Hoşgeldiniz!

zaferi

Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı (18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun) 03:26
Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı (18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun) 141.806 izlenme - 5 yıl önce 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun...Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun. 18 Ekim'de vizyona giren "Çanakkale 1915" filmi "Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı" Türküsü Klibi.. Şarkı Sözleri(Türkü) : Çanakkale içinde aynalı çarşı Ana ben gidiyom düşmana karşı Of gençliğim eyvah Çanakkale içinde bir uzun selvi Kimimiz nişanlı kimimiz evli Of gençliğim eyvah Çanakkale üstünü duman bürüdü On üçüncü fırka harbe yürüdü Of gençliğim eyvah Çanakkale içinde toplar kuruldu Vay bizim uşaklar orda vuruldu Of gençliğim eyvah Çanakkale içinde bir dolu testi Analar babalar umudu kesti Of gençliğim eyvah
Azerbaycanlı Spikerin Dilinden Romanya Zaferi 01:19
Azerbaycanlı Spikerin Dilinden Romanya Zaferi 62.642 izlenme - 5 yıl önce Azerbaycanlı Spikerin Dilinden Romanya Zaferi
65 Farklı Müzisyenden - Çanakkale Türküsü 10:14
65 Farklı Müzisyenden - Çanakkale Türküsü 57.692 izlenme - 5 yıl önce 98. yıl dönümü olan Çanakkale Zaferi için 65 müzisyenin stüdyoya girerek Çanakkale Türküsü adlı eseri seslendirdikleri muhteşem bir çalışma
Başakşehir'in Tepki Çeken Çanakkale Zaferi Koreografisi 01:12
Başakşehir'in Tepki Çeken Çanakkale Zaferi Koreografisi 3.371 izlenme - 4 ay önce Süper Toto Süper Lig’in 26. haftasında Medipol Başakşehir sahasında Beşiktaş’ı konuk etti. Maçı 10 kişi tamamlayan Başakşehir, Beşiktaş’ı 1-0 mağlup etti. Maçın başında ise Başakşehir tribünlerinde 18 Mart Çanakkale Zaferi için koreografi düzenlenmişti. Fakat bu koreografi kamuoyunda büyük tepki topladı. Asker selamı veren Emre Belözoğlu’nun yer aldığı koreografide Atatürk’ün olmadığı görüldü. Seyit Onbaşı’ya yer verilen koreografide “18 Mart 1915’te olduğu gibi bugün de çok olanlar değil inanlar kazanacak” ifadeleri yer aldı.
THY Gelibolu Semalarında Çanakkale Şehitleri İçin Uçtu 01:04
THY Gelibolu Semalarında Çanakkale Şehitleri İçin Uçtu 2.845 izlenme - 4 ay önce İstanbul-İzmir seferini yapan THY'ye ait tarifeli uçak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla özel oluşturulan rotayı takip ederek Gelibolu'ya yönlendirildi. Kaptan pilotun, bu sırada "Hiç görmedikleri bizler için canlarını feda edenleri, asla unutmayacağız." anonsunu yapması ve Çanakkale Türküsü'nün dinletilmesi yolcuları duygulandırdı.
Atatürk'süz Çanakkale Hutbesi 02:09
Atatürk'süz Çanakkale Hutbesi 2.193 izlenme - 4 ay önce Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayımladığı ve bugün camilerde okunacak olan “Milletimizin Varoluş Mücadelesi: Çanakkale Zaferi” başlıklı Cuma hutbesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün yer almaması dikkat çekti.
Atatürk’ün Emir Subayı Sami Yanardağ Çanakkale’yi Anlatıyor 12:33
Atatürk’ün Emir Subayı Sami Yanardağ Çanakkale’yi Anlatıyor 1.361 izlenme - 4 ay önce İlk bölümü 1975 yılında TRT'de yayınlanan ve Nazmi Kal'ın sunduğu "Atatürk'ten anılar" programında Emir Subayı Sami Yanardağ, Atatürk'le Çanakkale'de yaşadıklarını anlatıyor.
Çanakkale Savaşı Tamamı Görüntülü Belgesel 40:43
Çanakkale Savaşı Tamamı Görüntülü Belgesel 19.053 izlenme - 6 yıl önce Çanakkale’de bundan 100 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu, Britanya, Kanada, Fransa ve Anzak (Avustralya ve Yeni Zelanda orduları) güçlerine karşı savaştı. Tarihin akışını değiştiren, ülkelerin kaderini belirleyen Çanakkale Savaşı, yıkık bir imparatorluktan çıkacak genç Cumhuriyet’in ilk izlerini taşıyordu. HEMEN hemen tüm dünya liderleri ve askeri kişiliklerinin tarihi önemi konusunda hemfikir olduğu bu zafer, sonuçları açısından büyük kırılmalara neden oldu. Akademik tarihçilik bu sonuçları, üç başlık altında anlatıyor. İngiltere ve Fransa’dan yardım alamayan Rus Çarlığı çöktü, Bolşevik İhtilali yapıldı. Böylece 1919’daki Sevr ve Versailles gibi paylaşım anlaşmalarına Rusya katılmadı. Bu, Türkiye’nin lehine oldu. Milli Mücadelenin doğuş noktasının Çanakkale siperleri olduğu tarihçiler tarafından da kabul edilen bir gerçek. Milli Mücadeleyi yürüten komutanların hemen hepsi Çanakkale’de çeşitli cephelerde savaştı. ‘Yenilmez’ olarak görülen İngiltere, bütün tarihinde sadece Türkler karşısında iki mağlubiyete uğradı. Biri Çanakkale diğeri, Irak’ta Kutül Amare Savaşı. İngiltere’nin yenilebilir olduğunun görülmesi, başta Hindistan olmak üzere sömürge ülkelerde Milli Kurtuluş hareketlerini tetikledi. Çanakkale Boğazı’nı hedef seçen İtilaf devletlerinin hedefi Rusya’ya güvenli bir hat açmak, İstanbul’u ele geçirerek savaşta Almanya’nın güçlü müttefiğini devre dışı bırakmaktı. İtilaf Devletleri adına General Hamilton emrine verilen kuvvetler ve savaşçı mevcutları şöyleydi: Anzak Kolordusu 25.700, Britanya 29. Tümeni 17.000, Fransa 1. Tümeni 16.700, Britanya Kraliyet Deniz Tümeni 10.800, Anzak Tugayı 4.800. Harekât için 75 bin kişilik bir kuvvet oluşturuldu. Ordu içinde Kanadalılar da vardı.
 Çanakkale Zaferi - Dur Yolcu Şiiri 01:20
Çanakkale Zaferi - Dur Yolcu Şiiri 12.516 izlenme - 4 yıl önce 18 Mart 1915 - Çanakkale Zaferinin 99. yılında ülkemiz için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.
Çanakkale Zaferi Kutlamaları 1916 01:10
Çanakkale Zaferi Kutlamaları 1916 1.161 izlenme - 6 ay önce Imperial War Museum arşivinden çıkan bu kısa videoda, İstanbul, Fatih cami civarında Çanakkale'de cepheden zafer haberi üzerine sevinç gösterisi yapan halk görülüyor.
Mehmetcik Vakfı - Çanakkale Türküsü 05:03
Mehmetcik Vakfı - Çanakkale Türküsü 3.334 izlenme - 1 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfınca 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla, gazi, şehit ve gazi yakınları ile bağışçılar tarafından seslendirilen Çanakkale Türküsü'ne klip hazırlandı. Şarkı Sözleri_______________________________________: Çanakkale içinde vurdular beni Çanakkale içinde vurdular beni Ölmeden mezara koydular beni Ooof gençliğim eyvah Ölmeden mezara koydular beni Ooof gençliğim eyvah Çanakkale içinde aynalı çarşı Çanakkale içinde aynalı çarşı Ana ben gidiyom düşmana karşı Ooof gençliğim eyvah Ana ben gidiyom düşmana karşı Ooof gençliğim eyvah Çanakkale içinde bir uzun selvi Çanakkale içinde bir uzun selvi Kimimiz nişanlı kimimiz evli Ooof gençliğim eyvah Kimimiz nişanlı kimimiz evli Ooof gençliğim eyvah Kimimiz nişanlı kimimiz evli Ooof gençliğim eyvah Kimimiz nişanlı kimimiz evli Ooof gençliğim eyvah Kimimiz nişanlı kimimiz evli Ooof gençliğim eyvah Kimimiz nişanlı kimimiz evli Ooof gençliğim eyvah
Birgül Erken Dünya Rekoru Kırdı 03:40
Birgül Erken Dünya Rekoru Kırdı 1.036 izlenme - 4 ay önce Milli sporcu Birgül Erken, tek nefesle su altında bisikletle 59,6 metre kat ederek dünya rekoru kırdı. Erken, kırdığı bu rekoru Çanakkale Şehitleri ve Mehmetçiğe ithaf etti. "Su altında tek nefesle bisikletle en uzun mesafeyi kat etme" branşında 59,6 metreyi 2 dakika 24 saniye 29 salisede tamamlayan Erken, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.
Ankü Öğrencilerinden Çanakkale Türküsü 05:40
Ankü Öğrencilerinden Çanakkale Türküsü 791 izlenme - 4 ay önce Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Okulları ortaokul öğrencileri, 18 Mart Şehitleri Anma Günü için anlamlı bir video klip hazırladı. Öğrenciler, Çanakkale Şehitleri anısına Çanakkale Türküsü'nü kendi enstrümanlarıyla seslendirip söyledi. Müzik ve bilgisayar öğretmenleri öğrencilere hem rehberlik yaptı, hem de bazı bölümlerde eşlik etti. Klip yaklaşık 3 ayda 20 öğrenci ile tamamlandı.
canakkale zaferi 2- hedef başarı 08:33
canakkale zaferi 2- hedef başarı 15.062 izlenme - 8 yıl önce http//www.hedefbasari.com
Galatasaray'ın 62 Yıllık Dinamo Bükreş Zaferinin Forması Ordu'dan Çıktı 01:05
Galatasaray'ın 62 Yıllık Dinamo Bükreş Zaferinin Forması Ordu'dan Çıktı 593 izlenme - 3 ay önce Galatasaray'ın 62 yıl önce Avrupa kupalarındaki ilk maçı olan Dinamo Bükreş karşılaşmasında giydiği ve bugün sadece iki tane kalan formalardan biri Ordu'da ortaya çıktı.
Çanakkale 18 Mart Zaferi Şehitlerine... 02:10
Çanakkale 18 Mart Zaferi Şehitlerine... 8.481 izlenme - 7 yıl önce 18 mart çanakkale şehitleri anma programı kapsamında 17/03/2011 tarihinde harbigençlik grubu tarafından fa medyaya yaptırılımıştır
Galatasaray 3-2 Milan 09:14
Galatasaray 3-2 Milan 9.750 izlenme - 9 yıl önce
18  Mart Çanakkale Zaferi 05:03
18 Mart Çanakkale Zaferi 9.409 izlenme - 8 yıl önce Çanakkale’de bundan 100 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu, Britanya, Kanada, Fransa ve Anzak (Avustralya ve Yeni Zelanda orduları) güçlerine karşı savaştı. Tarihin akışını değiştiren, ülkelerin kaderini belirleyen Çanakkale Savaşı, yıkık bir imparatorluktan çıkacak genç Cumhuriyet’in ilk izlerini taşıyordu. HEMEN hemen tüm dünya liderleri ve askeri kişiliklerinin tarihi önemi konusunda hemfikir olduğu bu zafer, sonuçları açısından büyük kırılmalara neden oldu. Akademik tarihçilik bu sonuçları, üç başlık altında anlatıyor. İngiltere ve Fransa’dan yardım alamayan Rus Çarlığı çöktü, Bolşevik İhtilali yapıldı. Böylece 1919’daki Sevr ve Versailles gibi paylaşım anlaşmalarına Rusya katılmadı. Bu, Türkiye’nin lehine oldu. Milli Mücadelenin doğuş noktasının Çanakkale siperleri olduğu tarihçiler tarafından da kabul edilen bir gerçek. Milli Mücadeleyi yürüten komutanların hemen hepsi Çanakkale’de çeşitli cephelerde savaştı. ‘Yenilmez’ olarak görülen İngiltere, bütün tarihinde sadece Türkler karşısında iki mağlubiyete uğradı. Biri Çanakkale diğeri, Irak’ta Kutül Amare Savaşı. İngiltere’nin yenilebilir olduğunun görülmesi, başta Hindistan olmak üzere sömürge ülkelerde Milli Kurtuluş hareketlerini tetikledi. Çanakkale Boğazı’nı hedef seçen İtilaf devletlerinin hedefi Rusya’ya güvenli bir hat açmak, İstanbul’u ele geçirerek savaşta Almanya’nın güçlü müttefiğini devre dışı bırakmaktı. İtilaf Devletleri adına General Hamilton emrine verilen kuvvetler ve savaşçı mevcutları şöyleydi: Anzak Kolordusu 25.700, Britanya 29. Tümeni 17.000, Fransa 1. Tümeni 16.700, Britanya Kraliyet Deniz Tümeni 10.800, Anzak Tugayı 4.800. Harekât için 75 bin kişilik bir kuvvet oluşturuldu. Ordu içinde Kanadalılar da vardı. 18 mart kutlu olsun herkesin izlemesini isterim yorumlarıda bekliom
18 Mart Çanakkale Zaferi - Özel Klip 02:59
18 Mart Çanakkale Zaferi - Özel Klip 6.923 izlenme - 5 yıl önce “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” Mustafa Kemal Atatürk 25 Nisan 1915 Conkbayırı Unutma Unutturma! Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz...
Tüyleriniz diken diken olacak! 04:18
Tüyleriniz diken diken olacak! 7.660 izlenme - 5 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı arşivinden, Çanakkale Savaşı`nın gerçek görüntüleri...
Fatmagülün Zaferi (Fatmagülün Suçu Ne 80 Bölüm Final) 04:21
Fatmagülün Zaferi (Fatmagülün Suçu Ne 80 Bölüm Final) 9.840 izlenme - 6 yıl önce Yaşaranlar Tutuklandı Fatmagül Zaferine Ulaştı...
18 Mart Çanakkale Zaferi 99 Yıl Özel Video 10:21
18 Mart Çanakkale Zaferi 99 Yıl Özel Video 4.587 izlenme - 4 yıl önce 18 Mart Çanakkale Zaferi 99 Yıl Özel Video
Bahadır Tatlıöz - Çanakkale Türküsü 03:48
Bahadır Tatlıöz - Çanakkale Türküsü 1.679 izlenme - 1 yıl önce Şarkı Sözleri: Çanakkale Türküsü Çanakkale içinde vurdular beni Ölmeden mezara koydular beni Of gençliğime eyvah Çanakkale içinde aynalı çarşı Ana ben gidiyom düşmana karşı Of gençliğim eyvah Çanakkale içinde bir uzun selvi Kimimiz nişanlı kimimiz evli Of gençliğim eyvah Çanakkale üstünü duman bürüdü On üçüncü fırka harbe yürüdü Of gençliğim eyvah Çanakkale içinde toplar kuruldu Vay bizim uşaklar orda vuruldu Of gençliğim eyvah Çanakkale içinde bir dolu testi Analar babalar umudu kesti Of gençliğim eyvah Bahadır Tatlıöz'ün, DMC etiketiyle yayınlanan "Çanakkale Türküsü" isimli tekli çalışması, video klibiyle netd müzik'te.
Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı (18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun) 03:26
Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı (18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun) 8.082 izlenme - 5 yıl önce Çanakkale içinde Aynalı Çarşı (18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun)
18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yılı İçin Hazırlanan Müthiş Klip 07:12
18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yılı İçin Hazırlanan Müthiş Klip 1.151 izlenme - 1 yıl önce Bayburt Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu öğretmen ve öğrencileri, 18 Mart için özel bir klip hazırladılar. Bayburt Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu müzik öğretmeni Kerim Çikot ve özel eğitim öğretmeni Serkan Can tarafından hazırlanan klipte; engelli öğrenciler, okul idareci ve öğretmenlerinin yanı sıra Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Meclis Başkanı Yusuf Elçi, İl Müftüsü Kemalettin Aksoy ve Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Koçyiğit kentin çeşitli noktalarında Çanakkale Türküsü'nü seslendiriyor. ”Engeller Hayatın Ritmini Yakalamaya Engel Değildir” sloganı ile böyle bir çalışma yaptıklarını dile getiren müzik öğretmeni Çikot, klibi hazırlamak için yaklaşık bir ay çalıştıklarını dile getirdi. Klipte, çeşitli yaşlardan 7 özel eğitim öğrencisi ve 8 özel eğitim öğretmenin yer aldığını ifade eden Çikot şunları söyledi: “Bayburt Özel Eğitim Uygulama Okulu olarak bu projeye başlarken bir amacımız ve bir sloganımız vardı. Amacımız, yeterli fırsat ve imkan verildiğinde engellilerin bütün engelleri aşacağını göstermekti. Sloganımız ise ”Engeller Hayatın Ritmini Yakalamaya Engel Değildir” oldu. Bu konuda engelli öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle güzel bir çalışma yürüttük. Okuluz müzik sınıfına kurduğumuz stüdyo sayesinde ses kayıtları yaptık ve çekimlerimizi Bayburt’un çeşitli mekanlarında gerçekleştirdik. Bütün bu hazırlık dönemi içerisinde öğrencilerimizin ne kadar mutlu olduklarını ifadelerle anlatmak mümkün değildi. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma etkinliği için yaptığımız bu çalışmada engelli öğrencilerimiz biz de varız diyerek gönlümüzde taht kurdular. Projede emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz."
Gökyüzünde 18 Mart Sürprizi! Ay Ve Yıldız Yan Yana 01:33
Gökyüzünde 18 Mart Sürprizi! Ay Ve Yıldız Yan Yana 3.799 izlenme - 5 yıl önce İstanbul'da Gökyüzünde Oluşan Bu Görüntü 18 Mart'a Denk Gelmesi Şaşırttı
Kut'ül Amare Nedir? - Sokak Röportajı 02:44
Kut'ül Amare Nedir? - Sokak Röportajı 2.442 izlenme - 2 yıl önce Kut'ül Amare, Çanakkale kadar önemli Yüksel, 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı'nın iki cephede zaferi olduğunu belirterek; “Birincisi Çanakkale kara ve deniz zaferleri, ikincisi ise Kut'ül Amare. Bu zafere bugüne kadar önem verilmedi, oysa Çanakkale zaferi kadar önemli. Kut-ül Amare'de çok sayıda İngiliz askeri esir alınmıştır.'' diye konuştu. Osmanlı ordusunun birçok cepheden çekilmeye başladığı sırada kazanılması açısından Kut Zaferi'ni önemsediğini belirten Yüksel; “1915 sonlarında Rus birliklerinin güneye sarkması, Palandöken ve Erzurum sınırlarını ihlal edip, Bitlis ve Siirt'e kadar ilerlemesine rağmen Kürt aşiretleri ciddi bir biçimde Kut'ül Amare'de yer almıştır.” dedi.
Çanakkale Türküsü / Şehitlemiz Anısına 04:29
Çanakkale Türküsü / Şehitlemiz Anısına 9.890 izlenme - 7 yıl önce by sefer
Leni Riefenstahl - İradenin Zaferi (1935) (Nazi Almanya'sı) 01:44:27
Leni Riefenstahl - İradenin Zaferi (1935) (Nazi Almanya'sı) 3.720 izlenme - 3 yıl önce Bu filmi, Leni Riefenstahl'dan bizzat Adolf Hitler Çekmesini ister. Hatta filmin adını da Hitler koymuş; ''Triumph des Willens''. Almanya'daki Hitler'in partisi, yani Nasyonal Partinin 6 günlük kongresini anlatıyor. Film üzerine propaganda bakanı Goebbels, sinemanın çok iyi bir propaganda aracı olduğunu söylemiştir. Nazi Almanya'sı nasıldı ? İnsanların kaşı gözü var mıydı ? Taş toprak ne renkti ? merak edenler izlesin. Ve aynı zamanda propaganda filmi olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın. Yarın bir yerde ''lan naziler süpermiş'' diye anlatırsanız rezil olursunuz. Film Almanya'da yasaklanmış. ''nazileri arındırma kanunu'' yüzünden. Filmin esas süresi 61 Saatmiş. 2 ay'da düşüre düşüre 2 saate düşürmüşler. Ve film yaklaşık 50 kamera ile çekilmiş. O sıralar Türkiye'de sadece 2 kamera var diye duymuştum. Filmin yönetmeni ise kadındır, Goebbels buna ne kadar içerlese de sonuçtan memnun kalmış . Ve bu filmin yönetmeni tam 101 yaşında öldü. 2002 yılında. Filmin Müzikleri ; Die Fahne Hoch, Horst Wessel Lied Dämmerung - Richard Wagner Wir Marschieren Durch Grösseres Berlin Wir Sind Arbeit-Soldaten Volk And Gewehr Die Jugend Marschiert Unsere Fahne Flattere für Uns Die Grosse Zapfenstreich Ich Hatte Eine Kameraden Bandenweiller Marsch
Çanakkale'nin Sırları Seyid Onbaşı 05:24
Çanakkale'nin Sırları Seyid Onbaşı 1.838 izlenme - 2 yıl önce Bugün 18 Mart. Kim derdi ki dünyanın en güçlü donanmasına dur diyeceksin ama yıllar sonra baskentinin göbeginde insanlarını ellerini kollarını sallaya sallaya öldürecekler. dur yolcu bilmeden gelip bastığın bu toprak bir devrin battığı yerdir eğil de kulak ver, bu sessiz yığın bir vatan kalbinin attığı yerdir