Hoşgeldiniz!

yök

YÖK'ü protesto eden gruba polis müdahalesi 05:47
YÖK'ü protesto eden gruba polis müdahalesi 15.606 izlenme - 4 yıl önce Ankara Kızılay'da Yüksek Öğretim Kurumu'nu (YÖK) protesto eden gruba polis müdahale ediyor
Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak - Müdahaleci Polis 01:30
Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak - Müdahaleci Polis 6.232 izlenme - 2 yıl önce Haberi kopyalıyorum efendim: Beyazıt'taki protestoyu takip eden Bianet muhabiri Beyza Kural'ı da ters kelepçe takarak gözaltına aldı. Polis aracına bindirilen Kural'ın fotoğraf makinesinin kartına da el koymaya çalışan polisler "Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi değil artık, bunu öğreteceğiz size" diye bağırdı. Polis Kural'ın elinde olan gazeteci kimliğini de çekip kopardı. Ne güzel günlerden geçiyoruz değil mi? Bence bunlar daha iyi günlerimiz.
Beyin Yakan Saykodelik Edebiyat Dersi Videosu 10:16
Beyin Yakan Saykodelik Edebiyat Dersi Videosu 1.936 izlenme - 2 yıl önce
Recep İvedik'li Protesto 02:56
Recep İvedik'li Protesto 1.579 izlenme - 3 yıl önce YÖK Protestosunda öğrencilerden birinin halk kahramanımız (!) Recep İvedik kılığına girerek polise karşı yokma çabalarını alkışlarla yaşatalım efenim
Suriyeli Öğrencilere Sınavsız Üniversite 01:58
Suriyeli Öğrencilere Sınavsız Üniversite 1.874 izlenme - 3 yıl önce Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya "Mısır ve Suriye'deki öğrencilere, olağanüstü koşulları dikkate alarak Türk üniversitelerinde eğitimlerine ve öğrenimlerine devam edebilme imkanı sağlayacağız" dedi.YÖK Başkanı Çetinsaya, Mısır ve Suriye'deki olağanüstü koşulları sebep göstererek, bu ülkelerden öğrencileri üniversitelere alacaklarını açıkladı. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/205263/kahramanmaras-suriyeli-istemiyoruz http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/157932/patronunu-komaya-sokup-soyan-suriyeli-multeci-isci http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/204378/suriyeli-multeci-cocuk-rte-olmasaydi-olecektik Kendi öz öğretmenini atamayan, üniversite öğrencilerini mezun olduktan sonra işsiz bırakan, Türkiye de yaşayan çocuklar sınavlarda ter dökerken ülkeme bak sen.. Bunu da gördük Biz yıllarca çalışalım üniversite kazanalım diye Suriyeli mülteciler gelsin yerleşsin Bizde savaş olsa suriyeli bizi sınırdan içeri almaz ama suriyeli mültecilere sınavsız üniversite, Bu ülke ne zaman kendi vatandaşına neyse..
Olacak O Kadar - T Cetveli 04:54
Olacak O Kadar - T Cetveli 1.834 izlenme - 3 yıl önce Olacak O Kadar'ın; başın kapalı git soyunda gel, Yök'ün abdesti kaçar, gözünün üstünde kaşın var, sen çok düşünüyorsun giremezsin gibi sözleri barındıran güzel skeçlerinden birisi.
Üniversiteye Girişte Yeni Sistem  Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı 06:39
Üniversiteye Girişte Yeni Sistem Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı 219 izlenme - 6 ay önce YÖK Başkanı Saraç üniversiteye giriş sınavlarında gidilecek değişiklikleri açıkladı. Yeni üniversite giriş sınavının ismi "Yükseköğretim Kurumları Sınavı" olarak açıkladı.
Yök Nedir Abi - Yök Sorunsalı 00:41
Yök Nedir Abi - Yök Sorunsalı 348 izlenme - 3 yıl önce Genç bakış programında YÖK ile ilgili gençlerle bir tartışma programı yapılıyor kalkan genç ise o kadar sinirlenmiştir ki yine nezaket sınırları içerisinde yetkili beyfendiye yök'ün sınırları yök'ün ne işe yaradığı neden bu kadar büyük paralar verdiğini soran bir genç.
1996 Yılından Öğrenci Protestoları 04:44
1996 Yılından Öğrenci Protestoları 819 izlenme - 3 yıl önce "90'lı yıllarda Öğrenci Hareketi'nin en yüksek olduğu dönemlerden bir kolaj. Yorumlar biraz taraflı olabilir sonuçta ana akım medyadan. Videonun başındaki eylem, 24 Nisan'da Beyazıt'ta gerçekleştirilen A4 eylemi. Eylemin dört ana talebi vardı: 1. Tüm üniversitelerde harcını ödemediği için kaydı yapılmayan öğrencilere öğrenim hakları geri verilsin. 2. YÖK lağvedilsin, yeni yasa tasarısı ve harçlar iptal edilsin. 3. Üniversitenin asli unsurlarına (öğrenciler, öğretim üyeleri, üniversite çalışanları) yönetimde söz ve karar hakkı tanınsın. 4. Eğitim ve sağlık alanındaki özelleştirme uygulamaları durdurulsun. 90'lı yıllarda Türkiye'deki hemen hemen bütün üniversitelerdeki öğrenciler ortak hareket etmek için Türkiye Üniversiteleri Öğrenci Koordinasyon'u çatısı altında toplanmışlardı. Ancak ne yazık ki 2000'li yılların başında Koordinasyon süreci sona ermiş öğrenci hareketi bir kez daha dağılmıştı. 2006 yılında Öğrenci Gençlik Sendikası Girişimi adı altında tekrar bir araya gelen üniversite öğrencileri 2007 yılında Türkiye'de bir ilk olan Öğrenci Gençlik Sendikası Genç-Sen'i kurmuşlar ve o tarihten sonra Öğrenci Hareketi'nde yeni bir sayfa açmışlardır." 90'lı yıllarda biber gazı ve tazyikli su değil, polisin copla-tekmeyle şiddeti vardı. Özellikle faili meçhul cinayetlerin yaşandığı 90'lı yıllarda polis bugünkü gibi yine korunuyordu. Hatta haberin verilişinde özellikle bir yer var oraya vurgu yapılıyor, taraflı basın hep vardı. O yılları yaşamış veya yaşayandan dinleyenler vardır. Şimdi ise ayrı dernek-hareket halinde olsalar da ortak eylemler yapılıyor. 90'lı yıllardaki öğrenci hareketi için şuradaki yazı oldukça aydınlatıcıdır: https://eksisozluk.com/entry/10442181 Not: Son mahkeme kısmı 6 kasım eylemlerinin yargılanmasından.
Cem Toker - Hani Sosyal Demokrattın 01:33
Cem Toker - Hani Sosyal Demokrattın 658 izlenme - 3 yıl önce Liberal demokrat parti genel başkanı Cem toker, kimi sosyal demokratların çelişkisinden söz ediyor.
Işıklar Şehri Budapeşte 05:47
Işıklar Şehri Budapeşte 374 izlenme - 4 yıl önce Macaristanda Eğitim Ve Macaristan Üniversiteleri Hakkında macaristan Avrupa Birliğine 2004 Yılında Tam Üye Olduğundan Beri, Gerek Uyum Süreci Ve Gerekse Ab Fonlarından Alınan Desteklerde Eğitim Alanında Büyük İlerlemeler Göstermiş, Halihazırda Güçlü Bir Eğitim Geleneği Olan Macaristan Üniversiteleri Avrupa'nın En Yüksek Standartlı Üniversiteleri Arasında Yerini Almıştır. Macaristan Bir Orta Avrupa Ülkesidir Ve Nüfusu 10 Milyondur. Başkent Budapeşte Dünyanın En Önemli Turistik Başkentlerinden Biri Olup Aynı Zamanda Çok Önemli Üniversitelere De Ev Sahipliği Yapmaktadır. macaristan Üniversiteleri Avrupa'nın En Güçlü Üniversiteleri Arasındadır. Günümüze Kadar 14 Macar Bilim Adamı, Edebiyatçı Ve Sanatçı Nobel Ödülü Almayı Başarmıştır Ki Sadece Bu Bilgi Bile Macaristanda Eğitim Ve Üniversite Kültürünün Ne Kadar Güçlü Olduğunun İspatıdır. Budapeşte, Peç (pécs) , Szeged Ve Debrecen Macaristanda Önemli Üniversite Ve Eğitim Şehirleridir. Peç Şehri 2010 Yılında İstanbul İle Eşzamanlı Olarak Avrupa Kültür Başkenti Olarak Seçilmiştir. macaristanda Üniversite Eğitimi Almak Ülkemizdeki Öğrenciler İçin En İyi Yurtdışı Eğitim Çözümlerinen Biridir. Macaristanda Eğitim Maliyetleri Oldukça Ekonomik Olmakta Beraber Eğitim Dili İngilizcedir. Öğrencilerin Macaristanda Üniversite Eğitimi Almak İçin Türkiye'de Üniversite Lys Sınavını Kazanmaları Gerekmiyor. Lise Diplomanızla Kayıt Olup, Size, Potansiyelinize, Yeteneklerinize Ve İdeallerinize En Uygun Bölümde Eğitim Alabilirsiniz. elt İstanbul (head Office) barbaros Bulvarı 18/7 Beşiktaş tel 0212 236 0 444 faks 0212 236 0 222 email İstanbul@elt.com.tr elt Ankara Meşrutiyet Cad. 10/29 Kızılay tel 0312 418 84 84 faks 0312 424 11 47 email Ankara@elt.com.tr elt İzmir ali Çetinkaya Bulvarı 21/2 Alsancak tel 0232 422 01 29 faks 0232 422 01 59 email İzmir@elt.com.tr www.elt.com.tr http://www.macaristandauniversite.com
benimde bir şifrem olsa 00:48
benimde bir şifrem olsa 526 izlenme - 7 yıl önce zavallı şifresizler
Yeni Sınav Sistemi YÖK Başkanı Tarafından Tanıtıldı!  (12 Ekim 2017) 05:06
Yeni Sınav Sistemi YÖK Başkanı Tarafından Tanıtıldı! (12 Ekim 2017) 54 izlenme - 6 ay önce YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye giriş sistemine ilişkin yeni düzenlemeleri açıklıyor. Saraç'ın açıklamalarından satır başları şöyle: Aksayan tarafları giderecek, öğrenciler üzerindeki stresi azalatacak, daha yalın bir sistem için gerekli düzenlemenin Türkiye'ye kazandırılmasının kaçınılmaz olduğu gerçektir. Lise eğitimi, yükseköğretim de dahil, eğitimin bel kemiğidir. Yeni düzenleme ile sınavı bir hafta sonunda başlatıp bitirmeyi planladık. Şu an varolan 18 puan türü yeterlilikleri sağlamak açısından önemli işlev görse de süreyi zorlaştırmaktadır. Bazı puan türleri arasında akademik farklılık az olarak ortaya çıkmaktadır. 18 puan türünde azaltmaya gidiyoruz fakat her bir puan türünde Türkçe ve Matematik katkısı olacaktır. Bu vurgu diğer müfredatın sorulmayacağı anlamına gelmemelidir. Milli eğitim müfredatı esas alınacaktır. "YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI" Sınavın adı Yükseköğretim Kurumları Sınavı olarak değiştirilecek. Adaylar iki ayrı teste katılacak. İlk oturum Türkçe ve Temel Matematikten oluşacak. Sınav Haziran ayında bir hafta sonu yapılacak. İkinci oturum aynı gün öğleden sonra Türk Dili ve Edebiyatı-Coğrafya, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri sınavları yapılacak. 2 AYRI OTURUM Birinci oturum bütün adaylar için zorunlu olacak ve sorular MEB'in ortak müfredatından oluşacak. İlk oturumda 40 Türkçe, 40 Matematik sorusundan oluşacak. İlk oturumdan sonra adaylar için öğlen arası verilecek. Türkçe ve Matematik sorularının ağırlığı eşit olacak. İlk oturuma giren adaylar ön-lisans bölümlerinden tercih yapabilecek. Tercih için adayların en az 150 puan alması gerekiyor. İlk oturumdan 180'den fazla puan alan adaylar lisans bölümlerinden tercih yapabilecek. Temel Yeterlilik Testi'nden alınan 200 puanın 2 yıllık geçerliliği olacak. İKİNCİ OTURUM İkinci oturumda Türk Dili ve Edebiyatı-Coğrafya'dan 40, Sosyal Bilimleri 40, Matematik 40 ve Fen Bilimleri 40 sorudan oluşacak. Oturumların süresi daha sonra belirlenecek. İkinci oturumda Sözel Bölümler için Edebiyat-Coğrafya'nın yüzde 50 Sosyal Bilimlerin yüzde 50 ağırlığı olacak. Sayısal için Matematik yüzde 50, Fen Bilimleri yüzde 50, Eşit ağırlıkta da Matematik ve Türkçe yüzde 50 ağırlıklara sahip olacak. 40 TÜRKÇE 40 MATEMATİK Bu sene baraj puanlarında değişiklik yapılmayacaktır. 150 puanın altında alanlar, yerleştirilmeyecektir. 200 ve üzeri olan puanlar adaylar istedikleri takdirde bir sonraki yıl da geçerli olacaktır. Tüm adayların birinci oturuma girmesi zorunludur. SINAV SAATİ YÖK Başkanı Saraç, "Sınava giriş saati konusunda ÖSYM ile görüştük. Bu yıl biraz daha esnek olacak." dedi.
benim niye şifrem yök 00:48
benim niye şifrem yök 265 izlenme - 7 yıl önce bütün şifresizlere gelsin
YKS 2018 (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) 06:39
YKS 2018 (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) 35 izlenme - 6 ay önce YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye giriş sistemine ilişkin yeni düzenlemeleri açıklıyor. Saraç'ın açıklamalarından satır başları şöyle: Aksayan tarafları giderecek, öğrenciler üzerindeki stresi azalatacak, daha yalın bir sistem için gerekli düzenlemenin Türkiye'ye kazandırılmasının kaçınılmaz olduğu gerçektir. Lise eğitimi, yükseköğretim de dahil, eğitimin bel kemiğidir. Yeni düzenleme ile sınavı bir hafta sonunda başlatıp bitirmeyi planladık. Şu an varolan 18 puan türü yeterlilikleri sağlamak açısından önemli işlev görse de süreyi zorlaştırmaktadır. Bazı puan türleri arasında akademik farklılık az olarak ortaya çıkmaktadır. 18 puan türünde azaltmaya gidiyoruz fakat her bir puan türünde Türkçe ve Matematik katkısı olacaktır. Bu vurgu diğer müfredatın sorulmayacağı anlamına gelmemelidir. Milli eğitim müfredatı esas alınacaktır. "YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI" Sınavın adı Yükseköğretim Kurumları Sınavı olarak değiştirilecek. Adaylar iki ayrı teste katılacak. İlk oturum Türkçe ve Temel Matematikten oluşacak. Sınav Haziran ayında bir hafta sonu yapılacak. İkinci oturum aynı gün öğleden sonra Türk Dili ve Edebiyatı-Coğrafya, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri sınavları yapılacak. 2 AYRI OTURUM Birinci oturum bütün adaylar için zorunlu olacak ve sorular MEB'in ortak müfredatından oluşacak. İlk oturumda 40 Türkçe, 40 Matematik sorusundan oluşacak. İlk oturumdan sonra adaylar için öğlen arası verilecek. Türkçe ve Matematik sorularının ağırlığı eşit olacak. İlk oturuma giren adaylar ön-lisans bölümlerinden tercih yapabilecek. Tercih için adayların en az 150 puan alması gerekiyor. İlk oturumdan 180'den fazla puan alan adaylar lisans bölümlerinden tercih yapabilecek. Temel Yeterlilik Testi'nden alınan 200 puanın 2 yıllık geçerliliği olacak. İKİNCİ OTURUM İkinci oturumda Türk Dili ve Edebiyatı-Coğrafya'dan 40, Sosyal Bilimleri 40, Matematik 40 ve Fen Bilimleri 40 sorudan oluşacak. Oturumların süresi daha sonra belirlenecek. İkinci oturumda Sözel Bölümler için Edebiyat-Coğrafya'nın yüzde 50 Sosyal Bilimlerin yüzde 50 ağırlığı olacak. Sayısal için Matematik yüzde 50, Fen Bilimleri yüzde 50, Eşit ağırlıkta da Matematik ve Türkçe yüzde 50 ağırlıklara sahip olacak. 40 TÜRKÇE 40 MATEMATİK Bu sene baraj puanlarında değişiklik yapılmayacaktır. 150 puanın altında alanlar, yerleştirilmeyecektir. 200 ve üzeri olan puanlar adaylar istedikleri takdirde bir sonraki yıl da geçerli olacaktır. Tüm adayların birinci oturuma girmesi zorunludur. SINAV SAATİ YÖK Başkanı Saraç, "Sınava giriş saati konusunda ÖSYM ile görüştük. Bu yıl biraz daha esnek olacak." dedi.
YÖK Bütün Dekanların İstifasını İstedi 01:28
YÖK Bütün Dekanların İstifasını İstedi 50 izlenme - 2 yıl önce Yüksek Öğretim Kurulu, FETÖ darbe girişimi sonrası ülke genelinde bütün devlet ve vakıf üniversitelerinin dekanlarının istifasını istedi. İlk istifa haberi 19 dekanla Akdeniz Üniversitesi'nden geldi. Askeri darbe girişimi sonrasında başlayan tasfiye hareketi üniversitelere sıçradı. YÖK, bütün devlet ve vakıf üniversitelerindeki dekanların istifasını istedi. Akdeniz Üniversitesi'nden 19 dekan anında istifa etti. YÖK TOPLAM 1577 DEKANIN İSTİFASINI İSTEDİ Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında cemaat operasyonları ve görevden almalar sürerken, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Türkiye'de bütün devlet ve vakıf üniversitelerinin dekanlarının istifasını istedi. Türkiye'de bin 176'sı devlet üniversitesi, 401'i vakıf üniversitesinde olmak üzere toplam bin 577 dekan görev yapıyor. İLK İSTİFA GELDİ YÖK'ün 1577 dekanın istifasını istemesinin ardından Akdeniz Üniversitesi'nde 19 dekan istifa etti. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Redhack YÖK'ün Sitesini Hackledi 02:12
Redhack YÖK'ün Sitesini Hackledi 124 izlenme - 5 yıl önce YÖK'ün gizlisi saklısı kalmadı; gizli, resmi tüm belgeleri internette yayınlandı.
Üniversiteye Giriş Yeni Sınav Sistemi ve İsmi Açıklandı YKS 10:04
Üniversiteye Giriş Yeni Sınav Sistemi ve İsmi Açıklandı YKS 21 izlenme - 6 ay önce YÖK Başkanı Saraç üniversiteye giriş sınavlarında gidilecek değişiklikleri açıkladı. Yeni üniversite giriş sınavının ismi "Yükseköğretim Kurumları Sınavı" olarak açıkladı.
YÖK Başkanı Yekta Saraç: 03:53
YÖK Başkanı Yekta Saraç: "(Üniversiteye Giriş Sistemi)sınav Bir Hafta Sonunda Yapılacak, 18 Puan... 17 izlenme - 7 ay önce YÖK Başkanı Yekta Saraç: "(Üniversiteye Giriş Sistemi) Sınav bir hafta sonunda yapılacak, 18 puan türü azaltılacak" -"Türkçe ve Matematik sınavın merkezinde olacak" -"Sorular eskisi gibi MEB Müfredatından sorulacak" -"Sınav bir hafta sonunda yapılacak, 18 puan türü azaltılacak"ANKARA - YÖK...
YÖK Disiplin Yönetmeliği Değişti 01:22
YÖK Disiplin Yönetmeliği Değişti 73 izlenme - 4 yıl önce YÖK'ün 32. kuruluş yıldönümünde üniversitelerin disiplin yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Yeni düzenleme, öğrencilerin suçları kesinleşmeden okuldan uzaklaştırılmasını mümkün kılıyor. Konusu ne olursa olsun bildiri dağıtmak ya da afiş asmak bile suç sayılıyor.
Motor Sevdalısı Yök Başkanı 01:21
Motor Sevdalısı Yök Başkanı 121 izlenme - 9 yıl önce
Üniversiteye Giriş Sistemindeki Değişiklikler Açıklandı 01:04
Üniversiteye Giriş Sistemindeki Değişiklikler Açıklandı 15 izlenme - 6 ay önce Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç, milyonlarca insanın merakla beklediği üniversiteye giriş sistemindeki değişiklikleri açıkladı. Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç, 2018-2019 eğitim yılında yükseköğretime giriş sınavının yeni adının ’Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ olacağını açıkladı. İki oturum halinde yapılacak sınavın Haziran ayında bir hafta sonunda bitirileceğini belirten Saraç, sorularda sadece Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının esas alınacağını ifade etti. Değişikliklere göre, 18 olan puan türü sayısı 5’e düşüyor. Türkçe ve Temel Matematik de bütün puan türleri için önem arz ediyor. Saraç, "Türk yükseköğretimi için çok önemli bir eşiği atlıyoruz. O değişiklik de temel yeterlilik puanının oluşturulması ve temel yeterlilik sınavıdır. Türkçe ve temel matematiğin merkezde olduğu temel yeterlilik esaslı bir değerlendirme artık söz konusu olacak" dedi. Temel Yeterlilik Testi’nden alınan 200 ve üzeri puanlar 2 yıl boyunca geçerli olacak.
şifrevit reklamı 00:48
şifrevit reklamı 75 izlenme - 7 yıl önce benim neden bir şifrem yok
Yök Atlas Hakkında Merak Edilen Her Şey - Başarıya Doğru 13.07.2017 Perşembe 20:43
Yök Atlas Hakkında Merak Edilen Her Şey - Başarıya Doğru 13.07.2017 Perşembe 17 izlenme - 9 ay önce Başarıya Doğru programının konuğu İstinye Üniversitesi Genel Sekreteri Burak Kılanç, araştırma üniversitelerinin avantajlarını ve tercih robotu YÖK Atlas'ı anlattı.
Ankara'da YÖK Protestosuna Polis Müdahalesi 03:01
Ankara'da YÖK Protestosuna Polis Müdahalesi 55 izlenme - 4 yıl önce Ankara'da YÖK'ü protesto etmek için Yüksel Caddesinde toplanarak Başbakanlığa yürümek isteyen gruba çevik kuvvet ekipleri biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonrası ara sokaklara dağılan grup üyeleri polise taş ve sapanlarla karşılık verdi.
Bulutsuzluk Özlemi - YÖK'ün Yıldönümü 03:57
Bulutsuzluk Özlemi - YÖK'ün Yıldönümü 64 izlenme - 3 yıl önce Bulutsuzluk Özlemi'nin 1998'de çıkardığı Yol adlı albümünden sözleri Nejat Yavaşoğulları'na ait protest bir şarkı. Öğrenciler her sene 12 Eylül ürünü YÖK'ün yıldönümü olan 6 Kasım'da eylem yaparlar. 96 senesinde ise bu daha olaylı, mahkemeli geçmiştir. Tabi o dönem harç, parasız eğitim, özelleştirmeye karşı olma gibi diğer konular da bu eylemlere dahildir. Bunla ilgili video: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/141415 YÖK neden kaldırılmalı ile ilgili örnek yazılar: http://tinyurl.com/yokkaldirilmali ve http://tinyurl.com/yokkaldirilmali2 Uzun yorucu felaket parasız Bitmez tükenmez günler geceler Binlerce test çözüp sınavlardan geçip ÖSS ve ÖYS bir sürü bilmece Belki en yakın arkadaşınla yarıştırıldın ve sen kazandın Önünde hep söylenen sonuz ufuklar Geçmişte kalmıştı bütün zorluklar Oysa senden beklenmezdi senden istenmezdi Tuhaf şeyler düşünmek Tuhaf şeylere takmak Yeni bir dönemdeydin sen üniversitedeydin İndi kalktı coplar kollar yoruldu Kızlar tekmelendi yerlerde süründü YÖK'ün yıldönümüydü Yerlere uzattılar yaka paça tuttular Otobüse doldurup merkeze kapattılar YÖK'ün yıldönümüydü 6 Kasım 96 bu hep aklımda kaldı Y.Ö.K yani YÖK YÖK'ün yıl dönümüydü
YÖK'ten ALES İçin Önemli Değişiklikler! Geçerlilik Süresi Artırıldı 00:34
YÖK'ten ALES İçin Önemli Değişiklikler! Geçerlilik Süresi Artırıldı 7 izlenme - 8 ay önce YÖK, ALES'de önemli değişiklikler yaptı. Buna göre sınavdaki test ve soru sayıları azaltıldı, buna karşılık soru başına düşen süre artırıldı.
yök başkanı ygs de şifre olduğunu kabul etti 01:35
yök başkanı ygs de şifre olduğunu kabul etti 56 izlenme - 7 yıl önce ygs sınavında kesinlikle şifre yoktur diyen yök başkanı söylem deyiştirerek ygs sınavında şifre var dedi.
YÖK'te FETÖ Soruşturmasında 5 Bin 342 Personel Görevden Alındı 03:02
YÖK'te FETÖ Soruşturmasında 5 Bin 342 Personel Görevden Alındı 17 izlenme - 2 yıl önce YÖK, devlet ve vakıf üniversitelerinde 6 bin 792 personel hakkında işlem başlattı. 5 bin 342 personeli görevden aldı.
yök baskani ardahan'da 04:09
yök baskani ardahan'da 56 izlenme - 8 yıl önce yök başkanı yusuf ziya özcan ardahan üniversitesinin açılışını yapmak için ardahan'daydı. www.cildirlilar.com