Hoşgeldiniz!

zeka

Deneysel Bankacılık: Yapay Birikim 00:05
Deneysel Bankacılık: Yapay Birikim 817.454 izlenme - 4 yıl önce Biriktirirken nasıl kazanabiliriz? facebook.com/deneyselbankacilik twitter.com/deneyselbanka
Tesla'nın Otomatik Pilotunun Hayat Kurtarması 00:14
Tesla'nın Otomatik Pilotunun Hayat Kurtarması 463.367 izlenme - 2 yıl önce Tesla'nın geçenlerde duyurduğu otomatik pilot özelliğini çoğunuz biliyorsunuz.. Bu defa da sürücünün yolu takip etmediği bir anda ve yağmurlu bir havada otomatik pilotun aracın önüne manevra yapan farklı bir aracı fark etmesine tanıklık edeceğiz.
YTL'den 7 Sıfır Atıldığını Sanan Adam-Şahan 04:45
YTL'den 7 Sıfır Atıldığını Sanan Adam-Şahan 6.513 izlenme - 2 hafta önce YTL'den 7 sıfır atıldığını sanarak ticaret yapan halı esnafı abinin 7 değil 6 sıfır atıldığını öğrendikten sonraki halini izliyoruz.
Zeka Küpü İnşaat İşçisi 00:59
Zeka Küpü İnşaat İşçisi 257.767 izlenme - 5 yıl önce Zeka Küpü İnşaat İşçisi Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Nihat Doğan'dan Yapay Zeka İsyanı 00:41
Nihat Doğan'dan Yapay Zeka İsyanı 15.662 izlenme - 4 ay önce Söylemezsem Olmaz'ın son bölümlerinde Nihat Doğan güncel konulardan sıkılmış olmalı yapay zeka konusunu açtı.Adam cinayet, ve diğer önemli olaylar sarmıyo belliki
Yapay Zekanın Yarattığı Erotizm Kokan Video 00:07
Yapay Zekanın Yarattığı Erotizm Kokan Video 2.510 izlenme - 1 ay önce Görüntüde yapay zekanın yarattığı pornografik yada erotik kokan videoyu izlicez Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Karganın Müthiş Zekası 03:19
Karganın Müthiş Zekası 84.812 izlenme - 4 yıl önce Masallarda bize aptal ve kendini beğenmiş olarak anlatılan karganın aslında hayvanlar aleminin en parlak zekalarından birine sahip olduğunu biliyor muydunuz?BBC belgesel kanalında yayınlanan bir belgesel de kargaların zekasını ve alet kullanabilme becerisini gözler önüne serdi.Kargalar üzerine araştırma yapan Dr. Alex Taylor, bu hayvanların zekalarını bir bulmaca üzerinde gösterdi. Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences dergisinde yayımlanan araştırmanın başını çeken Dr. Alex Taylor’ın hazırladığı 8 adımlık karmaşık bulmacayı ’007' isimli karga zorlanmadan kısa bir sürede çözdü.Dr. Taylor karganın deneyde kullanılan nesneleri daha önce gördüğünü ancak onlarla bu düzende ilk defa karşılaştığını vurguladı.Taylor, “Karga ve papağanların ipin ucundaki yemeği kendilerine çekerek veya bir nesne kullanarak elde ederken plan yapmadığını gördük.Yaptığımız yeni araştırma, kuşların eylemlerini kafalarında kurduklarını değil, eylemlerine tepki göstererek devam ettiklerini ortaya koydu” dedi.Taylor, Kaledonya kargası üzerinde yaptıkları araştırma hakkında, “Yemeği elde etme yöntemleri sandığımızdan daha farklı bir istihbarat çalışmasına dayanıyor.Kargalar, dünyayı modellemek için üstün algı yeteneklerini kullanmak yerine, sahip oldukları sinir ağı, gerçekleştirdikleri eylemlere en doğru şekilde tepki veriyor. Bu sayede diğer kuş türlerinin çözemediği problemlerin üstesinden geliyorlar” dedi.Bulmacada karga kutuların içinden aldığı ağırlıkları beyaz bir kutuda topluyor. Kutu belirli bir ağırlığa ulaşınca kapağı açılıyor ve karga içindeki uzun çubuğu alıyor.Aynı yöntemi tek tek deniyor ve kutulardaki tüm ağırlıkları topluyor.
Bebeklerin Zekasını Geliştiren Ninniler 04:16
Bebeklerin Zekasını Geliştiren Ninniler 198.729 izlenme - 5 yıl önce Murat Tuğsuz uzun seneler coşkun aral'ın haberci belgeseli'nin ve iz tv nin tüm belgesellerinin müziklerini yapan usta müzik adamıdır . Konservatuarda tez olarak hazırladığı çok sesli müziğin çocukl ninni perisi albümünün diğer parçalarınıda dinleyin her biri ayrı özellikler taşımaktadır , özenle seçilmiş frekansları siz farkında olmadan beyninize ulaştırarak delta dalgalarını harekete geçirir bir müddet sonra sakinleşir ve rahatlarsınız , 180 denek üzerinde yapılan bir araştırmada yetişkin insanların beyin dalgalarınıda etkilediği görülmüş ve bu sonuca dayanarak yetişkinler için de uyku müziği üretimi projesi başlatılmıştır.
Gözlerinizi Ayıramayacağınız Rube Goldberg Düzeneği 02:42
Gözlerinizi Ayıramayacağınız Rube Goldberg Düzeneği 1.638 izlenme - 2 hafta önce Zincirleme reaksiyonlara kırmızı bir topun muhteşem bir maceraya çıktığı Rube Goldberg makinesinde izliyoruz. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Nihat Doğan feat. Siri - Yapay Zeka (educatedear remix) 03:59
Nihat Doğan feat. Siri - Yapay Zeka (educatedear remix) 4.176 izlenme - 2 ay önce got kılı nihat doğan için gayet güzel bir mix olmuş educatedear eline sağlık uzun zamandır beklenıyordu böyle birşey
Babasını Yapay Zekaya Dönüştüren Gazeteci 03:34
Babasını Yapay Zekaya Dönüştüren Gazeteci 2.518 izlenme - 2 ay önce Gazeteci James Vlahos, şubat ayında akciğer kanserinden kaybettiği babasının acısıyla başa çıkabilmek için çareyi teknolojide buldu. Vlahos, babasının imajında “Dadbot” olarak adlandırdığı bir yapay zeka sohbet botu geliştirdi.
Harmandalı Oynayan Yapay Zekaya Sahip Robot 00:33
Harmandalı Oynayan Yapay Zekaya Sahip Robot 1.085 izlenme - 2 hafta önce Dünyada hızla gelişen yapay zeka teknolojisi ülkemizde de nimetlerini vermiş durumda. Fakat dünyanın geri kalan ülkelerinin aksine bizimki biraz farklı çalışıyor tabi. İzliyoruz efendim.
Bebeklere Özel Klasik Müzik 02:53
Bebeklere Özel Klasik Müzik 110.035 izlenme - 5 yıl önce Bebeklere Özel Klasik Müzik
Şeker Bardağın Dışına Nasıl Çıkar? - Zeka Sorusu 02:10
Şeker Bardağın Dışına Nasıl Çıkar? - Zeka Sorusu 49.338 izlenme - 3 yıl önce Yeni bir zeka sorusuyla karşınızdayım. Bu sefer kibritlerle kadehe benzer bir şekil yapıyoruz ve içine koyduğumuz şekeri dışarı çıkarmaya çalışıyoruz. Başta beraber uğraşıyoruz, sonra tabii çözümü gösteriyorum. :) YAPYAP; pratik, faydalı, ilginç bilgilerin verildiği bir Youtube kanalı. Hayat kurtaran ipuçlarının yanısıra sizi eğlendirecek enteresan konulara da yer veriyoruz. Videolarımızda günlük yaşamınızı kolaylaştıracak pek çok yararlı konu işliyoruz. Burada öğreneceğiniz bilgilerin bazıları hemen, bazıları ise bir gün çok işinize yarayabilir. YAPYAP'a abone olarak yeni videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Koyunların Yüz Tanıma Becerisi 00:59
Koyunların Yüz Tanıma Becerisi 3.233 izlenme - 2 ay önce Daily Telegraph'ta haber olan bilimsel araştırmada , şimdiye dek uysal tavırları ve pek de parlak olmayan zekalarıyla bilinen koyunları biraz fazla hafife aldığımız sonucuna varılmış. Cambridge Üniversitesi'nde yapılan araştırmada koyunların ünlülerin fotoğraflarını tanıdıkları, hatta birbirlerinden ayırt edebildikleri görülmüş. Koyunların doğru seçimi yaptıkları zaman yemle ödüllendirildikleri çalışmada, Eski ABD Başkanı Barack Obama, BBC spikeri Fiona Bruce ve ünlü oyuncu Emma Watson'ı tanıdıkları tespit edilmiş.
rubik küp nasıl çözülür? hızlı ve kolay anlatım 06:03
rubik küp nasıl çözülür? hızlı ve kolay anlatım 72.452 izlenme - 7 yıl önce rubik küp nasıl yapılır? hızlı ve çok kolay!!!
Buzdan Rubik Yapmak 00:47
Buzdan Rubik Yapmak 429 izlenme - 2 hafta önce Rubik Küpü, Zekâ Küpü ya da Sabır Küpü derken bunların yanına buzdan rubik eklendi.Bu küple herhalde kuzey kutbunda oynanır
Yapay Zeka Fragman 01:26
Yapay Zeka Fragman 47.435 izlenme - 5 yıl önce Belirsiz bir gelecekte, insanoğlu, dünyanın çoğunun sular altında kaldığı bir yeryüzünde yaşamaya çalışırken, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla 'yapay zekalı' robotlar üretirler. David madde ve mana olarak tam bir insan gibi donatılmış bir robottur. Sevmeye programlanmış olan ilk robot çocuk David, o sırada hasta olmasından dolayı tedavisi bulunana kadar çocukları dondurulmuş bir aile tafından deneme süreci olarak evlat edinilir. David, yaşadığı aile ortamında evlatlığın gerektirdiği sevgi ve bakımı kapsayarak, giderek çiftin çocukları haline gelmesine rağmen, umulmadık olaylar hayatı 'Robot David' için imkansız bir duruma sokar.
Bir Dakikada Zeka Küpü Çözen Kız 01:25
Bir Dakikada Zeka Küpü Çözen Kız 32.678 izlenme - 4 yıl önce Bir Dakikada Zeka Küpü Çözen Güzel Kız
Hayallere Dış Görünüş ve Kilolar Asla Engel Olamaz! 01:26
Hayallere Dış Görünüş ve Kilolar Asla Engel Olamaz! 5.101 izlenme - 7 ay önce Elde ettiğiniz zekâ ve başarıyı kendi yeteneğinizle birleştirip İstedikten sonra her şeyi başarabilirsiniz. Bu güce sahip olduğumuzun en güzel kanıtlarından biri sizlerle.
rübik küp çözüm - bölüm 1/3 // matematikciler.org 08:14
rübik küp çözüm - bölüm 1/3 // matematikciler.org 44.291 izlenme - 7 yıl önce rübik küpü nasıl çözülür. bölüm 1/3
Dama Oyununda Tek Hamlede Fişi Çeken Oyuncu 01:26
Dama Oyununda Tek Hamlede Fişi Çeken Oyuncu 2.919 izlenme - 5 ay önce Dama oynarken oyunun ilk dakikalarında rakibine epey taş verip onu sevindiren adam, oyunun sonunda öyle bir hamle yapıyor ki mağlup olan adam neye uğradığını şaşırıyor efendim.
Malezyalıların Hayatını Değiştiren Türk Zekası 00:47
Malezyalıların Hayatını Değiştiren Türk Zekası 15.118 izlenme - 2 yıl önce Bekir Develi'nin müthiş Türk zekası ile yaptığı bu öneriden sonra Malezya halkının hayatı değişti.
Zuckerberg'in Hayali Ev İşlerine Yardım Eden Yapay Zeka 02:13
Zuckerberg'in Hayali Ev İşlerine Yardım Eden Yapay Zeka 5.237 izlenme - 1 yıl önce Evdeki tüm ihtiyaçları karşılayacak bir yapay zeka hayalini Ocak ayında duyuran Mark Zuckerberg'in isteği gerçek oluyor. 1 yıllık kodlama sonunda Jarvis'i Morgan Freeman‘ın sesiyle tanıtan Zuckerberg'in yarattığı yapay zeka misafirlerin yüzleri tanıyıp ev sahibini bilgilendirme, farklı dil seçeneklerinin aynı anda kullanılabilmesi gibi özelliklere sahip.
Yapay Zekanın Kendi Dilini Geliştirmesi 03:55
Yapay Zekanın Kendi Dilini Geliştirmesi 2.421 izlenme - 6 ay önce Uzmanlar, iki yapay zeka botu arasında, İngilizce benzeri ancak insanların anlamayacağı ve botların kendi arasında anlaşabildiği bir dil geliştirdiğini fark etti.
alinim zurnası 01:06
alinim zurnası 36.641 izlenme - 8 yıl önce taraftar dediğin böyle kıvrak zekalı olur ben de kıvrak zekanın alası var diyorsanwww. 90turk.comu ziyaret et futbol çoşkunu göster 90 türkten biri ol!
rübik küp çözüm - bölüm 2/3 // matematikciler.org 04:14
rübik küp çözüm - bölüm 2/3 // matematikciler.org 18.993 izlenme - 7 yıl önce rübik küpü nasıl çözülür. bölüm 2/3
Hem Seksi Hem Zeka Küpü 00:48
Hem Seksi Hem Zeka Küpü 25.413 izlenme - 9 yıl önce hem seksi, hem zeka küpü
rübik küp çözüm - bölüm 3/3 // matematikciler.org 08:25
rübik küp çözüm - bölüm 3/3 // matematikciler.org 17.343 izlenme - 7 yıl önce rübik küpü nasıl çözülür. bölüm 3/3
Zeka - Dikkat Testi (Türkçe) 04:35
Zeka - Dikkat Testi (Türkçe) 10.112 izlenme - 4 yıl önce Hiç "Acaba ne kadar zekiyim" diye kendinize sordunuzmu? iste bunu ögrenmeniz için size bir firsat! Videodaki sorulari cevaplayiniz ve ne kadar zeki oldugunuz...