Hoşgeldiniz!

Yolcu Uçağı

Bu Gerçekten Yaşandı Mı? 00:40
Bu Gerçekten Yaşandı Mı? 224.115 izlenme - 4 yıl önce Sosyal medyada sıkça paylaşılan görüntüler, havaalanı önünde dans eden genç kızların üzerinden geçen bir yolcu uçağının inanılmaz akrobasi şovunu sergiliyor. Görüntü ilk bakışta heyecan yaratsa da, uçağın sergilediği şovun, bilgisayar desteğiyle yaratıldığı belli oluyor.
Türbülansa Giren Uçaktaki Yolcuların Dehşet Anları! 01:59
Türbülansa Giren Uçaktaki Yolcuların Dehşet Anları! 25.793 izlenme - 1 yıl önce Abu Dabi'den Endonezya'ya giden Etihad Havayolları'na ait yolcu uçağının inişe hazırlandığı sırada yaşanan türbülans, 31 yolcunun yaralanmasına neden oldu. Yolcuların yaşadığı dehşet anları bir cep telefonu kamerasına yansıdı. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Etihad Havayolları'na ait EY474 sefer sayılı A330-200 tipi uçak dün Cakarta'taki Sukarno Havaalanı'na inmeden 45 dakika önce aniden şiddetli türbülansa yakalanmış ve uçaktaki 31 yolcu yaralanırken, yaralılardan 9'u inişin ardından tedavi görmek üzere hastaneye kaldırılmıştı. Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, dehşete kapılan bazı yolcuların ellerini havaya kaldırarak dua ettikleri ve bazılarının da panikle bağrıştıkları görülüyor.
Dev Uçağı Dik Kaldırdı 01:33
Dev Uçağı Dik Kaldırdı 10.831 izlenme - 2 yıl önce Dev uçağı dik kaldırdı! Havacılık fuarında becerilerini gösteren firmalardan Boeing, 787 Dreamliner yolcu uçağını neredeyse dikey olarak havalandırarak teknolojisini sergiledi.
Uçakta Yılan Çıktı  00:26
Uçakta Yılan Çıktı 3.038 izlenme - 9 ay önce Meksika'nın ulusal havayolu şirketi Aeroméxico'ya ait bir yolcu uçağının el bagajı bölümünde fark edilen yılan görenleri şoke etti. Mexico City'ye giden uçağın içinde havadayken görülen yılan yolculara büyük korku yaşattı. Bir yolcu tarafından görüntülenen o anlarda, yılan el bagajlarının bulunduğu bölümde süzülürken o koridorda oturan yolcular yer değiştirdi. Yolculara büyük korku yaşatan yılanın yakalandığı öğrenildi.
İşte Geleceğin Yolcu Uçağı 01:22
İşte Geleceğin Yolcu Uçağı 5.005 izlenme - 1 yıl önce Birçok kişi için uçak yolculuğu korku dolu düşünceler meydana getirebiliyor iken, bazı kimseler için ise uçak yolculuğu çok keyifli zamanların anlamını taşıyor. Bu uçakla doğrudan gökyüzü içerisinde uçuyor hissi elde edilebilecek. Şu an için sadece bir konsept. İki kişilik alanı bulunan uçağın üst bölmesine açılıyor ve bu bölme tamamen cam yüzeyden meydana geliyor. Ayrıca koltukların, yolcunun istediği yöne doğru döndürebiliyor olması da, yine uçuş keyfini artırmak istenilen noktalardan olmuş durumda.
Yolcu Uçağının Düşme Anı Kamerada 00:31
Yolcu Uçağının Düşme Anı Kamerada 15.870 izlenme - 5 yıl önce Rusya’nın başkenti Moskova’da, pisti ıskaladıktan sonra bir otobana iniş yapmaya çalışan, ancak otobana kısa bir süre kala yere çarpıp üçe bölünen ve alev alan yolcu uçağının, çarpma anı saniye saniye kameralara yansıdı. Uçakta bulunan 12 kişilik müretebattan dördünün yaşamını yitirdiği kazanın, otobanda seyreden bir araçta açık bulunan video kamerasına yansıyan görüntülerinde, Tupolev TU-204 tipi, içinde yolcu bulunmayan uçak, büyük bir gürültü ile Vnukova Havalimanı kenarında otobanın hemen yanında yere çakılıyor. Çarpmanın şiddetinden, uçağın ön iniş takımları da parça parça olurken, iniş takımlarından kopan uçak tekerleği, otoyola fırladıktan sonra önce bir köprüye, ardından da hareket halinde olan bir araca çarpıyor. Darbenin etkisiyle sol yandaki bariyerlere savrulan araç sürücüsü, kontrolü yeniden sağlayarak mutlak bir ölümden dönmeyi başarıyor.
Seçim Öncesi Yerli Yolcu Uçağı Tanıtımı 00:37
Seçim Öncesi Yerli Yolcu Uçağı Tanıtımı 2.394 izlenme - 6 ay önce Daha önce yerli uçak haberleri vardı ama bu ilk YOLCU uçağı haberi.2015 haziran seçimlerinden hemen önce tv kanallarında kısa süre gösterilen Türkiyenin ilk yolcu uçağı (henüz ortada yok)
Mitsubishi Uçakları (Mitsubishi Regional Jet) 02:47
Mitsubishi Uçakları (Mitsubishi Regional Jet) 3.876 izlenme - 2 yıl önce Mitsubishi Aircraft Company, 2008'de uçak yapımı için çalışmalara başlamış olup şimdilerde deneme uçuşu için hazırlanıyormuş. 2017'de ilk siparişleri teslime etmeyi planlayan Mitsubishi MRJ70(3değişik model) ve MRJ90(3 değişik model) ile piyasaya girmeyi hedefliyor.78 ile 90 arasında yolcu taşıyacak bu uçaklar kısa mesafeli(1500-3000 km) uçuşlarda kullanılacakmış. Uçaklarda Pratt&Whitney motorları kullanılacakmış. İlk bakışta Airbus A318,A319'ların bir tık küçüğü gibi olsada ileride daha büyük yolcu uçağı yapımı için önemli bir adım atılmış. Hafiflik, yakıt verimliliği ve birçok güncel teknolojiyi karşılayan uçakta fly-by-wire sistem kullanılacakmış. 4 adet 15inç lik ekranın olduğu kokpitte, Boeing yolcu uçaklarındakine benzer kontrol levyeleri mevcut. Benzerlerinden daha ucuz işletme maliyetine sahip uçak (sitesinde bknz) Paris'ten havalandığında Türkiye ya rahatça gelebileceği uçuş menziline sahip. MRJ70'e 34 milyon dolar, MRJ90'a ise 42 milyon dolar fiyat biçilmiş. *Mitsubishi firmasının ilk etapta bu iş için altyapısı var mı diye bir soru geldi aklıma fakat bugün Boeing 737'den 787 ye kadar birçok güncel modelde örnek vermek gerekirse 787nin yapısal malzemelerinin 5'ini üretmekte olup, Airbus A380e kargo kapısı,Bombardier'e kanat ve gövde kısımları ürettiği, Rolls Royce ve Pratt Whitney gibi motor üreticilerinin ürettiği motorlarda ise önemli parçaları üretim ve tasarlama işini üstlenmiş vaziyetteler. Her anlamda hazır olup üretmedikleri nerdeyse hiçbişey kalmamış firmanın bu alanda başarılı olması çok yüksek gözüküyor. Uçağın son zamanlarda sadece düşük hızda taxiing denemeleri yapılmış olup yakın zmanda deneme uçuşları yapılacakmış. Bu denli tecrübeli bir firmanın 2008den bu yana böyle yol alması uçak üretimi işinin ciddiyetini, zorluğunu ne derecede emek istediğini gösteriyor. Şirkette Toyota'da yüzde 10 luk pay sahibiymiş. Adamlar Heavy Industries in hakkını vermiş amk. Hakkaten güzel uçak olucak gibi. Ne diyelim, Hayırlısı olsun. Ülkemizde bir günü öteki gününü tutmayan gündem sağlayıcılarının, billboard'larda milleti gaza getirmesi ne kadar acı, ne kadar balon olduğumuzun göstergesi adeta. Bizde ultimate başarıyı, anca tv dizilerinde ne iş yaptığı belirsiz holdingler yakalıyor. Sonuç elimize dayadılar tabletleri, kendileri kitapları okumaya devam ediyor. Zorla değil tabi :) İnsan üzülüyor bi yerde. Adamlar hakkaten çok yol almışlar. Bizim işinde gücünde, dürüst çalışan, çalışkan insanlara ihtiyacımız çok var. Başarısızlığın sırrını dış kaynaklarda aramak yerine önce kendimize baksak daha iyi gibi. artık zırvalara kulaklarımızı tıkamanın vakti gelmeli. ama kime diyorum. (eleştiriler kendim içinde geçerli.) nrll, esenyurt'tan bildiriyor.
Rüya Uçakla Nefes Kesen Gösteri! 02:41
Rüya Uçakla Nefes Kesen Gösteri! 3.925 izlenme - 2 yıl önce Rüya Uçakla Nefes Kesen Gösteri! Boeing 787 Dreamliner uçağı ile gösteri uçuşu yapan gözüpek pilot, nefesleri kesti.
Rusya’da Uçak Düştü: 62 ölü 00:29
Rusya’da Uçak Düştü: 62 ölü 2.623 izlenme - 1 yıl önce Dubai merkezli FlyDubai Havayolları’nın Dubai-Rusya seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, Rusya’nın Rostov bölgesinde düştü, uçakta bulunan 62 kişi hayatını kaybetti. Dubai-Rusya seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, Rostov-an-Don Havalimanı’na ikinci iniş denemesi sırada düştü. Rus yetkililer, uçakta bulunan 62 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
Uçağın Tavanından Su Damlaması 00:54
Uçağın Tavanından Su Damlaması 129 izlenme - 4 hafta önce Atalanta'dan Florida'ya uçmakta olan Delta Havayolları'na ait uçağın tavanından kalkıştan hemen önce su sızmaya başlamış. Üzerine su damlayan yolcu yetkililere durumu bildirmiş fakat yetkililer geçici ve ufak sorun olduğunu söyleyerek yolculuğuna devam etmiş.
Yolcu Uçağı Pistte Alev Aldı 00:45
Yolcu Uçağı Pistte Alev Aldı 994 izlenme - 1 yıl önce Singapur Havayolları’na ait yolcu uçağında korku dolu anlar yaşandı. İtalya’nın Milan kentine gitmek için havalanan yolcu uçağının motorunda yakıt sızıntısı meydana geldi. Bunun üzerine içinde 19 mürettebat ve 222 yolcunun bulunduğu uçak, havaalanına geri dönerek acil iniş yaptı.
Uçakta Yumruk Yumruğa Kavga 01:18
Uçakta Yumruk Yumruğa Kavga 133 izlenme - 3 ay önce Tokyo-Los Angeles arasında sefer yapan yolcu uçağında yolcular yumruk yumruğa kavga ettiler! Nedenini bilmediğimiz kavga başka bir yolcunun kamerasına böyle yansıdı.
Ankara - Diyarbakır Yolcu Uçağında Türkü Şov! 05:16
Ankara - Diyarbakır Yolcu Uçağında Türkü Şov! 100 izlenme - 2 ay önce 11 mayıs tarihinde Ankara-Diyarbakır arası uçan yolcuların söylediği türkü sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.
F-16 Pilotunun Yolcu Uçağı İle Yaptığı Akıl Almaz Hareketler 03:58
F-16 Pilotunun Yolcu Uçağı İle Yaptığı Akıl Almaz Hareketler 1.182 izlenme - 4 yıl önce F-16 Pilotu Yolcu Uçağı Kullanırsa ,f16 pilotu,f16 pilotu yolcu uçağı kullanırsa, f16 pilotu boeing kullanırsa
Yolcu Uçağının Çekim Yapan Kameramanı Sıyırıp Geçtiği An 00:58
Yolcu Uçağının Çekim Yapan Kameramanı Sıyırıp Geçtiği An 635 izlenme - 2 yıl önce Yolcu uçağının çekim yapan kameramanı sıyırıp geçtiği an Hollanda'da kameramanın heyecan verici çekimi Hollanda'da bir havaalanına giden genç, pistin sonuna giderek uçağın kalkış anını kaydetti. Hollanda'da Prenses Juliana Uluslararası Havaalanı'na giden bir kameraman, uçağın kalkış anını pistin sonuna giderek saniye saniye kaydetti.
Fırtınaya Karşı Zorlu İçin Yapan Boeing 777 Tipi Yolcu Uçağı 00:37
Fırtınaya Karşı Zorlu İçin Yapan Boeing 777 Tipi Yolcu Uçağı 804 izlenme - 2 yıl önce Fırtınaya Karşı Zorlu İçin Yapan Boeing 777 Tipi Yolcu Uçağı Son 100 yılın en kuvvetli fırtınaları ile mücadele eden Amsterdam'da 300 yolcu ve mürettebata sahip KLM Asia Havayolları'na ait Boeing 777 tipi dev yolcu uçağı Schiphol Havaalanı'na iniş yaparken zorlu anlar yaşadı. Piste inerken zorlu anlar yaşayan uçağın kanatlarından birisi de yere santimetrelerce ölçülecek düzeye kadar yaklaştı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yolcu Uçakları Yarışırsa 00:13
Yolcu Uçakları Yarışırsa 1.082 izlenme - 3 yıl önce Uçaktaki yolcu iki iki yolcu uçağının yarışını görüntülemiş. 18.03.2014 günü exixiz kanalına yüklediğim 'Yolcu Uçakları Yarışırsa' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Bodrum Uçağında Kıskançlık Kavgası 00:45
Bodrum Uçağında Kıskançlık Kavgası 37 izlenme - 4 hafta önce İstanbul Atatürk Havaalanından kalkan İstanbul-Bodrum/Milas uçağında; Özbekistanlı oldukları öğrenilen karı-koca arasında ‘mesaj’ kavgası çıktı. Diğer yolcuların da karıştığı kavgada yolcular deyim yerindeyse dehşeti yaşadı.
F-16 Pilotuna Yolcu Uçağı Kullandırılırsa 03:39
F-16 Pilotuna Yolcu Uçağı Kullandırılırsa 311 izlenme - 1 yıl önce Katar Havayolları'na ait bir yolcu uçağı savaş jeti pilotuna teslim edildi ve bakın neler yaşandı.O yolcu uçağının içinde olmak istemezdiniz.
Airbus A380 Nasıl Boyanır? 01:38
Airbus A380 Nasıl Boyanır? 279 izlenme - 1 yıl önce 34 insanın 2 haftalık çalışması sonucunda boyanan Airbus A380
Hostesi Zor Durumda Bıraktılar 00:58
Hostesi Zor Durumda Bıraktılar 212 izlenme - 1 yıl önce Hostesin uçuş yolcularına emniyetleri için uygulamalı gösterimi esnasında yolcuların büyük bir kısmı sloganlar attılar.O ilginç anlar amatör kamera tarafından kaydedildi.
Yolcu Uçağından Muhteşem Gösteri 03:06
Yolcu Uçağından Muhteşem Gösteri 444 izlenme - 2 yıl önce Yolcu Uçağından Muhteşem Gösteri Boeing 787-9 Dreamliner ile yapılan gösteri yürekleri ağızlara getirdi. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Tayvan'da Yolcu Uçağı Düştü 00:24
Tayvan'da Yolcu Uçağı Düştü 405 izlenme - 2 yıl önce Tayvan'da yolcu uçağı düştü! Tayvan'da bir yolcu uçağı iniş yaparken, Taipei nehri üzerine düştü. Tayvan'da TransAsia Havayolları'na ait iç hat seferi yapan bir yolcu uçağı, başkent Taipei'deki Songşan Havalimanı'ndan havalandıktan kısa bir süre sonra Keelung nehrine düştü. Yerel basın, en az 9 kişinin öldüğünü yazdı. GE 235 tipi uçak, çoğu Çinli turist, 2'si de çocuk olan 53 yolcu ve 5 mürettebatıyla havalandı. Zorunlu iniş yapmak için yan yatıp alçalmaya çalışırken ise otobanda giden bir aracı biçti ve nehre iniş yaptı.
Uçakta Yüzü Kanlar İçinde Kalan Yolcu 01:51
Uçakta Yüzü Kanlar İçinde Kalan Yolcu 16 izlenme - 3 hafta önce Rusya'dan Türkiye'ye gerçekleştirilen Red Wings charter uçağına sarhoş binen bir yolcu yüzünden kabus dolu bir uçuş yaşandı. Sarhoş olduğu belirtilen ve kanlar içerisinde kalan yolcu uçakta paniğe neden oldu. İngiliz Daily Mail gazetesi uçaktaki olayın görüntülerini yayınladı.
Peru'da Havalimanına İniş Esnasında Alev Alan Yolcu Uçağı 03:58
Peru'da Havalimanına İniş Esnasında Alev Alan Yolcu Uçağı 83 izlenme - 4 ay önce Peru Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı Francisco Carle Havalimanı'na iniş sırasında alev aldı. Ölen ya da yaralanan yok.Uçaktaki 140 yolcu kısa sürede tahliye edilirken, kazada ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.
Yolcu Uçağına Takla Attırmak 01:43
Yolcu Uçağına Takla Attırmak 656 izlenme - 3 yıl önce Dün dansçı kızların altlarına ettiği videodaki (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/159395/dansci-kizlari-altina-ettiren-ucak) Barrel Roll denilen olay yüksek feette de olsa neredeyse imkansıza yakındır. Çünkü bir F-16'da bile G kuvveti dedikleri basınç neredeyse kendi ağırlığınızın 11 kat fazlasını pilotun üstüne bindirir. Bu tür testlerde çoğu pilot bayılmaktadır. Fakat bazı havacılık uzmanı(!) arkadaşların yaptıkları yorumlara istinaden gülünecek bir durum yoktur ve bu hareket yapılmıştır. Dünyada bugüne kadar kaydedilmiş tek Yolcu uçağıyla Barrel Roll yapma videosu Pilot Tex Johnston'a aittir. Kim bilir dayı kaç G kuvvetine maruz kaldı. Alkışlıyoruz efenim.
Dünyanın ilk Bale Yapan Uçağı (Bombardier cs300) 03:39
Dünyanın ilk Bale Yapan Uçağı (Bombardier cs300) 112 izlenme - 7 ay önce Letonya ulusal havayolu airBaltic tarafından yapılan en iyi reklam, Bombardier, C Serisi'nin en büyüğü CS300 ile profesyonel balet ve balerinler ile market arabaları ile gerçeğe yakın olsun diye koreografi hazırlanmış sonrasında iş uçağın kaptanına kalmış, yer hizmet araçları ile birlikte ortaya güzel bir gösteri çıkmış.
Liseli Öğrencilerin Rötar Yapan Uçağın İçinde Şarkı Söylemesi 01:47
Liseli Öğrencilerin Rötar Yapan Uçağın İçinde Şarkı Söylemesi 55 izlenme - 3 ay önce
Atatürk Havalimanı’nda Sahte Bilet Skandalı 02:49
Atatürk Havalimanı’nda Sahte Bilet Skandalı 191 izlenme - 12 ay önce Polonyalı bilgisayar mühendisi Prezmek Jarosewksi hazırladığı sahte uçuş kartı ile Türk Hava Yolları CIP Lounge’ın güvenliğini aşmayı başardı. Wired’ın haberine göre Jarosewksi hazırladığı sahte karekod ile Atatürk Hava Yolları’nda bulunan Türk Hava Yolları’nın CIP Lounge’ına giriş yaptı. Jarosewksi kodu yazış anını ve lounge’a girişini saniye saniye video ile kaydetti.