Hoşgeldiniz!

yolcu gemisi

Hızını Alamayan Yolcu Gemisi Limana Çarptı 01:37
Hızını Alamayan Yolcu Gemisi Limana Çarptı 5.520 izlenme - 1 ay önce Honduras demokratik cumhuriyetinde bulunan Roatan adasındaki limana çarpan yolcu gemisinin kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz.
Yan Yatan Yolcu Gemisi 00:45
Yan Yatan Yolcu Gemisi 2.797 izlenme - 12 ay önce Görüntüde büyü kazayı küçük kaza ile atlatan yolcu gemisinin zar zor durma anını izlicez
Hızını Alamayan Dev Yolcu Gemisi Limana Çarptı 02:16
Hızını Alamayan Dev Yolcu Gemisi Limana Çarptı 8.520 izlenme - 2 yıl önce Kaptanların en zorlu ve büyük ustalık gerektiren görevlerinden biri şüphesiz gemiyi limana sorunsuzca yanaştırmak. Üstelik 293 metre uzunluğunda, 32 metre genişliğinde ve tam 91 bin ton ağırlığındaki bir geminin dümenindeyseniz zorluk seviyesi ve sorumluluk da iyice artıyor. Celebrity Infinity isimli dev yolcu gemisinin kaptanı ne yazık ki bu sorumluluğunu sorunsuzca atlatabilmiş değil. Yolculuğunun durak noktalarından birine, Alaska’daki Ketchikan limanına demirlemek üzere limana yanaşmaya başlayan Celebrity Infinity, hızını alamayıp limana çarpıyor. Limanın mavnasını ve demirleme dolfenlerini kıran gemi, büyük bir hasara neden oluyor. Videoda belki küçük görünüyor ancak bu hasarın en az 2 milyon dolara mal olduğu belirtiliyor. Öte yandan gemide ciddi bir hasar oluşmadığı da belirtilenler arasında.
Çizgi Film - Taşıtlar - Gemiler (       ) 02:22
Çizgi Film - Taşıtlar - Gemiler ( ) 11.307 izlenme - 3 yıl önce Haydi çocuklaar gemi çeşitlerini tanıyalım. Mas mavi denizde yüzen ve çok uzaklara gidip ruhumuzu dinlendiren gemileri size tanıtmak istiyorum.
Kruvaziyer Gemiyi Fırtınalı Havada Su Basması 06:38
Kruvaziyer Gemiyi Fırtınalı Havada Su Basması 662 izlenme - 4 ay önce Norveç Fiyordları'ndan 4.000 bine yakın yolcuyla açılan yılbaşı eğlence gemisi Bahamalar'da şiddetli kış fırtınasına yakalanınca geminin bazı bölümlerinden içeriye su girmiş.
Dünyanın En Büyük Yolcu Gemisi Disney 04:55
Dünyanın En Büyük Yolcu Gemisi Disney 1.017 izlenme - 3 yıl önce Geminin ismi Disney Fantasty 2012 yılında denize indiliriyor. Genişliği 48 uzunluğu 340 metre saatte ki hızı 24 deniz mili toplam yolcu kapasitesi 14 bin mürettebat 2 bin...
Dünyanın En Büyük Yolcu Gemisi Harmony of the Seas ilk Seferine Çıktı 02:46
Dünyanın En Büyük Yolcu Gemisi Harmony of the Seas ilk Seferine Çıktı 662 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en büyük yolcu gemisi olarak inşaa edilen 'Harmony of the Seas', ilk seferi olan İngiltere'nin Southampton kentine doğru yola çıktı. 40 BİN KİŞİ UĞURLADI Sputnik'in haberine göre yolcu gemisinin ayrılışı için limanda düzenlenen törene, yaklaşık 40 bin kişi katıldı. 1 MİLYAR EURO'YA MAL OLDU STX France şirketi tarafından 32 ayda inşa edilen 362 metre uzunluğunda, 66 metre genişliğinde ve 73 metre yüksekliğindeki yolcu gemisinin maliyetinin 1 milyar euro'yu bulduğu bildirildi. TOPLAM 8460 KİŞİ TAŞIYACAK Yolcu gemisinin 6360 yolcu ve 2100 mürettebat taşıması öngörülüyor. ABD'li kruvaziyer şirketi Royal Caribbean tarafından Akdeniz'de işletilecek gemi, 227 bin ton ağırlığında. GEMİYE BİNMENİN ÜCRETİ 400 İLE BİN 200 EURO ARASI İçinde yüzme havuzları, oyun salonları bulunan, pek çok lüksün düşünüldüğü yolcu gemisine binmek isteyenler, seçtikleri kamaranın konforuna göre 400 ile bin 200 euro arasında bir ücret ödeyecek.
Yolcu Gemisini ikiye Bölüp Boyunu Uzattılar 00:56
Yolcu Gemisini ikiye Bölüp Boyunu Uzattılar 382 izlenme - 4 yıl önce 2007 yılında Almanya'nın Hamburg kentindeki bir tersaneye getirilen yolcu gemisinin, iki aylık bir süre içinde ortadan kesilerek boyunun 30 metre uzatıldığı video aradan bunca yıl geçmiş olmasına rağmen son dönemde internette oldukça büyük ilgi gördü.
poyraz passenger ship 07:14
poyraz passenger ship 592 izlenme - 9 yıl önce poyraz yolcu gemİsİ (passenger ship)
Adriyatik'te 478 Yolculu Gemi Yanıyor 03:23
Adriyatik'te 478 Yolculu Gemi Yanıyor 140 izlenme - 3 yıl önce Yunanistan'dan İtalya'ya giden ve 478 yolcu taşıyan bir feribotta yangın çıktı. Adriyatik Denizi'nde Arnavutluk açıklarında seyreden, içinde 55'i mürettebat 466 kişinin bulunduğu yolcu gemisinde, henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Gemiden şuana kadar 150 kişinin tahliye edildiği, saatteki hızı 80 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle Yunanistan ve İtalya'nın askeri gemileri ile helikopterlerini bölgeye gönderildiği öğrenildi. Bugün saat 01.00 sıralarında Yunanistan'ın İgumeniça Limanı'ndan İtalya'nın Ancona Limanı'na hareket eden 186 metre uzunluğundaki İtalyan bayraklı 'Norman Atlantic' isimli dev yolcu gemisinde, Adriyatik Denizi'nde, Arnavutluk'un Vlore kenti açıklarında yangın çıktı. Bir yolcu kamarasında henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangının, gemiye yayıldığı öğrenildi. 55'i mürettebat 466 kişinin bulunduğu yolcu gemisinden şuana kadar filikalarla denize inen 150 kişinin kurtarıldığı kaydedildi. Çevredeki kuru yük gemilerine alınan bu kişilerin, sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi. Gemideki yangın söndürme ve diğer 316 kişiyi kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Saatteki hızı 80 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle Yunanistan ve İtalya'nın birlikte hareket ederek, askeri gemileri ile helikopterlerini bölgeye gönderdiği öğrenildi. Bölgeye hareket eden helikopterlerin öncelikle gemi çevresine can yeleği ulaştırdığı, askeri gemilerin de söndürme çalışmalarına katıldığı belirtildi. Yunanistan'da yayın yapan 'http://www.protothema.gr' adlı haber sitesinde duyurulan haberde, kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi. 478 YOLCUDAN 268'İ YUNAN Yolculardan 268'inin Yunan olduğu belirtiliken diğer yolcuların uyrukları hakkındaysa bilgi verilmedi. Cep telefonlarıyla Yunan televizyonlarına bağlanan yolcular yardım istedi. Yunanistan Ege ve Denizcilik Bakanı Miltiadis Varvitsiotis, şimdiye kadar 35 yolcunun yakındaki bir gemiye alındığını söyledi. Varvitsiotis, 'bunun en karmaşık kurtarma operasyonlarında biri olacağını' belirtti. İtalya ve Arnavutluk'un da kurtarma çalışmalarına destek verdiği kaydediliyor.
Carnival Dream İsimli Yolcu Gemisini Su Bastı 00:27
Carnival Dream İsimli Yolcu Gemisini Su Bastı 2 izlenme - 2 hafta önce Karayiplerdeki Carnival Dream yolcu gemisinde yangın söndürme sisteminde çıkan arıza sebebiyle tüm gemiyi su basarken, görüntüler ünlü Titanic filmini aratmadı. 50 odanın tamamen su ile kapladı. Gemiyi basan su personel tarafından kovalarla boşaltılmaya çalışırken gemi şirketi, tüm yolculardan özür diledi. Mağdur yolcuların ücretleri iade edilirken bir başka sefer için de yüzde 50 indirim sözü verildi.
Adriyatik Denizi'nde Facia 00:45
Adriyatik Denizi'nde Facia 126 izlenme - 3 yıl önce Yunanistan-İtalya seferini yapan bir feribot Yunan kara sularındaki Othonoi Adası açıklarında alev aldı. Yerel saatle 06.00’da meydana gelen yangın araçların bulunduğu alt katta başladı. 478 yolcu ve mürettebat Adriyatik Denizi’nde, dondurucu soğuğun ortasında mahsur kaldı. Yolculardan 54’ünün Türk vatandaşı olduğu öğrenildi. Son gelen bilgilere göre kontrolden çıkan feribot, hızla Arnatuvluk’a doğru sürükleniyor. Norman Atlantic adlı gemide kurtarma çalışmaları yangınla birlikte şiddetli rüzgarlar nedeniyle güçlükle yürütülüyor. Yunanistan’ın Patras limanından kalkan ve varış noktası İtalya’nın Ancona kenti olan feribot için İtalyan ve Arnavut ekipler de devreye girdi. Kurtarma operasyonuna helikopterlerle de havadan destek veriliyor. Şu ana kadar kaç yolcunun tahliye edildiği, yaralı veya ölü olup olmadığına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Gemideki elektrik kesintisinden dolayı filikaların suya indirilemediği, yolcuların kaptan köşkünde beklediği söyleniyor.
Karaya Çarpan Gemi 00:49
Karaya Çarpan Gemi 33 izlenme - 2 yıl önce Yolcu gemisi, sahildekilerin şaşkın bakışları arasında karaya çarpıyor.
Lüks Yolcu Gemisine Mehterli Karşılama 01:51
Lüks Yolcu Gemisine Mehterli Karşılama 27 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yolcu gemisi,- Gemiden inen turistler,- Mehter takımının gösterisi,- Yatlimanı'nda yürüyen turistler ve gemi, Lüks yolcu gemisine mehterli karşılama- "Aida Stella"nın ilk Türkiye seferinde yolcuları, Marmaris Limanı'nda mehter takımı ve lokumla karşılandı İtalyan bayraklı dev yolcu gemisi "Aida Stella", Muğla'nın Marmaris Limanı'na demirledi.