Hoşgeldiniz!

yumurtası

Çin'de 70 Milyon Yıllık Dinozor Yumurtası Bulundu 00:39
Çin'de 70 Milyon Yıllık Dinozor Yumurtası Bulundu 3.829 izlenme - 11 ay önce Çin'in Foshan kentinde 70 milyon dinozor yumurtası fosili bulundu. Yerin 8 metre altında bulunan yumurtaların otçul bir dinozor türüne ait olduğu belirlendi. Üçü tahrip olmuş, ikisi sağlam 5 yumurtanın ikinci çağın son dönemlerine ait olduğu tahmin ediliyor. Şekil olarak normal bir yumurtaya benzeyen dinozor yumurtalarının üzerinde bilim insanlarının yaptığı incelemeler sürüyor. Aynı bölgede daha önce de dinozor yumurtaları bulunmuştu, anca bu kez ortaya çıkarılan bu fosiller şimdiye kadar keşfedilenler arasında en iyi durumda olanları olduğu belirtiliyor.
Dinozor Yumurtası Yaptılar! 03:55
Dinozor Yumurtası Yaptılar! 5.324 izlenme - 1 yıl önce YouTube fenomenlerinden Ayşe Yıldız ve eşi Kerem usta, hazırladıkları dinozor yumurtasının yapılışını anlattılar. Kesinlikle yenmeyen yumurta, ebadıyla şaşırtırken görüntüsüyle gerçek yumurtadan ayırt edilemiyor.
İlk Defa Havyar Yiyen Çocukların Tepkisi 03:55
İlk Defa Havyar Yiyen Çocukların Tepkisi 6.652 izlenme - 3 yıl önce İlk Defa Havyar Yiyen Çocukların Tepkisi Havyar Nedir: Havyar genel olarak balık yumurtasına verilen isimdir. Her balığın yumurtasına havyar denir ancak her balık yumurtası yemek için kullanılmaz. Bu hayvarların hangi balıktan çıktığına göre çeşitleri ve kaliteleri vardır. Bilinen en değerli ve en kaliteli havyar Hazar Denizi’nden çıkartılır. Bu denizde yaşayan Mersin balığı ve çiroz türündeki balıklardan çıkarılan havyar en değerli olandır. Bu çıkarılan havyar siyah renktedir. Bu siyah renki havyarın en pahalı ve en değerli olanı ise ” beluga havyarıdır.” Havyarların üretimi ise şöyledir: Havyar elde edilecek balık yakalnır ve öldürülmez canlı olmalıdır. Balık yakalandıktan sonra içindeki yumurtalar ( havyarlar) alınır ve karnı dikilerek tekrar denize salınır. Böylece bir balıktan 3-4 defa havyar elde edilebilir. Havyar çeşitlerinden en değerlisi olan beluga havyarının çapı yaklaşık olarak 2.5 – 3 mm civarındadır. Bu havyar siyah renklidir. Tadı ise, tereyağını anımsatır. Bu tür sadece mersin balığından elde edilir ve bir balıktan yaklaşık olarak 15 kg havyar elde edilebilir. Diğer bir tür ise Rusya ile Çin arasındaki Amur Nehri’nden çıkan kaluga havyarıdır. Bu beluga havyarına göre daha küçük çağlı ve daha koyu renklidir. Bir de adi mersin balığından çıkarılan sevruga havyarı vardır. Bu havyar en çok bulunan ve en ucuza satılan havyardır. Havyarlara imparatorların yemeği de denilir. Bunun sebebi İran şahlarının ve Bizans imparatorlarının sık sık bu yiyeceği tüketmesindendir. Son günlerde havyardan elde edilen krem kullanımı yaygınlaşmıştır Bunun sebebi ise; yüksek enerji ve protein içeren havyarın cildi onarma etkisinin olmasıdır. Bu kremler sayesinde kuru olan ciltler nemlendirilir , kırışıklığı giderir , cildi besler , ciltte var olan gerginliği giderir. Tüketimi ise bazen alkollü içeceklerle birlikte tüketilirler. Genelde tost ekmeğine ince bir katman olarak sürülür. Çeşitli kremalarla birlikte de sunulabilir. Direkt olarak tüketim ise çok nadirdir. Çünkü direkt olarak tüketilirse ağızda istenmeyen tat bırakabilir. Fiyatlarına gelirsek beluga havyarının fiyatı kilogramından 1000 tlye kadar çıkar. Diğerlerinde ise ortalama fiyat 100 ile 500 arasındadır.
Koç Yumurtasını Yersek Vücudumuzda Neler Olur? 04:17
Koç Yumurtasını Yersek Vücudumuzda Neler Olur? 895 izlenme - 6 ay önce Koç Yumurtası; Bu yumurta, erkek küçük ve büyükbaş hayvanların yumurtalıklarının, kesim sonrasında temizlendikten sonra pişirmeye hazır, kasaplık duruma getirilmiş biçimine verilen addır. Sakatatçılarda devamlı satılır. Beyaz renkte, yumuşak dokulu, kaygan ve ıslak bir görünümü vardır. Üzeri ince, saydam bir zarla çevrilidir. Erkek koyunlardan elde edilen koç yumurtasının adeti yaklaşık, 100-150 gram ağırlığındadır. Dana yumurtalığı ise 1.5 kilograma kadar ulaşabilir. Görüntüsü ve elde edildiği yerden ötürü, bazılarına çok iştah açıcı gibi gelmese de koç yumurtası genellikle meze, ara sıcak ve yemek olarak çok yaygın şekilde sevilerek tüketilir. Danalardan elde edilen yumurtalıklar oldukça büyük ve sert olduklarından ötürü pek makbul değillerdir. Ancak billur ismiyle de bilinen ve erkek koyundan elde edilen koç yumurtası, iyi pişirildiği zaman lezzetli bir yemeğe dönüşür. Ancak yanlış bir inanış olarak koç yumurtası yemenin cinsel gücü fazlalaştırıldığı düşünülüyorsa da, bunun bilimsel anlamda hiç bir esası yoktur. Koç yumurtasının çok farklı pişirme şekilleri vardır. Bunların başta geleni ise ızgara pişirmektir. Koç yumurtasının üzerindeki zarı soyulup yıkandıktan ve kurulandıktan sonra ince ince dilimler halinde kesilip kekik, pul biber ve zeytinyağıyla harman edilerek ızgarada pişirilirler. Koç Yumurtası . Koç yumurtasının tavası da, lezzetli olan diğer bir seçenektir. Küp küp doğranan koç yumurtası tereyağında, renkleri açık kahverengiye dönüşecek biçimde sotelenir. Tavaya koyulmadan önce üzerine kekik, pul biber ve karabiber ilave edilirse, daha da lezzetli bir hale gelir. Bir diğer koç yumurtası pişirme yöntemi ise güvecini yapmaktır. Domates, kuru soğan, biber, sarımsak, zeytinyağı ve kekik ilave edilmesi ile beraber, küp şeklinde doğranan koç yumurtası güveç kabında, ağzı alüminyum folyoyla kaplanmış olarak fırında veya ocakta kısık ateşte pişirilirler. Koç yumurtası da diğer bütün sakatat türleri gibi, kolesterol bakımından, masum olmayan yiyecekler bölümüne girer. Bu yüzden yaşı ilerlemiş olanların ve kalp damar sorunu yaşayan insanların, dikkatli tüketmesi gerekmektedir. Ayrıca düşünüldüğü gibi, yüksek bir besin değerine sahip değildir. Diğer sakatat çeşitleri içerisinde en düşük kaloriye sahip olan besin, koç yumurtasıdır. 100 gram koç yumurtasında yaklaşık olarak 110 kalori mevcuttur. 100 gram dana etinin de 250 kalori olduğu düşünülürse, bu miktarın ne kadar düşük bir seviyede olduğu anlaşılabilir...
kuşun yumurtadan çıkışı 05:33
kuşun yumurtadan çıkışı 11.805 izlenme - 8 yıl önce kuş yumurtadan çıkerken nasıl uğraşıyor
Minecraft Keloğlan Masalları 3 - Gariban'ın Yumurtası! - Özel Harita - Ahmetaga 24:11
Minecraft Keloğlan Masalları 3 - Gariban'ın Yumurtası! - Özel Harita - Ahmetaga 7.630 izlenme - 2 yıl önce Kanalımıza Abone OL : http://goo.gl/wcwC5x Sadece 2 Saniyenizi Ayırıp Video'yu BEĞENMEYİ UNUTMAYIN! Beni Hem gaza getirmiş olacaksınız hemde mutlu etmiş olucaksınız :) Haa Yorumda Atmayı unutmayın :) Mobil Uygulamamı İndirmek için - https://goo.gl/ehtVva Facebook Sayfası : https://goo.gl/RcNyc7 Google+ Sayfası : https://goo.gl/Zm1qAS İzlesene Kanalım : http://goo.gl/hAKH4o Harita Yapımcısı : https://goo.gl/B22Oox Beğenmeyi ve Paylaşmayı Lütfen Unutmayın! BUNLARADA GÖZ ATMAYI UNUTMAYIN Komik Montaj Videoları : https://goo.gl/sBsaLu Minecraft Crazy Craft : https://goo.gl/KIE9KJ Minecraft Açlık Oyunları : https://goo.gl/0CzAQq Minecraft Buz Çağı : https://goo.gl/zyLMdQ Minecraft Savaşlar : https://goo.gl/iINpAh Minecraft Özel Haritalar : https://goo.gl/vVdc29 Minecraft Hapisten Kaçış Maceralarım : https://goo.gl/cf5jZk Minecraft Hayvan Saklambacı : https://goo.gl/TDfLFG Minecraft Yumurta Savaşları : https://goo.gl/ufE6Zh Minecraft Yatak Savaşları : https://goo.gl/0fCTk5 Minecraft Sky Element : https://goo.gl/7H4ZqJ Minecraft Buz Devri : https://goo.gl/Tv5u4Y Minecraft Şanslı Bloklar : https://goo.gl/AibCz7 Minecraft Sky Wars : https://goo.gl/fub9s5 Minecraft Farm Hunt : https://goo.gl/UFmleR Minecraft Hexxit : https://goo.gl/j5s0kp Minecraft Silahlı Açlık Oyunları : https://goo.gl/CKg8G9 İLK VİDEOM : https://goo.gl/LWbO3N İKİNCİ VİDEOM : https://goo.gl/9WyztW ÜÇÜNCÜ VİDEOM : https://goo.gl/6SmxAn ------------------------------AGA --------------------------------
Bu Yumurtayı Görenler Şaşırıyor 01:20
Bu Yumurtayı Görenler Şaşırıyor 2.403 izlenme - 2 yıl önce Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde kum saati şeklini andıran tavuk yumurtası görenleri şaşkınlığa uğrattı. Kadirli ilçesine bağlı Hardallık köyünde yaşayan Osman Akkoca isimli çiftçi, köydeki evinde beslediği tavuklardan her sabah yumurtalarını alırken ilginç bir yumurtaya rastladı. Normal yumurtalardan daha küçük olan ve bir kum saatini andıran yumurtayı gören Osman Akkoca yumurtayı alarak önce köylülere sonra da Kadirli ilçesine gelerek arkadaşlarına gösterdi. Yumurtayı cebinde taşıyan ve kırılmasın diye ona gözü gibi bakan Osman Akkoca, “Ben köyde yaşıyorum. Dolayısıyla köyde tavuklarımız var. Tavukların yumurtalarını her sabah toplarım. Bugün de böyle bir yumurtaya rastladım. Bana çok değişik geldi. Hayatımda daha önce böyle bir yumurta görmemiştim. Yumurtayı arkadaşlarıma gösteriyorum onlar da şaşırıyor. Dışı sertliği normal bir yumurtadan farkı yok ancak şekil olarak çok farklı. Yumurtayı kırıp yemeyi düşünmüyorum. Onu saklayabildiğim kadar saklayacağım” şeklinde konuştu.
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 00:22
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 3.634 izlenme - 3 yıl önce Cüsesi gibi dev yumurtaları ile bildiğimiz devekuşu nasıl yumurtlar? Bir deve kuşu sahibi, çiftliğinde çektiği görüntü ile devekuşunun nasıl yumurtladığını saniye saniye görüntüledi. İzliyoruz.
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 00:22
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 3.132 izlenme - 3 yıl önce Cüsselerinin beyinlerine göre ters orantılı olmasıyla tanıdığımız devekuşları, o devasa yumurtalarını nasıl pırtlatırlar? "O yumurta o delikten nasıl çıkar arkadaş" diyenler için gelsin.
Bıldırcın Kafes Videomuz 01:26
Bıldırcın Kafes Videomuz 4.508 izlenme - 6 yıl önce Bıldırcın eti çok lezzetlidir.Bıldırcın yumurtası faydaları ; protein açısından zengin olup,astımda kullanılır.Bıldırcın Kafesleri ni, bıldırcın çiftliğimizde hem kedimiz için hemde hobi bıldırcın üreticileri için imal ediyoruz. Bıldırcın yumurtası fiyatları yazın düşmektedir.Satlık bıldırcın ve satlık kafes lerimizi görmek için lütfen bizimle iletişime geçin.05547533311(murat)
Bıldırcın kafesi 00:34
Bıldırcın kafesi 5.085 izlenme - 6 yıl önce www.bildircinkafesim.com ve www.turkankafescilik.com u inceleyebilirsiniz.Adapazarı merkezde buldırcın kafesi imalatı yapıyoruz.1-2-3-4-5- KATLI KAFESLER İMAL ETMEKTEYİZ. Sezon başlamadan kafeslerinizi yenileme fırsatı sunuyoruz.5 katlı kafesimiz su deposu hariçtir(suluk sistemi var).KARGOYU BİZ ÜSTLENİYORUZ.360 TLLÜTFEN ACELE EDİN BU İLAN REKLAM AMAÇLI OLUP BİR SÜRE SONRA FİYAT DEĞİŞECEKTİR.
Frontoza Yumurta 01:30
Frontoza Yumurta 2.843 izlenme - 5 yıl önce Dişilerden Kusturulan Yumurtalar
Dinozor Yumurtası , Eğlenceli Çocuk Videosu , Toys Unboxing 03:49
Dinozor Yumurtası , Eğlenceli Çocuk Videosu , Toys Unboxing 486 izlenme - 8 ay önce Arkadaşlar lütfen videolarımız için yorum yazmayı ihmal etmeyin. Ve videolarımıza puan verin Beğendiyseniz 5 Beğenmediyseniz 0 -1 Eh şöyle böyle diyorsanız 2-3-4 verin lütfen )) ve lütfen kanalımıza abone olun .. Merhaba ben elif Oyuncakları ve bazende oyuncaksız oynamayı çok seviyorummmmmmm )))) Gezip eğlenmeyi fotoğraflar ve videolar çekmeyi çok seviyorum...))) Bu videoları kanalımızda paylaşmayı ve sizden gelen yorumları okumakta çok güzel .. Hem facebook -twitter-instagramdada kanalımız var... umuyorum kanalımızda bizler için hazırladığım videoları beğeniyorsunuzdur. Ben çok eğlenerek hazırlıyor ve izliyorum. Lütfen videolarımızı beğenmeyi fikirlerinizi yorum kısmına yazmayı ve kanalımıza ABONE olarak ailemize katılmayı ihmal etmeyin. Kendinize iyi bakın yubidubi duuuuu https://www.facebook.com/elif.utube https://twitter.com/PEprensesselif https://www.instagram.com/peprincesselif mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com HI!My name is Elif. İ am 4 years old.İ like to walk visit new interesting places, play. On my channel you can see many interesting videoes.My parents will help me to do new videos. Subscribe, leave your comments and rate. https://www.facebook.com/elif.utube https://twitter.com/PEprensesselif https://www.instagram.com/peprincesselif mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com ??????,???? ????? ????. ??? 4 ????. ? ????? ????? ??????,???????? ????? ?????????? ?????,??????. ?? ???? ?????? ?? ??????? ????? ?????????? ?????,??????? ??? ??????? ?????? ??? ???? ? ????. https://www.facebook.com/elif.utube https://twitter.com/PEprensesselif https://www.instagram.com/peprincesselif mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com ?????????????? ?? ??? ????? ,??????????, ?????????? ???? ???????????. https://www.facebook.com/elif.utube https://twitter.com/PEprensesselif https://www.instagram.com/peprincesselif mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com Arkadaşlar bu yeni videolarıda izleyin beğeneceksiniz https://www.youtube.com/watch?v=pfWAJkY-lrI&list=UULM1OpCXx90zzBLd9j6ihgQ Please check out this new video!!! https://www.youtube.com/watch?v=mDNiV7tUkRI&list=UUGrCLU68pcsO0P1GTRYCpTw
Kuş Yumurtadan Böyle Çıktı! 02:07
Kuş Yumurtadan Böyle Çıktı! 1.357 izlenme - 4 yıl önce İşte o mucize anlar kameraya böyle yansıdı.
Fazıl Say İle Piyano Çalan 65 Yaşındaki Nene 00:49
Fazıl Say İle Piyano Çalan 65 Yaşındaki Nene 917 izlenme - 3 yıl önce Antalya’nın Elmalı İlçesi’ne bağlı Bayralar Mahallesi’nde oturan Münevver Ercan, kendisiyle aynı adı taşıyan 13 yaşındaki torunu sayesinde müzikle tanıştı. Torunuyla birlikte okuldaki müzik eğitimlerine katılan Münevver Ercan’ın müziğe ilgisi arttı. Mahalledeki Durmuş Yener Ortaokulu’nun müzik öğretmeni Emre Dayıoğlu’nun derslerine katılan Münevver Ercan, piyano dersleri almaya başladı. Kendini müzik konusunda ilerleten 3 çocuk , 6 torun sahibi Münevver Ercan, bir eser boyunca Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nı da yönetti. Ünlü piyanist Fazıl Say’ın konser için Antalya’ya geldiğini öğrenen Münevver Ercan, konser alanına giderek Say’a köy yumurtası hediye etti. Fazıl Say'ın sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan fotoğraflarda da '10 tane köy yumurtası getirdim. İkisi yolda kırılmış' yazdığı görüldü.
Kanarya Ve Sakalar 02:00
Kanarya Ve Sakalar 1.485 izlenme - 5 yıl önce Kanarya Ve Sakalar
Yumurtalık Levrek Kurnaz Tilki 00:49
Yumurtalık Levrek Kurnaz Tilki 1.055 izlenme - 4 yıl önce
Canım Kardeşim 92.Bölüm - Akıllı Tilki ve Mine'nin Yumurtası   00:27
Canım Kardeşim 92.Bölüm - Akıllı Tilki ve Mine'nin Yumurtası 235 izlenme - 11 ay önce Canım Kardeşim 92.Bölüm - Akıllı Tilki ve Mine'nin Yumurtası CANIM KARDEŞİM / 92.BÖLÜM / AKILLI TİLKİ VE MİNE’NİN YUMURTASI Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Game Of Thrones / Ejderha Yumurtası 05:30
Game Of Thrones / Ejderha Yumurtası 972 izlenme - 4 yıl önce Game Of Thrones / Ejdarha Yumurtas Nasıl Yapılır?
Kaz Yumurtası ve kazlar 00:18
Kaz Yumurtası ve kazlar 178 izlenme - 1 yıl önce http://kazyumurta.com/cin-kazi-yumurtasi/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi-satisi/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi-siparis/ http://kazyumurta.com/kazdaglari/ http://kazyumurta.com/kaz-yetistiriciligi/ http://kazyumurta.com/cin-kazi-kazi-kac-adet-yumurtlar/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi-bekletme-suresi/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi-cikarma/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi/
Kul Hatasız Olmaz - Hakkı Bulut 04:52
Kul Hatasız Olmaz - Hakkı Bulut 963 izlenme - 3 yıl önce Canımızın yarısı, ciğerimizin köşesi, sanatını soyutsal alemlere gargetmiş güzel abimizden Mevlana hoşgörüsü, bulgur pilavı ve eve geldiğinde yeni demlenmiş çaya denk gelmenin verdiği huzur karışımı bir şaheser geliyor. Filmin Künyesi: Güzel Alsın Canımı 1987 Not: Filmde Hakkı Baba bu şarkıyı söylüyor ama bu videoyu makaslayan arkadaş ( hakkı2259 rumuzlu youtube üyesi güzel insan) o kadar kral yerlerini harmanlamış ki bunu sizlerle paylaşmayı tercih ettim
Cüce Yavrularım P1070158 Mov 00:20
Cüce Yavrularım P1070158 Mov 568 izlenme - 5 yıl önce
Bıldırcın Yumurtası Faydaları Nelerdir? 03:59
Bıldırcın Yumurtası Faydaları Nelerdir? 61 izlenme - 11 ay önce Bıldırcın Yumurtası Faydaları Nelerdir? Yüksek miktarda A ve B2 vitaminlerini içerir. Vücudunuzdaki vitamin ihtiyacının büyük bölümünü karşılar. Yüksek oranda protein ve amino asit içerir. Astım gibi solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Tüberküloz rahatsızlığı için faydalı bir yumurtadır. Bıldırcın yumurtası prostat bezlerini uyararak cinsel isteği arttırır. Cinsel gücünüzü yeniden kazanmak ve cinsel isteği arttırmak için düzenli olarak bu şifalı yumurtadan tüketebilirsiniz. Vücuttaki toksinleri atar, vücutta bulunan ağır metalleri uzaklaştırır. Vücutta bulunan ve kişileri rahatsız eden böbrek taşlarının kolaylıkla düşürülmesine yardım eder. Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudun hastalıklara karşı korunmasını sağlar. Kalp kaslarını güçlendirir. Kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Mide rahatsızlığınız var mı? Birçok kişi ülser ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarının olduğundan yakınır. Ülser ve gastrit gibi mideyi rahatsız eden hastalıkların iyileşmesini hızlandırır. Herkes mevcut olduğu kilosunu korumak yada fazla kiloları varsa zayıflamak ve kilosunu dengeye getirmek ister. Bu şifalı yumurta ile kilonuzu korumak oldukça kolaydır. Sahip olunan kiloyu dengede tutarak obeziteyi de engeller. Çocukların ve gençlerin sağlıklı büyümesine yardım eder. Çok iyi bir D vitamini kaynağıdır. Yüksek oranda D vitamini içermesi sebebiyle süt içmeyi yada süt ürünleri tüketmeyi sevmeyen kişilerin de kurtarıcısı olabilir. Süt ve süt ürünlerinden alınması gereken D vitamini ihtiyacının büyük bölümünü karşılar. D vitamini eksikliğinden de kaynaklanabilen osteoporoz yani kemik erimesini engellemeye yardım eder. Kansere karşı da faydalı bir yiyecektir. Kan basıncını düzenler. Migrene karşı da fayda sağlar. Kansızlık diğer bir adıyla anemiye karşı iyi gelen bir yiyecektir. Tansiyonu düzenlemeye yardım eder. Sindirimi rahatlatır. Egzama gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelmesi de bıldırcın yumurtasının faydaları arasındadır. Çağımızın hastalığı ve birçok hastalığın temeli olan strese de iyi gelir. Beyin fonksiyonlarını uyararak zekayı geliştirir. Ayrıca hafızayı da korur. Birçok alerjik hastalığa iyi gelir. Cilt güzelliği ve cilt bakımı da sağlar. Ten rengini güzelleştirir ve cildin parlak görünmesine katkı sağlar. Bıldırcın yumurtası ile çeşitli saç ve cilt maskeleri yapmak da mümkündür. Bu şekilde saç bakımı ve cilt bakımı sağlar. Saçların parlamasına ve kuvvetlenmesine yardım eder. Şeker hastalığı adıyla anılan diyabet için de faydalı bir yumurtadır. Nörolojik yani sinirsel rahatsızlıklara da iyi gelir.
Deve Kuşu Yumurtasının Faydaları 02:01
Deve Kuşu Yumurtasının Faydaları 76 izlenme - 11 ay önce Deve Kuşu Yumurtasının Faydaları Yıllardır büyük tartışmalara maruz kalan ve halen incelemesi devam eden devekuşu yumurtaları büyüklüğüyle diğerlerinden farklı bir yapıda. Devekuşu yumurtalarıyla alakalı olarak bir çok efsane bulunmasının yanı sıra bu yumurtalar hakkında bazı kaynaklar şu şekilde bilgi aktarıyor; ‘’Eğer evinizde böcekler varsa veya örümcek istilasına uğramışsanız devekuşu yumurtaları sayesinde hepsinden kurtulabilirsiniz.’’ Daha öncesinde ülkemizde yetiştiriciliği bulunmayan devekuşu yumurtacılığı artık ülkemizde de aktif bir şekilde üretilmeye başladı. Marketlerde veya küçük gıda zincirlerinde kolaylıkla devekuşu yumurtası bulabilirsiniz. Bir devekuşunun yumurtası ortalama 2 kilogramdır ve bir yumurta ile rahatlıkla 10 kişi birden doyabilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi; Devekuşu yumurtaları örümcekler ve böcekler için vazgeçilmez bir kapandır. Eğer yumurtayı çürütürseniz bütün haşereler üzerinde toplanacaktır. Yumurtaların boyu 15 santimetereye kadar ulaşabilmektedir. Normal şartlarda 12 veya 13 cm olmaktadır. Devekuşu yumurtası ile tavuk yumurtası arasındaki tek fark boy farkıdır. Normal yumurtayla deve kuşu yumurtasının lezzetleri neredeyse aynıdır. İçerisinde bulunan protein ve yağda yine aynı şekilde aynı orandadır. Fakat içerisinde bol miktarda A ve E vitamini bulunmaktadır. Kabuğu sert bir şekilde olduğu için süsleme eşyası olarak kullanılabilir. Devekuşu yumurtası özellikle camilerde kullanılır. Çünkü çürüyen yumurta ortaya bir koku salar ve haşereleri ya üzerine çeker ya da o ortamdan uzaklaşmasını sağlar. Ortalama olarak bir devekuşu yumurtası 30 ila 40 dakika boyunca pişirilmek zorundadır.
Şarkı Söyleyen Bıldırcın 01:41
Şarkı Söyleyen Bıldırcın 655 izlenme - 5 yıl önce Geleneksel Bıldırcınlar,birincil Olarak Ritmik Bağırmaları Nedeniyle Şarkı Söyleyen Kuş Ünvanını Almıştır.zevk İçin Yetiştirilen Bu Kuşlar Japonyada Derebeylik Döneminde Özellikle Samurai Savaşçıları Arasında Şarkı Söyleyen Bıldırcın Yetiştirilmesi Populer Olmuştur.samurai Savaşçıları En Güzel Şarkı Seçimi İçin Yarışmalar Düzenlerdi.ve Bu Yolla En İyi Şarkı Söyleyen Kuşlarla Akraba Kolonları Melezlenirdi.hatta Kuşların Erken Yaşta Olgunluğa Erişmesini Önlemek İçin Işık Uyarıları Yapıldığı Ve Sonrada Kış Mevsiminde Onlara Şarkı Söyletildiği Sanılmaktadır.bıldırcınlardan Coturnix Tipleri 1910-1940 Lı Yıllar Arasında Et Ve Yumurtası İçin Üretimi Hızlı Bir Şekilde Artmıştır.bu Dönem Japon İmparatorluğunun Gelişmesi Dönemine Aittir Ve Evcil Coturnix Bıldırcınları Kore, Tayvan, Çin Gibi Ülkelerdede Yetiştirilmiş Ve Geliştirilmiştir. geleneksel Bıldırcınlar,birincil Olarak Ritmik Bağırmaları Nedeniyle Şarkı Söyleyen Kuş Ünvanını Almıştır.zevk İçin Yetiştirilen Bu Kuşlar Japonyada Derebeylik Döneminde Özellikle Samurai Savaşçıları Arasında Şarkı Söyleyen Bıldırcın Yetiştirilmesi Populer Olmuştur.samurai Savaşçıları En Güzel Şarkı Seçimi İçin Yarışmalar Düzenlerdi.ve Bu Yolla En İyi Şarkı Söyleyen Kuşlarla Akraba Kolonları Melezlenirdi.hatta Kuşların Erken Yaşta Olgunluğa Erişmesini Önlemek İçin Işık Uyarıları Yapıldığı Ve Sonrada Kış Mevsiminde Onlara Şarkı Söyletildiği Sanılmaktadır.bıldırcınlardan Coturnix Tipleri 1910-1940 Lı Yıllar Arasında Et Ve Yumurtası İçin Üretimi Hızlı Bir Şekilde Artmıştır.bu Dönem Japon İmparatorluğunun Gelişmesi Dönemine Aittir Ve Evcil Coturnix Bıldırcınları Kore, Tayvan, Çin Gibi Ülkelerdede Yetiştirilmiş Ve Geliştirilmiştir. bıldırcın Avı Sonraları Ortaya Çıkmış.çoğunlukla Bıldırcın Yumurta Verimi Yüksek Bir Hayvan Olduğundan Ticari Maksatla Bıldırcın Yetiştiriciliği Gelişmiştir. bıldırcın Eti İse Daha Çok Meze Olarak Lüks Lokantalarda Kullanılmaktadır.
Jurassic Park - Fragmanlar 05:47
Jurassic Park - Fragmanlar 304 izlenme - 3 yıl önce Jurassic Park, bir Steven Spielberg eseri.Efsaneler arasına girmeyi başarmıştır.
Çin kazı 01:59
Çin kazı 113 izlenme - 2 yıl önce Çin kazı ve Çin kazı sürüsü , Kaz Hakkında bir çok soruya cevap ve bir çok genel bilgi , hemde kopyala yapıştır değil. Tecrübe edilmiş ve yazıya dökülmüş. www.kazcim.com
Renkli Yumurtaları Süslüyoruz! Maviş ile Eğlenelim! 02:17
Renkli Yumurtaları Süslüyoruz! Maviş ile Eğlenelim! 163 izlenme - 2 yıl önce Maviş ile Renkli Yumurtaları Süsleyelim!
Betam Yumurtladı 00:29
Betam Yumurtladı 252 izlenme - 5 yıl önce Beta
Deve Kuşu Yumurtasının Tanesi Bakın Ne Kadar? 01:55
Deve Kuşu Yumurtasının Tanesi Bakın Ne Kadar? 23 izlenme - 4 ay önce Çanakkale’de hobi amaçlı açılan deve kuşu çiftliği şimdilerde Türkiye’nin en büyük deve kuşu çiftliğine dönüştü. Bir tanesi 2 kilogramı bulan deve kuşu yumurtası ise 120 liradan satılıyor.