Hoşgeldiniz!

yetiştirmek

Mars'ta Patates Yetiştirme Deneyi 00:58
Mars'ta Patates Yetiştirme Deneyi 2.193 izlenme - 1 yıl önce Mars'taki gibi uygun sıcaklık, hava basıncı, oksijen ve karbondioksit oranlarını baz alınacak şekilde bir simülasyon yaratılarak patateslerin gelişip gelişmeyeceğinin International Potato Center deneyleri ile yetiştirilebileceğinin kanıtlanmış.
Buz Üstünde Döverek Çocuk Yetiştirmek 03:52
Buz Üstünde Döverek Çocuk Yetiştirmek 4.622 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşlar sanıyorum ki rusya'da yaşıyorlar. Çocuklarının da yaşamaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Abimizin İlber Ortaylı'ya benzemesi yapılan bu cahillik içinde güzel bir ironi olarak bize göz kırpıyor.
Ip Man - Yip Man 02:25
Ip Man - Yip Man 953 izlenme - 3 yıl önce Bruce Lee'nin Sifu'su (ustası) Ip Man'in (Yip Man) biyografisinin işlendiği filmden harika bir soundtrack. Yip-Man (Çince: ; Mandarin Pinyin: Yè Wèn; Jyutping: Jip6Man6; (1 Ekim 1893 - 2 Aralık 1972) Wing-Chun dövüş sanatını açık bir şekilde dış dünyaya öğreten ilk Kung-Fu ustasıdır. Aralarında Bruce Lee’nin de bulunduğu, daha sonradan kendileri de birer usta ve öğretmen olarak dövüş sanatları dünyasında söz sahibi olan birçok kişiyi yetiştirmiştir.
çocuk yetiştirmek 01:18
çocuk yetiştirmek 872 izlenme - 8 yıl önce çocuk böyle yetiştirilir
Mehmet Alkan- Ney Dinletisi 02:30
Mehmet Alkan- Ney Dinletisi 499 izlenme - 2 yıl önce Eğitimci- İlahiyatcı Mehmet Alkan Çaycuma Müftülüğünce Sanat ve Kültür Merkezinde düzenlenen Bilişim Çağında Hayırlı Evlat Yetiştirmek " konulu Konferans dan önce ney dinletisi sundu.30.11.2015
Nasıl Başbakan Olunur? - Bobiler 00:15
Nasıl Başbakan Olunur? - Bobiler 384 izlenme - 3 yıl önce Efendim Türkiye'nin en iyi montajcılarını yetiştiren bobiler.org'dan "Deccoyi" isimli kardeşimiz Ahmet Davutoğlu'nun nasıl başbakan olduğunu Bilal'e anlatır gibi anlatmış. Hem güldürmek hem de düşündürmek için sizlerle bu monteyi paylaşmak istedim. Video'nun sonunda gördüğünüz adreslerden video'nun sahibini takip edebilirsiniz. İzleyelim..
Domatesi ile Patatesi Aynı Bitkide Yetiştirmek 01:07
Domatesi ile Patatesi Aynı Bitkide Yetiştirmek 54 izlenme - 12 ay önce Cok ilginc! Domatesi ile Patatesi Aynı Bitkide Yetiştirmek Domatesi ile Patatesi Aynı Bitkide YetiştirmekDomatesi ile Patatesi Aynı Bitkide Yetiştirmek Domatesi ile Patatesi Aynı Bitkide Yetiştirmek Domatesi ile Patatesi Aynı Bitkide Yetiştirmek
Çocuklar Kendi İşlerini Yapabilir 01:33
Çocuklar Kendi İşlerini Yapabilir 207 izlenme - 3 yıl önce Çocuğunuza kendi işini kendi yapabilmesi için fırsat verin. Bilgilendirici harika bir video. Çocuklar ile ilgili bilgi rehberi GvA Çocuk >> http://bit.ly/1CfrjuF
Mutlu Çocuk Yetiştirmenin Formülü Mutlu Ailede 04:39
Mutlu Çocuk Yetiştirmenin Formülü Mutlu Ailede 228 izlenme - 4 yıl önce Mutlu çocukların mutlu aileler tarafından yetiştirileceğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın, “Anne ve baba, çocuğun mutluluğunu istiyorsa önce kendi aralarındaki ilişkinin kalitesine özen göstermeli” dedi. Çocuk sahibi olmadan önce iyi düşünülmesi gerektiğini söyleyen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın, “Ebeveyn ilişkileri doğal, naif ve sıcak olmalı. Anne ve babalık yüksek duygusallık ile yapılan ve emek harcanan bir duygu olduğundan çocuklara bu durum olumlu yansımalıdır. Anne ve baba, çocuğu dünyaya getirdikten sonra o çocuğun büyüme süreçleriyle ilgili çaba harcıyor ama bu her zaman doğru bir yetiştirme anlamına gelmiyor. Sadece atadan kalma ve içgüdüsel yöntemlerle çocuk yetiştirmeye kalktıklarında bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Bu konuda yapılan bilimsel araştırmaların ve yazılan kitapların aileler tarafından bilinmesi gerekir ” ifadelerini kullandı. “Ego temelli otorite çocuğa zarar verir” Çocuklar üzerinde otorite kurmak isteyen ailelerin pedagojik ve ego temelli öfkelerini birbirinden ayırması gerektiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Aydın, “Öfke ve ego temelli otoritede çocuğun olumsuz davranışı karşısında, anne ve baba sinirlenebilirler. Ancak, çocuğun dünyasına öfke temelli otorite aktarılırsa bu durum onun psikolojisine zarar verir. Bu anlamda çocuğa verilen cezalar, gelişimine katkıda bulunan değil, ebeveynin öfkesini yatıştıran türden olur. Pedagojik otorite ise öfkeye dayalı olmadığından gerçekte kızgınlığın derinliği yoktur. Aileler, pedagojik otoriteyi kullandığında çocuklarına mümkün olduğunca az kural koyar. Zaten ne kadar çok kural varsa ilişkiye o kadar zarar verilir. Anne ve baba, çocuğun haklarına saygı duymak ve çocuğa koşulsuz sevgi vermek zorunda. Anne ve baba, çocuğun mutluluğunu istiyorsa önce kendi aralarındaki ilişkinin kalitesine özen göstermeli. Yalnızca mutlu anne ve babalar, mutlu çocuklar yetiştirebilir” şeklinde konuştu. “Otoritenin dengesi sevgi ile kurulmalı” Anabilim Eğitim Kurumları’nda rehberlik desteği de veren Oktay Aydın, çocuk yetiştirmenin duygusal ve disiplin olarak iki boyutu olduğunu söyledi. Duygusallık ve disiplini birbirine karıştırmadan hareket etmek gerektiğini vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Aydın, “Sevgi ile otoritenin dengesini çok doğru kurmak gerekir. Anne ve baba, sevgiyi ve duyguyu hiç bir koşula bağlamaksızın çocuğa hissettirmeli. Bunun da kritik noktası, en öfkelendikleri anlarda bile çocuklarından sevgilerini esirgememeleridir. Çocuğa verilmesi gereken mesaj, ‘Seni çok seviyorum, benim için çok değerlisin ama yaptığın davranışı onaylamıyorum’ şeklinde olmalıdır” dedi.
Akvaryumda Balık Yetiştirmek 00:47
Akvaryumda Balık Yetiştirmek 100 izlenme - 4 yıl önce Akvarum Ve Balık Yetiştirmek Bir Sanatdır
İyi Bir Ders Çalışma Ortamı Nasıl Olmalıdır? 01:19
İyi Bir Ders Çalışma Ortamı Nasıl Olmalıdır? 145 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/iyi-bir-ders-calisma-ortami-nasil-olur/ Okulların açılmasıyla ders çalışma mevzusu da gündemi işgal etmeye tüm hızıyla devam ediyor. Peki, iyi bir ders çalışma ortamı nasıl olur? Cevabı için buraya bekleriz.
495 Kilo Kabak Yetiştirerek Avrupa'nın Rekorunu Eline Alan Türk 03:43
495 Kilo Kabak Yetiştirerek Avrupa'nın Rekorunu Eline Alan Türk 102 izlenme - 3 yıl önce Efendim Sakarya´nın Akyazı ilçesinde bulunan arazisinde ceviz, mısır ve diğer sebzelerden yetiştiren Fadıl Uzak, Adapazarı´nın kabak memleketi olduğunu göstermek için ABD´den getirttiği tohumlar ile bahçesinde kabak yetiştirmeye başladı. Geçtiğimiz yıl yaptığı ekimde 515 kilo ile Avrupa´nın en büyük balkabağını yetiştiren Uzak, bu yıl aynı tohumlardan ekerek, hedefleri büyüttü. 550 kilo ağırlığına ulaşan balkabağının hava şartlarından dolayı alttan erimesi ile hedeflediği 700 kiloya ulaşamayan Fadıl Uzak, önümüzdeki yıl 900 kilo ile dünya rekorunu elinde bulunduran ABD´yi yakalamaya çalışacağını söyledi.
İnsan Yetiştirmek 06:16
İnsan Yetiştirmek 67 izlenme - 6 yıl önce en güzel yatırım
evlat yetiştirmek ona sadece para makam sağlamakmı 11:13
evlat yetiştirmek ona sadece para makam sağlamakmı 202 izlenme - 7 yıl önce bu sohbette çocuğun anne babası üzerindeki hakları anlatılmakta sonsuz hayat için onu hazırlamanın en büyük vazife olarak bilinmesi gerektiği vurgulanmaktadır. www.huzuradogru.tv
Dehanın Sırları Bir Dahi Yetiştirmek National Geographic Türkçe 46:57
Dehanın Sırları Bir Dahi Yetiştirmek National Geographic Türkçe 62 izlenme - 3 yıl önce Dehanın Sırları Bir Dahi Yetiştirmek National Geographic Türkçe Paylaşımların devamı için abone ola bilirsiniz http://www.youtube.com/user/ibnXuda1
Personal Trainer’lar Yetiştirmek İçin Yeni Bir Kanal / Genç Ve Fit Pro Tanıtım 05:10
Personal Trainer’lar Yetiştirmek İçin Yeni Bir Kanal / Genç Ve Fit Pro Tanıtım 25 izlenme - 2 yıl önce Genç Ve Fit PRO yayında! Ülkemizde bilgili, başarılı, bu işin akademik kısmını bilen ve bunu doğru şekilde uygulamaya koyan personal trainer’lar yetiştirmek için yeni bir kanal açmaya karar verdik. Burada alışık olduğun ezber geç yaklaşımını görmeyeceksin. Bilgiyi ezberleyeceğin şekilde değil, neden-sonuç ilişkisini anlayıp benimseyeceğin şekilde anlatacak ve bunu nasıl uygulamaya koyacağını tek tek göstereceğiz. Bu kanal akademik bir eğitim kanalı olup anatomiden, kinesiolojiye, postur ve mekaniklerinin analizinden performans artırımına, müşteriye yaklaşımdan amaç tayini ve buna yönelik program oluşturmaya kadar pek çok konuyu detaylıca anlatacağız. ABONE olmak için: https://goo.gl/AltrMA Egzersiz ve Kas Yapma İpuçları : https://goo.gl/Odhd0K Kol Kası Geliştirme: https://goo.gl/VBNnj4 Zayıflama ve kilo verme ile ilgili videolar için: https://goo.gl/6a7kjt Motivasyon için: https://goo.gl/POz6k7 Göğüs Kası Geliştirme programı için: https://goo.gl/iGwk3v Biraz da eğlence için: https://goo.gl/IhWCQO Karın Kaslarını Çıkarmanın Yolları : https://goo.gl/S6aOMZ En Hızlı Zayıflatan ve Kalori Yaktıran Çalışma : https://goo.gl/VXrRXh Göbek, Karın ve Basen Yağları için Tavsiyeler : https://goo.gl/MqNDwB SİTEMİZ: http://gencvefit.com/ MAĞAZA: http://gencvefit.com/magaza FACEBOOK: https://www.facebook.com/GencVeFit INSTAGRAM: https://instagram.com/gencvefit TWITTER: https://twitter.com/GencVeFit GençVeFit'in amacı, spor salonuna üye olmanıza veya antrenör ile çalışmanıza gerek kalmadan, evde, bahçede, parkta kendi başınıza spor yapmanıza olanak vermek, fit hale gelmenize ve sağlıklı yaşamanıza yardımcı olmaktır. İyi sporlar!
Altınordu'da Gençler Böyle Yetişiyor 00:15
Altınordu'da Gençler Böyle Yetişiyor 11 izlenme - 2 yıl önce Eğitim ve yönetim şekliyle taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayan Altınordu Kulübü'nde gençler böyle yetişiyor.