Hoşgeldiniz!

yezidi

Irak'ta IŞİD'in Yezidi Katliamı 00:57
Irak'ta IŞİD'in Yezidi Katliamı 43.722 izlenme - 2 yıl önce IŞİD, 500 Yezidi'yi katlederek toplu mezara gömdü. Bazılarının diri diri gömüldüğü ortaya çıktı. Drak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 500 Yezidiyi katlederek toplu mezara gömdüğü ortaya çıktı. Kurbanlardan bazılarının diri diri gömüldüğü belirlendi. El Arabiya’ya göre, Irak İnsan Hakları Bakanı Muhammed Şia El Sudani tarafından yapılan açıklamada, IŞİD’in ayrıca 300 Yezidi kadını da kaçırarak köle olarak kullandığı bildirildi. El Sudani, Kuzey Irak’ın Sincar kasabasından kaçmayı başaran Yezidilerden de elde edilen bilgilere göre, toplu mezarda en az 500 Yezidinin bulunduğu konusunda ellerinde kesin kanıtlar olduğunu bildirdi. Iraklı bakan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kurbanlardan bazılarının toplu mezara diri diri gömüldüğünü kaydetti. Bakan, ellerinde IŞİD militanlarının toplu mezarın başında zafer gösterileri yaptığını gösteren fotoğraflar bulunduğunu belirtti.
Erdoğan'a Hakaret Edince Canlı Yayından Kovdu 02:07
Erdoğan'a Hakaret Edince Canlı Yayından Kovdu 14.925 izlenme - 8 ay önce Katar merkezli Al Jazeera kanalında yayınlanan Karşıt Görüş programında Erdoğan'a hakaret eden PYD'li Yezidi stüdyodan kovuldu.
Şengal Dağında Yezidilere Yapılan İŞİD Katliamının İzleri 09:38
Şengal Dağında Yezidilere Yapılan İŞİD Katliamının İzleri 1.397 izlenme - 2 yıl önce İnsanlık için utanç kaynağı olacak bir video daha. Evet efendim, IRAK Şam İslam Devleti (IŞİD)'in Musul, Türkmen kasabası Telafer ve ardından Ezidi Kürtlerinin yoğunlukta yaşadığı Şengal (Sincar) ilçesini ele geçirdikten sonra Ezidi köylerine yönelik düzenlediği katliamların izlerini izliyorsunuz. Yaklaşık 120 bin Ezidi Kürdü'nün yerinden olmasına yol açan IŞİD saldırılarında yaşamını yitiren insanların kan izleri boşaltılmış köylerdeki evlerin oda girişinde, içinde ve merdivenlerinde halen görülüyor. Şengal'de oluşturulan güvenlik korıdorundan onbinlerce Ezidi geçerek kurtulurken, halen yüzlercesi ise dağda oluşturdukları korunaklarda barınıyor. Ezidi ailelerin kaçarken yürüyemedikleri için mağara kovuklarında yanlarına su bırakarak terk ettikleri yaşlılardan sağ kalanlar ise geri dönen yakınları tarafından kurtarılıyor.
Ezidilerin Belgeseli Tanıtım..yönetmenserdar Aslan 01:30
Ezidilerin Belgeseli Tanıtım..yönetmenserdar Aslan 671 izlenme - 5 yıl önce ezidilerin belgeseli tanıtımyakında... yönetmenserdar aslan'ın kalemindenhttp//www.yonetmenserdaraslan.com/
Türkmen Liderin Feryadı ve Irak'taki Durum 04:00
Türkmen Liderin Feryadı ve Irak'taki Durum 186 izlenme - 2 yıl önce Irak'daki insanlık durumunu, bir Türkmen liderin ağzından dinleyelim. Ezidi (Yezidi ve Türkmenlerin içler acısı durmunu öğrenip, feryatlarını dinleyelim.Dün Halk Tv'de Ezber Bozanlar programında Irak'taki Türkmen bir liderin IŞİD ve ile ilgili söyledikleri.
Ak Partili Vekil'den Yezidi Gafı 00:26
Ak Partili Vekil'den Yezidi Gafı 69 izlenme - 2 yıl önce AK Partili Mehmet Metiner, canlı yayında Hz. Hüseyin ile Yezid'i karşılaştırıp safının Yezid'in yanında olduklarını söyledi.
Yezidilerden DAEŞ protestosu 00:56
Yezidilerden DAEŞ protestosu 55 izlenme - 2 yıl önce Yezidilerden DAEŞ protestosu Terör örgütü DAEŞ'in Irak'ta gerçekleştirdiği katliamlar Brüksel'de Yezidiler tarafından protesto edildi.
Batman - Ak Parti Heyeti, Yezidilerin Sığındığı Köylerde İncelemede Bulundu 02:44
Batman - Ak Parti Heyeti, Yezidilerin Sığındığı Köylerde İncelemede Bulundu 12 izlenme - 2 yıl önce AK Parti Heyeti, Batman'da sığınan Yezidilerin sorunlarını tespit etmek için köylerde incelemelerde bulundu..