Hoşgeldiniz!

yerli malı

Yerli Malı Haftası 00:21
Yerli Malı Haftası 15.414 izlenme - 4 yıl önce Yerli Malı Haftasında Yağmur Deveci Şiir Okudu..
Yerli Malı Haftası - Efe Aydal 05:45
Yerli Malı Haftası - Efe Aydal 3.600 izlenme - 1 yıl önce Ülkemizin geleceği adına oldukça önemli etkinliklerden biri olan Yerli Malı Haftası 12-18 Aralık tarihleri arasında yapılmaktadır. Ancak ne yazıkki yetercince önem verilmemektedir. Bu da yetmezmiş gibi her geçen gün ithal ürünlere ve yabancı markalara olan ilgi bilinçli ya da bilinçiz olarak sürekli artmaktadır. Efe Aydal bu konuya dikkat çekmek için oldukça güzel bir video hazırlamış. İzliyoruz... Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=ev82c5jQENk Yerli malı, yurdun malı her TÜRK onu kullanmalı!
Yerli Malı Haftası (1984) 03:40
Yerli Malı Haftası (1984) 945 izlenme - 1 yıl önce Eski 80'li yılların Yerli Malı Haftası görüntüleriyle maziye yolculuk edeceksiniz.
made in turkey 03:31
made in turkey 6.497 izlenme - 9 yıl önce turkish montaj :)) mükemmel olmuş
Maymun ile Yaban Domuzu Avlamak 01:27
Maymun ile Yaban Domuzu Avlamak 1.334 izlenme - 3 yıl önce Muhtemelen tekme tokat yöntemiyle eğitilmiş maymunların insanoğluyla mükemmel bir işbirliğine şahit oluyoruz. Ne demişler; Maymun ağaca tırmandıkça, kıçı daha çok görünür.
Yerli Türk Füzesi (Türkçe Animasyon) 03:43
Yerli Türk Füzesi (Türkçe Animasyon) 970 izlenme - 3 yıl önce Roketsan tarafından yapılan yerli Türk füzesidir. ATAK İtalyan Türk yapımı helikopterlerde kullanılacaktır.
Yerli Malı Haftası Videosu 00:19
Yerli Malı Haftası Videosu 1.481 izlenme - 9 yıl önce yerlİ mali haftasinda genellile doĞdakİ meyveler sebzeler vb.
Yerli Facebook Geliştiren Türk - Gunble 02:54
Yerli Facebook Geliştiren Türk - Gunble 867 izlenme - 3 yıl önce Bilgisayar oyunu yapmak için bu işe başlayan Resul Alkan, geliştirdiği sosyal paylaşım sitesi ‘gunble.com’ ile adını dünyaya duyurmak istiyormuş.Facebook, Twitter gibi diğer ülkelerin sitelerini kullanmak yerine gelin Türkiye’mizin sitesini kullanalım. Artık Türkiye’mizin de böyle bir sitesi var, hayırlı uğurlu olsun” diye açıklamlarda bulunmuş. Söz konusu site: http://gunble.com/
Yerli Malı Haftası'nın Önemi 02:27
Yerli Malı Haftası'nın Önemi 442 izlenme - 4 yıl önce Yerli Malı Haftası'nın Önemi
yerlİ malİ - aşk-ı memnu:)) 01:08
yerlİ malİ - aşk-ı memnu:)) 842 izlenme - 8 yıl önce aşk-ı memnu birde böyle izleyin:))
Merkez Anaokulu Yerli Malı 04:39
Merkez Anaokulu Yerli Malı 626 izlenme - 6 yıl önce
Yerli Malı Haftası 02:02
Yerli Malı Haftası 700 izlenme - 7 yıl önce kuvayi milliye ilköğretim okulu yerli malı haftası
Hayrettin - Yerli Malı 01:27
Hayrettin - Yerli Malı 499 izlenme - 5 yıl önce Hayrettin - Yerli Malı
Protokolü Beklemeden Açılış Kurdelesini Kesen Öğrenci 02:12
Protokolü Beklemeden Açılış Kurdelesini Kesen Öğrenci 42 izlenme - 3 ay önce Artvin’de “Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Bunu Tanıtmalı” etkinliği kapsamında açılacak serginin kurdelesini protokolü beklemeden beklemeden kesen minik öğrenci açılışa katılanları güldürdü.
Yerli Malı 00:40
Yerli Malı 562 izlenme - 9 yıl önce yeşilce ilköğretim okulu yerli malı
Yerli Malı Çocuk Şarkısı Yerli Malı Yiyelim Müzik Öğretmeni Ümraniye Mektebim Okulu Hüma Çankaya 01:13
Yerli Malı Çocuk Şarkısı Yerli Malı Yiyelim Müzik Öğretmeni Ümraniye Mektebim Okulu Hüma Çankaya 159 izlenme - 1 yıl önce Yerli Malı Çocuk Şarkısı Yerli Malı Yiyelim Müzik Öğretmeni Ümraniye Mektebim Okulu Hüma Çankaya Yerli malı yiyelim, yerli malı loy loy. Yerli malı giyelim, haydi arkadaş. Yerli malı alalım, yerli malı loy loy. Yerli malı satalım, haydi arkadaş. Yerli malı üretelim, yerli malı loy loy. Yerli malı tüketelim, haydi arkadaş. Yerli Malı Haftası (Resmî adıyla Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası), 12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye'de tüm okullarda kutlanan belirli günler ve haftalardandır [1]. I. Dünya Savaşı sonrası oluşan ekonomik darboğazın ardından yabancı ülkelere para akışının önünün kesilmesi ve toplumsal tutum bilincinin oluşması amaçlanmıştır. Bu amaçla Atatürk başkanlığında, 1923 yılında İzmir İktisat Kongresi toplandı. Bu kongrede yurdun bağımsızlığının korunması, yerli mallar üretilmesi ve kullanılması kararlaştırıldı. Dönemin başbakanı İsmet İnönü 12 Aralık 1929 tarihinde TBMM’de bir konuşma yaptı. Konuşmasında ulusal ekonomi, yerli malı ve tutumlu olma konularını anlattı. 1946 yılından itibaren Yerli Malı Haftası olarak kutlandı. 1983 yılında adı Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak değiştirildi. Haftanın amacı, yerli tüketimin bilinçli olarak artmasıdır. Bu hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve ''yerli malı kullanmanın önemi'' vurgulanır. İnsanların parasını, malını, eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve dikkatli kullanmasına tutumlu olmak denir. İhtiyaçlara harcandıktan sonra artakalan para ile yatırım yapmanın önemi üzerinde durulur. Tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen ürünlerden seçilmesinin gerekliliği anlatılır. Bu şekilde ülkenin zenginliklerinin artması amaçlanmaktadır. Ayrıca bilinçli tüketicilik konuları üzerinde durulur. Okullarda 12 – 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgi verilir. Şiirler okunur, konuşmalar yapılır, skeçler ve oyunlar oynanır.
Yerli Malı Haftası 00:54
Yerli Malı Haftası 251 izlenme - 3 yıl önce Yerli Malı Haftası ile ilgili güzel bir paylaşım. Bu izletide Yerli Malı Haftası'nın sadece 1 gün değil her gün kutlanması ve birçok sektöre uygulanması konusu ele alınmıştır.
Yerli Malı Haftası 00:11
Yerli Malı Haftası 387 izlenme - 8 yıl önce gebze 50.yıl chrysler İöo 1/c sınıfı
Yerli Malı Marşı - 1930 03:09
Yerli Malı Marşı - 1930 239 izlenme - 3 yıl önce 1929 yılında yaşanan Büyük Buhran yeni yeni gelişmekte olan Türkiye'ye büyük bir darbe vurdu. Bu yüzden 1930'lu yıllarda halkı yerli malı kullanımına teşvik için yapılan ve radyolarda uzun süre çalınan bu marşı paylaşmaktan kıvanç duyuyorum efendim... Solistlerin isimleri; Fikriye Şakrakses, Mahmure şenses ve Nezihe (Hanım)
Yerli Malı 01:24
Yerli Malı 240 izlenme - 5 yıl önce Yerli Malı
Yedik İçtik Şimdi Eğleniyoruz 00:22
Yedik İçtik Şimdi Eğleniyoruz 438 izlenme - 7 yıl önce kutlama sonrası eğlence
Yerli Malı Haftasını Kutlayan Öğrenciler Yedikleri Gıdadan Zehirlendi 00:49
Yerli Malı Haftasını Kutlayan Öğrenciler Yedikleri Gıdadan Zehirlendi 17 izlenme - 3 ay önce Yerli Malı Haftasını kutlayan öğrenciler yedikleri gıdadan zehirlendiMALATYA - Malatya'nın Yazıhan ilçesinde Yerli Malı Haftasını kutlamak için evlerinden getirdikleri yiyecekleri yiyen 20 öğrenci zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.
7/e Sınıfı Yerli Malı Haftası 07:05
7/e Sınıfı Yerli Malı Haftası 199 izlenme - 5 yıl önce 7/e Sınıfı Yerli Malı Haftası
LÖSEV Yerli Malı Paneli 01:26:34
LÖSEV Yerli Malı Paneli 57 izlenme - 10 ay önce 27 Nisan 2017 tarihinde Cem SEYMEN (Gazeteci - TV Yapımcısı) moderatörlüğünde Mustafa SÖNMEZ (Ekonomist), Mehmet REİS (Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı), Sahrap SOYSAL (Türk Yemekleri Uzmanı) ve Dr. Üstün EZER'in (LÖSEV Kurucu Başkanı) konuşmacı olarak gerçekleştirdiği Yerli Malı paneli
Yerli Malı Şarkısı Edremit Mektebim Okulu Beste Filiz Bingöl 02:32
Yerli Malı Şarkısı Edremit Mektebim Okulu Beste Filiz Bingöl 212 izlenme - 3 yıl önce Mektebim Okulları Tanıtım Filmi Mektebim Okulları Hakkında Tanıtıcı Bilgi Mektebim Okulları HEMEN KAYIT OLUN 444 30 95 MEKTEBİM OKULLARI BAŞARININ ANAHTARI Kendini gerçekleştirmiş mutlu ve başarılı insanlardan oluşan toplum; öncelikli olarak çocuklarının geleceğini şansa bırakmayan başarının tesadüf olmadığını bilen toplumdur. Deneyimli eğitim - öğretim kadrosunun kazandırılacağı birikimle beslenecek olan Mektebim Okulları: anaokulundan liseye uzanan eğitim zincirinde, bu sorumluluğun bilinciyle, sürekli kişisel gilişimi ilke edinecektir. Okullarımız hem yeni kampüsleriyle hem de eğitim bilimdeki değişimlere ayak uydurarak sürekli gelişmektedir. Eğitime yapılan yatırım insana yatırımdır... İnsana yatırım, başarı ve hızlı gelişim olarak geri döner. Vizyonumuz, İçinde yaşanılan zamanın gereklerine göre değil, gelecek yüzyılların ihtiyaçlarını bilip ona göre hazırlıklarını yaparak tüm öğrencilerini Atatürk ilke ve devrimleri ışığında akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslararası toplumların her zaman en önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek ve tüm dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olmaktır. Misyonumuz, ana sınıfından 12. sınıfa kadar bütünlük taşıyan ve bireysel farklılıkları gözeten eğitimiyle yüksek akademik standartlara sahip, çağdaş dünyaya ayak uydurabilen, yeniliklere açık, millî ve manevi değerlere sahip, çevresiyle güzel iletişim kurabilen, dürüst, hoşgörülü bireyler yetiştirmeyi amaçlar ve bu değerler doğrultusunda Atatürk ilke ve devrimlerinden hiç bir zaman ödün vermemektir. Adını Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Millet Mektepleri'nden alan Mektebim Okulları kaliteli eğitimi ülkenin her köşesine ve toplumun tüm katmanlarına ulaştırabilmek için yola çıkmış bir kurum olarak, büyük önder Atatürk'ün çizdiği yoldan gitmeye devam edecektir... Mektebim Okulları Genel Müdürlük - Bahçelievler Haznedar Mah. Heybeli Cad. Adalar Sok. No:11 Haznedar - Güngören/İstanbul Telefon: 444 30 95 E-posta: info@mektebimokullari.com Silivri Anaokulu Silivri Anaokulu Mimar Sinan Mahallesi Özge Sokak No : 1 Silivri/İstanbul Telefon: 0212 924 75 31 - 0212 924 75 32 | Faks: - E-posta: Beykent Anaokulu Beykent Anaokulu Adnan Kahveci Mah. Sayaca Cad. No : 11, Beylikdüzü / İstanbul Telefon: 0212 924 74 81 - 0212 924 74 82 | Faks: - E-posta: Büyükçekmece Anaokulu Büyükçekmece Anaokulu Fatih Mah. Cengiz Topel Cd. Hazerfen Sk. No : 12, Büyükçekmece / İstanbul Telefon: (0212) 883 60 37 | Faks: - E-posta: Çorlu Anaokulu Çorlu Anaokulu Kazımiye Mah. Su Deposu Altı1.Sk. Çorlu / Tekirdağ Telefon: 0282 999 19 16 - 0282 999 19 17 | Faks: - E-posta: Pelican Hill Anaokulu Pelican Hill Anaokulu Pelican Hill Evleri Hadımköy Yolu Çakmaklı Mevkii, Pelican Hill Sosyal Tesisler Yanı Büyükçekmece / İstanbul Telefon: (0212) 886 49 16 | Faks: - E-posta: Tekirdağ Anaokulu Tekirdağ Anaokulu Hürriyet mah. Anadolu sok. No: 15, Tekirdağ Telefon: 0282 263 16 00 | Faks: - E-posta: Bahçelievler Anaokulu Bahçelievler Anaokulu Haznedar Mah. Heybeli Cad. Adalar Sok. No:11 Haznedar - Güngören/İstanbul Telefon: (0212) 677 16 16 - 444 30 95 | Faks: E-posta: Fatih Anaokulu Fatih Anaokulu - Telefon: 444 30 95 | Faks: - E-posta: Edremit Anaokulu Edremit Anaokulu - Telefon: 444 30 95 | Faks: - E-posta: Çorlu Anaokulu 2 Çorlu Anaokulu 2 Zafer Mah. Cumhuriyet Bulvarı No: 9, Armada City Plus 1. Etap - Çorlu / Tekirdağ Telefon: 444 30 95 | Faks: - E-posta: Beykent İlkokulu & Ortaokulu Beykent İlkokulu & Ortaokulu Adnan Kahveci Mah. Sayaca Cad. No : 11, Beylikdüzü / İstanbul Telefon: 0212 924 74 81 - 0212 924 74 82 | Faks: - E-posta: Çorlu İlkokulu & Ortaokulu Çorlu İlkokulu & Ortaokulu Kazımiye Mah. Su Deposu Altı1.Sk. Çorlu / Tekirdağ Telefon: 0282 999 19 16 - 0282 999 19 17 | Faks: - E-posta: Silivri İlkokulu & Ortaokulu Silivri İlkokulu & Ortaokulu Mimar Sinan Mahallesi Özge Sokak Silivri / İstanbul 34570 Telefon: 0212 924 75 31 - 0212 924 75 32 | Faks: - E-posta: Tekirdağ İlkokulu Tekirdağ İlkokulu Hürriyet mah. Anadolu sok. No: 15, Tekirdağ Telefon: 0282 263 16 00 | Faks: - E-posta: Bahçelievler İlkokulu & Ortaokulu Bahçelievler İlkokulu & Ortaokulu Haznedar Mah. Heybeli Cad. Adalar Sok. No:11 Haznedar - Güngören/İstanbul Telefon: (0212) 677 16 16 - 444 30 95 | Faks: - E-posta: Fatih İlkokulu & Ortaokulu Fatih İlkokulu & Ortaokulu - Telefon: 444 30 95 | Faks: - E-posta: Edremit İlkokulu & Ortaokulu Edremit İlkokulu & Ortaokulu Telefon: 444 30 95 | Faks: - E-posta: Silivri Fen Lisesi Silivri Fen Lisesi Alibey Mah. Silviya Cad. No: 111 ( Opet Yanı ) Silivri / İstanbul Telefon: 0212 924 7522 – 0212 924 7523 | Faks: (0212) 723 41 70
yerli malı haftası kutlamaları başladı 02:58
yerli malı haftası kutlamaları başladı 269 izlenme - 7 yıl önce bakkallar kooperatifi bakkop ve ishakpaşa ilköğretim okulu müdürlüğü işbirliği ile12-18 aralık tarihleri arasında kutlanan tutum yatırım ve türk malları haftası kapsamında düzenlenen etkinlik ishakpaşa ilköğretim okulunda gerçekleştirildi.
Yerli Malı 03:23
Yerli Malı 159 izlenme - 8 yıl önce
Yerli Malı Jenga 13:21
Yerli Malı Jenga " Woody's Toy " Biz Çok Beğendik ve Eğlendik ::)) 35 izlenme - 9 ay önce Jenga eğlenceli oyun yerli malı jenga daha eğlenceli ::)) Elif ile oynadık tabiki sormayın kim kazandı ?? ))) Eğlenceli çocuk videosu Video for kids ::)) Arkadaşlar lütfen videolarımız için yorum yazmayı ihmal etmeyin. Ve videolarımıza puan verin Beğendiyseniz 5 Beğenmediyseniz 0 -1 Eh şöyle böyle diyorsanız 2-3-4 verin lütfen )) ve lütfen kanalımıza abone olun .. Merhaba ben elif Oyuncakları ve bazende oyuncaksız oynamayı çok seviyorummmmmmm )))) Gezip eğlenmeyi fotoğraflar ve videolar çekmeyi çok seviyorum...))) Bu videoları kanalımızda paylaşmayı ve sizden gelen yorumları okumakta çok güzel .. Hem facebook -twitter-instagramdada kanalımız var... umuyorum kanalımızda bizler için hazırladığım videoları beğeniyorsunuzdur. Ben çok eğlenerek hazırlıyor ve izliyorum. Lütfen videolarımızı beğenmeyi fikirlerinizi yorum kısmına yazmayı ve kanalımıza ABONE olarak ailemize katılmayı ihmal etmeyin. Kendinize iyi bakın yubidubi duuuuu https://www.facebook.com/elif.utube https://twitter.com/PEprensesselif https://www.instagram.com/peprincesselif mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com HI!My name is Elif. İ am 4 years old.İ like to walk visit new interesting places, play. On my channel you can see many interesting videoes.My parents will help me to do new videos. Subscribe, leave your comments and rate. https://www.facebook.com/elif.utube https://twitter.com/PEprensesselif https://www.instagram.com/peprincesselif mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com ??????,???? ????? ????. ??? 4 ????. ? ????? ????? ??????,???????? ????? ?????????? ?????,??????. ?? ???? ?????? ?? ??????? ????? ?????????? ?????,??????? ??? ??????? ?????? ??? ???? ? ????. https://www.facebook.com/elif.utube https://twitter.com/PEprensesselif https://www.instagram.com/peprincesselif mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com ?????????????? ?? ??? ????? ,??????????, ?????????? ???? ???????????. https://www.facebook.com/elif.utube https://twitter.com/PEprensesselif https://www.instagram.com/peprincesselif mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com Arkadaşlar bu yeni videolarıda izleyin beğeneceksiniz https://www.youtube.com/watch?v=pfWAJkY-lrI&list=UULM1OpCXx90zzBLd9j6ihgQ Please check out this new video!!! https://www.youtube.com/watch?v=mDNiV7tUkRI&list=UUGrCLU68pcsO0P1GTRYCpTw Bu videoyu YouTube Video Düzenleyici ile oluşturdum (http://www.youtube.com/editor)
Karıncalar Yerli Malı Mov 00:48
Karıncalar Yerli Malı Mov 147 izlenme - 6 yıl önce
Yerli Malı 00:11
Yerli Malı 136 izlenme - 5 yıl önce Kola Patlatma Anı