Hoşgeldiniz!

zeitgeist

Amerikan Gerçeği - Zeitgeist Belgeseli 14:59
Amerikan Gerçeği - Zeitgeist Belgeseli 22.557 izlenme - 9 yıl önce zeitgeist belgeselinin son 15 dakikası..izleyin ve karar verin...türkiye'de yaşananlarla birebir aynı olan olaylar..
Zeitgeist - The Movie (118 dk) 01:58:23
Zeitgeist - The Movie (118 dk) 5.181 izlenme - 3 yıl önce Zeitgeist serisinin ilk belgeseli Dünyanın nasıl bir düzen içinde yönetildiği dünya ekonomisinin ne kadar alçakca olduğu ne tür yalanlar üzerinde insanların oynatıldığını gözler önüne seriyor aslında bu seri amerikan halkını uyandırma, bilinçdirmek için yapılmış ama sorunlar üzerinde bahsettiği konular aslında küresel ve tüm insanların izlemesi ve idrak etmesi gerekir belgeselin alt metnide belki bir ütopya ama gerçekten hepimizin tüm insanların tek gerçeği, amacı olması gerekir. Kralın tahtından daha büyük bir güç tahtın arkasındakidir. İyi seyirler
Zeitgeist - The Movie Fragman 02:41
Zeitgeist - The Movie Fragman 3.967 izlenme - 5 yıl önce Zeitgeist - The Movie filminin resmi fragmanı.
Subliminal Mesaj Zeitgeist Tv Chip 14:19
Subliminal Mesaj Zeitgeist Tv Chip 4.600 izlenme - 9 yıl önce lütfen izleyin.. İzletin...
Zeitgeist 1981 - Orhan Gencebay & Nuri Alço 02:18
Zeitgeist 1981 - Orhan Gencebay & Nuri Alço 1.208 izlenme - 3 yıl önce Orhan Gencebay ve Nuri Alço'nun 1981'de çekilen "Feryada Gücüm Yok" filmindeki şu karşılıklı diyalogları Yeşilçam'ın ne kadar öngörülü olduğunun ve şu an çok prim yapan Zeitgeist, Illümünati vs. yaklaşımların çok çok öncesinde ne ince mesajlar verdiğinin ispatıdır. Bu bağlamda bu videodan sonra Orhan Baba'ya, Nuri Alço'ya velhasıl arabeske apolitik diyenin ağzını burnunu kırarım. Haa kendisi de bu videonun aksine sisteme ve sermayeye boyun eğerek reklamlarda maymun olmuş mudur? Olmuştur, o daha ayrı konu.. Filmin devamındaki yine ağnı minvaldeki şu diyaloğu izlemenizi de şiddetle tavsiye ederim: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/25333/origami-ustasi-nuri-alco-vs-orhan-baba
zeitgeist the movie den bir kesit... 14:59
zeitgeist the movie den bir kesit... 2.870 izlenme - 8 yıl önce bu zeıtgeıst isimli belgeselden bir kesittirbence herkes bu belgeseli izlemeli ! belgeselin 2. ve 3.cüsü de var.1. zeitgeist2. zeitgeist addendum3. zeitgeist final edition
Zeitgeist: Yol Almak (2011) Fragman 01:24
Zeitgeist: Yol Almak (2011) Fragman 1.458 izlenme - 4 yıl önce tüm dünya toplumu yöneten Mevcut sosyoekonomik parasal bir paradigma gerekli geçiş dışarı davası sunan bir uzun metraj belgesel çalışması. Bu konu çekirdek ilişkilendirmek için kültürel görecelik ve geleneksel ideoloji ve hareket sorunları aşmak olur, deneysel "yaşam zemin" bir "Kaynak Tabanlı Ekonomi olarak adlandırılan yeni bir sürdürülebilir sosyal paradigması içine bu değişmez doğa kanunları extrapolating, insani ve sosyal hayatta kalma özellikleri ".
Anlamak Değişimdir - Jiddu Krishnamurti 01:08
Anlamak Değişimdir - Jiddu Krishnamurti 503 izlenme - 3 yıl önce Özellikle din hakkında daha önce bilmediğiniz yeni şeyler öğretecek, sırf bu yüzden bile çok seveceğiniz belgesel olan Zeitgeist serisinin ikincisi olan Zeitgeist Addendum'un sistemin insanların bilinçaltına nasıl hükmettiklerini anlatan Jiddu Krishnamurti'nin harika giriş cümlesi. "İnsanların aklına köklü bir devrim fikrini getirmenin, ne kadar önemli olduğundan bahsediyorduk. Bu kriz, aslında bir bilinç krizidir. Öyle bir kriz ki, artık daha fazla eski kuralları, eski şablonları, eskiden kalma gelenekleri kabul edemez. Hele Dünya'nın bugünkü haline bakınca, bunca sefalet çatışma, yıkıcı zulüm, saldırganlık... İnsanoğlu hala eskiden beri bildiğimiz gibi; hala barbar, hala şiddet tutkunu, saldırgan, açgözlü ve rekabetçi. İnşa ettiği toplum da bu değerler üzerine kurulu... Bu denli hastalıklı bir topluma iyi entegre olmak, sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz!" "Burada öğretmen yok, öğrenci yok, lider yok, yol gösterici yok, efendi yok, kurtarıcı yok. Kendiniz için öğretmensiniz ve öğrencisiniz; efendi, yol gösterici, lider sizsiniz. Siz her şeysiniz! Ve anlamak, değişimdir..."
Zeitgeist: Addendum (2008) Fragman 02:14
Zeitgeist: Addendum (2008) Fragman 1.036 izlenme - 4 yıl önce Zeitgeist: The Movie belgesel filmi bir çok insanın yaşanmış ekonomik olaylara, ütopyalara bakış açısını değiştirmişti. Hatta bazı insanlar bu filmi izledikten sonra hayatım değiştiği şeklinde yorumlar yapmıştı. Zeitgeist:Addendum; The movie'nin devamı niteliğinde. Özellikle Amerikan kapitalizmine matematiksel çıkarımlarla yaklaşan, eleştiren, şaşırtan hatta bazen "yuh" dedirten bir yapım. Amerika dünyayı nasıl yönetiyor, CIA'de yıllarca çalışan ekonomik tetikçiler. Kimlere, hangi devlet başkanlarına nasıl rüşvet yedirilmeye çalışıldı?Kabul etmeyenler nasıl devrildi, öldürüldü? Bizi yiyip bitiren sistemden kurtuluş yolları.
Zeitgeist Hareketi ve Venüs Projesi 10:53
Zeitgeist Hareketi ve Venüs Projesi 645 izlenme - 3 yıl önce Zeitgeist Hareketi ve Venüs Projesi nedir? Peter Joseph, Jacque Fresco ve Roxanne Meadows Zeitgeist Hareketi, insanların sosyal kaygıları ve genel iyilikleri için bilimsel yöntem kullanılarak, büyük bir sosyal kalkınmayı savunan, dünya çapında bir harekettir. Hareketin ana hedeflerinden birisi modern küresel halkın para-bazlı ekonomiden kaynak-bazlı ekonomiye geçmesidir.
Zeitgeist Moving Forward -- Yol Almak 2011 Part 1türkçe Altyazi 01:20:42
Zeitgeist Moving Forward -- Yol Almak 2011 Part 1türkçe Altyazi 655 izlenme - 6 yıl önce
Kesinlikle İzlenmesi Gerek Kendim Yükledim 02:35
Kesinlikle İzlenmesi Gerek Kendim Yükledim 258 izlenme - 8 yıl önce zeitgeist adlı belgeselden alıntı yaptım çok güzel anlatıyor şuanki durumu adam
Elif Bilgin - Zeitgeist Americas 05:23
Elif Bilgin - Zeitgeist Americas 301 izlenme - 5 yıl önce Elif Bilgin - Zeitgeist Americas
Zeitgeist - Para 07:06
Zeitgeist - Para 192 izlenme - 3 yıl önce Zeitgeist belgeselinden alınmış, paranın nasıl var edildiğini açıklayan kısa bir bölüm.
Sistem İçin En Büyük Kâr Amacı; Savaş - Zeitgeist 10:28
Sistem İçin En Büyük Kâr Amacı; Savaş - Zeitgeist 118 izlenme - 3 yıl önce Zeitgeist adlı belgesel-filmden alınmış bir bölümdür. 10 dakikalık bu videoda, son 100 yılın nasıl şekillendiği, dünyanın "yalanlarla" nasıl kandırıldığını iyice anlıyoruz. Bu tür şeyleri izleyince insanda bir "lan?!" hissi olusuyor.Evet, bildiğiniz her şey yalandan ibaret.Malum, tarihi savaşı kazananlar yazar.
Jiddu Krishnamurti - Eski Anlayışlardan Kurtulmak 02:36
Jiddu Krishnamurti - Eski Anlayışlardan Kurtulmak 245 izlenme - 3 yıl önce "Tek amacım var: İnsanın özgürleşmesi; insana sınırlarını yıkmak konusunda yardımcı olmak" diyen Hindistan asıllı düşünür, konuşmacı ve yazar. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu kesinlikle reddetmiştir. Bütün dünyada geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmış olmasına rağmen çevresindekiler tarafından oluşturulan örgütü kendisi dağıtmıştır. Hiçbir zaman kendisini bir otorite olarak görmedi ve çevresinde müridlerin oluşmasını istemedi. Her zaman bir birey ile bir başka birey olarak konuşmayı tercih etti. Bu konuşması Zeitgeist Addendum belgeselinin başında yer almaktadır.
Zeitgeist Belgeseli - Hayatımızın Bir Değeri Var 05:11
Zeitgeist Belgeseli - Hayatımızın Bir Değeri Var 166 izlenme - 3 yıl önce 3 bölümden oluşan ve Amerikalı bağımsız muhaliflerce oluşturulan Zeitgeist belgeselinden bir bölüm izleyeceksiniz. Videonun sonundaki alıntı 1976 tarihli Network filmindendir. 30 küsür yılda hiçbirşeyin değişmediğini görmek üzücüdür.
Bir Bakışta 2012 - Google 02:45
Bir Bakışta 2012 - Google 145 izlenme - 3 yıl önce 2012 yılı yine uzun ve yorucu bir sürü ilginçliğiyle bırakmak üzereyken Google Youtube 2012'ye damga vuran görüntüleri 3 dakikada toplamaya çalışmış videonun içinde çoğu olaylardan bahsedilmese de geride bıraktığımız 2012 de olanları az çok hatırlatıyor bizlere...
Yalınayaklar Hareketi - Ted 19:07
Yalınayaklar Hareketi - Ted 107 izlenme - 3 yıl önce Hayatta aslında nelere değer vermemizi anlatan amcamız, eğlenceli bir dille; elimizdeki diplomanın, paranın, mevkinin boş bir olgu olduğunu,önemli olanın, insanlığa nasıl bir katkıda bulunduğumuz olduğunu anlatıyor.
Zeitgeist 2011 Yılın Raporu 02:51
Zeitgeist 2011 Yılın Raporu 185 izlenme - 6 yıl önce zeitgeist 2011 yılın raporu
Tool - Vicarious 07:09
Tool - Vicarious 83 izlenme - 3 yıl önce Tool adlı Maynard vokalli güzide grubumuza aphex twin adlı manyağın çekimlerinden yapılmış vicarious kolajı. malum yerlerde milyonlarca kez izlenmiş bu video ve şarkının aslında sadece sözlerinin orhan abimizi haklı çıkarmasından dolayı alkışlanmayı hak ettiği kanaatindeyim. Orham Baba'nın vecizeleri: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/39388/zeitgeist-1981---orhan-gencebay---nuri-alco yaklaşık türkçe sözleri: 'kocası tarafından öldürüldü' 'okyanusta boğuldu' 'kendi oğlu tarafından vuruldu' 'adamı öpüp uğurlamazdan evvel, hararetini zehirli çayla aldı.' işte tam benlik hikayeler bir eğlencesi yok birisi ölene kadar. bakma öyle canavarmışım gibi kaşlarını çatmışsın bir yandan, ama diğer yandan eroinman gibi zombi gibi dikilmiş gözler tv'ye -anne kendi çocuğunu tutarken- onun ölümünü izliyor , elleri göğe uzanmış 'neden tanrım , neden' diye zırlarken. çünkü benden uzakta olan bir şeylerin ölmesini izlemeye ihtiyacım var, gıyabında bütün dünyanın ölümünü yaşarken. senin ihtiyacın olanda bu , yalan söyleme. neden öylece itiraf edemiyoruz? neden sadece itiraf edemiyoruz? kan akana kadar ara vermeyeceğiz ne cesurca ne cürretli ne de çok parlak anlatılmış bir hikaye, kan bir dalga halini alana kadar ara vermeyeceğiz. bir şeylerin benden uzak , güvenli bir mesafede ölmesini izlemeye ihtiyacım var gıyabında bütün dünyanın ölümünü yaşarken senin bütün hissiyatında aynı , neden itiraf etmiyorsun? kan yağmur gibi düşüyor , mezarın üstünde tamtamlar çalarken. biraz vampir , biraz savaşçı röntgenci ve hayvansı gözlerini dikmiş vericiye, can çekişirken çıkardığı hırıltıyla-terennüm ediyor- en iyisi saflık, inanırken arzularına. adamların kalbindeki meleklere. ama dumanlı kafanı dışarı çıkar ve dinle, bir daha söylemek zorunda kalmadan. evren öyle kişiliksiz bir düşman ki hayatta kalabilmek için sömürür durur evet öyle , her zaman böyleydi. ve hepimiz trajediden besleniriz, vampir için kan neyse bu da aynısı. gıyabında bütün dünyanın ölümünü yaşarken, senin yaptığından-ölmekten- daha iyisini yapıyorum.' kaynak: http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=19538127
İnsan Doğası 33:04
İnsan Doğası 104 izlenme - 3 yıl önce Rekabet doğuştan mı gelir? Nature vs nurture tartışması... Zeitgeist'ten Moving Forward'dan... (altyazılandırma bana ait -değildir-)
Google Zeitgeist Here's To 2013 - Türkçe Dublaj - En Çok İzlenen 01:30
Google Zeitgeist Here's To 2013 - Türkçe Dublaj - En Çok İzlenen 209 izlenme - 4 yıl önce Google 2013 genel bakış Google Zeitgeist Here's to 2013 - Türkçe Dublaj google en çok izlenen videosu TÜRKÇE DUBLAJ Seslendirenler: DENİZ PINAR - REMZİ KURNAZ
Zeitgeist Moving Forward & Official Release & 2011 02:41:24
Zeitgeist Moving Forward & Official Release & 2011 89 izlenme - 6 yıl önce
Zeitgeist İnceleme Yılı! 02:45
Zeitgeist İnceleme Yılı! 99 izlenme - 5 yıl önce Dünyanın Google'ın 2012 Zeitgeist İle Arandı Bakın Nasıl: müzik: "all I Want" Kodaline Tarafından yaratıcı Whirled Produced By