Hoşgeldiniz!

yönelim

Beyin Yakan Heteroseksüel Anıl 02:14
Beyin Yakan Heteroseksüel Anıl 5.312 izlenme - 2 yıl önce Nasıl hetero oldum sorusunu aslında nasıl lgbt oldun sorusuna ironi olsun diyerek çekilmiş bir video. Fekat bazı gençlerin bunu izleyip helak olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Asıl olan soru ise Cinsel Yöneliminizi Seçtik Mi? olmakta. Heteroseksüelliğe ne etkir ne etkimez örnekler eşliğinde anlatılmakta. Video Anıl'dan alınmıştır.
Eşcinsellik Tercih midir? - Bilimsel Açıklama 04:50
Eşcinsellik Tercih midir? - Bilimsel Açıklama 733 izlenme - 3 yıl önce "Sıkça duyduğumuz 'cinsel tercih' ifadesi ne kadar doğru? Eşcinseller cinsel kimliklerini kendileri mi seçiyorlar?" Bu kısa alıntı açıklamadan sonra kendi sözlerime yer vereyim. Eşcinsellik tercih değildir. Hormonlar, genler var işin içinde arkadaşım. Bir sabah uyanıp birden "erkeklerden/kadınlardan hoşlanasım geldi" diyerek olmuyor. Evet heteroseksüellerin (ki ben de öyleyim) bunu anlaması zordur. Çünkü düşünsene kendi cinsinle sevişiyorsun. Ne kadar iğrenç değil mi? Değil. Çünkü toplum olarak böyle yetiştiriliyoruz ve bize "normal" olarak gösterilen de bu oluyor. Sonra da ötekileştiriliyor, küfür/hakaret ediliyor, hatta öldürülüyor ve gece-sokak hayatlarına sürülüyorlar. Neyse sözü uzatmayalım. KaosGL ve LGBT en doğru bilgileri verir. Açıklamamı da onların bir sözüyle bitiriyorum: Homofobi bütün 'ibne'liklerin anasıdır. http://imgim.com/homofobiibnelik.jpg "For The Bible Tells Me So" adlı belgesel 2007 yılında yayınlanmıştır, bu da oradan bir kesittir.
Heteroseksüel Olmayı Ne Zaman Seçtiniz? 03:44
Heteroseksüel Olmayı Ne Zaman Seçtiniz? 462 izlenme - 3 yıl önce "Heteroseksüel olduğunuz için hiç ayrımcılığa uğradınız mı?" Uluslararası Af Örgütü Aktivistleri, LGBTİ Onur Haftası'nda LGBTİ'lere yönelik ayrımcılığa dikkat çekmek için sokağa çıktılar ve insanlara sordular! Yabancı versiyonu için tıklayınız; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/167897/siz-heteroseksuel-olmayi-ne-zaman-sectiniz