Hoşgeldiniz!

yıldız tozu

Hepimiz Yıldız Tozuyuz - Carl Sagan 04:52
Hepimiz Yıldız Tozuyuz - Carl Sagan 1.082 izlenme - 3 yıl önce "DNA'mızdaki karbon, dişlerimizdeki kalsiyum, kanımızdaki demir, içtiğimiz sudaki oksijen kendi içine çökmüş bir yıldızda yapılmıştır. Bu da bizi yıldız tozu yapar." - Carl Sagan
yıldız tozu 02:24
yıldız tozu 952 izlenme - 10 yıl önce yıldız tozu
Ateistlerin Gözünden Yaşam ve Ölüm 09:44
Ateistlerin Gözünden Yaşam ve Ölüm 549 izlenme - 3 yıl önce Ateistler; Yaşam ve Ölüm hakkında ne düşünür... Hiç merak ettiniz mi? Ateistler kutsal kitaplardan sizin ne düşündüğünüzü ve ne hissettiğinizi anlayabiliyor... Peki siz onları anlayabiliyor musunuz? İşte bu tür anlaşmazlıklara son verecek nitelikle videoyu sitemize kazandırıyorum. Az Küfürlü Bol Alkışlı bir içerik olması dileğiyle....
Evren Nasıl Oluştu? 04:52
Evren Nasıl Oluştu? 258 izlenme - 3 yıl önce Varoluşumuzun kilit noktası ve tüm evrenin ne şekilde başladığı ile ilgili bilgi içeren bir video. Biz kimiz ve nasıl oluştuk?
stardust fragmanı 13 02:25
stardust fragmanı 13 286 izlenme - 7 yıl önce ldquo;stardustrdquo;ta sevdiği kadının kalbini kazanabilmek için yvaine adlı yıldızı sönmek üzere olan bir oyuncuya yeniden hayat vermeye söz veren tristian'ın öyküsü anlatılır. tristian ile yvaine beraber çıktıkları macerada kaptan shakespeare adlı bir korsan ve şeytani ruhlu bir cadıyla yüz yüze gelmek zorunda kalacaklardır.
En Şaşırtıcı Gerçek (Neil DeGrasse Tyson) 03:33
En Şaşırtıcı Gerçek (Neil DeGrasse Tyson) 250 izlenme - 3 yıl önce En Şaşırtıcı Gerçek (Neil DeGrasse Tyson) TIME dergisi alanında uzman ve dünyaya mal olmuş kişilere okurların sorularını yöneltir ve bunu “10 Soru” başlığı altında yayınlar. Röportaj yapılan kişilerden biri de astrofizikçi Dr.Neil DeGrasse Tyson’dır. Bir TIME dergisi okuru Tyson’a şu soruyu sorar: "Evrenle ilgili bizimle paylaşabileceğiniz en şaşırtıcı gerçek nedir? ". Bu videoda Tyson’ın bu soruya verdiği cevabı bulacaksınız. Video, Cinematic Orchestra'nın "To Build A Home" adlı şarkısı eşliğinde göz kamaştırıcı bir içerik sunuyor. Bu görsel şölende yer alan film kareleri NASA, HUBBLE teleskobu ve BBC gibi köklü kaynaklardan alınmış. Görüntüler Tyson'ın cümleleriyle birleşince size de uzayın derinliklerine dalıp o güzellikler içinde kaybolmak kalıyor.