öne eğilerek yaptığı dans gösterisi için özel dizayn edilmiş bir ayakkabı kullanan sanatçı, yıllar önce bu özel ayakkabının patenti için bizzat başvurmuş. Buluş, sahne tabanındaki bir çiviye ayakkabılardaki bir topuk deliğini iliştirerek ayakkabıyı giyenin ağırlık merkezini geriye doğru kaydırmasına olanak veriyor. Temel olarak bu ayakkabılar, ayakkabı giyenin ayağını öne doğru basitçe kaydırılmasına olanak sağlayan, özel olarak dizayn edilmiş bir topuk yuvasını içeriyor.
Yerçekimine Meydan Okuyan Pitbull 03:29
Yerçekimine Meydan Okuyan Pitbull 284 izlenme - 9 ay önce Meksika'da 34 yaşındaki Rafael Caraveo Saldivar'a ait pitbull cinci Antara isimli köpek, dört metrelik dik duvara tırmanarak bu alandaki rekorun sahibi oldu. 31.08.2015 günü gagarino kanalına yüklediğim 'Yerçekimine Meydan Okuyan Pitbull' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Gravity / Yerçekimi Filminin Türkçe Altyazılı 3. Fragmanı 01:34
Gravity / Yerçekimi Filminin Türkçe Altyazılı 3. Fragmanı 1.299 izlenme - 3 yıl önce 25 Ekim'de sinemalarda! Yerçekimi/Gravity' Akademi Ödüllü® Sandra Block (The Blind Side," "The Proposal") ve George Clooney'nin ("Up in the Air," "Syriana") başrollerini paylaştığı, izleyicileri uzayın acımasız ve uçsuz bucaksız derinliklerine çeken bir gerilim filmi. Filmin yönetmenliğini Oscar® adayı Alfonso Cuarón ("Children of Men") üstleniyor. Filmde Bullock ilk uzay görevindeki zeki tıp mühendisi rolunü, George Clooney ise son görevine çıkan tecrübeli astronot Matt Kowalsky rolünü canlandırıyor. Önceleri son derece normal görünen görevde felaketin başgöstermesiyle uzay gemisi harap olmuş, Stone ve Kowalsky tamamen yanlız kalmışlardır.-birbirlerinden başka hiç bir dayanakları kalmayan ikili uzayın derinliklerinde kaybolmuşlardır. Derin sessizlik onlara Dünya ile bütün ilişkilerinin kesildiğini ve kurtulma şanlarının kalmadığını söylerken, korkuları paniğe dönüşürken her nefesleri de çok az kalan oksijenlerini tüketmektedir. Eve dönmenin tek yolu belki de uzayın daha da derinliklerine inmektir. 'Yerçekimi/Gravity' Alfonso Cuarón & Jonás Cuarón tarafından yazıldı. Filmin yapımcıları Alfonso Cuarón ve David Heyman. ( "Harry Potter" serisi) Yönetici Yapımcılar; Chris deFaria, Nikki Penny ve Stephen Jones. Sahne arkasında bir çok defa Oscar'a aday olmuş görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki ("Children of Men," "The New World"), yapım tasarımcısı Andy Nicholson ( "Alice in Wonderland" filminin sanat yönetimi süpervizörü), editör Mark Sanger (VFX editör "Alice in Wonderland") ve kostüm tasarımcısı Jany Temime ( "Harry Potter" serisi) yer alıyor. Efektler Oscar adayı görüntü efektleri süpervizörü Timothy Webber ("The Dark Knight") ve Oscar Ödüllü özel efekt yöneticisi Neil Corbould'a ("Gladiator") ait. " Yerçekimi/Gravity" in tamamı Londra'daki Shepperton Stüdyolarında çekildi. 4 Ekim 2013'ten itibaren vizyoan girmesi planlanan "Yerçekimi/Gravity" filminin dağıtımı bir Warner Bros Entertainment şirketi olan Warner Bros Pictures tarafından tüm dünyada 3D ve 2D olarak yapılacaktır.
Yerçekimi Azalırsa Hissedebilir Misiniz ? -Sahte Arap 03:09
Yerçekimi Azalırsa Hissedebilir Misiniz ? -Sahte Arap 53 izlenme - 2 ay önce Yerçekimi (gravity) azalırsa ne olur ? ya da bunu hissedebilir miydiniz ? oldukça ilginç olan bu fizik konusunu ele aldım. İyi Seyirler. Saniye ile ilgili haber http://goo.gl/1CGdP9 Nasa"nın Safası http://goo.gl/RWsuAy HAKAN KAAN Uygulamasını İndir https://goo.gl/p3HjPX HAKAN KAAN Sosyal Ağ Adresleri Resmi Web Sitesi https://www.hakankaan.com Facebook: https://www.facebook.com/hhakankaan Twitter: https://twitter.com/sahtearap Instragram: https://www.instagram.com/hakan_kaan Reklam ve/veya sponsorluk için info@hakankaan.com İkinci Kanalım https://www.youtube.com/c/yepyenitv
Gravity / Yerçekimi Filminin Türkçe Altyazılı Fragmanı 01:48
Gravity / Yerçekimi Filminin Türkçe Altyazılı Fragmanı 1.201 izlenme - 3 yıl önce 25 Ekim'de sinemalarda! Yerçekimi/Gravity' Akademi Ödüllü® Sandra Block (The Blind Side," "The Proposal") ve George Clooney'nin ("Up in the Air," "Syriana") başrollerini paylaştığı, izleyicileri uzayın acımasız ve uçsuz bucaksız derinliklerine çeken bir gerilim filmi. Filmin yönetmenliğini Oscar® adayı Alfonso Cuarón ("Children of Men") üstleniyor. Filmde Bullock ilk uzay görevindeki zeki tıp mühendisi rolunü, George Clooney ise son görevine çıkan tecrübeli astronot Matt Kowalsky rolünü canlandırıyor. Önceleri son derece normal görünen görevde felaketin başgöstermesiyle uzay gemisi harap olmuş, Stone ve Kowalsky tamamen yanlız kalmışlardır.-birbirlerinden başka hiç bir dayanakları kalmayan ikili uzayın derinliklerinde kaybolmuşlardır. Derin sessizlik onlara Dünya ile bütün ilişkilerinin kesildiğini ve kurtulma şanlarının kalmadığını söylerken, korkuları paniğe dönüşürken her nefesleri de çok az kalan oksijenlerini tüketmektedir. Eve dönmenin tek yolu belki de uzayın daha da derinliklerine inmektir. 'Yerçekimi/Gravity' Alfonso Cuarón & Jonás Cuarón tarafından yazıldı. Filmin yapımcıları Alfonso Cuarón ve David Heyman. ( "Harry Potter" serisi) Yönetici Yapımcılar; Chris deFaria, Nikki Penny ve Stephen Jones. Sahne arkasında bir çok defa Oscar'a aday olmuş görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki ("Children of Men," "The New World"), yapım tasarımcısı Andy Nicholson ( "Alice in Wonderland" filminin sanat yönetimi süpervizörü), editör Mark Sanger (VFX editör "Alice in Wonderland") ve kostüm tasarımcısı Jany Temime ( "Harry Potter" serisi) yer alıyor. Efektler Oscar adayı görüntü efektleri süpervizörü Timothy Webber ("The Dark Knight") ve Oscar Ödüllü özel efekt yöneticisi Neil Corbould'a ("Gladiator") ait. " Yerçekimi/Gravity" in tamamı Londra'daki Shepperton Stüdyolarında çekildi. 4 Ekim 2013'ten itibaren vizyoan girmesi planlanan "Yerçekimi/Gravity" filminin dağıtımı bir Warner Bros Entertainment şirketi olan Warner Bros Pictures tarafından tüm dünyada 3D ve 2D olarak yapılacaktır.
Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu? 01:58
Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu? 327 izlenme - 1 yıl önce "Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu?" başlıklı bu videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: Kütleçekimi kuvvetinin Dünya için isimlendirilmiş haline yerçekimi kuvveti denir. Bu kuvvetin durduk yere değişmesi imkansızdır, ama biz değiştiğini varsayalım. Evrendeki kütleçekimi kuvvetinde bir azalma olursa bütün galaksiler dağılır, hatta bazı gök cisimleri birbirleriyle çarpışır ve evren düzensiz bir şekilde, daha hızlı genişlerdi. Dağılan Samanyolu galaksisindeki Güneş sistemi bozulur ve gezegenler düz çizgi halinde yörüngelerinden çıkarlardı. Çünkü Güneş sistemini bir arada tutan Güneş'in uyguladığı kütleçekimi kuvvetidir. Eğer kütleçekimi kuvveti yoksa düzen içerisinde dönen gezegenlerde yok demektir. Bu durumda Güneşse, içinde oluşan reaksiyonlar yüzünden yayılır, sayısız parçalara ayrılır ve sıcaklığını kaybederdi. Yörüngesinden çıkan Dünya ise yaşamın olmadığı, soğuk, karanlık bir gezegen olurdu ve bir etki olmadığı takdirde sonsuza dek aynı doğrultuda yalnız bir şekilde ilerlerdi. Peki kütleçekimi kuvvetinin; evrende değil, galaksimizde değil, güneş sisteminde değil sadece Dünya'da kaybolduğunu var sayarsak ne olurdu? Bu durumda Dünya'ya ihtiyaç duymayan Evren düzenli işleyişine devam ederken Dünya'nın çekim kuvveti uygulamadığı ay farklı bir yöne doğru fırlardı ve Dünya'yı dış etkenlerden koruyan gaz kütlesi atmosfer de uzaya akardı. Soluduğumuz hava, kullandığımız su kaynakları, hayvanlar, arabalar, eşyalar, kısacası Dünya'ya sabitlenmemiş her şey uzayın derinliklerine doğru sürüklenirdi. Su ve havanın olmadığı bir ortamda hiçbir canlı için yaşam söz konusu değildir. Bu yüzden yerçekimi kaybolursa insanlar ne olduğunu bile anlamadan hayatlarını kaybederlerdi.
Yerçekimi TV Fragman 00:33
Yerçekimi TV Fragman 493 izlenme - 3 yıl önce Yerçekimi TV Fragman
George Clooney Film Portföyü 02:37
George Clooney Film Portföyü 267 izlenme - 1 yıl önce Sinemanın üst tabaka oyuncularından biri olan George Clooney e ait film portföyü.Gravity filmi sinemada yeni bir soluk olmasının yanında özellikle Özel Kuvvetler filmindeki performansı benim için takdir edilesiydi...
Yerçekimi Olmayan Ortamda Kusmak 00:35
Yerçekimi Olmayan Ortamda Kusmak 217 izlenme - 1 yıl önce İnsanlığın kurtuluşu için görevlendirilen Steve-o ve ekibi zorlu görev öncesi bir eğitimden geçiyor.
Tüy Mü, Bovling Topu Mu Daha Önce Düşer? 04:49
Tüy Mü, Bovling Topu Mu Daha Önce Düşer? 314 izlenme - 1 yıl önce Bizde olsa geyiğine girmeyin iflahınızı sikerim. Meşhur soru olan 1 kilo pamuk mu ağır 1 kilo demir mi ile başlayan fizik dünyamızı alt üst eden ikinci gerçek.