Hoşgeldiniz!

Yolcu Uçağı

Hindistan Hava Yolları Uçağının Camı Çıkarsa 01:34
Hindistan Hava Yolları Uçağının Camı Çıkarsa 2.698 izlenme - 15 saat önce Hindistan Hava Yolları'na ait bir uçağın uçuş esnasında camı çıkmış camın hemen yanındaki yolcu durum karşısında şoka girmiş diğer yolcu ise camı takma çabasına girişmiş.
Paniğe Kapılan Yolcular Uçağın Kanadından Atladı 00:54
Paniğe Kapılan Yolcular Uçağın Kanadından Atladı 4.164 izlenme - 3 hafta önce Endonezya’da Lion Air’e ait Boeing 737 tipi bir uçakta yapılan ihbar yolcuların yüreğini ağza getirdi. Büyük panik yaşayan bazı yolcular yaşadıkları korku nedeniyle uçağın kanadından zemine atladı. Görevliler tarafından tüm yolcular tahliye edilirken, olayın bir bomba şakası olduğu bildirildi.
Bu Gerçekten Yaşandı Mı? 00:40
Bu Gerçekten Yaşandı Mı? 224.868 izlenme - 5 yıl önce Sosyal medyada sıkça paylaşılan görüntüler, havaalanı önünde dans eden genç kızların üzerinden geçen bir yolcu uçağının inanılmaz akrobasi şovunu sergiliyor. Görüntü ilk bakışta heyecan yaratsa da, uçağın sergilediği şovun, bilgisayar desteğiyle yaratıldığı belli oluyor.
Türbülansa Giren Uçaktaki Yolcuların Dehşet Anları! 01:59
Türbülansa Giren Uçaktaki Yolcuların Dehşet Anları! 26.880 izlenme - 2 yıl önce Abu Dabi'den Endonezya'ya giden Etihad Havayolları'na ait yolcu uçağının inişe hazırlandığı sırada yaşanan türbülans, 31 yolcunun yaralanmasına neden oldu. Yolcuların yaşadığı dehşet anları bir cep telefonu kamerasına yansıdı. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Etihad Havayolları'na ait EY474 sefer sayılı A330-200 tipi uçak dün Cakarta'taki Sukarno Havaalanı'na inmeden 45 dakika önce aniden şiddetli türbülansa yakalanmış ve uçaktaki 31 yolcu yaralanırken, yaralılardan 9'u inişin ardından tedavi görmek üzere hastaneye kaldırılmıştı. Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, dehşete kapılan bazı yolcuların ellerini havaya kaldırarak dua ettikleri ve bazılarının da panikle bağrıştıkları görülüyor.
Trabzon'da Pistten Çıkan Uçağın İçinde Çekilen Görüntüler 02:09
Trabzon'da Pistten Çıkan Uçağın İçinde Çekilen Görüntüler 3.250 izlenme - 5 ay önce Ankara-Trabzon uçuşu sonrası Trabzon Havalimanı'na inerken pistten çıkan Pegasus Hava Yolları'na ait Boeing 737 uçağının içinde yolcularının yaşadığı panik yine yolcuların cep telefonu kameralarına yansıdı.
Trabzon'da Pistten Çıkan Uçağın Havadan Görüntüleri 01:32
Trabzon'da Pistten Çıkan Uçağın Havadan Görüntüleri 3.062 izlenme - 5 ay önce Ankara-Trabzon uçuşu sonrası Trabzon Havalimanı'na inerken pistten çıkan Pegasus Hava Yolları'na ait Boeing 737 uçağının havadan görüntüleri.
Türk Hava Yolları’nın 85. Yıl Reklam Filmi 02:54
Türk Hava Yolları’nın 85. Yıl Reklam Filmi 151 izlenme - 1 hafta önce Kurulduğu ilk günden bugüne Türk Havacılık Tarihi’nin öncü lokomotifi olup, bu serüven boyunca unutulmazlara imza atan Türk Hava Yolları’nın 85. Yaşı için hazırlanan yeni reklam filmi yayına alındı. Ayrıcalıklı hizmet anlayışı ve sürekli kendini yenileme merkezli genel faaliyet yaklaşımı ile bugün dünyanın 121 ülkesindeki 303 noktada Türk Bayrağını gururla dalgalandıran milli havayolu, geride bıraktığı 85 yılın anısına anlamlı bir reklam filmine imza attı. THY'nin reklam filminde; ilk uçuş, Kıbrıs Barış Harekatı, Japon vatandaşların kurtarılması ve Dünya Kupası'nda 3. olan A Milli Futbol Takımı'nın yurda dönüşünde de görüntüler yer alıyor.
Dev Uçağı Dik Kaldırdı 01:33
Dev Uçağı Dik Kaldırdı 11.379 izlenme - 3 yıl önce Dev uçağı dik kaldırdı! Havacılık fuarında becerilerini gösteren firmalardan Boeing, 787 Dreamliner yolcu uçağını neredeyse dikey olarak havalandırarak teknolojisini sergiledi.
Kiremithaneli Pilot Tüm Yolcuları Aşağıya İndirdi  - Röportaj Adam 01:00
Kiremithaneli Pilot Tüm Yolcuları Aşağıya İndirdi - Röportaj Adam 2.775 izlenme - 7 ay önce Röportaj Adam İstanbul-Bodrum seferini yapan yolcu uçağında öpüşen çifte saldıran hanzo haberini sizler için trollemiş.
Yolcu Uçağının Düşme Anı Kamerada 00:31
Yolcu Uçağının Düşme Anı Kamerada 16.165 izlenme - 5 yıl önce Rusya’nın başkenti Moskova’da, pisti ıskaladıktan sonra bir otobana iniş yapmaya çalışan, ancak otobana kısa bir süre kala yere çarpıp üçe bölünen ve alev alan yolcu uçağının, çarpma anı saniye saniye kameralara yansıdı. Uçakta bulunan 12 kişilik müretebattan dördünün yaşamını yitirdiği kazanın, otobanda seyreden bir araçta açık bulunan video kamerasına yansıyan görüntülerinde, Tupolev TU-204 tipi, içinde yolcu bulunmayan uçak, büyük bir gürültü ile Vnukova Havalimanı kenarında otobanın hemen yanında yere çakılıyor. Çarpmanın şiddetinden, uçağın ön iniş takımları da parça parça olurken, iniş takımlarından kopan uçak tekerleği, otoyola fırladıktan sonra önce bir köprüye, ardından da hareket halinde olan bir araca çarpıyor. Darbenin etkisiyle sol yandaki bariyerlere savrulan araç sürücüsü, kontrolü yeniden sağlayarak mutlak bir ölümden dönmeyi başarıyor.
Rötar Yapan Uçağın Acil Çıkışından Kanadına Çıkan Yolcu 00:25
Rötar Yapan Uçağın Acil Çıkışından Kanadına Çıkan Yolcu 1.369 izlenme - 5 ay önce İrlanda merkezli havayolu şirketi Ryanair'in Londra-Malaga uçağı ilginç anlara sahne oldu. İspanya'dan kalkmak üzere hazırlanan uçakta 50'li yaşlarında bir yolcu, bir anda acil çıkış kapısından fırlayarak kanada çıktı. İsmi açıklanmayan adamın, "astım hastası" olduğu için çıkmak istediği, uçaktan ayrılamayınca da böyle bir yola başvurduğu öne sürüldü.
İşte Geleceğin Yolcu Uçağı 01:22
İşte Geleceğin Yolcu Uçağı 5.235 izlenme - 2 yıl önce Birçok kişi için uçak yolculuğu korku dolu düşünceler meydana getirebiliyor iken, bazı kimseler için ise uçak yolculuğu çok keyifli zamanların anlamını taşıyor. Bu uçakla doğrudan gökyüzü içerisinde uçuyor hissi elde edilebilecek. Şu an için sadece bir konsept. İki kişilik alanı bulunan uçağın üst bölmesine açılıyor ve bu bölme tamamen cam yüzeyden meydana geliyor. Ayrıca koltukların, yolcunun istediği yöne doğru döndürebiliyor olması da, yine uçuş keyfini artırmak istenilen noktalardan olmuş durumda.
Uçakta Yılan Çıktı  00:26
Uçakta Yılan Çıktı 3.096 izlenme - 2 yıl önce Meksika'nın ulusal havayolu şirketi Aeroméxico'ya ait bir yolcu uçağının el bagajı bölümünde fark edilen yılan görenleri şoke etti. Mexico City'ye giden uçağın içinde havadayken görülen yılan yolculara büyük korku yaşattı. Bir yolcu tarafından görüntülenen o anlarda, yılan el bagajlarının bulunduğu bölümde süzülürken o koridorda oturan yolcular yer değiştirdi. Yolculara büyük korku yaşatan yılanın yakalandığı öğrenildi.
Mitsubishi Uçakları (Mitsubishi Regional Jet) 02:47
Mitsubishi Uçakları (Mitsubishi Regional Jet) 3.939 izlenme - 3 yıl önce Mitsubishi Aircraft Company, 2008'de uçak yapımı için çalışmalara başlamış olup şimdilerde deneme uçuşu için hazırlanıyormuş. 2017'de ilk siparişleri teslime etmeyi planlayan Mitsubishi MRJ70(3değişik model) ve MRJ90(3 değişik model) ile piyasaya girmeyi hedefliyor.78 ile 90 arasında yolcu taşıyacak bu uçaklar kısa mesafeli(1500-3000 km) uçuşlarda kullanılacakmış. Uçaklarda Pratt&Whitney motorları kullanılacakmış. İlk bakışta Airbus A318,A319'ların bir tık küçüğü gibi olsada ileride daha büyük yolcu uçağı yapımı için önemli bir adım atılmış. Hafiflik, yakıt verimliliği ve birçok güncel teknolojiyi karşılayan uçakta fly-by-wire sistem kullanılacakmış. 4 adet 15inç lik ekranın olduğu kokpitte, Boeing yolcu uçaklarındakine benzer kontrol levyeleri mevcut. Benzerlerinden daha ucuz işletme maliyetine sahip uçak (sitesinde bknz) Paris'ten havalandığında Türkiye ya rahatça gelebileceği uçuş menziline sahip. MRJ70'e 34 milyon dolar, MRJ90'a ise 42 milyon dolar fiyat biçilmiş. *Mitsubishi firmasının ilk etapta bu iş için altyapısı var mı diye bir soru geldi aklıma fakat bugün Boeing 737'den 787 ye kadar birçok güncel modelde örnek vermek gerekirse 787nin yapısal malzemelerinin 5'ini üretmekte olup, Airbus A380e kargo kapısı,Bombardier'e kanat ve gövde kısımları ürettiği, Rolls Royce ve Pratt Whitney gibi motor üreticilerinin ürettiği motorlarda ise önemli parçaları üretim ve tasarlama işini üstlenmiş vaziyetteler. Her anlamda hazır olup üretmedikleri nerdeyse hiçbişey kalmamış firmanın bu alanda başarılı olması çok yüksek gözüküyor. Uçağın son zamanlarda sadece düşük hızda taxiing denemeleri yapılmış olup yakın zmanda deneme uçuşları yapılacakmış. Bu denli tecrübeli bir firmanın 2008den bu yana böyle yol alması uçak üretimi işinin ciddiyetini, zorluğunu ne derecede emek istediğini gösteriyor. Şirkette Toyota'da yüzde 10 luk pay sahibiymiş. Adamlar Heavy Industries in hakkını vermiş amk. Hakkaten güzel uçak olucak gibi. Ne diyelim, Hayırlısı olsun. Ülkemizde bir günü öteki gününü tutmayan gündem sağlayıcılarının, billboard'larda milleti gaza getirmesi ne kadar acı, ne kadar balon olduğumuzun göstergesi adeta. Bizde ultimate başarıyı, anca tv dizilerinde ne iş yaptığı belirsiz holdingler yakalıyor. Sonuç elimize dayadılar tabletleri, kendileri kitapları okumaya devam ediyor. Zorla değil tabi :) İnsan üzülüyor bi yerde. Adamlar hakkaten çok yol almışlar. Bizim işinde gücünde, dürüst çalışan, çalışkan insanlara ihtiyacımız çok var. Başarısızlığın sırrını dış kaynaklarda aramak yerine önce kendimize baksak daha iyi gibi. artık zırvalara kulaklarımızı tıkamanın vakti gelmeli. ama kime diyorum. (eleştiriler kendim içinde geçerli.) nrll, esenyurt'tan bildiriyor.
Yolcu Uçağına Yıldırım Çarptı 00:56
Yolcu Uçağına Yıldırım Çarptı 820 izlenme - 7 ay önce Amsterdam'dan Peru'nun başkenti Lima'ya gitmek için havalanan B777-300ER tipi yolcu uçağına yıldırım çarptı. O anlar saniye saniye kameralara yakalandı.
Uçağı Birbirine Katan Sarhoş Yolcu 01:59
Uçağı Birbirine Katan Sarhoş Yolcu 137 izlenme - 3 hafta önce Sarhoş bir yolcunun kabin ekibinden daha fazla bira istemesiyle başlayan kavga, uçağı birbirine katmış. Karayipler'deki Virgin Adaları'ndan ABD Miami'ye doğru havalanan bir uçakta, büyük bir kavga çıkmış. Kabin görevlisinin "Lütfen yerinize oturun, Size bira getiremem, bir saat içinde ineceğiz" dediği video kaydında duyuluyor. Uçak Miami'ye indiğinde ise Felix'i FBI ajanları gözaltına almış ve sarhoş yolcu, mahkemeye çıkarılacakmış.
Rüya Uçakla Nefes Kesen Gösteri! 02:41
Rüya Uçakla Nefes Kesen Gösteri! 3.983 izlenme - 3 yıl önce Rüya Uçakla Nefes Kesen Gösteri! Boeing 787 Dreamliner uçağı ile gösteri uçuşu yapan gözüpek pilot, nefesleri kesti.
Uçağı Burun Üstü İndirerek 151 Kişinin Hayatını Kurtaran Türk Pilot 00:38
Uçağı Burun Üstü İndirerek 151 Kişinin Hayatını Kurtaran Türk Pilot 125 izlenme - 4 hafta önce Onur Air’in Medine-Dakka seferini yapan Airbus 330 uçağının Kaptanı Ümit Atlatırlar, ön tekerlekleri açılmayan uçağı burnu üzerine indirerek, dev uçağı pistte tuttu ve kazanın büyümesini engelledi. Kaptan, uçağı pist içerisinde tutmayı başararak 141’i yolcu 10’u uçuş ekibi olan toplam 151 kişinin uçaktan yara almadan tahliye olmasını sağladı.
Seçim Öncesi Yerli Yolcu Uçağı Tanıtımı 00:37
Seçim Öncesi Yerli Yolcu Uçağı Tanıtımı 2.445 izlenme - 1 yıl önce Daha önce yerli uçak haberleri vardı ama bu ilk YOLCU uçağı haberi.2015 haziran seçimlerinden hemen önce tv kanallarında kısa süre gösterilen Türkiyenin ilk yolcu uçağı (henüz ortada yok)
Rusya’da Uçak Düştü: 62 ölü 00:29
Rusya’da Uçak Düştü: 62 ölü 2.677 izlenme - 2 yıl önce Dubai merkezli FlyDubai Havayolları’nın Dubai-Rusya seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, Rusya’nın Rostov bölgesinde düştü, uçakta bulunan 62 kişi hayatını kaybetti. Dubai-Rusya seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, Rostov-an-Don Havalimanı’na ikinci iniş denemesi sırada düştü. Rus yetkililer, uçakta bulunan 62 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
Havada Uçak ile Çarpışan Kuşun Gövdeyi Delmesi 00:25
Havada Uçak ile Çarpışan Kuşun Gövdeyi Delmesi 658 izlenme - 7 ay önce Mexico City'den Miami'ye giden Airbus A319 yolcu uçağına kalkıştan kısa bir süre sonra kuş uçağın ön burun kısmına çarpmış ve uçağın gövdesini delmiş.
Uçağın İçinden Uçak Görüntüleyen Yolcu 01:40
Uçağın İçinden Uçak Görüntüleyen Yolcu 208 izlenme - 3 ay önce Nippon ve Thai Havayolları'na ait iki uçağın birbirine paralel olarak uçma anı bir yolcu tarafından böyle görüntülenmiş efendim.
İki Uçağın Toronto Pearson Havalimanı’nda Çarpışması 00:42
İki Uçağın Toronto Pearson Havalimanı’nda Çarpışması 306 izlenme - 5 ay önce Meksika’nın Cancun kentinden gelen ve 168 yolcusu bulunan Westjet Airlines’a ait uçak, havalimanından ayrılmakta olan Sunwing Airlines’a ait uçağa çarptı. Kanada’nın Ontario eyaletinde yer alan Toronto Pearson Havalimanı’nda çarpışan 2 uçağın yolcuları tahliye edildi ve kazada yaralanan olmadığı belirtildi.
Yolcu Uçağı Pistte Alev Aldı 00:45
Yolcu Uçağı Pistte Alev Aldı 1.015 izlenme - 2 yıl önce Singapur Havayolları’na ait yolcu uçağında korku dolu anlar yaşandı. İtalya’nın Milan kentine gitmek için havalanan yolcu uçağının motorunda yakıt sızıntısı meydana geldi. Bunun üzerine içinde 19 mürettebat ve 222 yolcunun bulunduğu uçak, havaalanına geri dönerek acil iniş yaptı.
ABD'de Uçağın Motor Kapağı Havada Koptu 01:01
ABD'de Uçağın Motor Kapağı Havada Koptu 173 izlenme - 4 ay önce ABD’de Kaliforniya eyaletinin San Francisco kentinden Hawaii eyaletine gitmek üzere havalanan 777 Boeing tipi yolcu uçağının havadayken motor kapağının koptuğu belirtildi. Pratt- Whitney imalatı PW 4077 tipi motorlara sahip uçağın, olayın meydana gelmesinden 22 dakika sonra havada kısa süreli yaşanan korku ve paniğin ardından emniyetle Honolulu’ya indiği açıklandı.
Piste İnen Yolcu Uçağının Acil Çıkış Kapısı Aniden Açıldı 00:59
Piste İnen Yolcu Uçağının Acil Çıkış Kapısı Aniden Açıldı 175 izlenme - 4 ay önce Uçak Nijerya Lagos’dan başkent Abuja’ya geldiğinde, pistte taxi-rout’da iken, emergency çıkış kapısı aniden açıldı. Nijeryalı Dana Air, bilinçli bir şekilde yolcu çabası olmaksızın, Acil Çıkış kapısının açılamayacağını bildirerek yolcu suçlaması yaptı. Havayolu, MD-83 tipi uçağın acil çıkışının iniş sırasında açılmasının mekanik bir arıza yüzünden meydana gelmesinin mümkün olmadığını belirtti. BBC’ye konuşan bir yolcu, hiç birinin böyle bir girişimde bulunmadığını açıkladı. Lagos’lu yolcu Dapo Sanwo, “uçuş çok gürültülüydü ve zemin panelindeki titreşimlerden sesler geliyordu. Acil durum kapı mandalının gevşek ve sarkık olduğunu fark ettim. İniş sonrası -puf- diye bir patlama duyuldu. Ardından kabin içine esinti ve gürültü dalgası geldi, berbattı” şeklinde olayı açıkladı.
Pushback Aracı ile Yolcu Uçağının Kontrolü 01:46
Pushback Aracı ile Yolcu Uçağının Kontrolü 109 izlenme - 2 ay önce Uçakların aprondan geri geri çıkması için yardımcı olan Pushback araçlardan bir tanesinin çalışma anına tanıklık ediyoruz efendim.
Uçağın Havalandırma Sistemiyle Külot Kurutan Bayan Yolcu 00:58
Uçağın Havalandırma Sistemiyle Külot Kurutan Bayan Yolcu 194 izlenme - 4 ay önce Türkiye'den Rusya'nın Başkenti Moskovaya giden uçakta bir kadın yolcu iç çamaşırını çıkartarak uçağın havalandırma sistemiyle kurutmaya çalışırken görüntülenmiş.
F-16 Pilotunun Yolcu Uçağı İle Yaptığı Akıl Almaz Hareketler 03:58
F-16 Pilotunun Yolcu Uçağı İle Yaptığı Akıl Almaz Hareketler 1.223 izlenme - 4 yıl önce F-16 Pilotu Yolcu Uçağı Kullanırsa ,f16 pilotu,f16 pilotu yolcu uçağı kullanırsa, f16 pilotu boeing kullanırsa
3 Striptizci Kadın Uçağı Birbirine Kattı 00:55
3 Striptizci Kadın Uçağı Birbirine Kattı 90 izlenme - 2 ay önce İngiltere'nin başkenti Londra'dan İspanya'nın Tenerife kentine giden easyJet uçağında üç kadın yolcunun kavgası kameralara yansıdı. Bir anda patlayan kavgada çığlıklar yükseldi, kabin ekibi birbirlerinin saçını çekip küfürler savuran kadınları güçlükle durdurdu.