Hoşgeldiniz!

Zekeriya Öz

ROK - Zekeriya Öz'ün Heykeli Dikilecektir 00:17
ROK - Zekeriya Öz'ün Heykeli Dikilecektir 4.027 izlenme - 2 yıl önce Rasim Ozan Kütahyalı'nın 2011 yılındaki konuşması. Görüyorsunuz kendisi yurt dışına kaçan paralel savcısını savunmuş. Bugün de Aziz Başkan'a Zekeriya Öz ile fotosu var diye paralel demişler anladığım kadarıyla. Kim paralel kim değil ortaya çıksın.
Nedim Şener'den Zekeriya Öz'e Alçak adam (Tarafsız Bölge 28 Mart Pazartesi) 02:05
Nedim Şener'den Zekeriya Öz'e Alçak adam (Tarafsız Bölge 28 Mart Pazartesi) 2.221 izlenme - 2 yıl önce Gazeteci Nedim Şener, cezaevine girdiği süreçte savcı olan Zekeriya Öz'e yüklendi. CNN Türk'te Ahmet Hakan'In sunduğu Tarafsız Bölge'ye konuk olan gazeteci Nedim Şener, Ergenekon soruşturmasında cezaevine gönderilmelerine atıfta bulunarak, kendileri aleyhine delil üreten polis ve savcı Zekeriya Öz ile kendilerini yargılayan mahkemeye sert eleştirilerde bulundu.
 Zekeriya Öz Emniyet'e geldi 00:30
Zekeriya Öz Emniyet'e geldi 600 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'yi sarsan yolsuzluk operasyonunu başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz, Emniyet'e geldi. Türkiye'yi sarsan yolsuzluk operasyonunun başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz, Emniyet'e geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz'ü rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının koordinatörlüğü dosyasından almıştı.
Savcı Zekeriya Öz Neden Gözaltıların Olduğu Emniyete Geldi? 01:28
Savcı Zekeriya Öz Neden Gözaltıların Olduğu Emniyete Geldi? 347 izlenme - 4 yıl önce Savcı Öz'ün Emniyet'e Gelişine Yönelik İddialar...
Zekeriya Öz - Özel Röportaj - Bölüm 1 - BBC TÜRKÇE 16:42
Zekeriya Öz - Özel Röportaj - Bölüm 1 - BBC TÜRKÇE 188 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Savcı Zekeriya Öz'ü Ergenekon davasıyla tanıdı. Öz'ün adı daha sonra OdaTV davası, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarında gündeme geldi. BBC Türkçe internet sayfası: http://www.bbc.co.uk/turkce Facebook: http://facebook.com/bbcturkceservisi Twitter: http://twitter.com/bbcturkce Operasyonları takip eden dönemde hakkında HSYK'da soruşturma başlatıldı ve soruşturma tamamlanana kadar görevden uzaklaştırılmasına karar verildi. Bugüne kadar hiçbir röportaj vermeyen, hakkında çok şey yazılıp söylenen Zekeriya Öz ilk kez BBC Türkçe'ye konuştu... BBC Türkçe'den Mahmut Hamsici'nin yaptığı röportajı kameraman Göktay Koraltan görüntüledi.
Bir Başbakan İki Erdoğan 5 04:30
Bir Başbakan İki Erdoğan 5 343 izlenme - 3 yıl önce Dün dündür, bugün bugün. Siyasetle uğraşacaklara, siyasete giriş 101 dersi niteliğinde bir video izliyoruz. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/127828/bir-basbakan-iki-erdogan http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/132288/bir-basbakan-iki-erdogan-2 http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/152196/bir-basbakan-iki-erdogan-3 http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/181783/bir-basbakan-iki-erdogan-4
Zekeriya Öz - Kaçmadım 02:11
Zekeriya Öz - Kaçmadım 173 izlenme - 4 yıl önce Zekeriya Öz: Kaçmadım Haberi
Zekeriya Öz - Özel Röportaj - Bölüm 3 - BBC TÜRKÇE 09:46
Zekeriya Öz - Özel Röportaj - Bölüm 3 - BBC TÜRKÇE 93 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Savcı Zekeriya Öz'ü Ergenekon davasıyla tanıdı. Öz'ün adı daha sonra OdaTV davası, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarında gündeme geldi. BBC Türkçe internet sayfası: http://www.bbc.co.uk/turkce Facebook: http://facebook.com/bbcturkceservisi Twitter: http://twitter.com/bbcturkce Operasyonları takip eden dönemde hakkında HSYK'da soruşturma başlatıldı ve soruşturma tamamlanana kadar görevden uzaklaştırılmasına karar verildi. Bugüne kadar hiçbir röportaj vermeyen, hakkında çok şey yazılıp söylenen Zekeriya Öz ilk kez BBC Türkçe'ye konuştu... BBC Türkçe'den Mahmut Hamsici'nin yaptığı röportajı kameraman Göktay Koraltan görüntüledi.
Zekeriya Öz - Özel Röportaj - Bölüm 2 - BBC TÜRKÇE 17:17
Zekeriya Öz - Özel Röportaj - Bölüm 2 - BBC TÜRKÇE 66 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Savcı Zekeriya Öz'ü Ergenekon davasıyla tanıdı. Öz'ün adı daha sonra OdaTV davası, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarında gündeme geldi. BBC Türkçe internet sayfası: http://www.bbc.co.uk/turkce Facebook: http://facebook.com/bbcturkceservisi Twitter: http://twitter.com/bbcturkce Operasyonları takip eden dönemde hakkında HSYK'da soruşturma başlatıldı ve soruşturma tamamlanana kadar görevden uzaklaştırılmasına karar verildi. Bugüne kadar hiçbir röportaj vermeyen, hakkında çok şey yazılıp söylenen Zekeriya Öz ilk kez BBC Türkçe'ye konuştu... BBC Türkçe'den Mahmut Hamsici'nin yaptığı röportajı kameraman Göktay Koraltan görüntüledi.
Savcı Öz'ün Gazetecinin Üzerine Yürümesi 02:13
Savcı Öz'ün Gazetecinin Üzerine Yürümesi 110 izlenme - 3 yıl önce Bolu'da düz savcı olarak görev yapan Savcı Zekeriya Öz bir kafade eşiyle kendisinin fotoğrafını çeken gazetecinin üzerine yürüdü. Nereden nereye.
Zekeriya Öz'ün Kaçış Anı Kamerada 00:09
Zekeriya Öz'ün Kaçış Anı Kamerada 71 izlenme - 3 yıl önce Haklarında yakalama kararı çıkarılan Zekeriya Öz, Mehmet Kara ve Kemal Cirit'in Gürcistan üzerinden Ermenistan'a geçtiği belirlendi. Artvin Valisi Kemal Cirit, Öz'ün dün sabah saat 03.46, Kara'nın da 04.19'da Sarp Sınır Kapısı'ndan Batum'a çıkış yaptığını söylemişti. ERMENİSTAN'A GEÇTİLER Cirit, haklarında "örgüt kurma" iddiasıyla soruşturma yürütülen eski savcılar Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın Gürcistan üzerinden Ermenistan'a geçtiklerinin tespit edildiğini açıkladı. Ermenistan'a geçiş anının görüntüleri de yayınlandı. MESLEKTEN İHRAÇ EDİLMİŞLERDİ Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2. Dairesi, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün, yürüttükleri 17-25 Aralık soruşturmasında, yasal yetkilerini aştıkları, Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) hükümlerine aykırı kararlar verdikleri sonucuna vararak, 12 Mayıs 2015'te meslekten ihraç etmişti. YAKALANMA KARARI ÇIKARILDI Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'in, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" ile "Cebir, şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya, görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarını işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin oluştuğunu, savcılarla ilgili "örgüt kurma" suçlamalarının yer aldığını belirterek, gereğinin yapılması için Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesinden bu kişilerin tutuklanma amacıyla yakalanmalarına karar verilmesini talep etmişti. Talepleri ve delilleri değerlendiren mahkeme de eski savcılar Öz, Kara ve Yüzgeç ile ilgili tutuklanmaları amacıyla yakalama kararı çıkarılmasına oy birliğiyle karar vermişti.
Emekli Albay Uğur: Zekeriya Öz Öcalan'ın Listesini Gösterdi 02:37
Emekli Albay Uğur: Zekeriya Öz Öcalan'ın Listesini Gösterdi 45 izlenme - 2 yıl önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına katılan Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, tutuklu bulunduğu Tekirdağ Cezaevi'nde kendisini ifadeye çağıran Ergenekon savcısı Zekeriya Öz ile arasında geçen bir konuşmayı anlattı.
Zekeriya Öz'ü Zora Sokacak Skandal Görüntü 06:21
Zekeriya Öz'ü Zora Sokacak Skandal Görüntü 54 izlenme - 4 yıl önce Savcı Zekeriya Öz'ün Dubai Tatiliyle İlgili İkinci Bir Skandal Gelişme Yaşandı.
Galatasaray Eski 2. Başkanı  Adnan Öztürk, Zekeriya Öz'ün Üyelikten Çıkarılması İçin Kulübe Başvurdu 01:03
Galatasaray Eski 2. Başkanı Adnan Öztürk, Zekeriya Öz'ün Üyelikten Çıkarılması İçin Kulübe Başvurdu 16 izlenme - 2 yıl önce Galatasaray eski 2. başkanı Adnan Öztürk, Adnan Polat'ın kulübe üye yaptığı Zekeriya Öz'ün üyelikten çıkarılması için kulübe dilekçe verdi.
Selvi: Metin Topuz'un Bağlantıları Mercek Altına Alınmalı 02:33
Selvi: Metin Topuz'un Bağlantıları Mercek Altına Alınmalı 3 izlenme - 3 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin davalarda yargılanan eski polis müdürleri ve askerler, firari eski savcı Zekeriya Öz ile irtibatı tespit edilmesinin ardından tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un bağlantılarının mercek altına alınması gerektiğini söyledi. Selvi, "Metin Topuz'un bağlantılarının mercek altına alınması gerekiyor. 17-25 Aralık operasyonlarından, İç İşleri Bakanı ve Başbakan'ın haberi yokken, bu operasyondan Metin Topuz'un bilgisi olduğunu anlıyoruz. Metin Topuz 17 Aralık operasyonundan 5 gün önce, yanında FBI ajanlarıyla İstanbul Mali Şube'ye gidiyor, burada İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ve bugün Amerika'da Zarrab davasında tanık olarak kürsüye çıkan Hüseyin Korkmaz'dan uzun bir brifing alıyor" dedi.
Zekeriya Öz FETÖ imamlarıyla birlikte Alman ajanlar tarafından korunuyor 01:30
Zekeriya Öz FETÖ imamlarıyla birlikte Alman ajanlar tarafından korunuyor 2 izlenme - 1 yıl önce FETÖ'cü Zekeriya Öz'ün yaşadığı adresi deşifre eden AKŞAM Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu 24'e açıklamalarda bulundu. Kelkitlioğlu, 'Yarın haberin devamında yanında hiç aklınıza gelmeyecek tırnak içinde söylüyorum imamların da olduklarını yazacağız. Çok kısa bir süre önce yine Almanya'da bir kampüsün içerisinde ne tür toplantılar yapıldığını içeren haberler olacak. Haber yarın okuyucularımızı bekliyor.' dedi.
İsmet Yılmaz - Zekeriya Öz'ün Suç Duyurusunda Bulunması 01:46
İsmet Yılmaz - Zekeriya Öz'ün Suç Duyurusunda Bulunması 6 izlenme - 4 yıl önce Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün yürütme erki hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmasına ilişkin, "Bu, savcılık sıfatını kaybetmiştir, ideolojik bir yaklaşımla davranan bir kamu görevlisi haline gelmiştir.