Hoşgeldiniz!

yüz felci

Yüz Felci Geçiren Kadın Selfie Çekerek Sağlığına Kavuştu 02:58
Yüz Felci Geçiren Kadın Selfie Çekerek Sağlığına Kavuştu 4.236 izlenme - 1 yıl önce Doktorlar yüz felci geçiren kadına tekrar gülümseme ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Her gün selfie çekmeye başlayan genç kadın, 2. ayın sonunda gülümsemeye başladı. Nottingham'da Anna Robinson isimli İngiliz kadın bir sabah uyandığında yüzünü hareket ettiremiyordu. Daily Mail'de yayınlanan habere göre doktorlar, yüz felci geçiren 27 yaşındaki kadının bir daha asla yüzünü hareket ettiremeyeceğini söylediler. Çünkü sadece 14 hastadan biri yüz felcini yenebiliyor. SELFİE ÇEKMEYE BAŞLADI Bütün olumsuzluklara rağmen sağlığını geri kazanmak için oldukça kararlı olan Anna, kendine tekrar gülümsemeyi öğretmek için her gün selfie çekmeye başladı. Böylece ilerlemesini görebiliyordu. Teşhis konulduktan sadece 2 ay sonra genç kadın, gülümsemeyi başardı. Bu kadar çabuk iyileşmeyi beklemediğini söyleyen Anna, "Tamamen eski halime döndüğümü söyleyemem ancak ben hariç herkes normale döndüğümü söylüyor." diye konuştu. 27 yaşındaki kadın, kendine küçük hedefler koyarak ilerlemesinin iyileşmesine yardımcı olduğunu ekledi.
Ice Bucket Challenge Yaparken Yüz Felci Geçirdi 00:47
Ice Bucket Challenge Yaparken Yüz Felci Geçirdi 2.909 izlenme - 3 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/kadirbaykal kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
250 km/h ile Giderken Kask Takmayan Adamın Suratı 01:21
250 km/h ile Giderken Kask Takmayan Adamın Suratı 606 izlenme - 3 yıl önce Evet arkadaşlar adamın suratı, suratı şekilden şekle giriyor. Bu manyağın yaptığı gibi yapmayın 250-300 km/h ile giderken siz kaskınızı takın, Allah esirgesin sonra yüz felci geçirirsiniz,
Fulya Öztürk Soğuktan Yüz Felci Geçiriyordu 01:08
Fulya Öztürk Soğuktan Yüz Felci Geçiriyordu 163 izlenme - 1 yıl önce Dün akşamdan itibaren İstanbul'u etkisi altına kar yağışı ile ilgili haberi sunan Kanal D muhabiri Fulya Öztürk, canlı yayın bağlantısı sırasında çok zor anlar yaşadı. Zincirlikuyu'da yaşanan trafik çilesini anlatmak için Kanal D Ana Haber bültenine bağlanan Fulya Öztürk, canlı yayında donma tehlikesi geçirdi. KONUŞMAKTA BİLE ZORLANDI Muhabir, yaklaşık 2,5 dakika boyunca trafikte yaşanan yoğunluğu izleyenlere aktardı. Üstü başı kar olan ve rüzgar nedeniyle gözlerini tam olarak açamayan Öztürk'ün, soğuk hava sebebiyle konuşmakta zorluk çektiği görüldü. "AMAN FULYA..." Kanal D Ana Haber spikeri Serdar Cebe, "Aman Fulya, 'aman' diyorum. Sen de dikkat et! Üzerini sil, yüzünü sil, donma tehlikesi geçirebilirsin" diyerek, muhabiri uyarma ihtiyacı hissetti.
Felç Geçirirken Kendi Videosunu Çekti 01:25
Felç Geçirirken Kendi Videosunu Çekti 244 izlenme - 4 yıl önce Yüzünde uyuşmalar hissetmeye ve düzgün konuşamamaya başlayan 49 yaşındaki kadın, beyin kanaması geçirdiğini anlayıp, yaşadıklarını kanıtlayabilmek için bir selfie video çekti. Stacey Yepes, yüzünde uyuşmalar hissetmeye ve düzgün konuşamamaya başladığında, beyin kanaması geçirdiğini sandı. Ama acil servise gittiğinde yapılan testlerin hepsi temiz çıktıve Yepes, strese bağlı 'inme' semptomları gösterdiği teşhisiyle taburcu edildi. 49 yaşındaki Kanadalı kadın, sadece iki gün sonra 2 Nisan günü arabasındayken aynı belirtileri yine hissedince, yaşadıklarını kanıtlayabilmek için bir selfie video çekmeye karar verdi. 10 Haziran'da Toronto Üniversitesi Sağlık Ağı kamuoyunda inme uyarı işaretlerini tespit önemini göstermek umuduyla, Yepes'in kaydını youtube'da yayınladı. "Yüzümün sol tarafını hissetmiyorum... Gittikçe uyuşma büyüyor... O his geri dönüyor" şeklinde tüm belirtileri çektiği videoda canlı anlatan Yepes, video kaydını bitirdikten sonra, Toronto Mount Sinai hastanesi acil servisine gitti. Bu kez görüntüleri de izleyen doktorlar Yepes'in mini bir felç geçirdiği teşhisiyle, 49 yaşındaki kadını felç ünitesine sevk etti. "Daha önce hiç böyle bir şey yapan bir hasta görmemiştik" diyen Nörolog Dr. Cheryl Jaigobin, "Özellikle de yaşadığı semptomların gerçek olduğunu kanıtlamak isteyen bir hasta için, inanılmaz bir şey... Biz Stacey'nin video kaydını izlerken gerçekten hissettiklerini anladık ve hepimiz ufak çarplı bir felç geçirdiğine hemfikir olduk..." Uzmanlara göre, iskemik atak veya TIA olarak bilinen bu ufak çaplı felçler, çoğunlukla daha büyük bir felcin habercisi olabiliyor. Doktorlar, Yepes'in yaşadıklarının bir kan pıhtısından kaynaklandığı görüşünde. 49 yaşındaki kadın, felç vakalarına rastlanan yaş grubunun altında olmasına rağmen , felç gittikçe genç yaş gruplarında da görülmeye başlandı. Uzmanlar, felç geçirenlerin ('inin 65 yaşın altında olduğunu belirtiyor.
Ice Bucket Challenge Yaparken Yüz Felci Geçirdi 00:47
Ice Bucket Challenge Yaparken Yüz Felci Geçirdi 228 izlenme - 3 yıl önce Gençkız Als Hastalığına Dikkat Çekmek İçin Ice Bucket Challenge Yaparken Yüz Felci Geçirdi
Yüz felci tedavisinde nöral terapinin yeri nedir? 03:48
Yüz felci tedavisinde nöral terapinin yeri nedir? 107 izlenme - 4 yıl önce Yüz felci tedavisinde nöral terapinin yeri nedir?
Kanal D Muhabiri Yüz Felci Geçiriyordu 01:27
Kanal D Muhabiri Yüz Felci Geçiriyordu 40 izlenme - 1 yıl önce Dün akşam İstanbul'u etkisi altına kar yağışı haberini sunan Kanal D muhabiri Fulya Öztürk'ün zor anları canlı yayına yansıdı. İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı yaşanan aksaklıkları ekran başındakilere aktarmak isteyen muhabirlere zor anlar yaşatıyor. Dün akşam Kanal D Ana Haber'de Zincirlikuyu'da yaşanan trafik çilesini anlatmak için canlı yayına bağlanan Fulya Öztürk, kamera önünde zor anlar yaşadı. 'Donma tehlikesi geçirebilirsin' Üstü başı kar olan muhabiri, Kanal D Ana Haber spikeri Serdar Cebe, "Aman Fulya aman diyorum sen de dikkat et! Üzerini sil, yüzünü sil, donma tehlikesi geçirebilirsin" diyerek uyardı.
Trafik Çilesini Anlatan Kanal D Muhabiri Yüz Felci Geçiriyordu 02:18
Trafik Çilesini Anlatan Kanal D Muhabiri Yüz Felci Geçiriyordu 13 izlenme - 1 yıl önce Trafik Çilesini Anlatan Kanal D Muhabiri Yüz Felci Geçiriyordu