Hoşgeldiniz!

zehirlenmesi

Manisa'da Yemekten Zehirlenen Askerler İsyan Etti 03:47
Manisa'da Yemekten Zehirlenen Askerler İsyan Etti 6.288 izlenme - 9 ay önce Manisa'da 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda yaklaşık 400 asker, akşam yemeğinin ardından zehirlenme şüphesiyle hastanelere kaldırıldı. Genelkurmay'ın Milli Savunma Bakanlığı'na devredilmesiyle yemek ihalelerini de bakanlık yapıyor...
Mustafa Yenigün'ün Manisa'daki Asker Zehirlenmelerine Çıkıştı 02:27
Mustafa Yenigün'ün Manisa'daki Asker Zehirlenmelerine Çıkıştı 2.235 izlenme - 9 ay önce Flash TV Ana Haber Bülteni'nin sivri dilli sunucusu Mustafa Yenigün, Manisa'da üst üste yaşanan asker zehirlenmeleri sonrası haber bülteninde çok sert çıkışlarda bulundu. "Asker evlatlarının vesikalık fotoğrafını yastığının altında eliyle tutarken uyuyakalan analar, bu evlatları zehirlensin diye mi askere gönderdi" diyen Yenigün'ün tepkisinden Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de nasibini aldı. Ünlü sunucunun bültende valiye "20 gün önce bu zehirlenmeler psikolojik demeyip bir soruşturma başlatsaydınız; bugün bunlar olmazdı. Şimdi koltuğunuzda rahat mısınız?" dediği bölümler sosyal medyada bir hayli konuşuldu.
Manisa'da Zehirlenen Askerlerin İsyan Etmesi 05:18
Manisa'da Zehirlenen Askerlerin İsyan Etmesi 106 izlenme - 9 ay önce Manisa'da askerler yine yemekten zehirlendi, aynı facia daha öncede yaşanmıştı. Gıda zehirlemesi şüphesine ilişkin kışlaya yemek sağlayan şirketin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 19 çalışanının gözaltına alındığı bildirildi. Hastahane önünde bazı askerler isyan etti.
Akıllı Baca Şapkası (İntelligent Chimney Cowl) 04:51
Akıllı Baca Şapkası (İntelligent Chimney Cowl) 1.389 izlenme - 9 yıl önce rüzgarın ölümcül etkisi olan baca basması olaylarına karşı, kesin çözüm olarak tasarlanmıştır.
Genç Kızın Organları 6 Kişiye Umut Oldu 02:10
Genç Kızın Organları 6 Kişiye Umut Oldu 27 izlenme - 2 ay önce Genç kızın organları 6 kişiye umut olduSAMSUN - Samsun'da şofben zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden 26 yaşındaki Nurgül Özbek'in organları 6 hastaya yaşam umudu oldu.
Isparta'da Soba Zehirlenmesi: 2 Ölü 01:38
Isparta'da Soba Zehirlenmesi: 2 Ölü 34 izlenme - 4 ay önce - Isparta'da soba zehirlenmesi: 2 ölüISPARTA - Isparta'da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen çift hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Isparta'nın Gülistan Mahallesi 111 Cadde üzerinde bulunan iki katlı evin zemin katında yaşayan İsa Yavuz ve Ayten Yavuz çiftinden haber...
malatya,soba zehirlenmesi,öğretmen,öldü, 02:14
malatya,soba zehirlenmesi,öğretmen,öldü, 509 izlenme - 8 yıl önce malatya,soba zehirlenmesi,öğretmen,öldü,
Yerli Malı Haftasını Kutlayan Öğrenciler Yedikleri Gıdadan Zehirlendi 00:49
Yerli Malı Haftasını Kutlayan Öğrenciler Yedikleri Gıdadan Zehirlendi 17 izlenme - 3 ay önce Yerli Malı Haftasını kutlayan öğrenciler yedikleri gıdadan zehirlendiMALATYA - Malatya'nın Yazıhan ilçesinde Yerli Malı Haftasını kutlamak için evlerinden getirdikleri yiyecekleri yiyen 20 öğrenci zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.
AKUT Var Hayat Var - Gıda Zehirlenmesi Belirtileri ve Alınması Gereken Önlemler Nelerdir? 03:24
AKUT Var Hayat Var - Gıda Zehirlenmesi Belirtileri ve Alınması Gereken Önlemler Nelerdir? 163 izlenme - 4 yıl önce AKUT Var Hayat Var - Gıda Zehirlenmesi Belirtileri ve Alınması Gereken Önlemler Nelerdir?
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Gıda Zehirlenmesi 00:43
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Gıda Zehirlenmesi 40 izlenme - 10 ay önce - Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde gıda zehirlenmesi Aralarında doktor ve akademisyenlerin de olduğu personel tedavi altına alındıEDİRNE - Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, aralarında doktor, hemşire ve akademisyenlerin de bulunduğu bazı personel, gıda...
Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Yaklaşım 04:42
Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Yaklaşım 66 izlenme - 3 yıl önce www.tibbivideolar.com Karbonmonoksit Zehirlenmesinde Yaklaşım Bu Video 112 Acil Yardım Ambulans Personeli Eğitimi İçin Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Tarafınca ''Personelin günün koşullarına uygun olarak yetişmelerini ve görevin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlara sahip olmalarını sağlamak, etkinlik ve tutumluluk bilinci ile yetiştirilerek verimliliklerini artırmak ve daha üst görevlere hazırlanmaları sağlamak" Amacı İle Yapılmıştır.
İyileşmek İçin Günde 4 Litre Su İçen Vatandaş, Ölümden Dödü 01:49
İyileşmek İçin Günde 4 Litre Su İçen Vatandaş, Ölümden Dödü 15 izlenme - 6 ay önce İstanbul'da tansiyon ve diyabet hastası vatandaş, hiç tuz kullanmadan günde 4 litre su içince ölümden döndü. Doktorlar ilk kez böyle bir olayla karşılaştıklarını belirttiler.
Aksaray'da 14 Öğrenci Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı 01:00
Aksaray'da 14 Öğrenci Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı 3 izlenme - 1 ay önce Aksaray'da 14 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldıAKSARAY - Aksaray'da öğrenci yurdunda kalan 14 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
İlk Yardım: Gıda Zehirlenmesi 01:44
İlk Yardım: Gıda Zehirlenmesi 14 izlenme - 8 ay önce Gıda zehirlenmesi halinde uygulanması gereken ilk yardım tekniklerini keşfedin. İlk Yardım Nedir? Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır. İlk yardımcı kimdir? İlk yardımın tanımında belirtilen amaç doğrultusunda, hasta/yaralıya tıbbi araç ve gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle, sağlık ekibi gelinceye kadar, ilaçsız uygulamaları yapan, konuyla ilgili eğitim sonunda ilk yardımcı sertifikası almış kişiyi tanımlar. İlk yardımın öncelikli amaçları nelerdir? Yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesini sağlamak, Hasta/yaralının durumunun kötüleşmesini engellemek, İyileştirmeyi kolaylaştırmak ilk yardımın öncelikli amaçlarıdır. İlk Yardım Temel Uygulamaları Koruma: Olay yerinde olası tehlikeleri belirleyerek güvenli bir çevre oluşturmaktır. Kazaya uğrayan araç mümkünse güvenli bir alana alınmalıdır. Olay yeri görünebilir biçimde işaretlenmelidir. Meraklı kişiler olay yerinden uzaklaştırılmalıdır. Kazaya uğrayan aracın kontak anahtarı kapatılmalıdır. Sigara içilmemelidir ve içilmesine izin verilmemelidir. Gaz varlığı söz konusu ise; zehirlenmelerin önlenmesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Gaz tüpünün vanası kapatılmalıdır, ortam havalandırılmalıdır. Kıvılcım oluşturacak ışıklandırma veya çağrı araçlarını kullanımına izin verilmemelidir. Hasta/yaralılar yerlerinden kımıldatılmamalıdır. Hasta/yaralılar yaşam bulguları yönünden değerlendirilmelidir. Kanamalı durumlarda mutlaka Hepatit B, C, HIV/AİDS gibi hastalıklara karşı korunmak için eldiven giyilmelidir. Bildirme: En hızlı şekilde gerekli yardım kuruluşlarına ( 112 ) haber verilmesidir. 112 arandığında kesin yer ve adres, kim, hangi numaradan arıyor, olayın tanımı, hasta ya da yaralı sayısı, durumu, nasıl bir yardım aldıkları açıklanmalıdır. Kurtarma: Olay yerinde hasta yaralılara müdahale; hızlı ancak sakin ve bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Hasta/yaralının durumunun değerlendirilmesine bağlı olarak ilk yardım yapılmalıdır. Eğer ilk yardım bilinmiyorsa asla hasta/yaralıya dokunulmamalı ve kımıldatılmamalıdır. İlk yardımcının müdahalede yapması gerekenler Hasta/yaralının durumunu değerlendirmek Hasta/yaralının korku ve endişelerini gidermek, Hasta/yaralıya müdahalede yardımcı olacak kişileri organize etmek, Hasta/yaralının durumunun ağırlaşmasını engellemek için gerekli müdahalede bulunmak, Kanama, kırık, çıkık ve burkulma vb. durumlarda yerinde müdahale etmek. Hasta/yaralının yarasını görmesine izin vermemek, Hasta/yaralıları hareket ettirmeden müdahale yapmak, Hasta/yaralıların en uygun yöntemlerle en yakın sağlık kuruluşuna sevkini sağlamak (112),..
Karbonmonoksit Zehirlenmesi - Canlandırma 03:14
Karbonmonoksit Zehirlenmesi - Canlandırma 71 izlenme - 4 yıl önce Karabük emniyet genel müdürlüğünün öncülüğünde hazırlanmış olan karbonmonoksit zehirlenmesinin tamamen yerli karakter ve ifadelerle canlandırılmaya çalışılması. Ben konuya fazla ciddiyet gösteremedim, Flash tv'deki gerçek kesit ekibiyle çalışılmış gibi sanki. Ama yinede izlemekte fayda var.
Gaziantep'te Karbonmonoksit Zehirlenmesi: 1 Ölü 00:43
Gaziantep'te Karbonmonoksit Zehirlenmesi: 1 Ölü 5 izlenme - 3 ay önce Gaziantep'te karbonmonoksit zehirlenmesi: 1 ölüGAZİANTEP - Gaziantep'te sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 73 yaşındaki Emine Çevik hayatını kaybetti.
Aksaray'da 11 Öğrenci Gıda Zehirlenme Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı 01:55
Aksaray'da 11 Öğrenci Gıda Zehirlenme Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı 17 izlenme - 11 ay önce Aksaray'da 11 öğrenci gıda zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldıAKSARAY - Aksaray'da bir lokantadan yemek yiyen 11 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Tasarruflu Ampuller Hakkında Bilinmesi Gerekenler 05:16
Tasarruflu Ampuller Hakkında Bilinmesi Gerekenler 2 izlenme - 1 ay önce tasarruflu ampuller hakkında ne kadar şey biliyoruz acaba bu video bilinmesi gereken herşeyi gösteriyor tasarufflu ampuller bilinmesi gerekenler Eşim kazara enerji tasarruflu 8 ampulün bulunduğu kutuyu yere düşürünce tüm cam parçaları tuzla buz olup çevreye saçıldı. İlk iş, ayaklarına batmasın diye köpeklerimizi ortamdan uzaklaştırdık. Ben ise bütün düşüncesizliğimle alelacele büyük parçaları çıplak elle toplayarak çöpe attım ve hemen ardından elektrik süpürgesiyle küçük parçaları temizledim. Sorun çözülmüştü. Ya da ben öyle sandım... (Bilim insanı falan fark etmiyor, bazen boş bulunup olmadık yanlışlar yapabiliyor insan.). Aradan birkaç saat geçtikten sonra nefes alma zorluğu başladı. Anaflaktik şok belirtileri yaşıyordum. Geç de olsa anlamıştım ki ampulde bulunan gaz halindeki cıva, solunum sistemimi felç etmek üzereydi. Süratle en yakın hastanenin acil servisine attık kendimizi. Giriş işlemlerinin ardından acil doktoru belirdi. Eller cepte beni tepeden tırnağa süzdükten sonra, neler olduğunu anlatmama müsaade etmeden “Eşinizle kavga mı ettiniz?” diye sordu. Yükselen tansiyon, solunum bozukluğu, eşimdeki korkudan kaynaklanan gerginlik sayın doktorumuzda çok anlamlı bir teşhise ve tedavi kararına sebep olmuştu: Anksiyete atağı geçiriyor, sakinleştirici verin! Ben iyice yavaşlayan solunumumla kendimi kaybetmeden eşimin bağırdığını duydum: “Zehirlendi, nefes alamıyor, dudakları ve tırnakları morardı; ölüyor, ne anksiyetesi?.. Ne biçim hekimsiniz?” Gerisini hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda etrafımda 5 hekim, 4 hemşire, yüzümde de oksijen maskesi vardı. Nihayet doğrular anlaşılmış, teşhis konulmuştu: Kırılan ampullerdeki zehirli gazı soluyarak zehirlenmiştim. En yaşlı olan hekim, elimi tutarak konuşmaya başladı: “Bakın çok ciddi bir sağlık problemiyle karşı karşıyasınız. Enerji tasarruflu ampuller aslında çok ciddi sağlık sorunu oluşturan baş belalarıdırlar. 1. Kırıldığında elinizle dokunmayacaksınız. 2. Derhal pencereleri açarak havalandıracaksınız. 3. Havalandırmanın ardından elektrik süpürgesi asla kullanmayacak, cam kırıklarını fırça ve faraşla toplayacaksınız...” Dinlerken utandım gerçekten. Kendi kendime “Biliyordum bunları ama nasıl yaptım böyle bir hatayı?” diye düşündüm. DİĞER VİDEOLARIM: https://www.youtube.com/watch?v=39VgH... https://www.youtube.com/watch?v=RF5az... https://www.youtube.com/watch?v=lL658... https://www.youtube.com/watch?v=mppKh... https://www.youtube.com/watch?v=QsOoY... https://www.youtube.com/watch?v=WiMfN... https://www.youtube.com/watch?v=Fc-qQ... https://www.youtube.com/watch?v=bZeLa... https://www.youtube.com/watch?v=_Urms... https://www.youtube.com/watch?v=kWpt5...
Öğrenci Yurdunda Gıda Zehirlenmesi 01:14
Öğrenci Yurdunda Gıda Zehirlenmesi 5 izlenme - 4 ay önce Öğrenci yurdunda gıda zehirlenmesi Çok sayıda öğrenci yedikleri makarnadan zehirlendiİSTANBUL - Sancaktepe'de Kredi Yurtlar Kurumu ait yurtta kalan öğrenciler, gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı.
Kastamonu'da 53 İnşaat İşçisi, Yedikleri Yemekten Zehirlendi 00:49
Kastamonu'da 53 İnşaat İşçisi, Yedikleri Yemekten Zehirlendi 3 izlenme - 3 ay önce Kastamonu'da 53 inşaat işçisi, yedikleri yemekten zehirlendiKASTAMONU - Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde TOKİ inşaatında çalışan 53 inşaat işçisi, akşam yemeğinden sonra rahatsızlanarak çevredeki hastanelere kaldırıldı.
Balık Zehirlenmesi 01:12
Balık Zehirlenmesi 20 izlenme - 3 yıl önce http://www.oyunskor.com/balikzehirlenmesi.htm Ailesi ile birlikte balık yiyen çocuk balıktan zehirlenir. Onu hastaneye götürmek ve tedavi görmesini sağlamak için oyun yönelgelerini mouse'unuz ile takip edip uygulamalısınız. İyi Eğlenceler..
Zonguldak'ta 16 Kişi Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Başvurdu 01:09
Zonguldak'ta 16 Kişi Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Başvurdu 1 izlenme - 1 ay önce Zonguldak'ta 16 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurduZONGULDAK - Zonguldak'ta 16 kişi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu.
Manisa'da Asker Zehirlenmesinin Bilançosu Artıyor 02:20
Manisa'da Asker Zehirlenmesinin Bilançosu Artıyor 8 izlenme - 9 ay önce Manisa'da asker zehirlenmesinin bilançosu artıyor AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ: "Kusma ve bulantı şikayetiyle yaklaşık 530 askerimizin müracaatı oldu" Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, askeri helikopterle Manisa'ya geliyorMANİSA - Manisa 1.
Askeri Birlikte Gıda Zehirlenmesi Şüphesi 01:41
Askeri Birlikte Gıda Zehirlenmesi Şüphesi 8 izlenme - 10 ay önce - Askeri birlikte gıda zehirlenmesi şüphesiMANİSA - Manisa'nın Kırkağaç ilçesindeki 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında çok sayıda asker gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırıldı.
Yemek Şirketi Çalışanları Sağlık Kontrolüne Çıkarıldı 02:55
Yemek Şirketi Çalışanları Sağlık Kontrolüne Çıkarıldı 7 izlenme - 9 ay önce Yemek şirketi çalışanları sağlık kontrolüne çıkarıldı Manisa Valiliği askerlerin son durumunu açıkladı 3 askerin hastanede tedavisi devam ediyorMANİSA - Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığına yemek veren şirketin gözaltına alınan 24 çalışanı sağlık kontrolüne çıkarıldı.
Bursa'da Askerler Yemekten Zehirlendi 02:17
Bursa'da Askerler Yemekten Zehirlendi 4 izlenme - 9 ay önce Bursa Büyükorhan'da 10 asker devamlı yemek servisi aldıkları yerden zehirlendi. 3 askerin durumu daha ciddi. Şu an askerler hastane yolunda. Dr. Ceyhun İrgil ----- Bursa Büyükorhan'da askerler AKP Gençlik kolu başkanının lokantasından yediği yemekten hastaneye kaldırılmış. 8 asker 3 ünün durumu ciddi ! Levent Özeren? --------- 24 Haziran 2017 Cumartesi 23:00 BURSA'DA ASKERLER YEMEKTEN ZEHİRLENDİ Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde meydana gelen olayda, akşam yemeğinden sonra fenalaşan askerler hastanelik oldu. Bazı askerler Büyükorhan Devlet Hastanesi'ne kaldırılıken, bazıları ise Bursa'daki hastanelere sevk edildi. Askerlerin hastanelerde tedavisi devam ediyor. Ayrıntılar geliyor...
Maden Ocağında 2 İşçi Gazdan Zehirlenerek Hayatını Kaybetti 01:25
Maden Ocağında 2 İşçi Gazdan Zehirlenerek Hayatını Kaybetti 6 izlenme - 9 ay önce Maden ocağında 2 işçi gazdan zehirlenerek hayatını kaybettiZONGULDAK - Zonguldak'ta özel maden şirketine ait kömür ocağında çalışan 2 maden işçisi, gaz zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti.
Hastaneye Kaldırılan Askerler Taburcu Edildi 00:54
Hastaneye Kaldırılan Askerler Taburcu Edildi 5 izlenme - 10 ay önce Hastaneye kaldırılan askerler taburcu edildi Manisalı vekillerden rahatsızlanan askerlere ziyaretMANİSA - Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde, 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 70 asker tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi.
21 Öğrenci Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı 00:40
21 Öğrenci Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı 1 izlenme - 3 ay önce 21 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldıKIRŞEHİR - IMKB 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 21 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye kaldırıldı.
Zonguldak - Maden Ocağında Gaz Zehirlenmesi Nedeniyle 2 Madenci Öldü 02:38
Zonguldak - Maden Ocağında Gaz Zehirlenmesi Nedeniyle 2 Madenci Öldü 9 izlenme - 2 yıl önce Maden ocağında gaz zehirlenmesi nedeniyle 2 madenci öldü Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde kaçak olduğu iddia edilen bir maden ocağında meydana gelen gaz zehirlenmesi nedeniyle 2 işçi hayatını kaybetti.