Hoşgeldiniz!

yerebatan sarnıcı

İstanbul 05:41
İstanbul 1.191 izlenme - 9 yıl önce istanbul'u anlatan tarihi birçok yeri göstere (cami ,sarnıc vs.) bir slayt
Özlem Tekin - Aşk Her Şeyi Affeder mi 03:54
Özlem Tekin - Aşk Her Şeyi Affeder mi 502 izlenme - 2 yıl önce Özlem Tekin'e ait bu şarkının klibinin olmaması sitemiz için büyük eksiklikti. Doksanların kliplerine ait pek çok klasik ayrıntı burada: Yerebatan sarnıcı (Vakti bol arkadaşlar sırf Yerebatan kliplerinden oluşan bir kolaj yapsalar ne güzel olur), yüze ve gözlere zum, kumaş kaplı oda (kaç kadın popçu geçti oradan), ara ara memelere dikat çeksin diye tepeden çekim yapma ve benzeri ayrıntılar. İyi izlemeler efendim. Şarkı Sözleri (lyrics): Çok üzgünüm istemeden Seni dün gece aldattım Kim olduğu mühim değil Sana bağlanmaktan kaçtım Çok üzgünüm istemeden Bir bakışa aldandım İnan bana bütün sabah Pişmanlıktan ağladım Aşk herşeyi affeder mi Dersin zamanla geçer mi Güzel günlerin hatrına Aşk herşeyi affeder mi!!!
Yerebatan Sarnıcı Film Platosu Oldu 01:35
Yerebatan Sarnıcı Film Platosu Oldu 81 izlenme - 3 yıl önce 1472 yaşındaki Yerebatan Sarnıcı milyonlarca turisti ağırlıyor.
Bozdoğan Kemerini Sizin İçin Bulduk! 00:57
Bozdoğan Kemerini Sizin İçin Bulduk! 5 izlenme - 5 ay önce Roma İmparatorluğu'nun Akdeniz ve çevresinde hakim olduğu 4. yüzyılda İstanbul'da kentin su ihtiyacını karşılamak maksadıyla yapıldı. Suyunu Kâğıthane - Marmara Denizi arasında kalan tepelerin yamaçlarından almaktadır. Başkente getirilen bir milyon metreküpü aşkın suyu Yerebatan gibi yüzlerce sarnıca depo eden büyük antik bir sistemdir! Fatih döneminde onarılan kemer, Eskisaray ve Topkapı Sarayı'na su sağladı. Mimar Sinan tarafından Belgrad Ormanlarından gelen su, kemere bağlanarak kullanıldı! Kanuni Sultan Süleyman Şehzade Camii'nin yanında bulunan 47-51’inci su kemerlerini gotik tarzda yeniden restore etti. Tarihi Bozdoğan Kemeri bugün, İstanbul Üniversitesi - Fatih Camii arasında varlığını sürdürmektedir.