Hoşgeldiniz!

yerçekimi

9G Kuvvetine Maruz Kalan Pilot 00:58
9G Kuvvetine Maruz Kalan Pilot 15.163 izlenme - 8 ay önce G kuvveti:Ani hız değişimlerinde ve manevralarda, pilotların maruz kaldığı ivmenin, yerçekimi cinsinden ifadesidir. Simülasyon eğitimlerin de 9g kuvveti uygulanarak pilotlara verilen dersler de,gerçekten de ne kadar zorlandıkları görülüyor.
Michio Kaku Evrendeki Toplam Enerji Miktarı Sıfırdır 05:24
Michio Kaku Evrendeki Toplam Enerji Miktarı Sıfırdır 2.203 izlenme - 2 hafta önce Kara enerji, sicim teorisi, kara madde ve evren kavramı,evren nasıl olur da hiç'ten meydana gelebilmektedir? Bu konularda modern çağın önemli fizikçilerinden prof. dr. michio kaku açıklamalarda bulunuyor. Bu tür konularda ulaşılabilen gerçek bilgileri uygun dille anlatmış. iyi seyirler...
Yerçekimi 11 Ekim’de sinemalarda 01:44
Yerçekimi 11 Ekim’de sinemalarda 42.345 izlenme - 2 yıl önce George Clooney ve Sandra Bullock ile ‘Gravity/ Yerçekimi’ 11 Ekim’de sinemalarda!
bu adam fizik kurallarını alt üst ediyor 03:26
bu adam fizik kurallarını alt üst ediyor 53.825 izlenme - 6 yıl önce dominic lacasse yerçekimine meydan okuyor. bu şovu izleyenler şaşkınlıklarını gizleyemediler....
Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu? 02:03
Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu? 11.718 izlenme - 2 yıl önce Takip Etmeyi ve Abone Olmayı Unutmayın...
Yerçekimi Türkçe Altyazılı Fragman 01:48
Yerçekimi Türkçe Altyazılı Fragman 24.523 izlenme - 3 yıl önce Bullock ilk uzay görevindeki zeki tıp mühendisi rolunü, George Clooney ise son görevine çıkan tecrübeli astronot Matt Kowalsky rolünü canlandırıyor. Önceleri son derece normal görünen görevde felaketin başgöstermesiyle uzay gemisi harap olmuş, Stone ve Kowalsky tamamen yanlız kalmışlardır.-birbirlerinden başka hiç bir dayanakları kalmayan ikili uzayın derinliklerinde kaybolmuşlardır. Derin sessizlik onlara Dünya ile bütün ilişkilerinin kesildiğini ve kurtulma şanlarının kalmadığını söylerken, korkuları paniğe dönüşürken her nefesleri de çok az kalan oksijenlerini tüketmektedir. Eve dönmenin tek yolu belki de uzayın daha da derinliklerine inmektir.
yer çekimi testi 00:28
yer çekimi testi 9.252 izlenme - 7 yıl önce ewet sağlam
Yerçekimsiz Ortamda Saç Nasıl Yıkanır? 02:57
Yerçekimsiz Ortamda Saç Nasıl Yıkanır? 4.126 izlenme - 3 yıl önce Tüm yayın hakları NASA’ya ait olan bu müthiş görüntüde astronot Karen Nyberg harika bir deneme yapıyor.
Yerçekimsiz Ortamda Kedi Ve Güvercin Ne Yapar? 01:15
Yerçekimsiz Ortamda Kedi Ve Güvercin Ne Yapar? 3.804 izlenme - 2 yıl önce Merikan Uzay Ve Havacılık Örgütü Nasa'nın Kedilerle Güvercinlerin Uzayda, Yani Yer Çekimsiz Ortamda Nasıl Davrandıklarını Belirlemek İçin Yaptıkları Deneylerin Görüntüleri İlk Kez Yayınlandı.
Bikini Ve Yerçekimi 00:36
Bikini Ve Yerçekimi 862 izlenme - 7 ay önce Sahil kenarında artistik hareketler yapan kızın yerçekimine yenik düşmesi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Gravitiy/Yer Çekimi Filminin Türkçe Altyazılı Fragmanı 2 01:44
Gravitiy/Yer Çekimi Filminin Türkçe Altyazılı Fragmanı 2 2.949 izlenme - 2 yıl önce 25 Ekim'de sinemalarda! www.facebook.com/warnerbrosturkey Yerçekimi/Gravity' Akademi Ödüllü® Sandra Block (The Blind Side," "The Proposal") ve George Clooney...
Kate Upton yerçekimine meydan okudu! 01:05
Kate Upton yerçekimine meydan okudu! 3.299 izlenme - 2 yıl önce Sports Illustrated Swinsuit 2014 mayo çekimlerinde Kate Upton yine denenmemiş bir poz verdi. Yerçekimine meydan okuyan Upton işteböyle poz verdi.
Yerçekimi - Kamera Arkası ve Röportaj 03:50
Yerçekimi - Kamera Arkası ve Röportaj 2.587 izlenme - 2 yıl önce Başrollerinde Sandra Bullock ve George Clooney'nin yer aldığı Yerçekimi filminin oyuncularla ve yönetmenle yapılan röportaj videosu.
Yerçekimi Kamera Arkası 05:47
Yerçekimi Kamera Arkası 1.185 izlenme - 2 yıl önce Yerçekimi Kamera Arkası
GRAVITY KAMERA ARKASI_SİNEMASKOP KANAL 35 22:58
GRAVITY KAMERA ARKASI_SİNEMASKOP KANAL 35 2.107 izlenme - 2 yıl önce Cansu Bizim'in Hazırlayıp Sunduğu Sinemaskop Programı Cuma Saat 23:00, Cumartesi Saat 16:00,Pazar 13:30 Pazartesi Saat 17:15 'te Kanal 35 Ekranlarında.filmlere Ait En Güncel Bilgiler, Fragmanlar, Videolar, Fotoğraflar, Replikler, Röportaj, Vizyondakiler, Pek Yakında, Kamera Arkası, Soundtrack, Dvd Ve Eleştiriler Kısaca Sinema Dünyasında Üretilen Her Şey Sinemaskop'ta... **** Program Sonunda Sorumuza Dogru Cevabı Veren İlk İzleyicimize Haftanın Filminin Dvd'sini, İkinci İzleyicimize Cınemaximum'dan 2 Kişilik Sinema Bileti Hediye Ediyoruz...**** https://www.facebook.com/sinemaskopkanal35
Yerçekimini Yok Eden Mıknatıslı Masa 02:44
Yerçekimini Yok Eden Mıknatıslı Masa 448 izlenme - 9 ay önce Mıknatıs gücüyle çalışan bu icat, mükemmel bir şekilde üzerinde duran şeyleri dengede tutabiliyor.
Ay'da Aleti Yere Düşüren Astronotun Dramı 01:16
Ay'da Aleti Yere Düşüren Astronotun Dramı 378 izlenme - 9 ay önce İnsanlığın en önemli anlarından biri olarak gösterilen aya ayak basılmasından sonra hesaba katılmayan işlerden biri muhtemelen yerçekimi olmayışının yaşatacağı aksiliklerdi. Görüntüler 1972 yılına ait.
Yerçekimine Meydan Okuyan Pitbull 03:29
Yerçekimine Meydan Okuyan Pitbull 205 izlenme - 5 ay önce Meksika'da 34 yaşındaki Rafael Caraveo Saldivar'a ait pitbull cinci Antara isimli köpek, dört metrelik dik duvara tırmanarak bu alandaki rekorun sahibi oldu. 31.08.2015 günü gagarino kanalına yüklediğim 'Yerçekimine Meydan Okuyan Pitbull' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Gravity / Yerçekimi Filminin Türkçe Altyazılı 3. Fragmanı 01:34
Gravity / Yerçekimi Filminin Türkçe Altyazılı 3. Fragmanı 1.285 izlenme - 3 yıl önce 25 Ekim'de sinemalarda! Yerçekimi/Gravity' Akademi Ödüllü® Sandra Block (The Blind Side," "The Proposal") ve George Clooney'nin ("Up in the Air," "Syriana") başrollerini paylaştığı, izleyicileri uzayın acımasız ve uçsuz bucaksız derinliklerine çeken bir gerilim filmi. Filmin yönetmenliğini Oscar® adayı Alfonso Cuarón ("Children of Men") üstleniyor. Filmde Bullock ilk uzay görevindeki zeki tıp mühendisi rolunü, George Clooney ise son görevine çıkan tecrübeli astronot Matt Kowalsky rolünü canlandırıyor. Önceleri son derece normal görünen görevde felaketin başgöstermesiyle uzay gemisi harap olmuş, Stone ve Kowalsky tamamen yanlız kalmışlardır.-birbirlerinden başka hiç bir dayanakları kalmayan ikili uzayın derinliklerinde kaybolmuşlardır. Derin sessizlik onlara Dünya ile bütün ilişkilerinin kesildiğini ve kurtulma şanlarının kalmadığını söylerken, korkuları paniğe dönüşürken her nefesleri de çok az kalan oksijenlerini tüketmektedir. Eve dönmenin tek yolu belki de uzayın daha da derinliklerine inmektir. 'Yerçekimi/Gravity' Alfonso Cuarón & Jonás Cuarón tarafından yazıldı. Filmin yapımcıları Alfonso Cuarón ve David Heyman. ( "Harry Potter" serisi) Yönetici Yapımcılar; Chris deFaria, Nikki Penny ve Stephen Jones. Sahne arkasında bir çok defa Oscar'a aday olmuş görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki ("Children of Men," "The New World"), yapım tasarımcısı Andy Nicholson ( "Alice in Wonderland" filminin sanat yönetimi süpervizörü), editör Mark Sanger (VFX editör "Alice in Wonderland") ve kostüm tasarımcısı Jany Temime ( "Harry Potter" serisi) yer alıyor. Efektler Oscar adayı görüntü efektleri süpervizörü Timothy Webber ("The Dark Knight") ve Oscar Ödüllü özel efekt yöneticisi Neil Corbould'a ("Gladiator") ait. " Yerçekimi/Gravity" in tamamı Londra'daki Shepperton Stüdyolarında çekildi. 4 Ekim 2013'ten itibaren vizyoan girmesi planlanan "Yerçekimi/Gravity" filminin dağıtımı bir Warner Bros Entertainment şirketi olan Warner Bros Pictures tarafından tüm dünyada 3D ve 2D olarak yapılacaktır.
Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu? 01:58
Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu? 297 izlenme - 9 ay önce "Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu?" başlıklı bu videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: Kütleçekimi kuvvetinin Dünya için isimlendirilmiş haline yerçekimi kuvveti denir. Bu kuvvetin durduk yere değişmesi imkansızdır, ama biz değiştiğini varsayalım. Evrendeki kütleçekimi kuvvetinde bir azalma olursa bütün galaksiler dağılır, hatta bazı gök cisimleri birbirleriyle çarpışır ve evren düzensiz bir şekilde, daha hızlı genişlerdi. Dağılan Samanyolu galaksisindeki Güneş sistemi bozulur ve gezegenler düz çizgi halinde yörüngelerinden çıkarlardı. Çünkü Güneş sistemini bir arada tutan Güneş'in uyguladığı kütleçekimi kuvvetidir. Eğer kütleçekimi kuvveti yoksa düzen içerisinde dönen gezegenlerde yok demektir. Bu durumda Güneşse, içinde oluşan reaksiyonlar yüzünden yayılır, sayısız parçalara ayrılır ve sıcaklığını kaybederdi. Yörüngesinden çıkan Dünya ise yaşamın olmadığı, soğuk, karanlık bir gezegen olurdu ve bir etki olmadığı takdirde sonsuza dek aynı doğrultuda yalnız bir şekilde ilerlerdi. Peki kütleçekimi kuvvetinin; evrende değil, galaksimizde değil, güneş sisteminde değil sadece Dünya'da kaybolduğunu var sayarsak ne olurdu? Bu durumda Dünya'ya ihtiyaç duymayan Evren düzenli işleyişine devam ederken Dünya'nın çekim kuvveti uygulamadığı ay farklı bir yöne doğru fırlardı ve Dünya'yı dış etkenlerden koruyan gaz kütlesi atmosfer de uzaya akardı. Soluduğumuz hava, kullandığımız su kaynakları, hayvanlar, arabalar, eşyalar, kısacası Dünya'ya sabitlenmemiş her şey uzayın derinliklerine doğru sürüklenirdi. Su ve havanın olmadığı bir ortamda hiçbir canlı için yaşam söz konusu değildir. Bu yüzden yerçekimi kaybolursa insanlar ne olduğunu bile anlamadan hayatlarını kaybederlerdi.
Gravity / Yerçekimi Filminin Türkçe Altyazılı Fragmanı 01:48
Gravity / Yerçekimi Filminin Türkçe Altyazılı Fragmanı 1.201 izlenme - 3 yıl önce 25 Ekim'de sinemalarda! Yerçekimi/Gravity' Akademi Ödüllü® Sandra Block (The Blind Side," "The Proposal") ve George Clooney'nin ("Up in the Air," "Syriana") başrollerini paylaştığı, izleyicileri uzayın acımasız ve uçsuz bucaksız derinliklerine çeken bir gerilim filmi. Filmin yönetmenliğini Oscar® adayı Alfonso Cuarón ("Children of Men") üstleniyor. Filmde Bullock ilk uzay görevindeki zeki tıp mühendisi rolunü, George Clooney ise son görevine çıkan tecrübeli astronot Matt Kowalsky rolünü canlandırıyor. Önceleri son derece normal görünen görevde felaketin başgöstermesiyle uzay gemisi harap olmuş, Stone ve Kowalsky tamamen yanlız kalmışlardır.-birbirlerinden başka hiç bir dayanakları kalmayan ikili uzayın derinliklerinde kaybolmuşlardır. Derin sessizlik onlara Dünya ile bütün ilişkilerinin kesildiğini ve kurtulma şanlarının kalmadığını söylerken, korkuları paniğe dönüşürken her nefesleri de çok az kalan oksijenlerini tüketmektedir. Eve dönmenin tek yolu belki de uzayın daha da derinliklerine inmektir. 'Yerçekimi/Gravity' Alfonso Cuarón & Jonás Cuarón tarafından yazıldı. Filmin yapımcıları Alfonso Cuarón ve David Heyman. ( "Harry Potter" serisi) Yönetici Yapımcılar; Chris deFaria, Nikki Penny ve Stephen Jones. Sahne arkasında bir çok defa Oscar'a aday olmuş görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki ("Children of Men," "The New World"), yapım tasarımcısı Andy Nicholson ( "Alice in Wonderland" filminin sanat yönetimi süpervizörü), editör Mark Sanger (VFX editör "Alice in Wonderland") ve kostüm tasarımcısı Jany Temime ( "Harry Potter" serisi) yer alıyor. Efektler Oscar adayı görüntü efektleri süpervizörü Timothy Webber ("The Dark Knight") ve Oscar Ödüllü özel efekt yöneticisi Neil Corbould'a ("Gladiator") ait. " Yerçekimi/Gravity" in tamamı Londra'daki Shepperton Stüdyolarında çekildi. 4 Ekim 2013'ten itibaren vizyoan girmesi planlanan "Yerçekimi/Gravity" filminin dağıtımı bir Warner Bros Entertainment şirketi olan Warner Bros Pictures tarafından tüm dünyada 3D ve 2D olarak yapılacaktır.
George Clooney Film Portföyü 02:37
George Clooney Film Portföyü 225 izlenme - 9 ay önce Sinemanın üst tabaka oyuncularından biri olan George Clooney e ait film portföyü.Gravity filmi sinemada yeni bir soluk olmasının yanında özellikle Özel Kuvvetler filmindeki performansı benim için takdir edilesiydi...
Yerçekimi Olmayan Ortamda Kusmak 00:35
Yerçekimi Olmayan Ortamda Kusmak 199 izlenme - 1 yıl önce İnsanlığın kurtuluşu için görevlendirilen Steve-o ve ekibi zorlu görev öncesi bir eğitimden geçiyor.
Okyanusta Yer Çekimi 03:38
Okyanusta Yer Çekimi 143 izlenme - 9 ay önce "okyanusun yer çekimi." bir serbest dalış filmi. iki fransız sevgili, guillaume néry ve julie gautier'in projesi olan kısa filmde, dünya serbest dalış rekortmeni néry, kendini hareketsiz olarak okyanus akıntısına bırakıyor. ardından müzik eşliğinde figürler sergiliyor. görüntüler pasifik okyanusu'ndaki fransız polinezyası'nda çekildi.
Yerçekimi TV Fragman 00:33
Yerçekimi TV Fragman 446 izlenme - 2 yıl önce Yerçekimi TV Fragman
Su Topu ile Yerçekiminde Yapılan Numaralar 01:13
Su Topu ile Yerçekiminde Yapılan Numaralar 76 izlenme - 4 ay önce Uluslararası Uzay İstasyonu yüksek çözünürlüklü RED 4K kamera ile kaydedilen görüntülerde "yer çekiminin olmadığı bir ortamda su topuna, köpüren bir tablet alırsa ne olur?" bunu görmek için ufak bir gösteri hazırladılar. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yerçekimi Teorisini Kuran Einstein - Vahhabi Şeyh 00:29
Yerçekimi Teorisini Kuran Einstein - Vahhabi Şeyh 110 izlenme - 5 ay önce Vahhabi Şeyh Abdullah Yolcunun ibretlik ve enteresan fikirleri...
Tüy Mü, Bovling Topu Mu Daha Önce Düşer? 04:49
Tüy Mü, Bovling Topu Mu Daha Önce Düşer? 232 izlenme - 11 ay önce Bizde olsa geyiğine girmeyin iflahınızı sikerim. Meşhur soru olan 1 kilo pamuk mu ağır 1 kilo demir mi ile başlayan fizik dünyamızı alt üst eden ikinci gerçek.
Okyanusun Derinlerinde  Muhteşen Yerçekimi Gösterisi 03:38
Okyanusun Derinlerinde Muhteşen Yerçekimi Gösterisi 175 izlenme - 7 ay önce Fransız dalgıç tarafından çekilen kısa film harika görüntüler sunuyor. Okyanus içinde ağırlığın ve yerçekiminin ortadan kalktığını ve uzaydaki yerçekimsiz ortama benzer bir ortamın oluştuğunu gösteren dalgıç, akıntı içindeki sürüklenmesiyle de muhteşem hareketli görüntüler ortaya çıkarmış. Görüntüye herhangi bir deniz canlısının da girmemesi videonun denizde değil sanki uzayda çekildiği hissiyatını yaşatıyor.
Yerçekimine Nasıl Kaşı Koyulur? 05:41
Yerçekimine Nasıl Kaşı Koyulur? 48 izlenme - 5 ay önce Basit bir fizik kuralı aslında ama anlamayanlar olabilir tabi