Hoşgeldiniz!

Yusuf Kavaklı

Kocam Bir Erkekle Birlikte Oluyor (Hayatta Her Şey Var 15 Aralık Cuma) 03:17
Kocam Bir Erkekle Birlikte Oluyor (Hayatta Her Şey Var 15 Aralık Cuma) 2.421 izlenme - 2 ay önce Hayatta Her Şey Var programına telefon ile bağlanan izleyici Yusuf Kavaklı hocaya inanması güç bir soru yönlendirmiş.
Canlı Yayında Şeytan Taşlamak 12:12
Canlı Yayında Şeytan Taşlamak 5.441 izlenme - 2 yıl önce 2014 yılına ait görüntülerde, İstanbul emekli İl Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı canlı yayında uygulamalı olarak şeytan taşlamayı anlatıyor. Taş nasıl atılır, hangi parmaklarla tutulur gayet ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. Taş yerine görüntülerdeki gibi kağıt kullanarak evinizde deneyebilirsiniz.
Yusuf Kavaklı Hoca: Anama Söversen Anana Söverler 02:26
Yusuf Kavaklı Hoca: Anama Söversen Anana Söverler 1.615 izlenme - 2 yıl önce Yusuf Kavaklı Hoca: Anama Söversen Anana Söverler Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Oruç Tutmaya Başlamak İçin Belirlenen Bir Yaş Var mıdır? 00:59
Oruç Tutmaya Başlamak İçin Belirlenen Bir Yaş Var mıdır? 267 izlenme - 2 yıl önce Çocuklar sabi iken yani 10 yaşına geldiği zaman aynı namaz kılmaları hususunda olduğu gibi,onlara oruç tutmaları telkın edilir.Eğer gücü yetmeyecek kadar zyıf ise,çocuk oruç tut diye zorlanmaz.Ancak güc yetirecek kadar kuvvetli ise oruç tutması yönünde telkın edilir.Tamamını tutamasa da en azından aralarda tutarak çocuğun orucun keyfiyetine alışmasında faide vardır. Çocuklara küçük yaşta orucun sevabı ve fazileti anlatılarak orucu sevdirmeli ve gücü nisbetinde arada bir oruç tutmaya teşvik etmelidir. Çocuğu oruca alıştırmak oruca başlatmak ve onu icbar etmek Anne baba ve dedeninin,yetim ise vasisinin vazifesidir.Eğer bu vazifeyi çocuğun velilerinden hiçbiri yapmazsa hepsi günahkar olurlar. Eğer erkek kız çocuk baliğ (adet görmüş ise)olmuş ise,erkek çocukta ergen olmuş ise onlara oruç tutmak farz'dır.Kız çocukları genelde 10 ile 15 yaş arasında baliğ(adet)görerek ergen olur.Erkek çocuk ise,12 ile 15 yaş arası baliğ olur.Eğer kız ve erkek çocuğu 15 yaşına geldiği halde,baliğ (ergen )olmamış ise,15 yaşında İmamı Azama göre hükmen baliğ olur,ve oruç dahil bütün farz'lardan yükümlü olurlar.
Yusuf Kavaklı'nın Nur Yerlitaş'ın Şehitlerle İlgili Sözlerine Tepkisi 03:22
Yusuf Kavaklı'nın Nur Yerlitaş'ın Şehitlerle İlgili Sözlerine Tepkisi 22 izlenme - 2 ay önce Nur Yerlitaş'ın canlı yayında şehitlerimiz hakkında söylediği hakaret vari skandal sözleri Yusuf Kavaklı yorumladı. Nur Yerlitaş Ne Dedi? Nur Yerlitaş'ın canlı yayında şehitlerimiz hakkında, şehitler mehitler aman yeter demişti, söylediği skandal sözler Yusuf Kavaklı tarafından beyaz tv de böyle yorumlandı.
Stüdyoya Kabe Maketi Koyup Tavaf Ettiler 06:05
Stüdyoya Kabe Maketi Koyup Tavaf Ettiler 461 izlenme - 4 yıl önce ATV'de yayınlanan 'Zahide ile Yetiş Hayata' adlı programda stüdyo içine konulan Kabe maketinin etrafını konuklar Yusuf Kavaklı eşliğinde tavaf etti.
Kurban Nasıl Kesilir 03:02
Kurban Nasıl Kesilir 293 izlenme - 3 yıl önce Kurbanı öncelikle Allah'ın sevgisini kazanmak, gazabından emin olmak ve beka âleminde rahmetine nail olmak için keseriz. Allah için yaptığımız bu görevlerimiz dışında insanlığa karşı da bazı görevlerimiz vardır. Maddi durumu yerinde olmayan yakınlarımıza ve fakir komşularımıza el uzatmak için de bir vesiledir kurban. Kurban edilecek hayvanın sağlıklı, azaları tam ve besili olması, hem ibadet açısından hem de sağlık bakımından önem arz eder. Yüce Allah'a yakınlık için kesilecek kurbanın en iyi cins olması gerekir. Kendi nefsimiz için her şeyin en iyisini seçmeye özen gösterirken, Rabbimiz için yapacağımız bir ibadeti bundan daha iyisini seçerek yerine getirmemiz gerekir; yoksa bu ibadetin tadına, hikmetine ve bereketine ulaşamayız. Aşağıda sayacağımız kusurlardan birisini veya birkaçını taşıyan hayvan kurban olarak kesilemez; Bir veya iki gözü kör olan hayvan kurban olmaz. Ayrıca Şafii mezhebine göre gözü tamamen kör olmadığı halde büyük ölçüde görmesine engel göz kusuru bulunan hayvan da kurban olarak kesilemez. Kemiklerinde ilik kalmayacak derecede zayıf olan hayvan kurban olmaz. Kesileceği yere gidemeyecek kadar topal yada hasta hayvan kurban olmaz. Hanefi mezhebine göre üç ayağı üzerinde yürürken dördüncü ayağını da destek almak için yere koyabilen hayvan kurban olur. Doğuştan kör, kulaksız veya tek kulaklı olan ve hiç kuyruğu olmayan hayvan kurban olmaz. Ancak yaradılıştan kuyruğu küçük olan hayvan kurban olur. Hanefi mezhebine göre kulağının veya kuyruğunun yarısından fazlası kesik hayvan kurban olmaz. Hanefi mezhebine göre memelerinden birisi kesik bulunan koyun ve keçi kurban olmaz bu durumdaki deve veya sığır ise kurban olur. Ancak her iki memesi de kesik olan deve ve sığır da kurban olmaz. Hanefi mezhebine göre yaradılıştan hayaları olmayan hayvan kurban olmaz. Ancak çiftleşemeyen, cinsel organı kesilmiş veya burulmuş hayvan kurban olur. Dişlerinin çoğu dökülmüş olan hayvan kurban olmaz. Ancak dişlerinin az kısmı dökülüp çoğu kalmış ise kurban olur. Şafi mezhebine göre doğuştan dişsiz olan hayvan kurban olur. Dişlerinin bir kısmı dökülmüş ve bu sebeple ot yiyemeyen hayvan kurban olmaz. Fakat dökülen dişleri ot yemesine engel teşkil etmiyorsa kurban olur. Boynuzları kökünden kırılmış olan hayvan kurban olmaz. Fakat yaratılıştan boynuzsuz olan veya boynuzlu olduğu halde sonradan boynuzunun bir kısmı kırılmış bulunan hayvan kurban olur. Hayvanın uyuz ve deli olması, topallaması kurban olmasına mani değildir. Yalnız, uyuzluk ve delilik hayvanın otlamasına ve beslenmesine mani olacak derecede ileri ise o hayvan kurban olmaz. Şafi mezhebine göre az derecede uyuz olan hayvan da kurban olmaz. Dili kesik olup, bu yüzden otlayamayan hayvan kurban olmaz. ancak dilinin kesik olması otlamasına engel teşkil etmiyorsa kurban olur. Bir ayağı veya daha fazlası kesik olan hayvan kurban olmaz.
Yusuf Kavaklı'dan Nur Yerlitaş'a Şehitlik Dersi 03:22
Yusuf Kavaklı'dan Nur Yerlitaş'a Şehitlik Dersi 9 izlenme - 2 ay önce Nur Yerlitaş'ın canlı yayında şehitlerimiz hakkında söylediği hakaret vari skandal sözleri Yusuf Kavaklı yorumladı.