Hoşgeldiniz!

Zafer Çağlayan

Meclis'te Zafer Çağlayan Gerginliği 04:59
Meclis'te Zafer Çağlayan Gerginliği 6.154 izlenme - 4 yıl önce AK Parti milletvekilleri, 4 eski bakanla Meclis Genel Kurulu’ndan önce genel merkezde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Bu toplantı, haklarında soruşturma önergesi verilen dört eski bakanın ilk savunma yeri oldu. Bakanlar, tek tek söz alarak kendilerini savundular. Zafer Çağlayan'ın konuşması sırasında Meclis'te gerginlik çıktı. TBMM Başkanvekili Meral Akşener, görüşmeye, 10 dakika ara verdi. Meclis'te Zafer Çağlayan gerginliği 05.05.2014 Pazartesi 20:09 TBMM Genel Kurulu bugün eski bakanlar Egemen Bağış, Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler rüşvet, irtikap, görevi kötüye kullanma suçlarına ilişkin fezlekeler uyarınca soruşturma komisyonu açılıp açılmaması için toplandı. Genel Kurul'da konuya ilişkin söz alan Zafer Çağlayan, "Konuşsunlar çok fazla aldırış etmiyorum. Dakikalardır konuşuyorlar" dedi. Diğer milletvekillerinin sık eleştirilerde bulunması üzerine Çağlayan konuşmasını devam ettiremedi. Bunun üzerine, TBMM Başkanvekili Meral Akşener, görüşmeye, 10 dakika ara verdi. "Allah rızası için içim kurudu" Milletvekillerinin eleştirilerine cevap veren Akşener, "Allah rızası için içim kurudu. Bir karar alınıp getirilseydi, onu uygulayabiliyorduk. Ama bir soruşturma komisyonu kurulduktan sonra, Meclis'e geldiğinde konuşma sınırsız. Şu anda benim böyle bir imkanım yok. Sayın Tanal, bana karşı bu konuşmanız hiç hoş değil. İzam ettiğiniz kişi benim. Farkında değilsiniz. Sayın Çağlayan maalesef böyle bir imkanım yok. Tamam bir şey demiyorum. Tamamdır, 10 dakika konuşacak. Allah rızası için. Rica ediyorum 10 dakikası var konuşacak. Niye itiraz ediyorsunuz onu anlamadım" diye konuştu.
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan İstifa Etti 01:37
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan İstifa Etti 2.202 izlenme - 4 yıl önce Bakan Çağlayan'ın istifa açıklaması Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan 17 Aralıkta başlayan süreç ve yaşanan bu olayların, ortaya çıkış ve gelişme şekli itibariyle normal olmadığını belirtti. Bakan Çağlayan operasyona ilişkin şunları kaydetti: "Amacı ve hedefi çok farklı olan, büyük bir tuzakla karşı karşıyayız. Ne benim, ne evladımın ve ne de onun kadar değerli çalışma arkadaşlarımın bir yanlışın içinde olması söz konusu olamaz. Önümüzdeki günlerde her şey açığa çıkacaktır. Hukukun üstünlüğüne ve masumiyet karinesine herkesin özellikle de hukuku uygulamakla görevli ve yükümlü olanların çok daha fazla itina göstermesi gerektiğine inanıyorum. Bu süreçten alnımızın akıyla, milletçe güçlenerek çıkacağımıza inanıyorum."
Başbakan Erdoğan Yeni Bakanları (Kabine Değişikliği) Açıkladı 03:59
Başbakan Erdoğan Yeni Bakanları (Kabine Değişikliği) Açıkladı 5.284 izlenme - 4 yıl önce
İki Bakan Oğlu ve Rıza Sarraf Dahil 14 Kişi Tutuklandı 00:22
İki Bakan Oğlu ve Rıza Sarraf Dahil 14 Kişi Tutuklandı 1.756 izlenme - 4 yıl önce Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili süreç devam ediyor. Dün tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 49 kişiden; 16'sı tutuklandı. Tutuklananlar arasında İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ve işadamı Rıza Sarraf da var. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, İşadamı Ali Ağaoğlu ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ise serbest bırakılanlar arasında.
Reza Zarrab'ın A Haber Konuşması (Ulusa Seslenişi) 01:12
Reza Zarrab'ın A Haber Konuşması (Ulusa Seslenişi) 1.131 izlenme - 3 yıl önce Paralel yapının tuzaklarına maruz kalan alnı açık iş adamı Reza Zarrab'ın objektif ve tarafsız haberciliğin adresi a haberde yapmış olduğu açıklamalar!!!
Muammer Güler ve Zafer Çağlayan İstifa Etti! 01:04
Muammer Güler ve Zafer Çağlayan İstifa Etti! 714 izlenme - 4 yıl önce Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler istifa etti.
Kemal Kılıçdaroğlu: İstifalar Biraz Gecikmiş 00:21
Kemal Kılıçdaroğlu: İstifalar Biraz Gecikmiş 798 izlenme - 4 yıl önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bakanların istifalarına ilişkin ‘İstifalar biraz gecikmiş.” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, Anıtkabir’de İsmet İnönü’yü anma töreni sonrası gazetecilerin, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler’in istifalarını sorması üzerine kısaca, “İstifalar biraz gecikmiş.” demekle yetindi.
Zafer Çağlayan İstifa Etti 00:41
Zafer Çağlayan İstifa Etti 619 izlenme - 4 yıl önce Bakan Çağlayan İstifa Etti
Muammer Güler ve Zafer Çağlayan İstifa Etti! 01:04
Muammer Güler ve Zafer Çağlayan İstifa Etti! 545 izlenme - 4 yıl önce Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında oğulları tutuklanan 2 bakan istifa etti. Önce Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan istifa etti. Çağlayan'ın istifasının ardından İçişleri Bakanı Muammer Güler de istifa etti.
17 Aralık Erdoğan'ın En Uzun Günü - Can Dündar 37:03
17 Aralık Erdoğan'ın En Uzun Günü - Can Dündar 535 izlenme - 3 yıl önce 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının perde arkasını anlatmayı hedefleyen Can Dündar imzalı bir belgesel. 17 Aralık gününe dair bugüne dek ortaya çıkan bilgiler, polis fezlekeleri, dinleme kayıtları, şüphelilerin tanıkları ve belgeler ilk kez bir belgeselde bir araya geliyor. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun gerçekleştiği gün, Ankara, İstanbul, Konya, Hatay'da dakika dakika yaşananları son 3 ayda ortaya çıkan bulgularla derli toplu anlatmayı hedefleyen yapım, daha sonra yayınlanacak "Asıl belgesel"in öncüsü olarak büyük bir yapım olma iddiasını taşıyor.
Kutular Açıldı / Artı 1 Tv - Canlı Gaste 05:11
Kutular Açıldı / Artı 1 Tv - Canlı Gaste 275 izlenme - 4 yıl önce Zafer Çağlayan Fezlekesi
Yapamazlardı, Cesaret Edemezlerdi (Zafer Çağlayan) 04:16
Yapamazlardı, Cesaret Edemezlerdi (Zafer Çağlayan) 263 izlenme - 4 yıl önce Zafer Çağlayan, 'Keşke Başbakanımızın göstermiş olduğu babayiğitliği, eski liderler yapsalardı da bu millet en başta biz gidip onların ellerini öpseydik' dedi.
Ekonomi Bakanlığı Devir Teslim Töreni 13:33
Ekonomi Bakanlığı Devir Teslim Töreni 157 izlenme - 4 yıl önce Zafer Çağlayan Yolsuzluk Operasyonu Ve Görev Sürecini Anlattı
Çok Fazla Coşkulu Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu Haberi Sunmak 03:10
Çok Fazla Coşkulu Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu Haberi Sunmak 104 izlenme - 2 yıl önce Ali Ağaoğlu ve Bakan Oğullarınında aralarında olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Muammer Güler ve Zafer çağlayan'ın oğullarının gözaltında olduğu söyleniyor. Bazı kaynaklar ise Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonu başladı diyor. (Ali Ağaoğlu gözaltında.... Muammer güler'in oğlu, Zafer çağlayan'ın oğlu)
Ekonomi Bakanı'ndan Saz Ziyafeti 02:01
Ekonomi Bakanı'ndan Saz Ziyafeti 120 izlenme - 6 yıl önce Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan,"Burada Hayat Var"da Aynur Tartan'ın ricası üzerine "Muş Ovası" türküsünü tüm babalar için çaldı.
01:26
" Zafer Çağlayan ' Abd'nin Aldığı Tutuklama Kararı Paçavradır' Dedi" 8 izlenme - 3 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programında ABD'de görülen Reza Zarrab ve Hakan Atilla davaları tartışıldı. Programın konuklarından Sonsöz Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Orhan Uğuroğlu, programa çıkmadan önce eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile görüştüğünü söyledi. Uğuroğlu, Çağlayan'ın ABD'deki davayla ilgili, "Ben ABD'deki o davayı tanımıyorum. Ben ABD vatandaşı değilim. Benimle ilgili tutuklama kararı da paçavradır" dediğini aktardı.
İtalya'da İstifa Eden Oğluna Rolex Alınan Bakan 00:58
İtalya'da İstifa Eden Oğluna Rolex Alınan Bakan 57 izlenme - 2 yıl önce Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'a hediye edilen 700 bin liralık saat gündemden düşmemişti. İtalya'da benzer bir olay yaşandı. 25 milyar euroluk yolsuzluk dosyasında adı geçen, Bakan Maurizio Lupi istifa etti. Bakanın oğluna, 10 bin euro değerinde saat aldığı iddia ediliyor. Pazartesi günü yapılan operasyonda, toplamda 25 milyar euro değerindeki ihalelerde yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle 4 kişi gözaltına alınmış, 51 kişi hakkında da inceleme başlatılmıştı. Gözaltına alınan işadamı Francesco Cavallo'nun, Bakan Lupi'ye bir takım elbise hediye ettiği, gözaltındaki bir diğer işadamı Stefano Perotti'nin de Lupi'nin oğluna 10 bin 350 euro değerinde bir Rolex saat verdiği ortaya çıkmıştı. Perotti'nin ayrıca Bakan'ın oğlunun işe girmesine aracılık ettiği belirlenmişti. Telefon dinlemeleriyle ortaya çıkan skandal üzerine Bakan'a istifa çağrıları yükselmeye başlamıştı. Maurizio Lupi, ilk açıklamalarında muhalefet ve medyanın istifa talebini reddetse de sonunda baskılara dayanamayarak görevi bırakma kararı aldı. Perşembe akşamı "Porta a porta" adlı tv programına katılan Lupi, burada yaptığı açıklamada suçsuz olduğunu yineledi ancak ailesini korumak amacıyla istifa edeceğini söyledi. Maurizio Lupi bugün de Temsilciler Meclisi'nde yaptığı konuşmada görevi bıraktığını resmen duyurdu. Lupi meclisteki konuşmasında da suçsuz olduğunu savundu ve hakkında herhangi bir soruşturma olmamasına rağmen, "başı dik bir şekilde" hükümetteki görevinden ayrılmaya karar verdiğini söyledi. Lupi, hakkındaki iddialarla ilgili olarak da, oğlunun işe alınması için kimseden talepte bulunmadığını belirtti. Oğluna hediye edilen Rolex saat hakkında ise "Beni henüz bakan olmadan önce de tanıyan bir arkadaşım oğluma mezuniyeti için bir saat hediye etti. Ve eğer bu bir suçsa evet, ben oğlumdan saati iade etmesini istemedim" dedi. Maurizio Lupi, Başbakan Matteo Renzi'nin kendisinden görevden ayrılmasını istemediğini de belirtti ve istifasının hükümeti güçlendirmesini umduğunu söyledi.
Mehmet Ali Şahin'in Yüce Divan Yorumu 01:45
Mehmet Ali Şahin'in Yüce Divan Yorumu 52 izlenme - 2 yıl önce Yüce Divan oylamasında Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış'a AK Parti'den neden az destek oyu çıktığını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve bakara olayına tepki olaylarıdır" dedi.
Dört Eski Bakanın Yüce Divana Gönderilmemesi Kararı - Dedeoğlu 04:20
Dört Eski Bakanın Yüce Divana Gönderilmemesi Kararı - Dedeoğlu 12 izlenme - 3 yıl önce Dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesi kararı- Soruşturma Komisyonu'nun MHP'li üyesi Dedeoğlu: - "Sayısal çoğunlukla Yüce Divan'a göndermediler ama vicdanlarda hiçbir zaman aklanmayacaklar"- "AKP milletvekilleri dört bakanın avukatlığını yaptılar" MHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi Mesut Dedeoğlu, dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesi kararıyla ilgili olarak, "Sayısal çoğunlukla Yüce Divan'a göndermediler ama vicdanlarda hiçbir zaman aklanmayacaklar" dedi.