Hoşgeldiniz!

yök

YÖK'ü protesto eden gruba polis müdahalesi 05:47
YÖK'ü protesto eden gruba polis müdahalesi 15.604 izlenme - 4 yıl önce Ankara Kızılay'da Yüksek Öğretim Kurumu'nu (YÖK) protesto eden gruba polis müdahale ediyor
Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak - Müdahaleci Polis 01:30
Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak - Müdahaleci Polis 6.200 izlenme - 2 yıl önce Haberi kopyalıyorum efendim: Beyazıt'taki protestoyu takip eden Bianet muhabiri Beyza Kural'ı da ters kelepçe takarak gözaltına aldı. Polis aracına bindirilen Kural'ın fotoğraf makinesinin kartına da el koymaya çalışan polisler "Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi değil artık, bunu öğreteceğiz size" diye bağırdı. Polis Kural'ın elinde olan gazeteci kimliğini de çekip kopardı. Ne güzel günlerden geçiyoruz değil mi? Bence bunlar daha iyi günlerimiz.
Beyin Yakan Saykodelik Edebiyat Dersi Videosu 10:16
Beyin Yakan Saykodelik Edebiyat Dersi Videosu 1.924 izlenme - 1 yıl önce
Recep İvedik'li Protesto 02:56
Recep İvedik'li Protesto 1.529 izlenme - 3 yıl önce YÖK Protestosunda öğrencilerden birinin halk kahramanımız (!) Recep İvedik kılığına girerek polise karşı yokma çabalarını alkışlarla yaşatalım efenim
Suriyeli Öğrencilere Sınavsız Üniversite 01:58
Suriyeli Öğrencilere Sınavsız Üniversite 1.790 izlenme - 3 yıl önce Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya "Mısır ve Suriye'deki öğrencilere, olağanüstü koşulları dikkate alarak Türk üniversitelerinde eğitimlerine ve öğrenimlerine devam edebilme imkanı sağlayacağız" dedi.YÖK Başkanı Çetinsaya, Mısır ve Suriye'deki olağanüstü koşulları sebep göstererek, bu ülkelerden öğrencileri üniversitelere alacaklarını açıkladı. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/205263/kahramanmaras-suriyeli-istemiyoruz http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/157932/patronunu-komaya-sokup-soyan-suriyeli-multeci-isci http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/204378/suriyeli-multeci-cocuk-rte-olmasaydi-olecektik Kendi öz öğretmenini atamayan, üniversite öğrencilerini mezun olduktan sonra işsiz bırakan, Türkiye de yaşayan çocuklar sınavlarda ter dökerken ülkeme bak sen.. Bunu da gördük Biz yıllarca çalışalım üniversite kazanalım diye Suriyeli mülteciler gelsin yerleşsin Bizde savaş olsa suriyeli bizi sınırdan içeri almaz ama suriyeli mültecilere sınavsız üniversite, Bu ülke ne zaman kendi vatandaşına neyse..
Olacak O Kadar - T Cetveli 04:54
Olacak O Kadar - T Cetveli 1.170 izlenme - 3 yıl önce Olacak O Kadar'ın; başın kapalı git soyunda gel, Yök'ün abdesti kaçar, gözünün üstünde kaşın var, sen çok düşünüyorsun giremezsin gibi sözleri barındıran güzel skeçlerinden birisi.
Cem Toker - Hani Sosyal Demokrattın 01:33
Cem Toker - Hani Sosyal Demokrattın 626 izlenme - 2 yıl önce Liberal demokrat parti genel başkanı Cem toker, kimi sosyal demokratların çelişkisinden söz ediyor.
Yök Nedir Abi - Yök Sorunsalı 00:41
Yök Nedir Abi - Yök Sorunsalı 278 izlenme - 2 yıl önce Genç bakış programında YÖK ile ilgili gençlerle bir tartışma programı yapılıyor kalkan genç ise o kadar sinirlenmiştir ki yine nezaket sınırları içerisinde yetkili beyfendiye yök'ün sınırları yök'ün ne işe yaradığı neden bu kadar büyük paralar verdiğini soran bir genç.
Yök Atlas Hakkında Merak Edilen Her Şey - Başarıya Doğru 13.07.2017 Perşembe 20:43
Yök Atlas Hakkında Merak Edilen Her Şey - Başarıya Doğru 13.07.2017 Perşembe 16 izlenme - 2 hafta önce Başarıya Doğru programının konuğu İstinye Üniversitesi Genel Sekreteri Burak Kılanç, araştırma üniversitelerinin avantajlarını ve tercih robotu YÖK Atlas'ı anlattı.
1996 Yılından Öğrenci Protestoları 04:44
1996 Yılından Öğrenci Protestoları 621 izlenme - 2 yıl önce "90'lı yıllarda Öğrenci Hareketi'nin en yüksek olduğu dönemlerden bir kolaj. Yorumlar biraz taraflı olabilir sonuçta ana akım medyadan. Videonun başındaki eylem, 24 Nisan'da Beyazıt'ta gerçekleştirilen A4 eylemi. Eylemin dört ana talebi vardı: 1. Tüm üniversitelerde harcını ödemediği için kaydı yapılmayan öğrencilere öğrenim hakları geri verilsin. 2. YÖK lağvedilsin, yeni yasa tasarısı ve harçlar iptal edilsin. 3. Üniversitenin asli unsurlarına (öğrenciler, öğretim üyeleri, üniversite çalışanları) yönetimde söz ve karar hakkı tanınsın. 4. Eğitim ve sağlık alanındaki özelleştirme uygulamaları durdurulsun. 90'lı yıllarda Türkiye'deki hemen hemen bütün üniversitelerdeki öğrenciler ortak hareket etmek için Türkiye Üniversiteleri Öğrenci Koordinasyon'u çatısı altında toplanmışlardı. Ancak ne yazık ki 2000'li yılların başında Koordinasyon süreci sona ermiş öğrenci hareketi bir kez daha dağılmıştı. 2006 yılında Öğrenci Gençlik Sendikası Girişimi adı altında tekrar bir araya gelen üniversite öğrencileri 2007 yılında Türkiye'de bir ilk olan Öğrenci Gençlik Sendikası Genç-Sen'i kurmuşlar ve o tarihten sonra Öğrenci Hareketi'nde yeni bir sayfa açmışlardır." 90'lı yıllarda biber gazı ve tazyikli su değil, polisin copla-tekmeyle şiddeti vardı. Özellikle faili meçhul cinayetlerin yaşandığı 90'lı yıllarda polis bugünkü gibi yine korunuyordu. Hatta haberin verilişinde özellikle bir yer var oraya vurgu yapılıyor, taraflı basın hep vardı. O yılları yaşamış veya yaşayandan dinleyenler vardır. Şimdi ise ayrı dernek-hareket halinde olsalar da ortak eylemler yapılıyor. 90'lı yıllardaki öğrenci hareketi için şuradaki yazı oldukça aydınlatıcıdır: https://eksisozluk.com/entry/10442181 Not: Son mahkeme kısmı 6 kasım eylemlerinin yargılanmasından.
Işıklar Şehri Budapeşte 05:47
Işıklar Şehri Budapeşte 356 izlenme - 3 yıl önce Macaristanda Eğitim Ve Macaristan Üniversiteleri Hakkında macaristan Avrupa Birliğine 2004 Yılında Tam Üye Olduğundan Beri, Gerek Uyum Süreci Ve Gerekse Ab Fonlarından Alınan Desteklerde Eğitim Alanında Büyük İlerlemeler Göstermiş, Halihazırda Güçlü Bir Eğitim Geleneği Olan Macaristan Üniversiteleri Avrupa'nın En Yüksek Standartlı Üniversiteleri Arasında Yerini Almıştır. Macaristan Bir Orta Avrupa Ülkesidir Ve Nüfusu 10 Milyondur. Başkent Budapeşte Dünyanın En Önemli Turistik Başkentlerinden Biri Olup Aynı Zamanda Çok Önemli Üniversitelere De Ev Sahipliği Yapmaktadır. macaristan Üniversiteleri Avrupa'nın En Güçlü Üniversiteleri Arasındadır. Günümüze Kadar 14 Macar Bilim Adamı, Edebiyatçı Ve Sanatçı Nobel Ödülü Almayı Başarmıştır Ki Sadece Bu Bilgi Bile Macaristanda Eğitim Ve Üniversite Kültürünün Ne Kadar Güçlü Olduğunun İspatıdır. Budapeşte, Peç (pécs) , Szeged Ve Debrecen Macaristanda Önemli Üniversite Ve Eğitim Şehirleridir. Peç Şehri 2010 Yılında İstanbul İle Eşzamanlı Olarak Avrupa Kültür Başkenti Olarak Seçilmiştir. macaristanda Üniversite Eğitimi Almak Ülkemizdeki Öğrenciler İçin En İyi Yurtdışı Eğitim Çözümlerinen Biridir. Macaristanda Eğitim Maliyetleri Oldukça Ekonomik Olmakta Beraber Eğitim Dili İngilizcedir. Öğrencilerin Macaristanda Üniversite Eğitimi Almak İçin Türkiye'de Üniversite Lys Sınavını Kazanmaları Gerekmiyor. Lise Diplomanızla Kayıt Olup, Size, Potansiyelinize, Yeteneklerinize Ve İdeallerinize En Uygun Bölümde Eğitim Alabilirsiniz. elt İstanbul (head Office) barbaros Bulvarı 18/7 Beşiktaş tel 0212 236 0 444 faks 0212 236 0 222 email İstanbul@elt.com.tr elt Ankara Meşrutiyet Cad. 10/29 Kızılay tel 0312 418 84 84 faks 0312 424 11 47 email Ankara@elt.com.tr elt İzmir ali Çetinkaya Bulvarı 21/2 Alsancak tel 0232 422 01 29 faks 0232 422 01 59 email İzmir@elt.com.tr www.elt.com.tr http://www.macaristandauniversite.com
benimde bir şifrem olsa 00:48
benimde bir şifrem olsa 526 izlenme - 6 yıl önce zavallı şifresizler
benim niye şifrem yök 00:48
benim niye şifrem yök 265 izlenme - 6 yıl önce bütün şifresizlere gelsin
YÖK Bütün Dekanların İstifasını İstedi 01:28
YÖK Bütün Dekanların İstifasını İstedi 50 izlenme - 1 yıl önce Yüksek Öğretim Kurulu, FETÖ darbe girişimi sonrası ülke genelinde bütün devlet ve vakıf üniversitelerinin dekanlarının istifasını istedi. İlk istifa haberi 19 dekanla Akdeniz Üniversitesi'nden geldi. Askeri darbe girişimi sonrasında başlayan tasfiye hareketi üniversitelere sıçradı. YÖK, bütün devlet ve vakıf üniversitelerindeki dekanların istifasını istedi. Akdeniz Üniversitesi'nden 19 dekan anında istifa etti. YÖK TOPLAM 1577 DEKANIN İSTİFASINI İSTEDİ Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında cemaat operasyonları ve görevden almalar sürerken, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Türkiye'de bütün devlet ve vakıf üniversitelerinin dekanlarının istifasını istedi. Türkiye'de bin 176'sı devlet üniversitesi, 401'i vakıf üniversitesinde olmak üzere toplam bin 577 dekan görev yapıyor. İLK İSTİFA GELDİ YÖK'ün 1577 dekanın istifasını istemesinin ardından Akdeniz Üniversitesi'nde 19 dekan istifa etti. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Redhack YÖK'ün Sitesini Hackledi 02:12
Redhack YÖK'ün Sitesini Hackledi 124 izlenme - 5 yıl önce YÖK'ün gizlisi saklısı kalmadı; gizli, resmi tüm belgeleri internette yayınlandı.
YÖK Disiplin Yönetmeliği Değişti 01:22
YÖK Disiplin Yönetmeliği Değişti 71 izlenme - 4 yıl önce YÖK'ün 32. kuruluş yıldönümünde üniversitelerin disiplin yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Yeni düzenleme, öğrencilerin suçları kesinleşmeden okuldan uzaklaştırılmasını mümkün kılıyor. Konusu ne olursa olsun bildiri dağıtmak ya da afiş asmak bile suç sayılıyor.
Motor Sevdalısı Yök Başkanı 01:21
Motor Sevdalısı Yök Başkanı 118 izlenme - 8 yıl önce
YÖK'te FETÖ Soruşturmasında 5 Bin 342 Personel Görevden Alındı 03:02
YÖK'te FETÖ Soruşturmasında 5 Bin 342 Personel Görevden Alındı 16 izlenme - 12 ay önce YÖK, devlet ve vakıf üniversitelerinde 6 bin 792 personel hakkında işlem başlattı. 5 bin 342 personeli görevden aldı.
şifrevit reklamı 00:48
şifrevit reklamı 74 izlenme - 6 yıl önce benim neden bir şifrem yok
Ankara'da YÖK Protestosuna Polis Müdahalesi 03:01
Ankara'da YÖK Protestosuna Polis Müdahalesi 55 izlenme - 4 yıl önce Ankara'da YÖK'ü protesto etmek için Yüksel Caddesinde toplanarak Başbakanlığa yürümek isteyen gruba çevik kuvvet ekipleri biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonrası ara sokaklara dağılan grup üyeleri polise taş ve sapanlarla karşılık verdi.
Bulutsuzluk Özlemi - YÖK'ün Yıldönümü 03:57
Bulutsuzluk Özlemi - YÖK'ün Yıldönümü 51 izlenme - 2 yıl önce Bulutsuzluk Özlemi'nin 1998'de çıkardığı Yol adlı albümünden sözleri Nejat Yavaşoğulları'na ait protest bir şarkı. Öğrenciler her sene 12 Eylül ürünü YÖK'ün yıldönümü olan 6 Kasım'da eylem yaparlar. 96 senesinde ise bu daha olaylı, mahkemeli geçmiştir. Tabi o dönem harç, parasız eğitim, özelleştirmeye karşı olma gibi diğer konular da bu eylemlere dahildir. Bunla ilgili video: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/141415 YÖK neden kaldırılmalı ile ilgili örnek yazılar: http://tinyurl.com/yokkaldirilmali ve http://tinyurl.com/yokkaldirilmali2 Uzun yorucu felaket parasız Bitmez tükenmez günler geceler Binlerce test çözüp sınavlardan geçip ÖSS ve ÖYS bir sürü bilmece Belki en yakın arkadaşınla yarıştırıldın ve sen kazandın Önünde hep söylenen sonuz ufuklar Geçmişte kalmıştı bütün zorluklar Oysa senden beklenmezdi senden istenmezdi Tuhaf şeyler düşünmek Tuhaf şeylere takmak Yeni bir dönemdeydin sen üniversitedeydin İndi kalktı coplar kollar yoruldu Kızlar tekmelendi yerlerde süründü YÖK'ün yıldönümüydü Yerlere uzattılar yaka paça tuttular Otobüse doldurup merkeze kapattılar YÖK'ün yıldönümüydü 6 Kasım 96 bu hep aklımda kaldı Y.Ö.K yani YÖK YÖK'ün yıl dönümüydü
Yök Başkanı Saraç: 03:11
Yök Başkanı Saraç: "bizim Açıklamamız, Cumhurbaşkanımızın Açıklamasından 4-5 Dakika Sonra Oldu" 21 izlenme - 1 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda YÖK Başkanı Saraç: "YÖK'ün yetkilerini buharlaştıramayacağınız için YÖK'ün yetkilerini bir yere intikal, nakledebilirsiniz.
Bahçeli: Hainlere Destek Veren Akademisyenler, Üniversitelerde Yer Alamaz 01:31
Bahçeli: Hainlere Destek Veren Akademisyenler, Üniversitelerde Yer Alamaz 22 izlenme - 2 yıl önce Devlet Bahçeli, bildiri yayınlayan akademisyenlerle ilgili olarak, "Üniversitelerimizde hainlere destek veren zihniyete çocuklarımızı emanet edemeyiz." YÖK'ün üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.
yök başkanı ygs de şifre olduğunu kabul etti 01:35
yök başkanı ygs de şifre olduğunu kabul etti 55 izlenme - 6 yıl önce ygs sınavında kesinlikle şifre yoktur diyen yök başkanı söylem deyiştirerek ygs sınavında şifre var dedi.
yök baskani ardahan'da 04:09
yök baskani ardahan'da 56 izlenme - 8 yıl önce yök başkanı yusuf ziya özcan ardahan üniversitesinin açılışını yapmak için ardahan'daydı. www.cildirlilar.com
yök başkanı tarihi verdi 02:35
yök başkanı tarihi verdi 62 izlenme - 7 yıl önce yök başkanı prof. dr. yusuf ziya özcan yök'teki yeniden yapılandırma zamanını açıkladı
Bakan Zeybekci ile MHP'li Vekil Arasında Sözlü Tartışma 05:39
Bakan Zeybekci ile MHP'li Vekil Arasında Sözlü Tartışma 66 izlenme - 3 yıl önce Aydın’ın Buharkent ilçesinde 1 Haziran’da tekrarlanacak olan seçim nedeniyle AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Erol'a destek olmak ve yatırımları incelemek Aydın ziyareti sırasında yatırımları inceleyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile TBMM Meclis İdare Amiri Ali Uzunırmak arasında sözlü tartışma yaşadı.
Yök Başkanı Saraç’ı Kabul Etti 00:19
Yök Başkanı Saraç’ı Kabul Etti 34 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti.
AA Gün Özeti - Akşam (06.11.2014) 02:29
AA Gün Özeti - Akşam (06.11.2014) 19 izlenme - 3 yıl önce -YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya Başbakanlık Baş Müşavirliğine atandı.... -Türkiye Mescid-i Aksa baskınını güvenlik konseyine taşıyacak... -Başbakanlıktan Cumhurbaşkanlığı Sarayı açıklaması....
Bakan Zeybekci ile MHP'li Vekil Arasında Sözlü Tartışma 05:39
Bakan Zeybekci ile MHP'li Vekil Arasında Sözlü Tartışma 33 izlenme - 3 yıl önce Aydın’ın Buharkent ilçesinde 1 Haziran’da tekrarlanacak olan seçim nedeniyle AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Erol'a destek olmak ve yatırımları incelemek Aydın ziyareti sırasında yatırımları inceleyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile TBMM Meclis İdare Amiri Ali Uzunırmak arasında sözlü tartışma yaşadı.