Hoşgeldiniz!

zeytin ağacı

Selim Oğur - Zeytin Ağacı 04:42
Selim Oğur - Zeytin Ağacı 127.640 izlenme - 4 yıl önce Şarkı Sözü: Söz: Selim Oğur Müzik: Arto Tunçboyacıyan Ah orda mısın sevgilim hala Asırlık zeytin ağacının altında Dudakların kırmızı gözlerin kahve mi Yıllar senden de çaldı mı yoksa bişeyleri Çizgiler yüzümde aşkın hala kalbimde Bu halim yıllar var ki hep böyle Mühürlendiğim resmin elimde Aslında ben de hep kaybettim senden sonra Paramparça hatıran aklımda Senden daha mutsuzum aslında Gözüne kana kana bakamadım da İçim kan revan hala Göğsüme başını bastırıp saatlerce Uyumak vardı ya Halim yok mecalim de Sensizlikte takatim de Bir rüzgar seni savursa Kapım çalsa ve sen karşımda !
Hangi Şerefsiz Götümü Elledi Benim 00:44
Hangi Şerefsiz Götümü Elledi Benim 16.934 izlenme - 3 yıl önce Soma'nın Yırca Mahallesi'ndeki, yaklaşık 6 bin zeytin ağacının üzerindeki tonlarca ürünüyle birlikte iş makinelerince sökülmesi vatandaşların büyük tepkisini çekti. Gece yarısı özel güvenlik görevlileri ile mahalleli arasında büyük bir arbede yaşandı. Bu sırada bir kamyon dayak yiyen bir vatandaş, yerde uzanırken birden kalktı ve götünün derdine düştü.
Selim Oğur - Zeytin Ağacı (Canlı Performans) 03:00
Selim Oğur - Zeytin Ağacı (Canlı Performans) 5.479 izlenme - 3 yıl önce Şarkı Sözü: Söz : Selim Oğur Müzik : Arto Tunçboyaciyan Ah orda mısın sevgilim hala Asırlık zeytin ağacının altında Dudakların kırmızı gözlerin kahve mi Yıllar senden de çaldı mı yoksa bişeyleri Çizgiler yüzümde aşkın hala kalbimde Bu halim yıllar var ki hep böyle Mühürlendiğim resmin elimde Aslında ben de hep kaybettim senden sonra Paramparça hatıran aklımda Senden daha mutsuzum aslında Gözüne kana kana bakamadım da İçim kan revan hala Göğsüme başını bastırıp saatlerce Uyumak vardı ya Halim yok mecalim de Sensizlikte takatim de Bir rüzgar seni savursa Kapım çalsa ve sen karşımda!
Kılıçdaroğlu: Ölmez Dediklerimiz Ölüyor 00:18
Kılıçdaroğlu: Ölmez Dediklerimiz Ölüyor 3.957 izlenme - 3 yıl önce Yırca köyünde kurulacak termik santral için zeytin ağaçlarının kesilmesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu "Olmaz dediklerimiz oluyor, ölmez dediklerimiz ölüyor" dedi.
Selim Oğur - Zeytin Ağacı (Ebru Sanatı ile) 04:45
Selim Oğur - Zeytin Ağacı (Ebru Sanatı ile) 2.084 izlenme - 4 yıl önce Söz: Selim Oğur Müzik: Arto Tunçboyacıyan Ebru Çeşidi: Yıldız Hatip Ebru Sanatçısı: Kubilay Eralp Dinçer Kubilay Eralp Dinçer 1975 senesinde İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi, Biyoloji Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Ebru sanatının biyoloji, kimya ve fizik ile olan yakın ilişkisinden etkilenerek sadece ebru alanında çalışmaya başladı. Yurtiçi ve yurtdışında karma ve kişisel birçok sergiye katıldı. 2010 senesinde Kültür Bakanlığı tarafından verilen sanatçı tanıtım kartını almaya hak kazandı. 2006 yılından beri Kadıköy’deki atölyesinde profesyonel olarak ebru sanatıyla uğraşıyor, Ebru Atölyesi’nde ve çeşitli eğitim kurumlarında ders veriyor, ebrulu ürünler tasarlıyor ve daha fazla kişiyi ebru sanatıyla tanıştırmak için yurtiçinde, yurtdışında, yazılı ve görsel medyada çeşitli çalışmalarda bulunuyor. Şarkı Sözleri: Ah orda mısın sevgilim hala Asırlık zeytin ağacının altında Dudakların kırmızı gözlerin kahve mi Yıllar senden de çaldı mı yoksa bişeyleri Çizgiler yüzümde aşkın hala kalbimde Bu halim yıllar var ki hep böyle Mühürlendiğim resmin elimde Aslında ben de hep kaybettim senden sonra Paramparça hatıran aklımda Senden daha mutsuzum aslında Gözüne kana kana bakamadım da İçim kan revan hala Göğsüme başını bastırıp saatlerce Uyumak vardı ya Halim yok mecalim de Sensizlikte takatim de Bir rüzgar seni savursa Kapım çalsa ve sen karşımda !
Rekor Gelişim Kullanılan Zeytinlik Dikili Demirtaş Köyü Mehmet Deyiş 03:04
Rekor Gelişim Kullanılan Zeytinlik Dikili Demirtaş Köyü Mehmet Deyiş 1.182 izlenme - 4 yıl önce Rekor Gelişim Tel: 0232 368 78 22 Gsm: 0507 129 36 35 Www.rekorgelisim.com
Füsun Önal & Erol Pekcan Orkestrası - Evlerinin Önü Zeytin Ağacı (Bilmem Şu Feleğin) 01:51
Füsun Önal & Erol Pekcan Orkestrası - Evlerinin Önü Zeytin Ağacı (Bilmem Şu Feleğin) 1.195 izlenme - 3 yıl önce Füsun Önal & Erol Pekcan Jazz Band evlerinin Önü Zeytin Ağacı (Turkish Folk Song) kırkbeşlik Ve 70'ler De Ki Trt Müzik Stüdyosu Programından... camşıhı (Sivas Şarkışla'nın Köyü) Türküsünün Caz Hali.
merlo zeytin ağacı silkeleme 01:42
merlo zeytin ağacı silkeleme 1.286 izlenme - 8 yıl önce koza-iş makinlarıtel 90 216 527 8991e-mail info@koza-is.com www.koza-is.com
Zeytin Kuruması 01:48
Zeytin Kuruması 422 izlenme - 4 yıl önce Saruhanli Hacirahmanlar Sefik Yava
Kuruyan Zeytin Ağacı 02:31
Kuruyan Zeytin Ağacı 264 izlenme - 4 yıl önce Kemalpaşa Ören Necdet Bey Rekor Gelişim tel: 0232 368 78 22 gsm: 0507 129 36 35 www.rekorgelisim.com
Tarkan'a Hande Yener'den Zeytin Ağacı Göndermesi 02:06
Tarkan'a Hande Yener'den Zeytin Ağacı Göndermesi 59 izlenme - 9 ay önce Bodrum'da bulunan Hande Yener, Magazin D'nin sorularını yanıtladı.Muhabirin "Tarkan'ı rakip olarak görüyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Yener, reklam bütçesine değinerek Tarkan'a zeytin ağaçlarıyla ilgili söylediği sözleri hatırlattı:
Aklan Akdağ - Zeytin Ağacı 04:52
Aklan Akdağ - Zeytin Ağacı 91 izlenme - 1 yıl önce Aklan Akdağ - Zeytin Ağacı Şarkı Sözleri: Zeytin ağacı anlat bana Nasıl alıştın öyle yalnızlığa Zeytin ağacı anlatsana Nasıl dayandın dimdik ayakta Otursam şöyle yanına Kulak versem gümüş yapraklarına Paylaşır mıydın sırlarını kaygısızca Sussam, hiç konuşmasam Başımı yaslasam sana Dost olur muydun bir yabancıyla Zeytin ağacı anlatsana Kollarında soluklanan kırlangıca Neler gördün, neler yaşadın Sen hep vardın, sen hep verdin Zeytin ağacı anlatsana Eteklerinde uyuyan salyangoza Neler gördün, neler yaşadın Sen hep vardın, sen hep verdin Zeytin ağacı anlat bana Nasıl büyüdün burada bir başına Zeytin ağacı anlatsana Nasıl bekledin öyle sabırla Sevmişsindir mutlaka Özlemişsindir ölesiye Gücenmişsindir çekip gidenlere Bekle beni ilkbaharda Gelirim, söz, sarılmaya Dertleşiriz yine doyasıya Zeytin ağacı anlatsana Kollarında soluklanan kırlangıca Neler gördün, neler yaşadın Sen hep vardın, sen hep verdin Zeytin ağacı anlatsana Eteklerinde uyuyan salyangoza Neler gördün, neler yaşadın Sen hep vardın, sen hep verdin Aklan Akdağ - vokal Ercüment Orkut - piyano Çağlayan Yıldız - bas gitar, elektrik gitar Ediz Hafızoğlu - davul Tolga Gürkey - perküsyon
Canan Karatay'ın Zeytin Ağacı Kesimini İşid'e Benzetmesi 02:19
Canan Karatay'ın Zeytin Ağacı Kesimini İşid'e Benzetmesi 45 izlenme - 10 ay önce CNN TÜRK ekranlarından yayınlanan Gündem Özel programının konuğu Prof. Dr. Canan Karatay'dı. Deniz Bayramoğlu'nun sorularını yanıtlayan Karatay konuşmasında, "Zeytin ağacını kesmek cinayetten IŞİD'den farklı değildir haberleri olsun. 2000 yıl yaşayacak bir canlıyı siz kendi kısa ömrünüz için ve kısa bir çıkarınız için şey yapamazsının" dedi ve ekledi, "Bu artık bütün dünyada kabul edildi. 2025'te büyük bir kıtlık başlayacak. Zeytin ağaçları ayakta kalacak. Çünkü zeytin ağaçları çok güçlü ağaçlar. Zeytin ağacı olan devletler ayakta kalacaktır." dedi.
Tarım Arazileri ve Gıda Koruma Kamu Spotu 00:45
Tarım Arazileri ve Gıda Koruma Kamu Spotu 140 izlenme - 3 yıl önce Şimdi bu videoyu gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı hazırladı dimi? Bu sözler bu bakanlıktaki arkadaşlara ait yani? E o zaman 6000 tane zeytin ağacı heba edilirken neredeydiniz arkadaş!!! Yazık değil mi o köylülere yazık değil mi o ağaçlara sorarım size?
Athena'nın Mağlubiyeti - Zeytin Ağacı 00:25
Athena'nın Mağlubiyeti - Zeytin Ağacı 104 izlenme - 3 yıl önce er şeyin yenisinin güzel olmayacağını bir kez daha anlıyoruz bugünlerde. Yaşadığımız bugün , içinde nasıl yaşanılacağı belli olmayan yarınların habercisi. Bir şeyin önüne yeni konunca çok güzel olacağını tüm kötü sanılan şeylerin eskide kalacağını sananların bugünü açıkça söylemek gerekirse tam bir saçmalık. Hayatlarını 700 yıllık bir geçmişe ki onunda sadece bir kısmına özenerek kendilerine pay biçerek geçirenlerin ‘’yenisi’’ bu yaşadıklarımız. Her gün bu üzerinde yaşadığımız coğrafyaya biraz daha ihanet ediyoruz. İhanetin adı bu sefer enerji santrali inşaatı için kesilen zeytin ağaçları oldu. Tarihi 39.000 yıl öncesine dayanan toprakla insanın barışının sembollerini de artık yitirme konusunda zamanın çok ötesinde bir aç gözlülükle yarışıyoruz. Bahanesi ne olursa olsun bu bir katliamdır. Sadece bizlere değil Anadolu’nun tüm mirasına ihanettir. Poseidon ve Athena’nın mücadelesinde Athena’nın Poseidon’a karşı gücüdür Zeytin ağacı ve tarih boyunca tüm medeniyetlerce barışın ve bereketin sembolü olmuştu. Ta ki bizler barışı değil savaşı, doğayı değil betonu, geleceği değil günü kurtarmayı seçtiğimiz bugünlere kadar.
800 Yıllık Zeytin Ağacını Yeniden Yeşertmek 04:26
800 Yıllık Zeytin Ağacını Yeniden Yeşertmek 72 izlenme - 3 yıl önce Mersin'de bir belediye, beşon olmak için sırasını bekleyen 800 zeytini alıp tekrar dikiyor, bakımını yapıyor ve kütük filiz veriyor. Akıllarda hangi gerzeğin ne sebeple 800 yıllık zeytini kestiği sorusu kalıyor.
Zeytincilik 08:54
Zeytincilik 69 izlenme - 3 yıl önce Zeytin, Zeytin Üretimi, Zeytin Bahçesi, Zeytin Salamura, Zeytin İsimleri, Zeytin Bakımı, Olive Jars, Zeytin Sanat, Zeytin İskelesi, Zeytin Besin Değerleri, Z...
Bin 350 Yıllık Zeytin Ağacından 300 Kilogram Zeytin 00:55
Bin 350 Yıllık Zeytin Ağacından 300 Kilogram Zeytin 48 izlenme - 3 yıl önce Hatay'ın Payas ilçesinde Sultan 2. Selim Külliyesi'nin avlusundaki bin 350 yaşındaki zeytin ağacı yılda 300 kilogram zeytin veriyor.
Grup Lodos - Zeytin Ağacı (The Olive Tree) 09:49
Grup Lodos - Zeytin Ağacı (The Olive Tree) 73 izlenme - 6 yıl önce
Bin 350 Yıldır Meyve Vermeye Devam Ediyor 02:26
Bin 350 Yıldır Meyve Vermeye Devam Ediyor 21 izlenme - 3 yıl önce Hatay'ın Payas ilçesinde Sultan 2. Selim Külliyesi'nin avlusundaki bin 350 yaşındaki zeytin ağacı yılda 300 kilogram zeytin veriyor.
Seydikemer İlçesinde Çıkan Yangında Zeytin Ağaçları Zarar Gördü 01:46
Seydikemer İlçesinde Çıkan Yangında Zeytin Ağaçları Zarar Gördü 3 izlenme - 9 ay önce Seydikemer ilçesinde çıkan yangında Zeytin Ağaçları zarar gördüMUĞLA - Muğla'nın Seydikemer ilçesinde henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı çıkan yangında, 15 dönüm zeytin bahçesi ve sazlık alan yanarak kül oldu.
Kesilen 6 Bin Zeytin Ağacı Yerine 5 Milyon Zeytin Ağacı Diktik 01:06
Kesilen 6 Bin Zeytin Ağacı Yerine 5 Milyon Zeytin Ağacı Diktik 11 izlenme - 3 yıl önce AK Parti Manisa Milletvekili Yurttaş: "Soma'ya yapılacak santral kurulma süresince kesilen 6 bin zeytin ağacı yerine 5 milyon zeytin ağacı diktik" "Zeytin ağacının kesilmesinin taraftarı değiliz ama zeytin kutsal varlıklar değildir, yerinden kaldırılabilir"
Zeytin Ağacından Düşen Gazi Hayatını Kaybetti 02:15
Zeytin Ağacından Düşen Gazi Hayatını Kaybetti 1 izlenme - 3 ay önce Zeytin ağacından düşen gazi hayatını kaybettiMANİSA - Manisa'nın Akhisar ilçesinde zeytin ağacından düşerek hayatını kaybeden Akhisarlı Kıbrıs Gazisi son yolculuğuna uğurlandı.
' En Acısı Savaş Halinde Olan Suriye'nin Daha Gerisindeyiz' 00:46
' En Acısı Savaş Halinde Olan Suriye'nin Daha Gerisindeyiz' 5 izlenme - 9 ay önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında zeytinlik alanların imara açılması konuşuldu. Programın konuklarından biri de Doç. Dr. Barış Doster'di. Doster konuşmasında, "Türkiye'nin zeytin yağı üretimi, Yunanistan, İspanya, Portekiz'in ve en acısı savaş halinde olan Suriye'nin daha gerisinde. 2011 yılının Mart ayından bu yana savaş halinde olan Suriye'nin daha gerisindeyiz. Bu çok vahim bir tablo" açıklamasında bulundu.
Grup Lodos - Zeytin Ağacı (The Olive Tree) 09:48
Grup Lodos - Zeytin Ağacı (The Olive Tree) 16 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Lodos Çıkış Tarihi: 30.05.1997 Enstrümental
Yanan Zeytin Ağaçlarını Çocuklar Ellerinde Kovalarla Söndürmeye Çalıştı 05:21
Yanan Zeytin Ağaçlarını Çocuklar Ellerinde Kovalarla Söndürmeye Çalıştı 1 izlenme - 8 ay önce Yanan zeytin ağaçlarını çocuklar ellerinde kovalarla söndürmeye çalıştı Asırlık zeytin ağaçları cayır cayır yandıAYDIN - Aydın'da öğlen saatlerinde meydana gelen arazi yangınında onlarca dönüm tarım arazisi ve asırlık zeytin ağaçları cayır cayır yandı.