Hoşgeldiniz!

Yüksek Seçim Kurulu

Kabine Revizyonu Yolda - Showhaber 03:48
Kabine Revizyonu Yolda - Showhaber 1.128 izlenme - 4 yıl önce yüksek seçim kurulu (ysk), yerel seçimlerde aday olacak bakanların görevlerinden istifa etmesine gerek olmadığı yönünde oy birliğiyle karar verdiğini duyurmuştu. ancak hükümetin, ysk”nın bu kararına rağmen kabinede aralık ayında içinde önemli bir revizyon yapacağı, en azından aday bakanları hükümet dışında bırakacağı konuşuluyor. yani türkiye’nin yeni yıla yeni bir kabine ile girmesi kuvvetle muhtemel. erdoğan, kabine revizyonu çerçevesinde hazırlayacağı yeni listeyi, cumhurbaşkanı abdullah gül’ün onayına muhtemelen bu ay içinde sunacak. erdoğan, daha önce kabine revizyonlarını, sınırlı yapmayı tercih etmişti. yeni revizyonun kapsamı konusu, siyasi kulislerde merak konusu oldu.
Oktay Vural'a Vatandaş Şoku 03:02
Oktay Vural'a Vatandaş Şoku 635 izlenme - 3 yıl önce Partisinin seçim çalışmalarını yürütmek üzere İzmir’de bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Adayı Oktay Vural, ülkenin yeni bir iktidara yelken açtığını söyledi.
YSK, Seçim Rakamlarını Her Partiye Aynı Anda Verecek 01:08
YSK, Seçim Rakamlarını Her Partiye Aynı Anda Verecek 128 izlenme - 3 yıl önce YSK, 7 Haziran'da seçime girecek partilerin sonuçları eş zamanlı izleyebilmesine imkan veren Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi ile ilgili genelgeyi kabul etti.
Hdp'nin Liste Hazırlıkları Klip Oldu 02:28
Hdp'nin Liste Hazırlıkları Klip Oldu 139 izlenme - 3 yıl önce HDP'nin liste hazırlıkları klip oldu- Genel Merkez tarafından hazırlanarak sosyal medya sitelerine yüklenen klipte, Eş Genel Başkan Demirtaş ve partililerin listeleri YSK'ya yetiştirme telaşı görülüyor HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile partililerin milletvekili aday listesini hazırlama telaşı, görüntülendi.
Rasim Ozan'dan Siyah Bantlı Eylem 02:04
Rasim Ozan'dan Siyah Bantlı Eylem 158 izlenme - 4 yıl önce Yüksek Seçim Kurulu'nun Dinamit programına verdiği cezayı eleştiren Latif Şimşek ve Rasim Ozan Kütahyalı ağızlarına siyah bant takarak kararı protesto ettiler.
Seçim Takviminde Değişiklik 01:08
Seçim Takviminde Değişiklik 104 izlenme - 3 yıl önce 7 Haziran'daki 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde görev yapacak sandık kurulu başkanı ve kurul üyelerinin belirlenme tarihleri değişti.
Belçika'da 130 Bin Türk Oy Kullanacak 04:26
Belçika'da 130 Bin Türk Oy Kullanacak 57 izlenme - 4 yıl önce Belçika'da, 130 Bin Türk'ün İlk Kez Yurt Dışında Oy Kullanacağı, İlk Turu 10 Ağustos'ta Yapılacak Olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin Hazırlıklar Yoğun Şekilde Sürüyor.
Başbakan Erdoğan'ın Seçimde Kullanacağı Şarkılar Belli Oldu 04:02
Başbakan Erdoğan'ın Seçimde Kullanacağı Şarkılar Belli Oldu 76 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları boyunca kullanacağı 3 seçim şarkısı belli oldu.
Seçmen Kütüğü Listeleri 2 Mayıs'ta Askıya Çıkacak 00:41
Seçmen Kütüğü Listeleri 2 Mayıs'ta Askıya Çıkacak 3 izlenme - 2 ay önce Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), yırt içi ve yurt dışı seçmen kütüklerinin güncelleştirilmesi usul ve esaslarına ilişkin 2 kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
CHP'li Kedi Şero'dan Ysk Başkanı'na: Ben Burdayım Sadi Güven, Hadi Gel Topla 00:24
CHP'li Kedi Şero'dan Ysk Başkanı'na: Ben Burdayım Sadi Güven, Hadi Gel Topla 50 izlenme - 3 yıl önce CHP’nin ‘Şero’ adlı kedisi, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven’e cevap verdi.
HEPAR ve İşçi Partisi Yalova'da Seçimlerden Çekildi 01:31
HEPAR ve İşçi Partisi Yalova'da Seçimlerden Çekildi 97 izlenme - 4 yıl önce Doğu Perinçek ve Osman Pamukoğlu, Yalova'daki belediye başkan adaylarını yarıştan çekti. CHP'li Vefa Salman'ın seçimi kazanma şansı yükseldi.
Agit Temsilcileri Ysk'ya Giriş Yaptı 01:36
Agit Temsilcileri Ysk'ya Giriş Yaptı 11 izlenme - 1 yıl önce AGİT temsilcileri YSK'ya giriş yaptı.ANKARA - AGİT temsilcilerinden oluşan bir grup, Yüksek Seçim Kurulu'na giriş yaptı.
Tezcan: 01:55
Tezcan: "Ysk Başkanıyla ve Heyetiyle Görüşmeye Gideceğiz" 41 izlenme - 3 yıl önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: - "İstifa eden bakanlar yerine atanan müsteşarlar tarafsız olmadığı ve seçimlerde AK Parti'ye çalışacağı için YSK'ya başvuracağız" CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, seçim öncesi istifa eden 3 bakan yerine göreve başlayan müsteşarların tarafsız olamayacağı gerekçesiyle, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) itiraz edeceklerini bildirdi.
MHP ve HDP, Erdoğan'ın İstifası İçin YSK'ya Gidiyor 01:35
MHP ve HDP, Erdoğan'ın İstifası İçin YSK'ya Gidiyor 53 izlenme - 4 yıl önce MHP ve HDP, Başbakan Erdoğan'ın adaylığının açıklamasının ardından Başbakanlık'tan istifa etmesi için YSK'ya müracaat etmeye hazırlanıyor.
Demirtaş: Diyanet'ten Mercedes'i Aldık, Sarayı da Alacağız 00:53
Demirtaş: Diyanet'ten Mercedes'i Aldık, Sarayı da Alacağız 41 izlenme - 3 yıl önce HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin Yüksek Seçim Kurulu'na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Seçim yasaklarını açıkça ihlal ettiği gerekçesiyle uyarılması' istemiyle yaptığı başvuruya değinerek, "Cumhurbaşkanının işi, meydanlarda yalan söylemek değildir.
CHP'nin Aday Listesinde 103 Kadın Var 03:39
CHP'nin Aday Listesinde 103 Kadın Var 31 izlenme - 3 yıl önce Chp'nin Aday Listesi Saat 17.00'da Açıklanacak. Parti Sözcüsü Haluk Koç, Listede Toplam 103 Kadın Adayın Olduğunu Duyurdu.
Ağrı ve Yalova Anketleri Erdoğan'ı Kızdırdı 00:21
Ağrı ve Yalova Anketleri Erdoğan'ı Kızdırdı 31 izlenme - 4 yıl önce Yalova ve Ağrı anketlerinde istediği sonucun çıkmamasına kızan Başbakan Erdoğan'ın Kurmaylarına "tembel tembel oturmayın" dediği ileri sürüldü.
Uğur Dündar'dan Atilla Sertel Tepkisi: Bazı CHP'liler Kına Yaksın 00:31
Uğur Dündar'dan Atilla Sertel Tepkisi: Bazı CHP'liler Kına Yaksın 15 izlenme - 3 yıl önce YSK, CHP İzmir milletvekili adayı Atilla Sertel'in adaylığını iptal etti. Bu kararı eleştiren Uğur Dündar, "Bazı CHP'liler iğrenç oyunlarla adaylığı düşürdüler. Kına yaksınlar" dedi.
Ağrı ve Yalova Anketleri Erdoğan'ı Kızdırdı 00:21
Ağrı ve Yalova Anketleri Erdoğan'ı Kızdırdı 26 izlenme - 4 yıl önce Yalova ve Ağrı anketlerinde istediği sonucun çıkmamasına kızan Başbakan Erdoğan'ın Kurmaylarına "tembel tembel oturmayın" dediği ileri sürüldü.
Ak Parti, Mhp Ve Hdp Aday Listelerini Ysk'ya Teslim Etti 00:50
Ak Parti, Mhp Ve Hdp Aday Listelerini Ysk'ya Teslim Etti 20 izlenme - 3 yıl önce AK Parti, MHP ve HDP milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu.
Emrullah İşler - Yurt Dışındaki Vatandaşların Oy Kullanabilmesi 03:54
Emrullah İşler - Yurt Dışındaki Vatandaşların Oy Kullanabilmesi 17 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Gümrük kapılarında, limanlarda ve gümrüklü havalimanlarında 26 Temmuz'da sandıklar açılıyor ve 10 Ağustos'a kadar açık kalacak" dedi.
Aday Listeleri Ysk'ya Sunuldu - Mhp, Hdp, Vatan Partisi'nin Açıklamaları 04:35
Aday Listeleri Ysk'ya Sunuldu - Mhp, Hdp, Vatan Partisi'nin Açıklamaları 16 izlenme - 3 yıl önce Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu-MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk: -"Trafolara kedilerin vesairelerin tırmanmadığı bir seçim dönemi geçiririz ümidiyle bekliyoruz"-HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Ürküt: -"HDP'nin farklılılığını bu listede de rahatlıkla bulabilirsiniz.
Bakan Eroğlu Girdiği Berber Dükkanında Bir Çocuğu Tıraş Etti 01:45
Bakan Eroğlu Girdiği Berber Dükkanında Bir Çocuğu Tıraş Etti 20 izlenme - 4 yıl önce Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, esnaf ziyareti sırasında girdiği bir berber dükkanında makası eline alarak, tıraş olmayı bekleyen bir çocuğun saçlarını kesti.
Erdoğan: Çokluk İçinde Teklik 04:09
Erdoğan: Çokluk İçinde Teklik 9 izlenme - 4 yıl önce Cumhurbaşkanı Adayı Ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulunun Cumhurbaşkanı Seçimine İlişkin Hazırladıkları Reklam Filminin Yayınının Durdurmasına Dair, "aynı Şeyi 30 Mart Seçimlerinde De Yaptı Bu Ysk. Orada Da Biliyorsunuz Bir Bayrak Filmi Hazırlamıştık. Yine Orada Da Bayraktan Rahatsız Oldular.
İhsanoğlu'ndan Bahçeli'yi Kızdıracak 01:05
İhsanoğlu'ndan Bahçeli'yi Kızdıracak "Demirtaş" Çıkışı 15 izlenme - 4 yıl önce HDP'de Selahattin Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adaylığı konusunda MHP lideri Devlet Bahçeli ile çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu ters düştü.
CHP'de Köşk Adaylığı İçin Yılmaz Büyükerşen Endişesi 02:08
CHP'de Köşk Adaylığı İçin Yılmaz Büyükerşen Endişesi 18 izlenme - 4 yıl önce Köşk adaylığı için Yılmaz Büyükerşen ismini tartışan CHP, yenilgi durumunda Eskişehir'i de AK Parti'ye kaptırmaktan korkuyor.
Aday Listeleri Ysk'ya Sunuldu - AK Parti İl Başkanı Delican 02:56
Aday Listeleri Ysk'ya Sunuldu - AK Parti İl Başkanı Delican 14 izlenme - 3 yıl önce Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu- AK Parti İzmir İl Başkanı Delican: "Değerli adaylarımızla seçim sürecinde birlik ve beraberlik içerisinde İzmirli hemşehrilerimizin huzuruna çıkacağız ve ciddi bir başarı yakalayacağız" AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 7 Haziran'daki genel seçimde açıklanan milletvekili adaylarıyla ciddi bir başarı yakalayacaklarını belirtti.
Muharrem Erkek: Ysk Başkanı Derhal Görevi Bırakmalıdır 01:49
Muharrem Erkek: Ysk Başkanı Derhal Görevi Bırakmalıdır 1 izlenme - 4 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı - Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, YSK Başkanı Sadi Güven'in derhal istifa etmesi ve görevi bırakması gerektiğini söyledi. Erkek, "YSK Başkanı, bir tartışma programına mesaj gönderdi. 'Geçmişte de çok emsal karar var, mühürsüz oylar bir çok seçimde geçerli kabul edildi' dedi. Bu açıkça toplumu yanıltmaktır. O geçmişteki kararlar, sandık bazında, itirazlar üzerine verilen kararlardı. Fakat 16 Nisan 2017 Referandumu'nda verilen karar, bütün Türkiye'de geçerli olmak üzere verildi. Arada çok büyük bir fark var. YSK Başkanı'na düşen görev derhal istifa etmesidir" dedi.
Chp, Milletvekili Aday Listelerini Ysk'ya Sundu - Bülent Tezcan 05:33
Chp, Milletvekili Aday Listelerini Ysk'ya Sundu - Bülent Tezcan 11 izlenme - 3 yıl önce CHP, milletvekili aday listelerini YSK'ya sundu-CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: -"Parti olarak seçimlere hazırız. Türkiye'de 7 Haziran, demokratik, olgun bir seçim yarışıyla sonuçlanıp bir iktidar değişikliğini müjdelemesini bekliyoruz" CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "CHP olarak seçimlere hazırız. Türkiye'de 7 Haziran, demokratik, olgun bir seçim yarışıyla sonuçlanıp bir iktidar değişikliğini müjdelemesini bekliyoruz" dedi.
Meclis, 421 Kanun Çıkartarak Seçim Tatiline Girdi 04:12
Meclis, 421 Kanun Çıkartarak Seçim Tatiline Girdi 11 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi, 7 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimi sebebiyle tatile girdi.