Hoşgeldiniz!

yeryüzü

Kozmik Takvimin Son Anlarında Yolculuk 04:43
Kozmik Takvimin Son Anlarında Yolculuk 18.967 izlenme - 3 yıl önce "Cosmos: A Space-Time Odyssey" belgeselinin ilk bölümünde, Kozmik takvimde yolculuğa çıkıyoruz.
son dakika peru'da devasal bir meteor yeryüzüne çarptı 00:43
son dakika peru'da devasal bir meteor yeryüzüne çarptı 8.122 izlenme - 7 yıl önce son dakika peru'da devasal bir meteor yeryüzüne çarptı[reported by efkanevcen]
Gökten Yeryüzüne İnen Melekler 07:58
Gökten Yeryüzüne İnen Melekler 4.320 izlenme - 4 yıl önce Kayıt çekim tarih 21 Ekim 2013 Pazartesi. Saat.12:53 Bu melek görüntüleri bazıların keyfini kaçıra bilir Çünkü şeytanın vesvesesine uymak onların dünya sevgisine Tabi kalmalarından dolayı Şu an boyut açılmış olması ve her insanoğlu kim ne amel işliyorsa Allah hu tela tarafından işaretlenmektedir Allah hu tela Kuranda açık şekilde belirtmiştir ZARİYAT SURESİ 34. Ayet: "(Ki bu taşların her biri) Rabbinin katında ölçüyü taşıranlar için (herkese ayrı ayrı) işaretlenmiştir." TUR SURESİ 44. Ayet: Eğer gökten bir parçanın düşmekte olduğunu görseler bile: "Üst üste yığılmış bir buluttur." derler. Evet, şimdi yalnız bir tek ne kaldı dersiniz toplu kıyamet yaklaştığını Anlamanız için hidayete erdirilen ya da-hidayete vesile olan habercinin Gelmesi o da eli kulağında yakın ( Hz Mesih & Hz Mehdi )
Uzay Çöplüğü Temizlenmezse Tehlike Daha Da Büyüyecek 01:12
Uzay Çöplüğü Temizlenmezse Tehlike Daha Da Büyüyecek 1.200 izlenme - 1 yıl önce Teknolojinin gelişmesi ve uzaya gönderilen uyduların sayısının artması ile Dünya’nın karşılaşacağı tehlikenin boyutu da giderek artıyor. Zira misyonu sona eren uzay araçları Dünya’ya dönerken beklenenin çok ötesinde bir tahribata neden olabilir. Bilim insanlarını en çok korkutan konulardan biri de bu parçaların birbiri ile çarpışma riskinin bulunması. Avrupa Uzay Ajansı’nın Almanya’nın Darmstadt kentinde düzenlediği Uzay Çöpleri Konferansı’nda konuşan Holger Krag, “Uydu üzerindeki nesnelerin birbirine çarpması ile bu nesneler saatte ortalama 40 bin kilometre hıza ulaşıyor. Bu hızdaki milimetrik nesneler bile muazzam zarara neden olabilir. Biz de uzaydaki üssümüz için bu kalıntıların neden olacağı tehlikeye karşı mücadele ediyoruz” dedi. Uzay araçları kütleçekim kuvveti nedeniyle atmosferde öngörülenden çok daha yüksek hıza ulaşıyor. Bu da olası zincirleme çarpışmaya neden olabilir. Uzmanlar hali hazırda Dünya’nın yörüngesinde bir santimetreden daha büyük 750 binden fazla parçanın bulunduğunu tahmin ediyor. Bu parçaların her birinin bir uzay mekiğine zarar verebilecek hatta bir uyduyu yok edebilecek potansiyel tehlikeye sahip olduğu sanılıyor. Kullanım süresi sona eren ve hurdaya çıkan cihazlar, küresel iletişimden uzay yolculuklarına, hava raporlarından uydulara kadar birçok alanda tehlike arz ediyor. Her şeyden önemlisi de yörüngeyi daha karmaşık hale getiriyor. Uzmanlar, özellikle özel firmaların uzaya gönderdiği uyduların kontrol altına alınamaması halinde durumun kontrolden çıkabileceği konusunda uyarıyor.
Adnan Yücel - Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek - Yaşar Kemal'in Cenaze Töreni 03:13
Adnan Yücel - Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek - Yaşar Kemal'in Cenaze Töreni 1.036 izlenme - 2 yıl önce Yaşar Kemal'in cenaze töreninden... Aşksız ve paramparçaydı yaşam bir inancın yüceliğinde buldum seni bir kavganın güzelliğinde sevdim. bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek! Aşk demişti yaşamın bütün ustaları aşk ile sevmek bir güzelliği ve dövüşebilmek o güzellik uğruna. işte yüzünde badem çiçekleri saçlarında gülen toprak ve ilkbahar. sen misin seni sevdiğim o kavga, sen o kavganın güzelliği misin yoksa... Bir inancın yüceliğinde buldum seni bir kavganın güzelliğinde sevdim. bin kez budadılar körpe dallarımızı bin kez kırdılar. yine çiçekteyiz işte yine meyvedeyiz bin kez korkuya boğdular zamanı bin kez ölümlediler yine doğumdayız işte, yine sevinçteyiz. bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek! Geçtiğimiz o ilk nehirlerden beri suyun ayakları olmuştur ayaklarımız ellerimiz, taşın ve toprağın elleri. yağmura susamış sabahlarda çoğalırdık törenlerle dikilirdik burçlarınıza. türküler söylerdik hep aynı telden aynı sesten, aynı yürekten dağlara biz verirdik morluğunu, henüz böyle yağmalanmamıştı gençliğimiz... Ne gün batışı ölümlerin üzüncüne ne tan atışı doğumların sevincine ey bir elinde mezarcılar yaratan, bir elinde ebeler koşturan doğa bu seslenişimiz yalnızca sana yaşamasına yaşıyoruz ya güzelliğini bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek! Saraylar saltanatlar çöker kan susar birgün zulüm biter. menekşelerde açılır üstümüzde leylaklarda güler. bugünlerden geriye, bir yarına gidenler kalır bir de yarınlar için direnenler... Şiirler doğacak kıvamda yine duygular yeniden yağacak kıvamda. ve yürek, imgelerin en ulaşılmaz doruğunda. ey herşey bitti diyenler korkunun sofrasında yılgınlık yiyenler. ne kırlarda direnen çiçekler ne kentlerde devleşen öfkeler henüz elveda demediler. bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek! -Adnan YÜCEL
Kurt'un Köpeğe Evrilmesi 05:10
Kurt'un Köpeğe Evrilmesi 1.437 izlenme - 3 yıl önce "Cosmos: A Space-Time Odyssey" belgeselinin ikinci bölümünde, Köpeğin Evrimini izliyoruz.
İskenderiye Kütüphanesi ve Hypatia'nın Trajedisi - Carl Sagan - Cosmos 12:24
İskenderiye Kütüphanesi ve Hypatia'nın Trajedisi - Carl Sagan - Cosmos 593 izlenme - 3 yıl önce Yüzlerce yıllık bilgiye kapılarını açan İskenderiye kütüphanesi 900.000 el yazmasıyla Antikçağın en büyük dermesine sahip bir kütüphaneydi. Bir kütüphane düşünün ki matematik bilgini Öklit, mekanik bilimci Arşimet, tıp bilimci Herophilos, gök bilimci Eratosthenes, Batlamyus gibi isimler bu kütüphanede çalışsın. Ne yazık ki tarih bu bilgileri yok eden insanlarla doludur. hypatia gelecek olursak tarihte bilinen ilk kadın matematikçidir. Aynı zaman da felsefeci ve bilim kadınıdır öyle ki hypatia kepler'den çok çok önce "gezegensel hareket" yasalarını anlamış ve anlatmıştır. pagan inancına sahip olduğu gerekçesiyle ve hristiyan baskısına karşı mücadele ettiği için iskenderiyeli başpiskopos cyril tarafından tasarlanmış bir komployla kütüphaneye bir saldırı düzenlenmiş ve hypatia sokakta yakalanıp parçalara ayrılarak öldürülmüş, cesedinin parçaları da kütüphanedeki kitaplarla birlikte büyük bir meydanda yakılmıştır.
Yeryüzü Belgeseli - Tatlı Sular 14:59
Yeryüzü Belgeseli - Tatlı Sular 1.510 izlenme - 7 yıl önce Yeryüzü Belgeseli - Tatlı Sular 3. bölüm
Yeryüzünde Görülmesi Yasak Olan 10 Yer 01:56
Yeryüzünde Görülmesi Yasak Olan 10 Yer 536 izlenme - 3 yıl önce ABONE OL En Yeni Videolardan Haberdar Ol ilginc fotolar ilginc evler en ilginc olaylar ilginç fotoğraflar galerisi dunyadan ilginc haberler ilginç linkler en...
Prof. Dr. Mehmet Okuyan - Yeryüzü Halifesi Yeryüzüne Sürgün Edilir Mi! 09:17
Prof. Dr. Mehmet Okuyan - Yeryüzü Halifesi Yeryüzüne Sürgün Edilir Mi! 570 izlenme - 4 yıl önce Prof. Dr. Mehmet Okuyan - Yeryüzü Halifesi Yeryüzüne Sürgün Edilir Mi!
aya gidişin sırları İlk kez açıklandı! 00:35
aya gidişin sırları İlk kez açıklandı! 3.069 izlenme - 9 yıl önce aya ayak basıldığının koca bir yalan olduğuna inananlardan mısınız? size sunulan belge ve bilgilere ikna olmadınız mı? aya gidiş ile ilgili yepyeni bilgiler ve hiç bilinmeyen sırları national geographic channel açıklıyor. teknoloji ve bilimin dönüm noktası olan bu olay ile ilgili hala bir çok cevaplanmayan soru var.
Dünya'nın En Lanetli 8 ÖLÜMCÜL Mekanı 04:57
Dünya'nın En Lanetli 8 ÖLÜMCÜL Mekanı 593 izlenme - 3 yıl önce ÜCRETSİZ ABONE OLUN: http://www.youtube.com/user/mrruhicen... TAKİP EDİN: https://www.facebook.com/RuhiCenetVid... https://twitter.com/RuhiCenet http://www.youtube.com/user/mrruhicen... "Dünya Üzerindeki En Lanetli 8 Ölümcül Yer" isimli videonun metni: Dünya korkunç derecede tehlikeli yerlerle dolu. 8 Antarktika Dünya üzerindeki en büyük kara parçalarından biri olsa da ziyaretçi sayısı 5000'i geçmez ve kalıcı yaşayan insan sayısı 0'dır. Saatte ortalama 300 km'lik dayanılmaz kasırgaları ve -90°C'lik dondurucu soğuğu, insan yaşamına müsaade etmemektedir. 7 Danakil Çöküntüsü, Etiyopya 100,000 kilometre karelik Danakil Çölü bu aşırı kurak bölge, National Geographic tarafından Dünya'nın en dayanılmaz bölgesi olarak tanımlanmıştır. Asla yağmurun yağmadığı, deniz seviyesinin altında olan bu topraklar, 50°C'yi geçen kavurucu sıcaklığı ve kuraklığıyla dünyada yaşayabilmenin en zor olduğu yer olarak gösterilir. Karaçay Gölü, Rusya 6 Worldwatch Enstitüsü tarafından Dünya'nın en kirletilmiş yeri olarak tespit edilmiştir. Bu nükleer çöplüğün çevresinde 10 dakika boyunca ayakta beklemek bile size ölümcül dozda radyoaktif zehir bulaştırır. 5 Yungas Yolu, Bolivya Bolivya'daki And dağlarından geçen tek yol olduğu için mecburen kullanılmaktadır. Yeryüzündeki yollar arasında en tehlikelisi olarak kabul edilir ve "Ölüm Yolu" olarak adlandırılır. 3,600 metre yükseklikte olmasına rağmen etrafında herhangi bir bariyer bulundurmaz ve aşırı derecede dardır. Ortalama her gün bir kişinin öldüğü bu korkunç yolun kenarlarında; bazı ölülerin anısına dikilmiş haç işaretleri sıklıkla görülür. 4 San Pedro Sula, Honduras Dünya'nın en tehlikeli şehri olan San Pedro Sula'da suç oranının anormal derecede yüksektir. Geceleri dolaşmanın çok riskli olduğu şehirde her gün ortalama 5 cinayet işlenmektedir. 3 Mariana Çukuru, Büyük Okyanus Dünya üzerindeki en derin nokta olan ve Büyük Okyanus'un 11 km altında bulunan Mariana Çukuru'ndaki basınç yeryüzündekinden 1000 kat daha fazla olduğu için burada insan vücudu ezilir ve ciğerler paramparça olur. Beyne oksijen gitmeyeceği için 10 saniye içinde şuur kaybedilir ve ölüm tıpkı uzay boşluğuna kostümsüz çıkılmış gibi saniyeler içinde gerçekleşir. 2 Nyos Gölü, Kamerun Sönmüş bir volkan kraterinin bol yağışlarla dolması sonucu oluşmuş zehirli bir göldür. Devamlı kaynayan magma sayesinde yeraltından göle bulaşan karbondioksit, gölde devasa patlamalara ve püskürmelere yol açmaktadır. 1986 yılında gerçekleşen bir patlamada 1,700 insan ve 3500'ü aşkın hayvan saniyeler içinde boğularak acıyla ölmüştü. 1 Yellowstone Kalderası Magmanın yerkabuğuna yükselip dışarı çıkamadığı zaman oluşturacağı korkunç basınçla patlayacağı düşünülen patlayacağı düşünülen bir süper yanardağdır. Patladığı zaman milyonlarca ton döküntü ve zehirli gaz bir anda dünyanın çevresini sarabilir ve dünya hayatını tamamen yok edebilir. Her 600,000 yılda bir patlayan bu volkanın son patlama tarihi bundan tahminen 640,000 yıl önceydi.
Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu? 01:58
Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu? 395 izlenme - 3 yıl önce "Yerçekimi Aniden Dursaydı Ne Olurdu?" başlıklı bu videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: Kütleçekimi kuvvetinin Dünya için isimlendirilmiş haline yerçekimi kuvveti denir. Bu kuvvetin durduk yere değişmesi imkansızdır, ama biz değiştiğini varsayalım. Evrendeki kütleçekimi kuvvetinde bir azalma olursa bütün galaksiler dağılır, hatta bazı gök cisimleri birbirleriyle çarpışır ve evren düzensiz bir şekilde, daha hızlı genişlerdi. Dağılan Samanyolu galaksisindeki Güneş sistemi bozulur ve gezegenler düz çizgi halinde yörüngelerinden çıkarlardı. Çünkü Güneş sistemini bir arada tutan Güneş'in uyguladığı kütleçekimi kuvvetidir. Eğer kütleçekimi kuvveti yoksa düzen içerisinde dönen gezegenlerde yok demektir. Bu durumda Güneşse, içinde oluşan reaksiyonlar yüzünden yayılır, sayısız parçalara ayrılır ve sıcaklığını kaybederdi. Yörüngesinden çıkan Dünya ise yaşamın olmadığı, soğuk, karanlık bir gezegen olurdu ve bir etki olmadığı takdirde sonsuza dek aynı doğrultuda yalnız bir şekilde ilerlerdi. Peki kütleçekimi kuvvetinin; evrende değil, galaksimizde değil, güneş sisteminde değil sadece Dünya'da kaybolduğunu var sayarsak ne olurdu? Bu durumda Dünya'ya ihtiyaç duymayan Evren düzenli işleyişine devam ederken Dünya'nın çekim kuvveti uygulamadığı ay farklı bir yöne doğru fırlardı ve Dünya'yı dış etkenlerden koruyan gaz kütlesi atmosfer de uzaya akardı. Soluduğumuz hava, kullandığımız su kaynakları, hayvanlar, arabalar, eşyalar, kısacası Dünya'ya sabitlenmemiş her şey uzayın derinliklerine doğru sürüklenirdi. Su ve havanın olmadığı bir ortamda hiçbir canlı için yaşam söz konusu değildir. Bu yüzden yerçekimi kaybolursa insanlar ne olduğunu bile anlamadan hayatlarını kaybederlerdi.
Suriyede Olanlar Yeryüzünün Utancı 03:17
Suriyede Olanlar Yeryüzünün Utancı 405 izlenme - 4 yıl önce Suriyede Olanlar Yeryüzünün Utancı
Mustafa İslamoğlu - Yeryüzünün Halifeleri 01:34
Mustafa İslamoğlu - Yeryüzünün Halifeleri 301 izlenme - 4 yıl önce Mustafa İslamoğlu - Yeryüzünün Halifeleri
Dünyanın En KORKUNÇ 10 Mekanı 06:26
Dünyanın En KORKUNÇ 10 Mekanı 456 izlenme - 3 yıl önce Facebook Profilim: https://www.facebook.com/mrcenet Facebook Sayfam: https://www.facebook.com/RuhiCenetVid... ÜCRETSİZ ABONE OLUN: http://www.youtube.com/user/mrruhicen... "Dünya Üzerindeki En Korkunç 10 Mekan" başlıklı videonun metnini aşağıdan okuyabilirsiniz: 10 Pripyat, Ukrayna Bir zamanlar 50,000'den fazla insanın yaşadığı bu şehir buradaki nükleer santralde yaşanan kazadan sonra 1986 yılında tamamen boşaltıldı. Nükleer sızıntı, bu şehrin çevresine yüklü miktarda radyasyonun yayılmasına sebep oldu ve bazı insanlar ve bölge hayvanları radyasyonun etkisiyle mutasyon geçirdiler. 9 Jatinga, Hindistan Hindistan'da bulunan bu köyün zararsız görünen yapısı aslında ürpertici bir fenomeni maskelemektedir. İstisnasız olarak her yıl Eylül ve Ekim aylarında ve sadece 19.00-22.00 saatleri arasında binlerce kuş açıklanamayan bir sebepten dolayı bu köye sert bir iniş yaparak çıldırmışçasına kendisini öldürmektedir. 8 Hashima Adası, Japonya Tek gelir kaynağı olan kömür madenlerinin kapatılması bütün insanların zorla taşınmasına sebep olmuştu. Bir zamanlar çocukların güle oynaya koşuşturdukları sokaklar yerlerini ürpertici ıssızlığa ve sessizliğe bırakmıştı. 1974 yılından beri kimse burada yaşamamaktadır. 7 Aokigahara Ormanı (İntihar-Ölüm Ormanı)- Japonya İçinde sık ve uzun ağaçların bulunduğu bu ürpertici orman psikoloji bozacak derecede kasvetli bir bölgedir. Son 60 yılda en az 500 kişi bu ormanda dayanamayıp kendini öldürmüştür. Ayrıca ormanın altında bulunduğu düşünülen zengin demir yataklarının pusulalarda sapma yarattığı ve bu yüzünden pusulası bozulan gezgin insanların bu dev ormandan çıkamayıp korkudan ve açlıktan öldükleri de bilinmektedir. 6 Hellingly Hastanesi, İngiltere Zamanında binlerce akıl hastasının kaldığı ve bu hastalara tecavüz, elektrik şoku, psikolojik baskı ve etik dışı deneyler gibi uygunsuz muamelelerin yapıldığı söylenen iç karartıcı bir akıl hastanesidir. Hastane 1994 yılında kapatılmış olsa da kullanılan ekipmanların çoğu hala son bırakıldıkları yerlerindedir. (çığlık sesleri) 5 Ceset Çiftliği, ABD İnsan cesetlerinin farklı ölüm senaryolarındaki çürüme evrelerinin analiz edilebilmesi için kullanılan bir bölgedir. Her yıl farklı şekillerde ölmüş onlarca insan buraya öylece bırakılır. izole edilmiş bir ormanlık alandır. çıkışın olmadığı 4 Tuol Sleng Soykırım Müzesi, Kamboçya Kamboçya'da 1975-1979 yılları arasında soykırım amacıyla 20,000 insanın katledildiği bir hapishaneydi. Öldürülmüş insanların kalıntıları, kullanılmış işkence aletleri ve eşyalar halen ilk günkü gibi mekanın içindedir. 3 Overtoun Köprüsü, İskoçya Bunaltıcı görüntüsü nedeniyle sıklıkla insanların kendilerini öldürmesine sebep olduğu bilindiği gibi köpeklerin de bu köprüden atlayarak intihar ettikleri bilinmektedir. 1960'lı yıllardan beri her ay ortalama 1 köpek, toplamdaysa 600 köpek bu köprüden atlayarak kendini öldürmüştür. 2 Oyuncak Bebek Adası, Meksika 1 Paris Katakombu, Fransa 17. ve 18. yüzyılda salgından ölen 6 milyondan fazla kişinin cesetleri 322 km uzunluğundaki bu tünel ağına bırakılmıştı. İnsan iskeletleriyle dolu, ıssız ve soğuk olan bu eski yapının güvenilebilir bir haritası yoktur ve içindeki karanlık deliklerden birine düşmek veya bu tünelde kaybolmak çok kolaydır.
By Makine-Yara 03:27
By Makine-Yara 1.519 izlenme - 10 yıl önce by makine-yara
Kıyamet nedir, nasl kopacaktır ? 11:22
Kıyamet nedir, nasl kopacaktır ? 1.706 izlenme - 8 yıl önce www.huzuradogru.tv
Adnan Yücel - Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek! 03:13
Adnan Yücel - Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek! 28 izlenme - 4 ay önce Aşksız ve paramparçaydı yaşam bir inancın yüceliğinde buldum seni bir kavganın güzelliğinde sevdim. bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek! Aşk demişti yaşamın bütün ustaları aşk ile sevmek bir güzelliği ve dövüşebilmek o güzellik uğruna. işte yüzünde badem çiçekleri saçlarında gülen toprak ve ilkbahar. sen misin seni sevdiğim o kavga, sen o kavganın güzelliği misin yoksa... Bir inancın yüceliğinde buldum seni bir kavganın güzelliğinde sevdim. bin kez budadılar körpe dallarımızı bin kez kırdılar. yine çiçekteyiz işte yine meyvedeyiz bin kez korkuya boğdular zamanı bin kez ölümlediler yine doğumdayız işte, yine sevinçteyiz. bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek! Geçtiğimiz o ilk nehirlerden beri suyun ayakları olmuştur ayaklarımız ellerimiz, taşın ve toprağın elleri. yağmura susamış sabahlarda çoğalırdık törenlerle dikilirdik burçlarınıza. türküler söylerdik hep aynı telden aynı sesten, aynı yürekten dağlara biz verirdik morluğunu, henüz böyle yağmalanmamıştı gençliğimiz... Ne gün batışı ölümlerin üzüncüne ne tan atışı doğumların sevincine ey bir elinde mezarcılar yaratan, bir elinde ebeler koşturan doğa bu seslenişimiz yalnızca sana yaşamasına yaşıyoruz ya güzelliğini bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek! Saraylar saltanatlar çöker kan susar birgün zulüm biter. menekşelerde açılır üstümüzde leylaklarda güler. bugünlerden geriye, bir yarına gidenler kalır bir de yarınlar için direnenler... Şiirler doğacak kıvamda yine duygular yeniden yağacak kıvamda. ve yürek, imgelerin en ulaşılmaz doruğunda. ey herşey bitti diyenler korkunun sofrasında yılgınlık yiyenler. ne kırlarda direnen çiçekler ne kentlerde devleşen öfkeler henüz elveda demediler. bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek! Adnan YÜCEL
Yeniden Yeryüzü: Tazmanya Canavarı Üretme Parkı 05:40
Yeniden Yeryüzü: Tazmanya Canavarı Üretme Parkı 382 izlenme - 3 yıl önce Avustralya’nın en meşhur hayvanlarından Tazmanya canavarı, tilki ve yaban kedisi gibi türleri avlayarak kıtadaki biyolojik dengeyi sağlamada önemli rol oynuyor. Fakat adına yüz tümörü denilen ve kolayca yayılan kanser tipi nedeniyle canavarın nesli son on yıldır tükenme tehlikesi altında. Avustralya Sürüngen ve Canavar Parkı, Tazmanya’nın doğal yaşam alanlarından seçilen sağlıklı Tazmanya canavarlarını korumaya alarak gözetim altında tutuyor; erginleştirerek Canavar Yetiştirme Parkı’na gönderiyor. Yeniden Yeryüzü, tehlike altındaki Tazmanya canavarı için verilen mücadeleyi izlemek üzere Yeni Güney Galler’deki Barrington Tops Ulusal Parkı’nda. ALINTI.
Kuran Mucizesi Yeryüzünden Eksilme 03:07
Kuran Mucizesi Yeryüzünden Eksilme 300 izlenme - 3 yıl önce KURAN mucizesi Yeryüzünden eksilme kadınlar da ve erkek için kişiliğe önemli etkileri etiketler dini videolar google haberler beşiktaş fenerbahçe galatasaray youtube facebook twiter face vodafone turkcell avea yeni bölüm sezon iddaa son part full hd izle fragman özet maç full hd kalite yorumu futbol gol oyun video mynet haber kız kızlar çeviri e okul gibi...Soner Sarıkabadayı'nın son parçası yara bandı ilk kez Şarkı Sözleri: com
Yeniden Yeryüzü - 7/24 Güneş Enerjisi 04:45
Yeniden Yeryüzü - 7/24 Güneş Enerjisi 212 izlenme - 3 yıl önce Uluslararası Enerji Ajansı, 2050 yılına kadar, küresel elektrik ihtiyacının yüzde 11'inin konsantre güneş enerjisi ile karşılanmasını öngörüyor. Ancak yenilenebilir enerjinin depolanma sorunu, geleceğe yönelik sürdürülebilir alternatiflerin kısıtlanmasına neden oluyor. Günün 24 saati elektrik üretebilen ilk güneş santrali Cemasolar'ı ziyaret etmek için Yeniden Yeryüzü ekibi Güney İspanya'da. Al Jazeera Türk Belgeselleri: http://ajtr.me/1jXma2z
kıyamet nedir nasl kopacaktır 11:22
kıyamet nedir nasl kopacaktır 739 izlenme - 8 yıl önce www.huzuradogru.tv bu sohbette kıyametin ne olduğu ve nasıl kopacağı ayet-i kermeler ve hads-i şeriflerle açıklanmaktadır.
İhsan Eliaçık - Avcılar Yeryüzü Sofrası Konuşması 12:00
İhsan Eliaçık - Avcılar Yeryüzü Sofrası Konuşması 161 izlenme - 3 yıl önce 08/07/14. Bu memlekette mülk sahipleri değişmediyse, hiç bir şey değişmemiştir. Dindar olmak için kindar olmayacaksın, mütevazı olacaksın. Kalleş olmayacaksın konuşmanın özü.
Dalga - Uyan Sunam 03:37
Dalga - Uyan Sunam 309 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek Çıkış Tarihi: 04.11.1994 Etnik
Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek (Şiir) 00:53
Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek (Şiir) 286 izlenme - 4 yıl önce Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek (Şiir)
Seyre Doyulmayan Güzellik - Dünya 13:28
Seyre Doyulmayan Güzellik - Dünya 177 izlenme - 3 yıl önce Planet Earth serisinden 1080 HD kalitede yeryüzü çekimleri.Şimdi hayallere dalıp çalıştığınız ofisi,oturduğunuz evi,ders yaptığınız okulu,bir kenara bırakın,güzel dünyamızı seyre dalın. İyi seyirler...
Dünyayı Her An Vurmaya Hazır Yüzbinlerce Göktaşı Dünyanın Etrafını Bir Bulut Gibi Sardı 05:20
Dünyayı Her An Vurmaya Hazır Yüzbinlerce Göktaşı Dünyanın Etrafını Bir Bulut Gibi Sardı 66 izlenme - 1 yıl önce   Şimdi izlediğiniz video 1980-2010 yılları arasında dünyanın etrafında tespit edilen göktaşlarını göstermektedir. Bu bilimsel çalışmada ekrandaki kırmızı renkli noktalar, Dünya yörüngesine giren göktaşlarını; sarı renkli noktalar, Dünya yörüngesine yaklaşan göktaşlarını, yeşil renkli noktalar ise diğer göktaşlarını temsil ediyor. İngiliz astronom Scott Manley, son 30 yılda keşfedilen tüm göktaşlarının günlük haritasını çıkararak toplam 11.000 resimden oluşan bu videoyu oluşturdu. YIL 1980: Göktaşları dünyanın etrafında belirmeye başlıyor. 1980 yılında dünyanın etrafında tespit edilebilen 8,954 tane göktaşı görülüyor.   YIL 1985: Göktaşı sayısı 11.696 YIL 1990: Göktaşı sayısı 14536’ya ulaştı. YIL 1995: Dünyanın etrafındaki göktaşı sayısı 23.104’e ulaştı. Ve yıl 1999. Göktaşı sayısı 49.009. 1999 yılına kadar göktaşlarının miktarındaki artış belli bir oranda ilerlerken bu tarihten itibaren göktaşı sayısının artış hızı büyük bir ivme kazanıyor. (İngiliz gazetesi Daily Mail, dünyayı hızla sona doğru hazırlayan göktaşlarının bu olağanüstü artışını şu başlıkla dünyaya duyurdu: Güneş sisteminde ürkütücü yoğunluktaki göktaşları: Yeni video orada kaç tane göktaşı olduğunu ortaya çıkardı 2000 yılına girdiğimizde dünyanın etrafındaki göktaşı sayısı daha önce görülmedik bir hızla artarak yaklaşık bir misli sayıya, 118.441’e ulaşıyor. YIL 2003: Göktaşı sayısı 226.693. Dünyaya en yakın ve en güçlü tehdidi oluşturan kırmızı renkli göktaşlarının sayısı oldukça artmış durumda.. YIL 2007: Göktaşı sayısı 27 yıl öncesine göre 44 kat arttı. Bu tarihteki tespit edilebilen toplam göktaşı sayısı 389.325. Ayrıca tespit edilen bu göktaşlarının yanı sıra dünya yörüngesinde hareket eden 100 bin ila 1 milyon adet keşfedilmemiş göktaşı olduğu tahmin edilmektedir. YIL 2009: Dünya yörüngesinin içindeki kırmızı renk yoğunluğu iyice artıyor. VE 2010 yılına geldiğimizde dünya yörüngesi, yeşil renkli yoğun göktaşı bulutuyla tamamen çevrilmiş durumda. Ancak daha da riskli olan dünya yörüngesinin içinde olan kırmızı göktaşlarının, dünyanın etrafında oluşturdukları tehlikeli birikim. Son olarak 3 Ocak Pazartesi günü alınan göktaşı haritasında dünyanın göktaşları arasından güçlükle seçildiği görülüyor.     Dünya, etrafını saran bu dev ateş toplarından biriyle her an isabet alabilir. Allah, dünyanın sonunu getirecek olan Kıyamet saati için bir vakit belirlemiştir ve bu göktaşları o saate doğru büyük bir hızla ilerliyorlar. Şeytan’dan Allah’a sığınırım. Ey insanlar, Rabbinizden korkup-sakının, çünkü kıyamet saatinin sarsıntısı büyük bir şeydir. Gerçek şu ki, kıyamet-saati yaklaşarak gelmektedir, onda şüphe yoktur. Gerçekten Allah kabirlerde olanları diriltecektir. (Hac Suresi, 1- 7) Şu an sayıları yaklaşık 540 bini bulan bu göktaşlarından biri dünyaya vurup, dünyayı ayakta tutan tüm sistemlerin altüst olmasına dünyanın içine çöküp uzayda dağılmasına ve yeryüzündeki canlılığın sona ermesine neden olabilir. (Doğrusunu Allah bilir) Peygamber Efendimiz (sav) de hadislerinde Ahir Zaman’da yaşanacak olaylar hakkında bilgi verirken gökten yağacak taşlar hakkında şöyle bilgi vermiştir: “Bu ümmetimin son anında yer batması, şekil değişmesi ve GÖKTEN TAŞ YAĞMA OLAYLARI VUKU bulacaktır.” (Tirmizi) Bu ümmetin sonradan gelen nesilleri, önceden gelip geçenlere (çeşitli ithamlar ve bahanelerle) hakaret ettiği zaman ... gökten taş yağmasını bekleyin." (Kütüb-ü Sitte, 14/340; Tirmizî, Fiten 31, (2307); ) Kuran’da kıyamet saatine işaret eden ayetlerden biri de şöyledir: Şeytan’dan Allah’a sığınırım. "(Ki bu taşların her biri,) Rabbinin katında ölçüyü taşıranlar için (herkese ayrı ayrı) işaretlenmiştir." (Zariyat Suresi, 34) Bu ayetin ebcedi 1980 tarihini vermektedir. 1980 yılı yani Hicri 1400 yılı Hz. Mehdi (as)’ın çıkış tarihidir. Ayrıca bu filmde izlediğiniz gibi göktaşlarının yoğunlaşmaya başladığı tarihin başlangıcıdır. Allah, Hz. Mehdi (as)’ın çıkışıyla birlikte insanlığın son kez Kuran ahlakına yönelmesi sürecini başlatmıştır. 1999 yılında göktaşlarının artışına işaret eden ayet ise şöyledir: Şeytan’dan Allah’a sığınırım. EĞER GÖKTEN BİR PARÇANIN DÜŞMEKTE OLDUĞUNU GÖRSELER BİLE: "ÜST ÜSTE YIĞILMIŞ BİR BULUTTUR." DERLER. (TUR SURESİ 44) Bu ayetin ebcedi ise 1999 tarihini vermektedir. Göktaşlarının 1980 yılında artmaya başlaması ve 1999 yılının sonlarına doğru bu artış hızının olağanüstü şekilde yükselmesi Kıyamet alametlerindendir. (Doğrusunu Allah bilir.) http://www.a9.com.tr/izle/39635/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/Dunyayi-her-an-vurmaya-hazir-yuzbinlerce-goktasi-dunyanin-etrafini-bir-bulut-gibi-sardi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Çölü Yeşillendirmek - Yeniden Yeryüzü 04:44
Çölü Yeşillendirmek - Yeniden Yeryüzü 162 izlenme - 3 yıl önce Yeniden Yeryüzü, Al Jazeera Türk'te yayınlanan bugünün çevre sorunlarına çözümleri, dünyanın her yerinden ekolojik, bilimsel, teknolojik ve tasarıma dayalı projeleri mercek altına alan belgesel kuşağıdır. Bir zamanlar dünyanın en verimli topraklarından biri olarak kabul edilen Ürdün Vadisi, aşırı otlatma ve kuraklık sebebiyle artık büyük oranda çölleşmiş durumda. Sürdürülebilir tarım uzmanı Geoff Lawton, Ürdün'ün Cevaşta Köyü'nde geliştirdiği basit tarım ilkeleriyle çölü yeniden canlandırıyor. Yeniden Yeryüzü ekibi permakültür yöntemini ve etkilerini araştırmak üzere Ürdün'de.
SINAVO - Coğrafya - Türkiye'nin Görünen Yeryüzü Şekilleri 00:23
SINAVO - Coğrafya - Türkiye'nin Görünen Yeryüzü Şekilleri 164 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı COĞRAFYA - Türkiye'nin Görünen Yeryüzü Şekilleri çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.