Hoşgeldiniz!

yöresel

Lezzete Yolculuk etmek için tıklayın 03:12
Lezzete Yolculuk etmek için tıklayın 180.190 izlenme - 1 yıl önce Mutfak Sırları blog yazarı Nilay ile mis kokular arasında baharatçılar çarşısında dolaşıp, lokum gibi tadıyla ün salmış Pöç kebabının inceliklerini öğreniyoruz. Tıklayın Lezzete Yolculuk edin!
Lezzete Yolculuk'ta Kayseri'yi keşfediyoruz! 02:47
Lezzete Yolculuk'ta Kayseri'yi keşfediyoruz! 175.297 izlenme - 1 yıl önce Mutfak Sırları'nın yazarı Nilay'la eşsiz Kayseri manzarasıyla dolu enfes bir kahvaltının ardından Kayseri’nin en ünlü yemeklerinden biri olan Develi Cıvıklısının püf noktalarını öğreniyoruz. Tıklayın!
Kayseri'nin meşhur gilaburu meyvesini keşfediyoruz! 03:33
Kayseri'nin meşhur gilaburu meyvesini keşfediyoruz! 171.271 izlenme - 1 yıl önce Nilay Tulum ile Kayseri'ye özgü meşhur gilaburu meyvesini keşfetmeye, kahvaltılık çemen hazırlamaya hatta kete yapımını öğrenmeye kadar bir çok Kayseri'ye özgü lezzet ve tadın yapımına şahit oluyoruz.
Öz Hakiki Gerçek Çiftleşme Dansı 01:20
Öz Hakiki Gerçek Çiftleşme Dansı 423.400 izlenme - 3 yıl önce Kanımca Güney Amerika Yöresinden Bir Halk Oyunu Olan Bu Dansı Yerli Çiftimiz İnanılmaz Figürleri İle Sizler İçin Sergiliyor.
Lezzete Yolculuk Denizli’de! 03:20
Lezzete Yolculuk Denizli’de! 135.143 izlenme - 1 yıl önce Denizli’deki ilk günümüzde; börek, irmik tatlısı, meşhur Denizli pidesi derken tam bir lezzet şöleni yaşadık. Samimi halleriyle bize kendimizi evimizde hissettiren insanlarının misafirperverliği ise yolculuğumuzu daha da keyiflendirdi.
Kafayı Koparmalı-Birleştirmeli Dans 03:34
Kafayı Koparmalı-Birleştirmeli Dans 6.790 izlenme - 2 ay önce Sanırım görüntüler bir Azeri düğününden. Düğüne iştirak eden uzman dansçı konukların müthiş performansı takdire şayan. Oldum olası nefret ederim düğünde iyi oynayanlardan. Hiç beceremem çünkü. Tabi bu elemanlar bir tık üstü kastettiklerimin. Lezginka; Kafkasya bölgesinden yayılmış bir dans türü. Pek çok halk bu dansı kendine göre yorumlamış, icra etmiş ve ediyormuş. *Bu sefer sitede arattım valla değişik biçimlerde. Bulamadım içeriği. Bu sefer gol inş.
Halay Damat Halayı 03:46
Halay Damat Halayı 75.209 izlenme - 2 yıl önce Halay Damat Halayı
İçli Köfte 00:56
İçli Köfte 31.219 izlenme - 2 yıl önce İçi Ve Dışı Da Kıymadan Yapılmaktadır.size Kızartılmış Olarak Gelen İçli Köfteyi Sadece Isıtarak Servis Yapabilirsiniz. http://www.pazaresintisi.com Her Bir Lokmasında Mükemmel Bir Damak Tadı Yaşatan Bu Harika Lezzet,en Doğal Yöntemlerle Ve Özenle Sizler İçin Hazırlanıyor. canınız Çeksin Ruhunuz Hayal Etsin,hayal Neymiş İsteyin Bir Tıkla, Fatma Karayiğit Kalitesi Ve Pazaresintisi Güvencesi İle Sofralarınıza Kadar Gelsin.
KOLBASTI 10:38
KOLBASTI 223.776 izlenme - 7 yıl önce Trabzon Gençlik Merkezi Kolbastı Ekibinin Kolbastı Gösterisi Trabzon Gençlik Merkezi www.trabzongm.com info@trabzongm.com
Fellah Köftesi Tarifi 01:43
Fellah Köftesi Tarifi 39.959 izlenme - 1 yıl önce Bugün Türk mutfağının yöresel lezzetlerinden biri olan fellah köftesi veriyoruz. Yapımı kolay köfte tarifi ile sofranın yıldızı olun. Tarifimizi hemen izleyebilirsiniz; http://migrostv.migros.com.tr/fellah-koftesi-tarifi/ Nefis, pratik ve sofralarınıza yakışan tarifler için; migrostv.migros.com.tr/
Grup Yorum - Sevda Türküsü 04:55
Grup Yorum - Sevda Türküsü 23.941 izlenme - 2 yıl önce Grup Yorum - Sevda Türküsü
Kütahya Simav Oyunları 08:11
Kütahya Simav Oyunları 45.254 izlenme - 3 yıl önce Kütahya Simav Yaykın Düğünleri
Aksarayı Gezelim Görelim Aksaray Malaklısını Tanıyalım 10:11
Aksarayı Gezelim Görelim Aksaray Malaklısını Tanıyalım 29.662 izlenme - 3 yıl önce Aksaray Malaklı cinsi çoban köpeklerinin ırk tespit ölçüm çalışmalarının ikincisi yapıldı. Aksaray Malaklı cinsi çoban köpeklerinin ırk tespit ölçüm çalışmalarının ikincisi yapıldı. Aksaray Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Aksaray Malaklısı Irklarını Geliştirme Derneği (AKMİD) öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalara FCI Türkiye Masası Şefi Kınolog Dr. Milivoje Vrosevic ve Eskişehir Üniversitesi Yabancı Diller Öğretim Görevlisi Köpek Irkları Kınoloji Federasyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ümit Özkanal da katıldı. Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılan ölçümlerde, Aksaray'ın Malaklı köpekleri kontrolden geçirildi. Aksaray'da 38 ayrı bölgede araştırma yaptıklarını ifade eden Köpek Irkları Kınoloji Federasyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ümit Özkanal, "Köpek Irkları Kınoloji Federasyonu olarak Aksaray'ın Malaklı adı verilen ve Aksaray'a özgü olan köpeğin ırk standartlarını belirlemek amacı ile ölçüm için buradayız. İlk olarak 20 Nisan'da geldik. Ölçümlerimize başladık. Daha sonra yine haziran sonu için randevu aldık ve dün ile bugün köyleri gezerek Aksaray Malaklısını ölçüyoruz. Malaklı'da 38 farklı bölgeyi ölçüyoruz. 38 ayrı bölgeden alınan ölçüm sonuçları istatistiki bilgi olarak girilmekte. Bu bilgiler daha sonra hesaplanarak ırk standartları oluşturulmakta. Amacımız sadece ülkemizde tanınan Aksaray Malaklısı ırkını dünyaya tanıtmak. Bunu yapmanın da tek bir yolu var. Biz aynı zamanda uluslararası Kınoloji Federasyonu'na (FCI) üye bir ülkeyiz. Yapılması gereken iş, standartların tamamlanması ve AC adını verdiğimiz ulusal ırk standartları yarışmasına girerek, yurtdışındaki yarışmalara katılarak köpeğimizin tanıtımını sağlamak" dedi. Aksaray Malaklısı için Aksaray'da bulunduğunu belirten FCI Türkiye Masası Şefi Kınolog Dr. Milivoje Vrosevic ise, "Burada olmaktan çok mutluyum. 10 bin yıllık tarihi olan bir şehre gelmek önemli benim için. Fakat turizm veya tarih benim burada olma sebebim değil. Son 5 yıldır Köpek Irkları Kınoloji Federasyonu ile çalışıyorum. Türk ırklarının standartlarının yazılması ve oluşturulması çabası içerisindeyim. Bunun ilk sonucu resmi kangal standardıydı. Burada bulunmamızın amacı Anadolu ve Aksaray Malaklısı için buradayız. ve iyi bir yolda olduğumuza eminim. Aksaray'da Malaklıları bulduk. Mutluyum. Bu bizim yaptığımız iş sadece bir başlangıç. Çok uzun sürecek. Belki tamamen bitmesi 20 yılı bulabilir. Çünkü zor teknik çalışması. Hızlı bir çalışma değildir" diye konuştu. - EKLEYEN TEMEL İNTERNET CAFE B. BÖLCEK MAH MUTLU DÜĞÜN SALONU YANI AKS.
giresun karşılaması 2009 09:59
giresun karşılaması 2009 71.700 izlenme - 6 yıl önce giresun karşılaması 2009 yöresel oyun havaları balkanmuzik.org karadeniz karşılama oyunları
yöresel kaşık oyunu 01:44
yöresel kaşık oyunu 46.244 izlenme - 5 yıl önce sındırgı kertil mesire alanı
Yöresel Tatlıları Tattık - Yok Böyle Bir Keyif 04:57
Yöresel Tatlıları Tattık - Yok Böyle Bir Keyif 834 izlenme - 4 hafta önce Bu videoda ülkemizin güzel tatlılarından örnekler tadıyoruz. Dolayısıyla tükürmek, çöp sepeti filan yok. :) Ekip arkadaşlarımız uzun bir aradan sonra güzel bir şeyler tattıkları için tabii inanılmaz mutlu. Bir şeyleri tattığımız tüm videolar tam şurada: https://goo.gl/MXKxZs Diğer kanallarımızdaki birbirinden ilginç ve eğlenceli videoları izlemek için lütfen tıklayın: Yapyap: https://www.youtube.com/yapyap Oyun Delisi: https://www.youtube.com/oyundelisi BonbonTV https://www.youtube.com/bonbontv OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.
Hakkari şexanisi 15:35
Hakkari şexanisi 19.461 izlenme - 4 yıl önce Yöresel düğünleri ile hakkari
Yöresel Kütahya Oyunları 05:28
Yöresel Kütahya Oyunları 10.987 izlenme - 2 yıl önce irfan ile sedef in sözünde simav yaykın kasabasında yöre oyunları
Domates Çorbası 04:03
Domates Çorbası 5.207 izlenme - 6 ay önce Memleketimizin her yöresinden, illerden ilçelerden beldelerden ve köylerden Hiç bilinmeyen tarifler, Geçmişten günümüze adını tadını yitirmeyen lezzetler Buram buram tarih kokan yemekler en ince detaylarıyla bu programda Biraz sağlık biraz spor bolca lezzet hepsi ve daha fazlası bir arada Lezzetli yaşam Fatma Karsak sunumuyla Kanal 3 ekranlarında
Laz Böreği Tarifi
Laz Böreği Tarifi 21.501 izlenme - 3 yıl önce Ayrıntılı Anlatımıyla Laz Böreği Tarifi
efe - bahçanın harımıyım 04:03
efe - bahçanın harımıyım 34.065 izlenme - 5 yıl önce efe bahçanın harımıyım [ yöresel denizli türküleri]
İçli Köfte Nasıl Pişirilir? 01:15
İçli Köfte Nasıl Pişirilir? 42.527 izlenme - 6 yıl önce İçli köftenin pişirme süreci nasıl olur?
Yuvalaça Tarifi 01:04
Yuvalaça Tarifi 14.567 izlenme - 2 yıl önce Şipşak hazırlayacağınız kolay yemek tarifimiz leziz ve pratik… Köfte tarifleri anlayışınızı ve ‘köfte nasıl yapılır?‘ sorusunun cevabını değiştirecek bu yemeğin adı “Yuvalaça”. İzmir’in şirin ilçesi Seferihisar’dan gelen bu yöresel lezzet, sofralarınıza çok yakışacak. http://migrostv.migros.com.tr/yuvalaca/ Yüzlerce videolu yemek tarifi ve harika öneriler için bizden ayrılmayın; migrostv.migros.com.tr/
balıkesir dursunbey yöresel türküler 04:54
balıkesir dursunbey yöresel türküler 51.022 izlenme - 8 yıl önce sizlerle paylaşımlarımız devam edecektir.yorumlarınızı bekliyorum.
Havin - Nennide Nenni 2014 (yenı) 02:52
Havin - Nennide Nenni 2014 (yenı) 12.046 izlenme - 2 yıl önce Havin 2014 (yenı) Havin - Nennide Nenni 2014
Bilal Göregen - Kürtçe Şarkılar 03:01
Bilal Göregen - Kürtçe Şarkılar 19.517 izlenme - 3 yıl önce
Yöresel Çekme Helva  | Çiçeklidüz Mahallesi 13:56
Yöresel Çekme Helva | Çiçeklidüz Mahallesi 319 izlenme - 2 hafta önce Geçmişten günümüze süregelen, ayaz kış gecelerini tatlandıran, çay sohbetinde birlik beraberliği anlatan Yöresel Çekme Helva belgeseli.
Volkan Konak~ Uzanamam Ben Sana 04:19
Volkan Konak~ Uzanamam Ben Sana 9.869 izlenme - 2 yıl önce
Lahmacun Nasil Yapilir ? 04:06
Lahmacun Nasil Yapilir ? 20.570 izlenme - 5 yıl önce Lahmacun tarifi...
Balıkesir Yöresel Oyunlar-Akpınar-Şerifem-İslamoğlu-Bayanlar Kaşık Oyunu 12:10
Balıkesir Yöresel Oyunlar-Akpınar-Şerifem-İslamoğlu-Bayanlar Kaşık Oyunu 5.490 izlenme - 1 yıl önce BALIKESİR SINDIRGI DÜĞÜNCÜLER KÖY OYUNU