Hoşgeldiniz!

Yırca Videoları İzle

Hangi Şerefsiz Götümü Elledi Benim 00:44
Hangi Şerefsiz Götümü Elledi Benim 15.355 izlenme - 2 yıl önce Soma'nın Yırca Mahallesi'ndeki, yaklaşık 6 bin zeytin ağacının üzerindeki tonlarca ürünüyle birlikte iş makinelerince sökülmesi vatandaşların büyük tepkisini çekti. Gece yarısı özel güvenlik görevlileri ile mahalleli arasında büyük bir arbede yaşandı. Bu sırada bir kamyon dayak yiyen bir vatandaş, yerde uzanırken birden kalktı ve götünün derdine düştü.
Kılıçdaroğlu: Ölmez Dediklerimiz Ölüyor 00:18
Kılıçdaroğlu: Ölmez Dediklerimiz Ölüyor 3.697 izlenme - 2 yıl önce Yırca köyünde kurulacak termik santral için zeytin ağaçlarının kesilmesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu "Olmaz dediklerimiz oluyor, ölmez dediklerimiz ölüyor" dedi.
Aşırıcı Derecede Termik Santral İsteyen Soma Halkı 08:03
Aşırıcı Derecede Termik Santral İsteyen Soma Halkı 3.757 izlenme - 2 yıl önce Kolin Şirketler Grubu'nun, Manisa'nın Soma ilçesi Türkpiyale ve Kayrakaltı mahalleleri arasında yapılması düşünülen termik santral için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısı yapılıyor. Toplantıya katılan Greenpeace üyelerine söz hakkı bile vermeyen, saldıran halkı izliyoruz. Hatırlatma yapalım; Kolin Şirketler Grubu mahkeme kararı olmamasına rağmen Yırca'ya iki otobüsle özel güvenlik görevlileri ile iş makinelerini göndermiş, 6 bin küsür zeytin ağacını kesmiş ve halka saldırmıştı. İbretlik görüntüler içerir.
yırca korkot korgot köyü 04:47
yırca korkot korgot köyü 1.352 izlenme - 8 yıl önce yırca korkot korgot köyü
Hanimiş Zeytin - Orta Direk Şaban 01:36
Hanimiş Zeytin - Orta Direk Şaban 242 izlenme - 2 yıl önce Bildiğiniz üzere gündemde Manisa'nın Soma ilçesi, Yırca Köy'ünde, termik santral yapılacak bölgedeki 6000 zeytin ağacının kesilmesinin ardından Danıştay yürütmeyi durdurma kararı verdi. O kadar ağaç heba edildi köylünün ekmeğiyle oynandı mazlumun ahı alındı. Kemal Sunal'ın Orta Direk Şaban filmindeki bu sahne direkt gündemdeki olayı hatırlattı eklemek istedim.
Yırca Köyünde 6000 Zeytin Ağacının Kesilmesi 02:06
Yırca Köyünde 6000 Zeytin Ağacının Kesilmesi 165 izlenme - 2 yıl önce Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde, Kolin Grubu tarafından termik santral yapılacak bölgedeki zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülere yemek götüren mahalle sakinlerine şirketin güvenlik görevlileri engel oldu. Çıkan arbedede, bir köylü başından yaralandı. Şirketin dozerleri alana girdi, 6 bin zeytin ağacı kesildi.
Fatih Portakal 6000 Ağaç Vay İnsafsızlar 04:57
Fatih Portakal 6000 Ağaç Vay İnsafsızlar 171 izlenme - 2 yıl önce Şirketin dozerleri alana girdi, 6 bin zeytin kökünden söküldü.Yırca Köyü Muhtarı Mustafa Akın "Kesilecek ağaç kalmadı, 6 bin zeytin ağacı kesildi gitti" açıklamasında bulunurken köylüler "Burada dedelerimizden kalan asırlık ağaçlar vardı. Bu ağaçların hepsi katledildi. Bir zeytin ağacı 20 yılda yetişiyor. Biz şimdi ne yapacağız?" dedi. İşte 6000 zeytin ağacının katledilmesi sosyal medyadan verilen tepkiler.Yırca Köyü Muhtarı: "Kesilecek ağaç kalmadı, 6 bin zeytin ağacı kesildi gitti."Manisa Soma’nın Yırca Köyü’nde inşa edilecek termik santral için,6000 zeytin ağacının kesildiYırca'da termik santral yapılmaya çalışılan arazide Kolin Grubu'nun özel güvenlik elemanları nöbet tutan mahalleliyi barakaya kapattı. İş makinaları ile 6 bin zeytin ağacı kesildi. Danıştay ise 6 bin ağaç kesildikten sonra akşam saatlerinde yürütmeyi durdurma karar verdi. Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde, Kolin Grubu tarafından termik santral yapılacak bölgedeki zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülere yemek götüren mahalle sakinlerine şirketin güvenlik görevlileri engel oldu.
Yırca Köyü Muhtarı - O Zeytini Nasıl Yiyeceksiniz, Nasıl Boğazınızdan Geçecek? 02:31
Yırca Köyü Muhtarı - O Zeytini Nasıl Yiyeceksiniz, Nasıl Boğazınızdan Geçecek? 108 izlenme - 2 yıl önce 6 bin zeytin ağacı kesilen Soma Yırca köyünün muhtarı Mustafa Akın, katıldığı CNN Türk canlı yayınında gözyaşlarına boğuldu. Zeytinlik kıyımını anlatan Akın, "Bunu yapanın sofrasında O zeytin dile gelmez mi? Nasıl kıydın da kestin demez mi? O yağları, o zeytini nasıl yiyeceksiniz" diye haykırdı.
Kolin İçin İmza Toplayan AKPlileri Kovan Somalılar 03:30
Kolin İçin İmza Toplayan AKPlileri Kovan Somalılar 71 izlenme - 2 yıl önce Soma Yırca Köyü’nde 6 bin ağacı katledip, köylülere kelepçe takan, şiddet uygulayan Kolin Şirketi, hukuksuzluğunu meşrulaştırmak için Soma’nın merkezinde imza kampanyası başlattı. Soma'da Kolin Şirketi’nin başlattığı imza kampanyası, AKP kadın kolları tarafından yürütülürken Yırca köylülerinin tepkisi imza masasını kaldırttı..Soma Yırca Köyü’nde acil kamulaştırmayla hukuksuz bir şekilde 6 bin ağacı katledip, köylülere kelepçe takan, şiddet uygulayan Kolin Şirketi, hukuksuzluğunu meşrulaştırmak için Soma’nın merkezinde imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasını AKP’nin kadın kolları üstlenirken sessiz sedasız çevrelerinden geçenlere seslenerek çağrı yapan AKP’li kadınlar, tesadüfen Yırca köylüsü olan bir kadından imza isteyince köylünün tepkisiyle karşılaştı. Tepkiye karşı ne yapacağını bilemeyen kadınlar telefon ile AKP bürosundan destek istedi. Çevredekilerin de tepkisinin yoğunlaşması üzerine olay yerine polis geldi. Yırca’da ağaçlarını kaybeden kadının tepkisini engelleyemeyen polisler, çevrede olayı görüntüleyenlere saldırdı. Aldıkları imza listelerini çantalarına saklayan kadınlar kalabalığa, “Yırcalılar kanser oluyorsa olmayacakları yere gitsinler” diyerek kendilerini savundu. Bu sözler üzerine Somalıların da tepkisi büyüdü ve AKP’li kadınlar imza masasını kaldırmak zorunda kaldı. Milletimizin de bunun farkında olması lazımdır. https://www.youtube.com/watch?v=dIQ5w6hu5Q8
Marmara'yı ve İstanbul'u Savunuyoruz! 03:13
Marmara'yı ve İstanbul'u Savunuyoruz! 79 izlenme - 2 yıl önce 28 Aralık Kadıköy - Marmara Kent ve Doğa Mitingi Çağrı Videosu : Kıymet Teyze'den sevgilerle! Zeytinini, suyunu, kıyısını, korusunu koruyanlar… Ormanına, bostanına, tarım alanlarına sahip çıkanlar… Şehirleri, garları, parkları, mahalleleri, evleri, meydanları için direnenler… Yerin yedi kat altında da üstünde de çalışırken hayat mücadelesi verenler… Bir aradayız! Bir arada doğayı, emeği, İstanbul’u ve Marmara’yı savunuyoruz! İSTANBUL KENT SAVUNMASI-KUZEY ORMANLARI SAVUNMASI Çağrı metni tamamı için: http://www.kentdirenistakvimi.org/etkinlik.php?id=462
Sokak Röportajları - Zeytin sizin için ne ifade ediyor? 02:39
Sokak Röportajları - Zeytin sizin için ne ifade ediyor? 19 izlenme - 2 yıl önce SokakRoportajlari.com Yırca Köyü özel röportajı; "Zeytin sizin için ne ifade ediyor?" - Nokta Atışı Yapmış Bu Sefer Sokak Röportajları Ekibi Çok Doğru Sormuş