Hoşgeldiniz!

zaman makinesi

Zaman Makinesi 1973 Fragman 02:11
Zaman Makinesi 1973 Fragman 26.144 izlenme - 4 yıl önce Zaman Makinesi 1973 Fragman Kenan Ergen’in yazdığı yönetmenliğini Yeşilçam'ın usta ismi Aram Gülyüz'ün yaptığı “Zaman Makinesi 1973” 14 Mart’ta gösterime girecek. Başrollerinde başarılı komedi oyuncusu Gürgen Öz ve güzel oyuncu Seda Bakan’ın oynadığı film bir anda kendisini 1973’te bulan Tolga’nın başından geçen olayları ele alıyor. Sinemaseverler filmde 70’li yıllardaki İstanbul ve o dönem yaşayan insanların keyifli hayat hikayelerine tanıklık edecek.
Zaman Makinesi 1973 Tanıtım Fragmanı 01:19
Zaman Makinesi 1973 Tanıtım Fragmanı 6.310 izlenme - 4 yıl önce Zaman Makinesi 1973 Tanıtım Fragmanı
Zaman Makinesi 1973 | Fragman 02:11
Zaman Makinesi 1973 | Fragman 4.775 izlenme - 4 yıl önce Zaman Makinesi 1973 | Fragman başrollerinde gürgen öz, seda bakan ve mustafa uzunyılmaz'ın oynadığı, senaryosunu kemal kenan ergen'in yazdığı yönetmenliğini ise 140. filmini çeken aram gülyüz'ün yaptığı film.
Gökalp Ergen - Geri Dönme (Zaman Makinesi 1973 Müzikleri) 04:35
Gökalp Ergen - Geri Dönme (Zaman Makinesi 1973 Müzikleri) 4.887 izlenme - 4 yıl önce Gökalp Ergen - Geri Dönme (Zaman Makinesi 1973 Müzikleri)
Dede Paradoksu - Zaman Yolculuğu 02:45
Dede Paradoksu - Zaman Yolculuğu 2.932 izlenme - 3 yıl önce Evet, zamanda yolculuk üzerine çok konuşulmuş, filmler, diziler cekilmis bir kavram. Peki şayet bir makine ile bu yolculuk yapılabilseydi ve geçmişte bazı şeyler değiştirilebilseydi bunun ne gibi etkileri olurdu? Bunu dede paradoksu üzerinden izleyeceğiz, aman dikkat fazlasıyla karışık..
Geleceğe Dönüş Günü - 26 Yıl Önce Tam Bugün 00:55
Geleceğe Dönüş Günü - 26 Yıl Önce Tam Bugün 2.646 izlenme - 2 yıl önce 1989 yapımı Geleceğe Dönüş 2'de zamanda yolculuk yapan kahramanlar bir dizi teknolojik yenilikle karşılaştıkları 21.10.2015'e ışınlanmıştı. Dünyanın tartışmasız en iyi bilim kurgu film serisi olan Geleceğe Dönüş'te filmin kahramanları Marty McFly ve Dr. Emmett Brown zaman makinesiyle 1984 yılından 31 yıl sonrasına, yani 2015 yılına gitmişlerdi. Dr. Emmet Brown ile Martin McFly'ın özel yapım Delorean marka arabalarıyla geçmişten geleceğe filme göre 31 yıl, vizyon tarihine göre ise 26 yıl önce geçtikleri tarih bugün: 21.10.2015
Zaman Makinesi ( Sokak Röportajları) 02:31
Zaman Makinesi ( Sokak Röportajları) 3.172 izlenme - 5 yıl önce Bir zaman makineniz olsaydı hangi zamana ve nereye gitmek isterdiniz?
Türkler Zaman Makinesi İcat Etmiş Olsa Ne Olurdu 02:59
Türkler Zaman Makinesi İcat Etmiş Olsa Ne Olurdu 1.564 izlenme - 2 yıl önce Bugün sizlere Türkler Zaman Makinesi İcat Etmiş Olsa Ne Olurdu onu aktaracağım.İyi seyirler. Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap Canlı Yayın https://www.younow.com/sahtearap SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Twitter: https://twitter.com/sahtearap Instragram: @hakan_kaan Reklam ve/veya sponsorluk için hakan.0@hotmail.com İkinci Kanalım https://www.youtube.com/c/yepyenitv İcat edilen aracın yerli mi yoksa başka bir aracın benzeri mi olduğu tartışmaları ortaya çıkardı. Araç kullanıma başlandıktan hemen sonra Beylikdüzü - Söğütlüçeşme hattına yerleştirilir, metrobüs olarak hizmete açılırdı. Bir zaman makinesine alabileceği maksimum kapasiteden fazla insan bindirilmeye çalışılırdı. Zamanda yolculuk olsa bile yine sıkış tepiş gitmek zorunda kalırdık. Bazı uyanıklar, zaman makinesine atlayıp ay sonuna giderler ve maaşlarını çekip geri dönerlerdi. Aracı bazı zaman dilimlerinde ise, yakıt harcanmasın diye boşa alıp öyle kullanırdık. Ailesini toplayıp zaman makinesine atlayan insanlarımız, aracı 1950'lerin İstanbul'una çeker, orada boğaza karşı güzel bir mangal yapar, sonra ertesi gün iş var diye erkenden evine dönerdi. Araç az yaksın diye, Nükleer Enerjiyle çalışan Füzyon Ayrıştırıcı Reaktörü sökülüp yerine LPG tüpü takılırdı. Olası bir kavga ya da sürtüşmede kullanmak için; bagajda, tüpün yanında "Haydar" adı verilen bir sopa bulunurdu. Birçok kişide bu zaman makinesinden bulunacağından, geçmişe gidip Sayısal Loto gibi şans oyunlarını oynamanın bir anlamı kalmazdı. Köprü trafiğine yakalanmamak için zamanda yolculuk yapılıp 3 saat öncesine gidilir, o köprüden geçildikten sonra da 3 saat ileriye gidip, geri gelinirdi. Bayramlarda ise yaşlanmış versiyonlarımızı ya da akrabalarımızı ziyaret etmek için geleceğe giderdik. Ramazanda ise, iftara kadar dayanamayanlar zaman makinesine atlar iftar saatine giderlerdi. Zaman makinesi büyük ihtimalle bir yerlerde arıza yapar, vurdurarak çalıştırılmaya uğraşılırdı. Artık eskisi gibi nostalji muhabbetleri yapılmazdı. Çok sıkıldığımızda 90'lara geri döner, kendi küçüklüğümüzle taso ya da misket oynar, o yıllara özlemimizi giderirdik.
Zaman Makinesi (2002) - Makineyle İlk Yolculuk 02:42
Zaman Makinesi (2002) - Makineyle İlk Yolculuk 1.490 izlenme - 3 yıl önce 2002 yapımlı The Time Machine filminden Matematikçi Alexanderin yaptığı zaman makinesi yoluyla ilk yolculuk sahnesini sizlerle buluşturmak istedim.HG Wells'in aynı isimli fantastik romanından uyarlanan The Time Machine sevdiği kadın öldüğü için onu geçmişte öldüğü andan kurtarmak adına bir zaman makinesi yapan Alexander'in başına gelen olayları anlatıyor.Bu güzel filmi hepinizin hatırlayacağından eminim çünkü birçok kez televizyonlarda gösterildi.İyi seyirler..
Minecraft Zaman Makinesi 01:02
Minecraft Zaman Makinesi 1.025 izlenme - 3 yıl önce Minecraft oyununda zamanda yolculuk yapmaya hazır mısınız? İşte karşınızda Minecraft'ta zaman makinesi yapma videosu.
Minecraft Zaman Makinesi İcatlarıı 04:24
Minecraft Zaman Makinesi İcatlarıı 751 izlenme - 3 yıl önce Minecraft Zaman Makinesi İcatlarıı
Zaman Makinesi Emirhan Oyunda Bölüm 1 ( Minecraft İcatları) 06:24
Zaman Makinesi Emirhan Oyunda Bölüm 1 ( Minecraft İcatları) 773 izlenme - 3 yıl önce Zaman Makinesi Emirhan Oyunda Bölüm 1 ( Minecraft İcatları)
Zaman Makineli Doritos Reklamı 00:30
Zaman Makineli Doritos Reklamı 490 izlenme - 4 yıl önce İlginç Ve Bir O Kadarda Komik Zaman Makineli Doritos Reklamı
Zaman Makinesi - Sokak Röportajları 02:31
Zaman Makinesi - Sokak Röportajları 338 izlenme - 3 yıl önce Bir zaman makineniz olsaydı hangi zamana ve nereye gitmek isterdiniz? .Oyuncaklarıyla oynamaktan isteyenden Avrupa'ya gitmek isteyene kadar bir sürü istekler var.Herkes kendi istediği şeyleri düşünüyor tabi.Ama asıl içimi yakan 1:13'teki adamdır , abi sarhoşsun ama seni sarhoş eden içtiğin şey değil yüreğinin acısıdır...
Uçan RC Zaman Makinesi Yapmak - Delorean 02:10
Uçan RC Zaman Makinesi Yapmak - Delorean 750 izlenme - 3 yıl önce Gözyaşları içerisinde izlediğim bu videoyu sizlerle paylaşıyorum. Adam yapmış harbi yapmış. Üşenmemiş sıkılmamış yapmış. Sonra ben niye yapamıyorum dedim. Babama sordum. Baba bizde niye yok dedim ? Koskoca adam oldun hala oyuncak araba peşindesin dedi. Özet : RC Delorean Sanırım Akı Kapasitörü yok sadece.
Zaman Makinesi 1973 Fragman 02:11
Zaman Makinesi 1973 Fragman 588 izlenme - 4 yıl önce Kenan Ergen’in yazdığı yönetmenliğini Yeşilçam'ın usta ismi Aram Gülyüz'ün yaptığı “Zaman Makinesi 1973” 14 Mart’ta gösterime girecek. Başrollerinde başarılı komedi oyuncusu Gürgen Öz ve güzel oyuncu Seda Bakan’ın oynadığı film bir anda kendisini 1973’te bulan Tolga’nın başından geçen olayları ele alıyor. Sinemaseverler filmde 70’li yıllardaki İstanbul ve o dönem yaşayan insanların keyifli hayat hikayelerine tanıklık edecek.
Serhat Bedük - Zaman Makinesi 03:41
Serhat Bedük - Zaman Makinesi 517 izlenme - 6 yıl önce
Bilim Kurgudaki Bilim Zaman Makinesi 21:49
Bilim Kurgudaki Bilim Zaman Makinesi 348 izlenme - 6 yıl önce
Zaman Makinesi (1973) Zeki Müren 00:49
Zaman Makinesi (1973) Zeki Müren 327 izlenme - 3 yıl önce http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/580/sanat-gunesimizden-tekerleme Zaman Makinesi 1973 Filmi Deniz Fehmi Dalsaldı'nın Canlandırdığı Sanat Güneşimiz ve Sitemizin Paşası Zeki Müren'den En Uzun Tekerleme'yi Tekrardan İzleyelim İyi Seyirler.
Zaman Makinesi 10:14
Zaman Makinesi 135 izlenme - 3 yıl önce Emirhan23ali Ve Baran23000 Birleşerek Bir Video Yaptı.bu Video Sizlere Minicraft Zaman Makinesi Yapımını Anlattık
Zaman Makinesi 1973'ün Galası Yapıldı - Cumartesi Sürprizi 04:11
Zaman Makinesi 1973'ün Galası Yapıldı - Cumartesi Sürprizi 386 izlenme - 4 yıl önce sunuculuğunu gamze karaman'ın gerçekleştirdiği 'cumartesi sürprizi', magazin dünyasından en son haberleri, programların kamera arkası, ünlülerle röportajlar, konser görüntüleri ve samimi itiraflarla hafta sonlarına renk katmaya devam ediyor.bu hafta;
Zaman Makinesi 00:16
Zaman Makinesi 271 izlenme - 9 yıl önce zaman makinesi
Back To The Future 4 (Türkiye) 00:25
Back To The Future 4 (Türkiye) 213 izlenme - 3 yıl önce Ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip olan Geleceğe Dönüş filminin 4. sünün çekimlerine İzmir'de başlandı. Yoğun ilgiden dolayı aksiyon sahnelerini gece gerçekleştiren ekip, Profesör rolündeki Christopher Llyod un zaman makinesiyle İzmir'in Karabağlar ilçesine iniş yaptığı sahnenin çekimlerini dün gece gerçekleştirdi.
Zamanda Yolculuk Mümkün Olacak mı? 03:26
Zamanda Yolculuk Mümkün Olacak mı? 170 izlenme - 2 yıl önce Isaac Newton'a göre zaman yaydan fırlayan bir ok gibiydi, asla sapmaz ve değiştirilemezdi. Einstein ise mutlak zamanın olmadığını ve zaman göreceli olduğunu düşünmüştü. Ona göre herkesin farklı zamanlarda bulunabilmesi ve zamanı farklı farklı ölçebilmesi mümkündü. Çalışmasını Einstein'in "İzafiyet Teorisi"ne dayandığını açıklayan Profesör Ronald Mallett, atomun zamanda yolculuğunu bir tür ışık halkası kullanarak gerçekleştirebileceğini söylemişti. Ronald Mallet henüz amacına ulaşamasa da çalışmalarına devam etmektedir. "Özel Görelilik Kuramı"na göre maddenin ışık hızına yaklaşması durumunda zaman yavaşlar ve ışık hızında ise durur. Mesela Dünya'dan ışık hızına yakın bir hızda fırlatılan bir uzaygemisi Dünya'ya 1000 yıl sonra geri döndüğünde bu uzay gemisindeki kişiler uzayda sadece birkaç gün geçirdiklerini belirtirler, dolayısıyla Dünya üzerinde 1000 yıl geçmesine rağmen onlar sadece birkaç gün yaşlanmışlardır. Işık saniyede yaklaşık 300.000 km yol kat eder, insanoğlunun yaptığı ne hızlı uzaysondası olan Helios 2'nin hız rekoru ise saniyede 70 km'dir. Karşılaştırmak gerekirse ışık Helios 2'den 4269 kat daha hızlıdır. Bu yüzden ışık hızına yakın bir hızda seyahat etmemiz imkansız gibidir ama bir kara deliğin içine girersek zaman kavramı bizim için değişebilir. Kara Delik, maddelerin çok küçük bir noktaya sıkışmasıyla oluşan ve yakınındaki nesnelerin kendi çekim alanından kaçıp kurtulmasına izin vermeyecek kadar büyük bir kütlenin yoğunlaştığı bir uzay bölgesidir. Işığı bile yutacak güçte bir çekime sahip olduğu için görülemez ve bu yüzden kara delik ismini almıştır. Bilimsel veriler kara deliklerin içinde zamanın durduğu veya çok yavaş aktığı gösterir. Eğer biz bir kara deliğin içine girecek olursak anında hiçbir şeyin farkına bile varmadan ölürüz. Ayrıca Dünya'ya en yakın mesafede bulunan kara delik 1600 ışık yılı kadar uzak olduğu için az önce bahsedilen en hızlı uzay sondası helios 2'nin bile oraya varması 7 milyon yıldan fazla sürer. Tamamen teorik olsa da solucan deliklerinden de bahsetmekte fayda vardır.... Bir kağıt üzerinde bir köşedeki noktadan diğer köşedeki noktaya giden en kısa yol ikisi arasında çizeceğimiz düz bir çizgidir fakat kağıdı katlayıp iki noktayı üst üste getirerek bu noktalardan bir kalem geçirip delik açabiliriz. Böylece noktalar arasındaki en kısa mesafeyi bulmuş oluruz. İşte solucan deliklerininde buna benzer bir şekilde beyaz delikler ve kara delikler arasında bulunduğu ve solucan deliklerinin içinden geçilerek evrenin farklı yerlerine farklı zamanlarda çıkılabileceğinin mümkün olduğu düşünülmektedir. Bunların yanında bazı bilim adamlarına göre ise geçmişe gitmek imkansızdır, Çünkü eğer bir zaman makinesiyle geçmişe gitmiş olsanız ve dedenizi öldürseniz mantığa göre sizin doğmamış ve geçmişe gitmemiş olmanız gerekir. Bazı bilim adamlarına göreyse evrenimize paralel olan farklı evrenler mevcuttur ve geçmişe gittiğimizde alternatif bir Dünya'ya varmış oluruz ve böylece geldiğimiz Dünya'yı etkilememiş oluruz.
Zaman Makinesi 1973 - Fragman 02:11
Zaman Makinesi 1973 - Fragman 105 izlenme - 3 yıl önce Biraz amatör bir prodüksiyon olsada günümüzden 1973'e dönen birinin komik maceraları. Fikir çok hoş keşke bütçe biraz daha geniş olsaydı, senaryo üzerinde biraz daha çalışılsaydı. Oyuncular : Gürgen öz, Seda Bakan ve Mustafa Uzunyılmaz Senaryos : Kemal Kenan Ergen' Yönetmen Aram Gülyüz http://www.twitter.com/ZamanMakinesi73 http://www.facebook.com/ZamanMakinesi73 https://eksisozluk.com/zaman-makinesi-1973--4192209 http://www.imdb.com/title/tt3475504/
Back to The Future 4 (Türkiye) 00:25
Back to The Future 4 (Türkiye) 176 izlenme - 3 yıl önce Ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip olan Geleceğe Dönüş filminin 4. sünün çekimlerine İzmir'de başlandı. Yoğun ilgiden dolayı aksiyon sahnelerini gece gerçekleştiren ekip, Profesör rolündeki Christopher Llyod un zaman makinesiyle İzmir'in Karabağlar ilçesine iniş yaptığı sahnenin çekimlerini dün gece gerçekleştirdi.
Zaman Makinesi 1973 Fragman - 14 Mart'ta Vizyonda! 02:11
Zaman Makinesi 1973 Fragman - 14 Mart'ta Vizyonda! 216 izlenme - 4 yıl önce Zaman Makinesi 1973 - 14 Mart'ta Vizyonda!
Zaman Makinesi (Dino'nun Şarkıları) 03:17
Zaman Makinesi (Dino'nun Şarkıları) 7 izlenme - 2 yıl önce İşte burası bi zaman makinesi Saatler,günler bu sefer geri Ne acayip bir macera Oynayalım gel zamanla.. Geçen gece hiç uykum yoktu zorla yattım yatağa bir o yana bir bu yana döndüm olmadı yatağın üstünden koyun atlattım. yok.. çizgi filmleri,masalları düşündüm yok.. işte o anda fark ettim onu yorganın altındaydı hey bu bir zaman makinesi Oley yolculuğa çıkıyoruz İşte burası bi zaman makinesi Saatler,günler bu sefer geri Ne acayip bir macera Oynayalım gel zamanla.. Büyük bir patlamayla gözümü açtım etrafta sadece uçuşan tozlar,alevler var bir zaman makinesi hareket etti çok heyecanlı kocaman yıldızların yanından geçerken ışıktan gözlerim kamaştı galaksiler başımı döndürüp durdu ve işte kocaman bi ışık topu Güneş harikaaa İşte burası bi zaman makinesi Saatler,günler bu sefer geri Ne acayip bir macera Oynayalım gel zamanla.. Ooo mavi bir top Merhaba Dünya karada hiç kıpırtı yok belli ki ama suyun içi çok hareketli zaman makinesi yol aldıkça karada ayak izleri,denizden sıkılmışlar belli ki sonra ormanlar,dinozorlar,kuşlar,böcekler, mağara insanları,bahçeler,kitaplar,krallar,kuleler,savaşlar,icatlar İşte burası bi zaman makinesi Saatler,günler bu sefer geri Ne acayip bir macera Oynayalım gel zamanla.. Yorganı açtım,milyarlarca yıl bu yorganın altında mı geçmişti? çizgi film gibi.rüyaydı hepsi galiba.ama ne macera.hemen yataktan çıkı pencereye koştum.gökyüzüne baktım güneş doğmak üzereydi yıldızın biri parladı ve söndü sanki göz kırptı bana. yoksa... İşte burası bi zaman makinesi Saatler,günler bu sefer geri Ne acayip bir macera Oynayalım gel zamanla.. Seslendiren: Doğadu Adadu Söz-Müzik: Praksis Albümün tamamını indirmek için: https://docs.google.com/file/d/0B1dej... Evrim, okul müfredatından çıkarılıyorsa müzik repertuvarına girer! Praksis ve Şubadap Çocuk tarafından yapılan DİNO’NUN ŞARKILARI albümü, çocuklar için yazılan ve çocuklar tarafından seslendirilen 6 şarkıdan oluşuyor. Yaşam Ağacı, Ben Doğmadan Önce, Değişelim, Dino’nun Şarkısı, Zaman Makinesi ve Ornitorenk şarkılarından oluşan albümle birlikte verilecek 16 sayfalık kitapçıkta şarkı sözleri ve şarkılarla ilgili anlatılar yer alıyor. www.subadapcocuk.org facebook.com/subadap twitter.com/subadap facebook.com/praksis www.twitter.com/praksis_