Hoşgeldiniz!

Yerli Otomobil Videoları İzle

Yerli Otomobili Prototipi Tanıtıldı 00:57
Yerli Otomobili Prototipi Tanıtıldı 15.256 izlenme - 2 yıl önce Yerli otomobilin prototipinin kamuflajlı görüntüsünü AA Editör Masası'nda kamuoyuyla paylaşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 3 prototip üretildiğini, Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
Yerli Otomobilin Detayları 28:27
Yerli Otomobilin Detayları 6.188 izlenme - 1 yıl önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri IŞIK, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezinde devam eden yerli otomobil çalışmalarını anlattı.
Türkiye 7'incisi Yerli Otomobil - Yozgat Bozok Üniversitesi 02:53
Türkiye 7'incisi Yerli Otomobil - Yozgat Bozok Üniversitesi 2.967 izlenme - 10 ay önce Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencileri, güneş enerjisiyle çalışan elektrikli otomobil üretti.Atılgan isimli bu araç şimdiden piyasaları karıştıracak gibi görünüyor.İzliyoruz
Günsel - Yerli Otomobil - Sessizliği Sür 01:24
Günsel - Yerli Otomobil - Sessizliği Sür 2.839 izlenme - 8 ay önce Hızlı, çevik ve tam bir Kıbrıslı. Tanıdık geldi mi? Kıbrıs muflonunu özel kılan ne varsa Günsel Model 1’i yaratmak için ilham aldık. Kabiliyetlerini yansıtan çizgilere, 90 farklı tasarımdan sonra ulaştık. görüldüğü üzere tasarımını kopya çekmişe benzemiyorlar (tampon kısmı belirsiz olmuş biraz daha dışarıya çıkıntılı olabilirdi) , eger ki motorunuda kendileri üretti ise tadından yenmez
Ali Yalçın: Çakma Cadillac Diyenlerin Kendisi Çakma 02:18
Ali Yalçın: Çakma Cadillac Diyenlerin Kendisi Çakma 1.977 izlenme - 2 yıl önce Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Bu ülkede yerli motor üretme iradesi ortaya konulduğunda 'Çakma Cadillac' diyenlerin kendisinin çakma olduğunun altını çiziyorum” dedi.
Yerli Otomobil İçin Şarkı Yapıp Klip Çekmek - Bursa 01:12
Yerli Otomobil İçin Şarkı Yapıp Klip Çekmek - Bursa 789 izlenme - 1 yıl önce Bursalı bir müzik grubu, yerli otomobil üretiminin gerçekleştirileceği sürece, renk ve heyecan katmak amacıyla söz ve müziği kendilerine ait şarkı yapıp, klip çekti.
Putin Yerli Otomobili Test Etti 01:15
Putin Yerli Otomobili Test Etti 800 izlenme - 2 yıl önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın yerli otomobil şirketi AVTOVAZ'ın ürettiği son model "Lada Vesta"nın test sürüşünü yaptı. Soçi'de düzenlenen toplantıya kendi kullandığı araçla gelen Rus lider, yol boyu hız sınırını aştığını da itiraf etti. Putin, Lada'nın Kalina modeline göre Vesta'nın daha iyi, biraz daha büyük ve kullanımının daha rahat olduğunu söyledi.
3Gen Yerli Hibrid ve Elektrikli Otomobil 04:05
3Gen Yerli Hibrid ve Elektrikli Otomobil 1.234 izlenme - 3 yıl önce Türkiye’deki millileştirme projelerinin hız kazandığı bu yıllarda bir adam çıktı ve dedi ki Türkiye’deki ilk yerli otomobili biz yapacağız! Bu sözleri söyleyen, ne bir holding sahibi, ne milyoner bir iş adamı, ne de ekonomimize yön veren otomotiv devlerinden biri. Bu hayalin sahibi Gazi Üniversitesi Otomotiv bölümü mezunu idealist bir mühendis Serdar SAPMAZ.
Yüzde 100 Yerli Elektrikli Otomobil Üretildi 01:10
Yüzde 100 Yerli Elektrikli Otomobil Üretildi 1.263 izlenme - 4 yıl önce Türkiye, 5 Liraya Dayanan Fiyatıyla Dünyanın En Pahalı Benzinini Kullanıyor. Araç Sahipleri Dertli. Ancak Ankara'da Bir Firma Ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi...
Hurda Parçalarından Yerli Otomobil 00:40
Hurda Parçalarından Yerli Otomobil 432 izlenme - 1 yıl önce Bursa’nın İnegöl ilçesinde kaynakçılık yaparak geçimini sağlayan Sahabattin Arslan, hurdaya ayrılan araç parçalarından ’Takkesizler’ ismini verdiği yerli otomobil üretti. 600 liraya mal olan yerli otomobil büyük ilgi gördü. İnegöl’e bağlı Konurlar Mahallesi’nde yaşayan Sahabattin Arslan, hurda araç parçalarını birleştirerek yerli otomobil imal etti.
Başbakan'a Söz Verip, Otomobil Tasarlamak - Etox 01:36
Başbakan'a Söz Verip, Otomobil Tasarlamak - Etox 961 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'de üretilen ilk elektrikli spor otomobil olan Etox, yaklaşık 20 ayda geliştirildi. Tam dolu şarj ile 180 kilometre yol gidebilen Etox, saatte 170 kilometre hıza çıkabiliyor. Erteks Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Malkoç'un, yerli bir otomobil markası oluşturma hayali, bundan 6 yıl önce yurt dışında katıldığı bir otomobil fuarında başladı. Fuarda, dünyaca çok ünlü lüks bir spor otomobili denemesine izin verilmeyen Malkoç, Türk malı bir spor otomobil geliştirmeye karar verdi. Türkiye'ye döndükten sonra bu konuda çalışmalara başlayan Malkoç, kısa bir süre içerisinde yerli spor otomobil Etox'u üreterek, 2007 yılı Zafer Bayramı'nda tanıttı. Bu hedefi kendine yeterli görmeyen Malkoç, daha sonra yerli elektrikli otomobil geliştirmeye karar verdi ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın San-Tez Projesi kapsamında, ODTÜ ile birlikte elektrikli Etox'u geliştirdi. 'Bu konuda dünyadan çok geriyiz. Bunun yerine elektrikli otomobile yönelin' dedi. Elektrikli otomobil çalışmalarını yeni başladığını, bunun Türkiye'nin otomobil sektöründe dünyayı yakalayabilmesi için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Biz de bunun üzerine Sayın Başbakanımıza, elektrikli otomobil yapmaya söz verdik.'' Başbakan Erdoğan'ın, yerli elektrikli otomobil üretme konusundaki sözlerinin kendilerini kamçıladığını anlatan Malkoç, hemen çalışmalara başladıklarını ifade etti. Bu süreç içerisinde yerli bir elektrikli motor ve batarya üretmesi için ayrı iki firmayla anlaştıklarını belirten Malkoç, yerli elektrikli motor çalışmalarının son aşamaya geldiğini, çok kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını bildirdi. Daha sonra, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın San-Tez Projesi kapsamında ODTÜ ile elektrikli otomobilin geliştirilmesi çalışmalarına başladıklarını belirten Malkoç, 20 aylık bir çalışmanın ardından elektrikli Etox'u ürettiklerini kaydetti. Elektrikli Etox'u, iç piyasaya sipariş yöntemiyle yapmayı planladıklarını ifade eden Malkoç, ''Başbakanımıza verdiğimiz sözü yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz'' dedi
Tamamen Yerli Otomobil 'Sazan' Seri Üretime Geçiyor!.. 01:36
Tamamen Yerli Otomobil 'Sazan' Seri Üretime Geçiyor!.. 463 izlenme - 2 yıl önce Tamamen Yerli Otomobil 'Sazan' Seri Üretime Geçiyor!............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Yerli Otomobil 01:59
Yerli Otomobil 690 izlenme - 3 yıl önce Yerli Otomobil
Yerli Otomobil Ne Zaman Yollara Çıkacak? (Özel Röportaj) 01:40
Yerli Otomobil Ne Zaman Yollara Çıkacak? (Özel Röportaj) 27 izlenme - 2 ay önce Autoshow 2017’ye katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, ShiftDelete.Net'e yaptığı özel açıklamada, yerli otomobil projesi hakkında önemli bilgiler verdi. Detaylar: http://shiftdelete.net/yerli-otomobil-ne-zaman-hazir-olacak-81391 Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun https://goo.gl/ylUFmZ Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz https://goo.gl/IIKYIK ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ; Facebook https://goo.gl/UINJGO Twitter https://goo.gl/ASvKP2 Google+ https://goo.gl/BMUPvn ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır. ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.
İşte Türkiye'nin Yerli Otomobili: İlk Görüntüler 00:57
İşte Türkiye'nin Yerli Otomobili: İlk Görüntüler 149 izlenme - 2 yıl önce Yerli otomobilin prototipinin kamuflajlı görüntüsünü kamuoyuyla paylaşan Bakan Işık, 3 prototip üretildiğini, Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, yerli otomobile ilişkin, 2016'da her türlü arazi şartında deneyecekleri 30-40 araç üretmeyi, 2019 sonuna kadar da Türkiye'de bunun seri üretimini başlatmayı hedeflediklerini bildirdi. Işık, "Bir aksilik olmazsa, Türkiye'nin istikrar yönünde bir problemi olmazsa, projeyi programladığımız şekilde sürdürürsek inanıyoruz ki 2020 yılında artık insanlarımızın tercihine bir Türk markasını da sunmuş olacağız" dedi. İşte yerli otomobilin kamuflajlı prototip görüntüsü... Işık, yerli otomobil konusunda, "Babayiğit ortaya çıktıktan sonra nerede üreteceğimize birlikte karar veririz, hatta onun tercihine bırakırız. Sonuçta bir kişi riski üstleniyorsa tercihi ona bırakmak gerek. Ama tüm Ar-Ge'nin Gebze'deki TÜBİTAK tesislerinde başladığını söylemek lazım" diye konuştu.
Yerli Otomobile Yerli Motor  02:56
Yerli Otomobile Yerli Motor 96 izlenme - 2 yıl önce Kendisini sır gibi saklayan İzmirli bir şahıs, 15 metrekarelik laboratuvarında yeni bir motor sistemi icat etti. Kendisini sır gibi saklayan İzmirli bir şahıs, 15 metrekarelik laboratuvarında yeni bir motor sistemi icat etti. Yeni elektrikli motor, muadillerine göre yarı yarıya tasarruf sağlarken, yapılan testlerde mevcut motorlardan 5 kat daha güçlü olduğu ortaya çıktı. Serüvenine 1820’de Michael Fraday'ın ilk dairesel hareketi bulması ile başlayan elektrik motoru, İzmirli bir mucit sayesinde yeni bir kimlik kazandı. Yaklaşık iki asırdır kullanılan bu motorların çalışma prensibinde, stator isimli parça sabit, rotor isimli parça statorun ortasında dönüyor. Konvensiyonel elektrik motorlarında her bir rotor bobini, stator bobinlerinin her biri ile bir turda bir defa karşılaşır. Manyetik alanları bir defa etkileşir ve bir defa tork üretir. İKİ KATI TORK Kimliğini gizli tutan İzmirli şahsın ürettiği motorda rotor ve stator bobinleri, daire şeklindeki alanın etrafında ikisi birden zıt yönde hareket ediyor. Rotor ve statorun ikisi de döndüğünden, her bir rotor bobini, her bir stator bobini ile bir turda iki defa karşılaşır. Rotor ve statorun her ikisinin de dönüyor olması, dönme momenti oluşumunu eksiltmezken, döner statorlu motor, normal motora göre en az iki katı tork üretmektedir, başka bir deyişle yarısı kadar enerji kullanmaktadır. “TÜM ELEKTRİK MOTORLARINA UYGULANABİLİR” İsmini açıklamak istemeyen mucide bu önemli projede danışmanlık yapan İTO Vakfı Süleyman Taştekin Anadolu Mesleki Teknik Lisesi Elektrik Elektronik Öğretmeni Gazi Türkel, yaptıkları döner statorlu motorun milimetrik boyutlardan, birkaç metre büyüklüğe kadar tüm elektrik motorlarına uygulanabileceğini söyledi. Dünyada tüketilen mevcut enerjinin yüzde 65’inin elektrik motorlarının kullandığını anlatan Gazi Türkel, “Bu motor, normal motorlara göre yüzde 50 daha az elektrik tüketmektedir. Bu motor dünyamıza çok büyük katkı sağlayacaktır. Motor üretim maliyetinde yaklaşık yüzde 20 civarında bir artış olacaktır. Ama motorun tasarrufu sayesinde maliyeti kendini amorti edecektir” dedi. “YERLİ OTOMOBİLDE KULLANILSIN” Elektrik motorlarının taşıtlarda ve hızlı trenlerde çok yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandığını dile getiren Türkel, Türkiye’de büyük tartışma konusu olan yerli otomobilde de bu motorun kullanılması gerektiğini söyledi. Yaptıkları döner statorlu motorun özellikle yerli otomobilde kullanılması istediklerini vurgulayan Türkel, “Normal arabaların şarjı 2 saatte biterken bizim motorumuzun şarjı 4 saatte bitecektir. Uzun süreli bir menzile sahip olacaktır. Bu motorun her yerde kullanılmasını istiyoruz ama özellikle Türkiye’nin yerli üretim arabasında kullanılmasını istiyoruz. Bu motor orada kullanıldığı zaman o arabanın enerji tüketiminde üzerine rakibi olmayacaktır” dedi. İcat ettikleri motorun kullanılan elektrik enerjisini yarı yarıya azalttığını iddia eden Türkel, “Bu motor insansız hava araçlarında da havada kalma süresini iki katına çıkartacaktır” ifadelerini kullandı. “300 BİN TL’YE MAL OLDU” Yaptıkları döner statorlu motorun 20 yıllık bir süreçte ortaya çıktığını anlatan Türkel, “Çalışmalar, bir mekanik laboratuvara dönüştürülen 15 metrekarelik bir alanda yapıldı. Çalışmalar için yaklaşık 300 bin TL harcanıldığını düşünüyoruz. Büyük bir motor fabrikasının AR-GE laboratuvarında sistemin tork ölçümleri yapıldı. Döner statorlu motorun, klasik motordan 5 kat daha güçlü olduğu sonucu ortaya çıktı” dedi. YARI YARIYA TASARRUF İcat ettikleri motorun farkını piyasada satılan engelli akülü arabalarda kullanılan iki motor üzerinde gösteren Türkel, orijinal motorla modifiye edilerek döner statorlu tipe çevrilen motoru birbirine seri bağlayarak ölçümler yaptı. Yapılan ölçümlerde 1,500 gramlık yükte orijinal motor 18 amperlik güç kullanmasına rağmen hareket dahi edemezken, döner statorlu motor yaklaşık 9 amperlik güçle dakikada 1440 devir yaptı. Döner statorlu motor, 2 ve 3 kiloluk yüklerde bile devir gücünü kaybetmedi.
İlk yerli elektrikli otomobil görücüye çıktı.... 05:06
İlk yerli elektrikli otomobil görücüye çıktı.... 197 izlenme - 4 yıl önce İlk yerli elektrikli otomobil görücüye çıktı....
Fadıl Akgündüz Yerli Otomobil 02:41
Fadıl Akgündüz Yerli Otomobil 166 izlenme - 5 yıl önce Fadıl Akgündüz Yerli Otomobil
Erdoğan Yerli Araç İçin Çağrı Yaptı, Tobb Başkanı Harekete Geçti 07:09
Erdoğan Yerli Araç İçin Çağrı Yaptı, Tobb Başkanı Harekete Geçti 3 izlenme - 3 hafta önce TOBB Yerli Otomobil İçin Harekete Geçiyor Cumhurbaşkanı'nın TOBB Genel Kurulu'ndaki yerli otomobil çağrısının ardından TOBB harekete geçti. 6 Haziran'daki TOBB Yönetim Kurulu Toplantısı'nda yerli oto için yol haritası çıkarılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Üniversitesi'nde gerçekleşen TOBB'un 73. Olağan Genel Kurulu'nda yerli otomobilin TOBB çatısından çıkmasını istediğini söylemişti. Hatta, "Bir teklifim var. Bu milletin evladı olarak buna hasretim. Gelin, şu yerli yüzde 100 üretimi olan otomobilimizi TOBB camiası içerisinden çıkartalım. TOBB yüzde 100 yerli otomobili 'Made in Turkey' olarak çıkarsın. Biz bu konuda yanınızdayız. Montajcılık bu millete yakışmıyor. Artık bu millet üretebilecek beyine de ürüne de sahip" demişti.
Nükleer Enerji Ve Yerli Otomobilde Tren Kaçtı Mı 05:42
Nükleer Enerji Ve Yerli Otomobilde Tren Kaçtı Mı 8 izlenme - 5 ay önce
Bakan Işık'tan 01:00
Bakan Işık'tan "Yerli Otomobil Mucidine" Tam Destek 61 izlenme - 3 yıl önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bir mühendisin geliştirdiği güneş enerjisiyle yüzde 50 yakıt tasarrufu sağlayan otomobil projesini inceledi, otomobilin sürücü koltuğuna geçti. Işık, "Arkadaşlarımız çok iyi bir çalışma yapmışlar. Testlerin yapılması gerekiyor, onları TÜBİTAK ile buluşturacağız. İddia edilen değerler çıkarsa, Türkiye için çok önemli bir kazanım olacak" dedi. Güneş enerjisi kullanımıyla yüzde 50 yakıt tasarruf sağlayan otomobil geliştiren Hakan Kır isimli bilgisayar mühendisi, projesini Nevşehir'de hafta sonu çeşitli temaslarda bulunan Bakan Işık'a tanıttı. Karayoluyla seyahat eden Işık'ı durduran Kır, projesini Işık'a anlattı. Otomobilin sürücü koltuğuna geçen Işık, bir süre aracı kullandı. Sürüşün ardından TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak'ı arayan Işık, gerekli testlerin yapılması için talimat verdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, "Arkadaşlarımız çok iyi bir çalışma yapmışlar. Testlerin yapılması gerekiyor, onları TÜBİTAK ile buluşturacağız. İddia edilen değerler çıkarsa, Türkiye için çok önemli bir kazanım olacak" diye konuştu. Projeye ilişkin Kır'a çeşitli sorular yönelten Işık, "Sen arabayı al, Gebze'ye gel" dedi. "TASARRUF ORANI YÜZDE 80'E ÇIKABİLİR" Hakan Kır, güneş enerjisiyle yüzde 50 yakıt tasarrufu sağlayan otomobil projesine ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, güneş enerjisiyle hem yakıt kalitesinin zenginleştirildiğini hem de petrol türevi yakıtlardan tasarruf sağlandığını söyledi. Kır, sistemin hidrojen gazının üretiminde şimdiye kadar kullanılmış tekniklerden farklı olarak daha ucuz ve daha verimli olduğunu ifade etti. Projede tasarruf oranının yüzde 80'lere kadar yükseltilebildiğine işaret eden Kır, şunları kaydetti: "Yüzde 80 tasarruf, içten yanmalı motorlarda motor ömrünü kısalttığı için bu oranı motor cinsine göre yüzde 40-50'lere kadar azalttık. Sistem emisyon oranlarında da yüzde 20 civarında azalma sağlıyor. Bu proje, günde ortalama 1 saatlik çalışmayla 3 yılda ortaya çıktı. Ar-Ge çalışmalarına 135 bin lira harcadık. Sistem bin silindir motor için yaklaşık bin 500 dolar gerektiriyor. Aracın motor silindir hacmine göre, bu bedel 10-12 bin doları bulabiliyor. Şirketimiz, tasarruf oranlarını günlük kullanım testleriyle kaydetti. Sayın Bakanımıza, aracımızın tasarruf tespitlerini yaptıracak yetkili bir merci bulamadığımızı ilettiğimizde, muazzam bir ilgi ve alaka gösterdi." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobil vurgusunun, çalışmalarına ilham verdiğini ve Bakan Işık'ın desteklerinden cesaret bulduğunu dile getiren Kır, projenin yaygın kullanılmasıyla Türkiye'nin ulaşım ve enerji alanındaki hedeflerini yakalamasına katkıda bulunmayı amaçladığını söyledi.
İlk Yerli Otomobilimiz Devrim'in Hikayesi 04:59
İlk Yerli Otomobilimiz Devrim'in Hikayesi 1 izlenme - 2 ay önce Türkiye’nin ilk yerli otomobilini yapmaya çalıştığı bu günlerde, çoğu insan aslında daha 54 yıl önce ilk yerli otomobilimizi ürettiğimizi bilmez.Bilenlerin bir çoğuna gore ise bu hikayenin sonu genellikle başarısızlıktır. İşte 1961 yılında üretilen ilk yerli otomobilimiz ‘’Devrim’’in hikayesi… Tarih 15 Mayıs 1961, Devlet Başkanı Cemal Gürsel, Otomobil Endüstrisi Kongresi'nin açılış konuşmasında, "Türkiye'de otomobil yapılamaz diyorlar. Bu tamamiyle kara bir düşüncenin mahsulüdür" der. Kongrenin ardından 22 mayıs 1961'de "çok gizli" damgasıyla Başbakanlık, Ulaştırma Bakanlığı'na bir yazı yazar: "Devlet Demiryollarımızın teknik imkanlarının müsait ve mükemmel olması nedeniyle milli ekonomide mühim bir yer işgal edecek olan otomobil imalatı sanayiinin kurulmasına liderlik etmesini uygun görmekteyim." Süre kısıtlıdır.Yapılacak olan otomobilin 29 ekim Cumhuriyet bayramı törenlerine yetiştirilmesi gerekmektedir. 23 Türk mühendisinin başında olduğu bir ekip,atelye olarak seçilen Eskişehir cer atelyesinde geceli-gündüzlü çalışmaya başlayarak,sıfırdan,modeli tümüyle kendilerine ait,yüzde yüz yerli malzemeyle ve tüm parçaları el işçiliğiyle üretilmiş bir otomobil yaratmaya koyulur.Bu arada tüm ülkede, Üniversiteden basınına, bir avuç sanayicisinden politikacısına, sesi duyulabilen herkes ne otomobil ne de motor yapılabileceğine inanıyor, özel sohbetlerde, röportajlarda, konferanslarda bu görüş vurgulanıyordu.Görüşlere aldırış etmeyen ekip atölyede ilk çalışmalara önce otomobilin ana hatlarını saptayarak başladı. Dört ila beş kişilik, toplam 1000-1100 kg-ağırlığında, orta boy denilebilecek bir tip üzerinde karar verildi.Motor 4 zamanlı ve 4 silindirli olmalı, 50-60 beygir gücü vermeliydi.Alçıdan modelin 1 e 1 ölçekte kalıbı oluşturuldu.Bu kalıp üzerinde saçlar tek tek çekilerek ve çekiçle düzeltilerek karoseri hazırlandı.Bir yandan da uygun motor seçeneğinin tespitinden sonra 4 silindirli olan motorun gövde ve başlığı Sivas Demiryolu Fabrikasında dökülüp,Ankara Demiryolu Fabrikasında işlendi. Piston, segman ve kolları Eskişehir’de yapıldı.Şanzımanlar, Ankara Fabrikasınca tümü yerli olarak yapılmıştı.Süspansiyon grubu ve ön takımlar Eskişehir’de imal edildi. Böylelikle Türk mühendis ve işçilerinin insanüstü çabaları sonucunda 28 Ekim’in akşam saatlerinde hem de 3 araç birden tamamlanmıştı. Araçlara “Devrim 1“, ”Devrim 2” ve “Devrim 3” isimleri verildi.Sadece 129 günde yüzde yüz yerli teknolojiyle, modeli tümüyle bize ait, tüm parçaları el işçiliğiyle üretilmiş, 4 silindirli ve direksiyondan vitesli harika bir “aile otomobili” üretilmişti…Ama sonrasında olanlar tam içler acısıydı ; Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel Devrim'in direksiyonuna geçer ; araba biraz gider ve durur. Böylece Türkiye'de otomobil yapılamaz diyenlere gün doğar. Basın öylesine dalga geçer ki, Gürsel'in sırf olayın hiç önemli olmadığını vurgulamak için söylediği "Biz batılı kafasıyla otomobili yapar doğulu kafasıyla benzin koymayı unuturuz" lafı manşetlere taşınır ve ‘’devrim arabasının’’“ 100 metre gidip bozulduğu “ yazılır. Bugün bej renkli Devrim arabası hala çalışır durumdadır ve tık demeden 17 bin kilometre yapmıştır.Halen Eskişehir TÜLOMSAŞ bahçesinde, özel bir camekanda sergilenmektedir.
MHP Genel Başkanlığı İçin Avrupa'dan da Aday Çıktı 00:53
MHP Genel Başkanlığı İçin Avrupa'dan da Aday Çıktı 2 izlenme - 1 yıl önce Dünyanın önde gelen markalarına parçalar üreten firmanın sahibi mühendis İsa İlyasoğlu MHP Genel Başkanlığı için Avrupa'dan adaylığını koyduğunu açıkladı.