Hoşgeldiniz!

yumurtası

Çin'de 70 Milyon Yıllık Dinozor Yumurtası Bulundu 00:39
Çin'de 70 Milyon Yıllık Dinozor Yumurtası Bulundu 3.680 izlenme - 3 ay önce Çin'in Foshan kentinde 70 milyon dinozor yumurtası fosili bulundu. Yerin 8 metre altında bulunan yumurtaların otçul bir dinozor türüne ait olduğu belirlendi. Üçü tahrip olmuş, ikisi sağlam 5 yumurtanın ikinci çağın son dönemlerine ait olduğu tahmin ediliyor. Şekil olarak normal bir yumurtaya benzeyen dinozor yumurtalarının üzerinde bilim insanlarının yaptığı incelemeler sürüyor. Aynı bölgede daha önce de dinozor yumurtaları bulunmuştu, anca bu kez ortaya çıkarılan bu fosiller şimdiye kadar keşfedilenler arasında en iyi durumda olanları olduğu belirtiliyor.
Dinozor Yumurtası Yaptılar! 03:55
Dinozor Yumurtası Yaptılar! 5.280 izlenme - 5 ay önce YouTube fenomenlerinden Ayşe Yıldız ve eşi Kerem usta, hazırladıkları dinozor yumurtasının yapılışını anlattılar. Kesinlikle yenmeyen yumurta, ebadıyla şaşırtırken görüntüsüyle gerçek yumurtadan ayırt edilemiyor.
İlk Defa Havyar Yiyen Çocukların Tepkisi 03:55
İlk Defa Havyar Yiyen Çocukların Tepkisi 6.254 izlenme - 3 yıl önce İlk Defa Havyar Yiyen Çocukların Tepkisi Havyar Nedir: Havyar genel olarak balık yumurtasına verilen isimdir. Her balığın yumurtasına havyar denir ancak her balık yumurtası yemek için kullanılmaz. Bu hayvarların hangi balıktan çıktığına göre çeşitleri ve kaliteleri vardır. Bilinen en değerli ve en kaliteli havyar Hazar Denizi’nden çıkartılır. Bu denizde yaşayan Mersin balığı ve çiroz türündeki balıklardan çıkarılan havyar en değerli olandır. Bu çıkarılan havyar siyah renktedir. Bu siyah renki havyarın en pahalı ve en değerli olanı ise ” beluga havyarıdır.” Havyarların üretimi ise şöyledir: Havyar elde edilecek balık yakalnır ve öldürülmez canlı olmalıdır. Balık yakalandıktan sonra içindeki yumurtalar ( havyarlar) alınır ve karnı dikilerek tekrar denize salınır. Böylece bir balıktan 3-4 defa havyar elde edilebilir. Havyar çeşitlerinden en değerlisi olan beluga havyarının çapı yaklaşık olarak 2.5 – 3 mm civarındadır. Bu havyar siyah renklidir. Tadı ise, tereyağını anımsatır. Bu tür sadece mersin balığından elde edilir ve bir balıktan yaklaşık olarak 15 kg havyar elde edilebilir. Diğer bir tür ise Rusya ile Çin arasındaki Amur Nehri’nden çıkan kaluga havyarıdır. Bu beluga havyarına göre daha küçük çağlı ve daha koyu renklidir. Bir de adi mersin balığından çıkarılan sevruga havyarı vardır. Bu havyar en çok bulunan ve en ucuza satılan havyardır. Havyarlara imparatorların yemeği de denilir. Bunun sebebi İran şahlarının ve Bizans imparatorlarının sık sık bu yiyeceği tüketmesindendir. Son günlerde havyardan elde edilen krem kullanımı yaygınlaşmıştır Bunun sebebi ise; yüksek enerji ve protein içeren havyarın cildi onarma etkisinin olmasıdır. Bu kremler sayesinde kuru olan ciltler nemlendirilir , kırışıklığı giderir , cildi besler , ciltte var olan gerginliği giderir. Tüketimi ise bazen alkollü içeceklerle birlikte tüketilirler. Genelde tost ekmeğine ince bir katman olarak sürülür. Çeşitli kremalarla birlikte de sunulabilir. Direkt olarak tüketim ise çok nadirdir. Çünkü direkt olarak tüketilirse ağızda istenmeyen tat bırakabilir. Fiyatlarına gelirsek beluga havyarının fiyatı kilogramından 1000 tlye kadar çıkar. Diğerlerinde ise ortalama fiyat 100 ile 500 arasındadır.
Minecraft Keloğlan Masalları 3 - Gariban'ın Yumurtası! - Özel Harita - Ahmetaga 24:11
Minecraft Keloğlan Masalları 3 - Gariban'ın Yumurtası! - Özel Harita - Ahmetaga 7.589 izlenme - 2 yıl önce Kanalımıza Abone OL : http://goo.gl/wcwC5x Sadece 2 Saniyenizi Ayırıp Video'yu BEĞENMEYİ UNUTMAYIN! Beni Hem gaza getirmiş olacaksınız hemde mutlu etmiş olucaksınız :) Haa Yorumda Atmayı unutmayın :) Mobil Uygulamamı İndirmek için - https://goo.gl/ehtVva Facebook Sayfası : https://goo.gl/RcNyc7 Google+ Sayfası : https://goo.gl/Zm1qAS İzlesene Kanalım : http://goo.gl/hAKH4o Harita Yapımcısı : https://goo.gl/B22Oox Beğenmeyi ve Paylaşmayı Lütfen Unutmayın! BUNLARADA GÖZ ATMAYI UNUTMAYIN Komik Montaj Videoları : https://goo.gl/sBsaLu Minecraft Crazy Craft : https://goo.gl/KIE9KJ Minecraft Açlık Oyunları : https://goo.gl/0CzAQq Minecraft Buz Çağı : https://goo.gl/zyLMdQ Minecraft Savaşlar : https://goo.gl/iINpAh Minecraft Özel Haritalar : https://goo.gl/vVdc29 Minecraft Hapisten Kaçış Maceralarım : https://goo.gl/cf5jZk Minecraft Hayvan Saklambacı : https://goo.gl/TDfLFG Minecraft Yumurta Savaşları : https://goo.gl/ufE6Zh Minecraft Yatak Savaşları : https://goo.gl/0fCTk5 Minecraft Sky Element : https://goo.gl/7H4ZqJ Minecraft Buz Devri : https://goo.gl/Tv5u4Y Minecraft Şanslı Bloklar : https://goo.gl/AibCz7 Minecraft Sky Wars : https://goo.gl/fub9s5 Minecraft Farm Hunt : https://goo.gl/UFmleR Minecraft Hexxit : https://goo.gl/j5s0kp Minecraft Silahlı Açlık Oyunları : https://goo.gl/CKg8G9 İLK VİDEOM : https://goo.gl/LWbO3N İKİNCİ VİDEOM : https://goo.gl/9WyztW ÜÇÜNCÜ VİDEOM : https://goo.gl/6SmxAn ------------------------------AGA --------------------------------
Bu Yumurtayı Görenler Şaşırıyor 01:20
Bu Yumurtayı Görenler Şaşırıyor 2.360 izlenme - 1 yıl önce Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde kum saati şeklini andıran tavuk yumurtası görenleri şaşkınlığa uğrattı. Kadirli ilçesine bağlı Hardallık köyünde yaşayan Osman Akkoca isimli çiftçi, köydeki evinde beslediği tavuklardan her sabah yumurtalarını alırken ilginç bir yumurtaya rastladı. Normal yumurtalardan daha küçük olan ve bir kum saatini andıran yumurtayı gören Osman Akkoca yumurtayı alarak önce köylülere sonra da Kadirli ilçesine gelerek arkadaşlarına gösterdi. Yumurtayı cebinde taşıyan ve kırılmasın diye ona gözü gibi bakan Osman Akkoca, “Ben köyde yaşıyorum. Dolayısıyla köyde tavuklarımız var. Tavukların yumurtalarını her sabah toplarım. Bugün de böyle bir yumurtaya rastladım. Bana çok değişik geldi. Hayatımda daha önce böyle bir yumurta görmemiştim. Yumurtayı arkadaşlarıma gösteriyorum onlar da şaşırıyor. Dışı sertliği normal bir yumurtadan farkı yok ancak şekil olarak çok farklı. Yumurtayı kırıp yemeyi düşünmüyorum. Onu saklayabildiğim kadar saklayacağım” şeklinde konuştu.
kuşun yumurtadan çıkışı 05:33
kuşun yumurtadan çıkışı 11.754 izlenme - 7 yıl önce kuş yumurtadan çıkerken nasıl uğraşıyor
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 00:22
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 3.228 izlenme - 2 yıl önce Cüsesi gibi dev yumurtaları ile bildiğimiz devekuşu nasıl yumurtlar? Bir deve kuşu sahibi, çiftliğinde çektiği görüntü ile devekuşunun nasıl yumurtladığını saniye saniye görüntüledi. İzliyoruz.
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 00:22
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 3.000 izlenme - 2 yıl önce Cüsselerinin beyinlerine göre ters orantılı olmasıyla tanıdığımız devekuşları, o devasa yumurtalarını nasıl pırtlatırlar? "O yumurta o delikten nasıl çıkar arkadaş" diyenler için gelsin.
Bıldırcın Kafes Videomuz 01:26
Bıldırcın Kafes Videomuz 4.483 izlenme - 5 yıl önce Bıldırcın eti çok lezzetlidir.Bıldırcın yumurtası faydaları ; protein açısından zengin olup,astımda kullanılır.Bıldırcın Kafesleri ni, bıldırcın çiftliğimizde hem kedimiz için hemde hobi bıldırcın üreticileri için imal ediyoruz. Bıldırcın yumurtası fiyatları yazın düşmektedir.Satlık bıldırcın ve satlık kafes lerimizi görmek için lütfen bizimle iletişime geçin.05547533311(murat)
Frontoza Yumurta 01:30
Frontoza Yumurta 2.814 izlenme - 5 yıl önce Dişilerden Kusturulan Yumurtalar
Bıldırcın kafesi 00:34
Bıldırcın kafesi 5.006 izlenme - 5 yıl önce www.bildircinkafesim.com ve www.turkankafescilik.com u inceleyebilirsiniz.Adapazarı merkezde buldırcın kafesi imalatı yapıyoruz.1-2-3-4-5- KATLI KAFESLER İMAL ETMEKTEYİZ. Sezon başlamadan kafeslerinizi yenileme fırsatı sunuyoruz.5 katlı kafesimiz su deposu hariçtir(suluk sistemi var).KARGOYU BİZ ÜSTLENİYORUZ.360 TLLÜTFEN ACELE EDİN BU İLAN REKLAM AMAÇLI OLUP BİR SÜRE SONRA FİYAT DEĞİŞECEKTİR.
Kuş Yumurtadan Böyle Çıktı! 02:07
Kuş Yumurtadan Böyle Çıktı! 1.348 izlenme - 3 yıl önce İşte o mucize anlar kameraya böyle yansıdı.
Canım Kardeşim 92.Bölüm - Akıllı Tilki ve Mine'nin Yumurtası   00:27
Canım Kardeşim 92.Bölüm - Akıllı Tilki ve Mine'nin Yumurtası 145 izlenme - 4 ay önce Canım Kardeşim 92.Bölüm - Akıllı Tilki ve Mine'nin Yumurtası CANIM KARDEŞİM / 92.BÖLÜM / AKILLI TİLKİ VE MİNE’NİN YUMURTASI Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Fazıl Say İle Piyano Çalan 65 Yaşındaki Nene 00:49
Fazıl Say İle Piyano Çalan 65 Yaşındaki Nene 806 izlenme - 2 yıl önce Antalya’nın Elmalı İlçesi’ne bağlı Bayralar Mahallesi’nde oturan Münevver Ercan, kendisiyle aynı adı taşıyan 13 yaşındaki torunu sayesinde müzikle tanıştı. Torunuyla birlikte okuldaki müzik eğitimlerine katılan Münevver Ercan’ın müziğe ilgisi arttı. Mahalledeki Durmuş Yener Ortaokulu’nun müzik öğretmeni Emre Dayıoğlu’nun derslerine katılan Münevver Ercan, piyano dersleri almaya başladı. Kendini müzik konusunda ilerleten 3 çocuk , 6 torun sahibi Münevver Ercan, bir eser boyunca Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nı da yönetti. Ünlü piyanist Fazıl Say’ın konser için Antalya’ya geldiğini öğrenen Münevver Ercan, konser alanına giderek Say’a köy yumurtası hediye etti. Fazıl Say'ın sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan fotoğraflarda da '10 tane köy yumurtası getirdim. İkisi yolda kırılmış' yazdığı görüldü.
Kanarya Ve Sakalar 02:00
Kanarya Ve Sakalar 1.470 izlenme - 4 yıl önce Kanarya Ve Sakalar
Yumurtalık Levrek Kurnaz Tilki 00:49
Yumurtalık Levrek Kurnaz Tilki 1.046 izlenme - 3 yıl önce
Kaz Yumurtası ve kazlar 00:18
Kaz Yumurtası ve kazlar 149 izlenme - 10 ay önce http://kazyumurta.com/cin-kazi-yumurtasi/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi-satisi/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi-siparis/ http://kazyumurta.com/kazdaglari/ http://kazyumurta.com/kaz-yetistiriciligi/ http://kazyumurta.com/cin-kazi-kazi-kac-adet-yumurtlar/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi-bekletme-suresi/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi-cikarma/ http://kazyumurta.com/kaz-yumurtasi/
Game Of Thrones / Ejderha Yumurtası 05:30
Game Of Thrones / Ejderha Yumurtası 866 izlenme - 3 yıl önce Game Of Thrones / Ejdarha Yumurtas Nasıl Yapılır?
Kul Hatasız Olmaz - Hakkı Bulut 04:52
Kul Hatasız Olmaz - Hakkı Bulut 905 izlenme - 2 yıl önce Canımızın yarısı, ciğerimizin köşesi, sanatını soyutsal alemlere gargetmiş güzel abimizden Mevlana hoşgörüsü, bulgur pilavı ve eve geldiğinde yeni demlenmiş çaya denk gelmenin verdiği huzur karışımı bir şaheser geliyor. Filmin Künyesi: Güzel Alsın Canımı 1987 Not: Filmde Hakkı Baba bu şarkıyı söylüyor ama bu videoyu makaslayan arkadaş ( hakkı2259 rumuzlu youtube üyesi güzel insan) o kadar kral yerlerini harmanlamış ki bunu sizlerle paylaşmayı tercih ettim
Cüce Yavrularım P1070158 Mov 00:20
Cüce Yavrularım P1070158 Mov 567 izlenme - 5 yıl önce
Şarkı Söyleyen Bıldırcın 01:41
Şarkı Söyleyen Bıldırcın 653 izlenme - 5 yıl önce Geleneksel Bıldırcınlar,birincil Olarak Ritmik Bağırmaları Nedeniyle Şarkı Söyleyen Kuş Ünvanını Almıştır.zevk İçin Yetiştirilen Bu Kuşlar Japonyada Derebeylik Döneminde Özellikle Samurai Savaşçıları Arasında Şarkı Söyleyen Bıldırcın Yetiştirilmesi Populer Olmuştur.samurai Savaşçıları En Güzel Şarkı Seçimi İçin Yarışmalar Düzenlerdi.ve Bu Yolla En İyi Şarkı Söyleyen Kuşlarla Akraba Kolonları Melezlenirdi.hatta Kuşların Erken Yaşta Olgunluğa Erişmesini Önlemek İçin Işık Uyarıları Yapıldığı Ve Sonrada Kış Mevsiminde Onlara Şarkı Söyletildiği Sanılmaktadır.bıldırcınlardan Coturnix Tipleri 1910-1940 Lı Yıllar Arasında Et Ve Yumurtası İçin Üretimi Hızlı Bir Şekilde Artmıştır.bu Dönem Japon İmparatorluğunun Gelişmesi Dönemine Aittir Ve Evcil Coturnix Bıldırcınları Kore, Tayvan, Çin Gibi Ülkelerdede Yetiştirilmiş Ve Geliştirilmiştir. geleneksel Bıldırcınlar,birincil Olarak Ritmik Bağırmaları Nedeniyle Şarkı Söyleyen Kuş Ünvanını Almıştır.zevk İçin Yetiştirilen Bu Kuşlar Japonyada Derebeylik Döneminde Özellikle Samurai Savaşçıları Arasında Şarkı Söyleyen Bıldırcın Yetiştirilmesi Populer Olmuştur.samurai Savaşçıları En Güzel Şarkı Seçimi İçin Yarışmalar Düzenlerdi.ve Bu Yolla En İyi Şarkı Söyleyen Kuşlarla Akraba Kolonları Melezlenirdi.hatta Kuşların Erken Yaşta Olgunluğa Erişmesini Önlemek İçin Işık Uyarıları Yapıldığı Ve Sonrada Kış Mevsiminde Onlara Şarkı Söyletildiği Sanılmaktadır.bıldırcınlardan Coturnix Tipleri 1910-1940 Lı Yıllar Arasında Et Ve Yumurtası İçin Üretimi Hızlı Bir Şekilde Artmıştır.bu Dönem Japon İmparatorluğunun Gelişmesi Dönemine Aittir Ve Evcil Coturnix Bıldırcınları Kore, Tayvan, Çin Gibi Ülkelerdede Yetiştirilmiş Ve Geliştirilmiştir. bıldırcın Avı Sonraları Ortaya Çıkmış.çoğunlukla Bıldırcın Yumurta Verimi Yüksek Bir Hayvan Olduğundan Ticari Maksatla Bıldırcın Yetiştiriciliği Gelişmiştir. bıldırcın Eti İse Daha Çok Meze Olarak Lüks Lokantalarda Kullanılmaktadır.
Jurassic Park - Fragmanlar 05:47
Jurassic Park - Fragmanlar 297 izlenme - 2 yıl önce Jurassic Park, bir Steven Spielberg eseri.Efsaneler arasına girmeyi başarmıştır.
Renkli Yumurtaları Süslüyoruz! Maviş ile Eğlenelim! 02:17
Renkli Yumurtaları Süslüyoruz! Maviş ile Eğlenelim! 145 izlenme - 1 yıl önce Maviş ile Renkli Yumurtaları Süsleyelim!
Bıldırcın Yumurtası Faydaları Nelerdir? 03:59
Bıldırcın Yumurtası Faydaları Nelerdir? 15 izlenme - 3 ay önce Bıldırcın Yumurtası Faydaları Nelerdir? Yüksek miktarda A ve B2 vitaminlerini içerir. Vücudunuzdaki vitamin ihtiyacının büyük bölümünü karşılar. Yüksek oranda protein ve amino asit içerir. Astım gibi solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Tüberküloz rahatsızlığı için faydalı bir yumurtadır. Bıldırcın yumurtası prostat bezlerini uyararak cinsel isteği arttırır. Cinsel gücünüzü yeniden kazanmak ve cinsel isteği arttırmak için düzenli olarak bu şifalı yumurtadan tüketebilirsiniz. Vücuttaki toksinleri atar, vücutta bulunan ağır metalleri uzaklaştırır. Vücutta bulunan ve kişileri rahatsız eden böbrek taşlarının kolaylıkla düşürülmesine yardım eder. Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudun hastalıklara karşı korunmasını sağlar. Kalp kaslarını güçlendirir. Kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Mide rahatsızlığınız var mı? Birçok kişi ülser ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarının olduğundan yakınır. Ülser ve gastrit gibi mideyi rahatsız eden hastalıkların iyileşmesini hızlandırır. Herkes mevcut olduğu kilosunu korumak yada fazla kiloları varsa zayıflamak ve kilosunu dengeye getirmek ister. Bu şifalı yumurta ile kilonuzu korumak oldukça kolaydır. Sahip olunan kiloyu dengede tutarak obeziteyi de engeller. Çocukların ve gençlerin sağlıklı büyümesine yardım eder. Çok iyi bir D vitamini kaynağıdır. Yüksek oranda D vitamini içermesi sebebiyle süt içmeyi yada süt ürünleri tüketmeyi sevmeyen kişilerin de kurtarıcısı olabilir. Süt ve süt ürünlerinden alınması gereken D vitamini ihtiyacının büyük bölümünü karşılar. D vitamini eksikliğinden de kaynaklanabilen osteoporoz yani kemik erimesini engellemeye yardım eder. Kansere karşı da faydalı bir yiyecektir. Kan basıncını düzenler. Migrene karşı da fayda sağlar. Kansızlık diğer bir adıyla anemiye karşı iyi gelen bir yiyecektir. Tansiyonu düzenlemeye yardım eder. Sindirimi rahatlatır. Egzama gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelmesi de bıldırcın yumurtasının faydaları arasındadır. Çağımızın hastalığı ve birçok hastalığın temeli olan strese de iyi gelir. Beyin fonksiyonlarını uyararak zekayı geliştirir. Ayrıca hafızayı da korur. Birçok alerjik hastalığa iyi gelir. Cilt güzelliği ve cilt bakımı da sağlar. Ten rengini güzelleştirir ve cildin parlak görünmesine katkı sağlar. Bıldırcın yumurtası ile çeşitli saç ve cilt maskeleri yapmak da mümkündür. Bu şekilde saç bakımı ve cilt bakımı sağlar. Saçların parlamasına ve kuvvetlenmesine yardım eder. Şeker hastalığı adıyla anılan diyabet için de faydalı bir yumurtadır. Nörolojik yani sinirsel rahatsızlıklara da iyi gelir.
Çin kazı 01:59
Çin kazı 75 izlenme - 11 ay önce Çin kazı ve Çin kazı sürüsü , Kaz Hakkında bir çok soruya cevap ve bir çok genel bilgi , hemde kopyala yapıştır değil. Tecrübe edilmiş ve yazıya dökülmüş. www.kazcim.com
En Tuhaf 10 Yemek! Sen Tatmaya Hazır mısın ? 04:20
En Tuhaf 10 Yemek! Sen Tatmaya Hazır mısın ? 291 izlenme - 2 yıl önce Bugün sizlere en tuhaf 10 yemeği aktaracağım.Arapların kertenkele yemesinden , çinlilerin akrep çorbasına kadar birbirinden ilginç bu yemeklere hazır olun. Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap http://www.sonbisey.com sitesini biliyor musunuz ? Harika bir kaliteli içerik ve liste sitesi SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Instragram : @hakan_kaan Reklam ve/veya sponsorluk için hakan.0@hotmail.com İkinci Kanalım https://www.youtube.com/c/yepyenitv Kertenkele Arapça "dabb" diye anılan kertenkele sürüngenler takımından dır. Bunların birçok çeşitleri bulunuyor: Yeraltında yaşayanları, ağaç üzerinde yaşayanları, suda yüzenleri yani su yüzeyinde koşanları bile vardır. Renk değiştirme kabiliyetinde olan bukalemun gibi türleri bile vardır. Hanefi mezhebinden olmayan Araplar bu kertenkeleleri avlayıp yiyorlar. Akrep Çorbası Çin'in güneyine ait bu geleneksel çorbada akrep kullanılıyor. Pişirilirken zehri yok edilen çorbayı sadece görmek bile pek çok kişiyi ürkütmeye yetiyor. Ayrıca Çin'de akrep kızartması da sokak lezzetlerinden biri haline gelmiş. Casu Marzu Canlı sinek larvalarıyla dolu fermente bir koyun peyniri olan Casu Marzu, oldukça sert ve aromalı bir tada sahip. İtalya'da seçkin restaurantlar da servis ediliyor. Balut Balut, döllenmiş ördek yumurtasından yapılan ilginç bir yemek. Yani içerisinde canlı bir ördek yavrusunun bulunduğu yumurtalar kaynatılıyor ve servis ediliyor. 17 günlük yumurtadan hazırlanan bu yemek Filipinler'i ziyaret ettiğinizde karşınıza çıkabilir. Durian Güneydoğu Asya'da yetişen bu meyve görünüşüyle deniz kestanesine benziyor. Sarı rengi lezzetli hissi uyandırsa da kokusu öyle dayanılmaz ki havaalanına girişi bile yasaklanmış. Kokusunun lağım, çürümüş et ve kirli çoraba benzediği söyleniyor. Çin'in kötü kokusuna etken yiyeceklerden sadece biri. Tarantula Büyük, tüylü bacaklı ve zehirli bir örümcek olan tarantula Kamboçya mutfağında kızartılarak hazırlanıyor. Üstelik tadının enfes olduğunu söyleyenler de mevcut. Sarımsak ve tuzlu bir sosa bandırılıp kızgın yağa atılarak hazırlanan kızarmış tarantulanın genellikle sadece kolları ve üst gövdesi yeniliyor. Acılı ekşili sos ve kırmızı biber ile servis ediliyor. Escamoles Dev siyah bir çeşit karınca yumurtasından hazırlanan bu yemeğin keçi peyniri tadına sahip olduğu söyleniyor. Meksika'da bu yemeğin alıcısı çok. Kesinlikle listede yer alan en insaflı yemek. Cicada Haşlaması ve kızartması yapılıyor. Tadı patatese benzediği söylenen Cicada, Çin'de şişlere geçirilerek köz de pişiriliyor. Protein açısından zengin olan böcek çiftleşince ölen cinsten. Eşekarısı Larvası Japonya'da yeniyor. Gayet tatlı olduğu söyleniyor. Soya sosu ve şeker katılarak yeniyor. Sannakji kore mutfağından bir yemek Sannakji. Pişirmeye bile zahmet görmeden canlı canlı yenen ahtapotlar çeşitli cinste oluyor ve çeşitli soslar ile küçük çubuklara sarılarak (spaghetti usulü) yeniliyor. Özellikle Güney Kore'de turistlerin ilginç bulup deneme cesareti gösterdikleri bu yemek Kore'liler tarafından oldukça fazla tüketiliyor.
Betam Yumurtladı 00:29
Betam Yumurtladı 252 izlenme - 5 yıl önce Beta
Deve Kuşu Yumurtasının Faydaları 02:01
Deve Kuşu Yumurtasının Faydaları 18 izlenme - 3 ay önce Deve Kuşu Yumurtasının Faydaları Yıllardır büyük tartışmalara maruz kalan ve halen incelemesi devam eden devekuşu yumurtaları büyüklüğüyle diğerlerinden farklı bir yapıda. Devekuşu yumurtalarıyla alakalı olarak bir çok efsane bulunmasının yanı sıra bu yumurtalar hakkında bazı kaynaklar şu şekilde bilgi aktarıyor; ‘’Eğer evinizde böcekler varsa veya örümcek istilasına uğramışsanız devekuşu yumurtaları sayesinde hepsinden kurtulabilirsiniz.’’ Daha öncesinde ülkemizde yetiştiriciliği bulunmayan devekuşu yumurtacılığı artık ülkemizde de aktif bir şekilde üretilmeye başladı. Marketlerde veya küçük gıda zincirlerinde kolaylıkla devekuşu yumurtası bulabilirsiniz. Bir devekuşunun yumurtası ortalama 2 kilogramdır ve bir yumurta ile rahatlıkla 10 kişi birden doyabilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi; Devekuşu yumurtaları örümcekler ve böcekler için vazgeçilmez bir kapandır. Eğer yumurtayı çürütürseniz bütün haşereler üzerinde toplanacaktır. Yumurtaların boyu 15 santimetereye kadar ulaşabilmektedir. Normal şartlarda 12 veya 13 cm olmaktadır. Devekuşu yumurtası ile tavuk yumurtası arasındaki tek fark boy farkıdır. Normal yumurtayla deve kuşu yumurtasının lezzetleri neredeyse aynıdır. İçerisinde bulunan protein ve yağda yine aynı şekilde aynı orandadır. Fakat içerisinde bol miktarda A ve E vitamini bulunmaktadır. Kabuğu sert bir şekilde olduğu için süsleme eşyası olarak kullanılabilir. Devekuşu yumurtası özellikle camilerde kullanılır. Çünkü çürüyen yumurta ortaya bir koku salar ve haşereleri ya üzerine çeker ya da o ortamdan uzaklaşmasını sağlar. Ortalama olarak bir devekuşu yumurtası 30 ila 40 dakika boyunca pişirilmek zorundadır.
Dünyanın En Küçük Yumurtası 01:16
Dünyanın En Küçük Yumurtası 183 izlenme - 5 yıl önce
Paskalya Yumurtası ile Sürpriz Hazırlamak 07:56
Paskalya Yumurtası ile Sürpriz Hazırlamak 13 izlenme - 4 ay önce Cheesecake'li gerçek yumurta görünümlü sürpriz yumurta nasıl hazırlanır sorusunun cevabı bu videoda.