Hoşgeldiniz!

zihin

Yapay Zekanın Sanatsal Dönüşümü 03:02
Yapay Zekanın Sanatsal Dönüşümü 1.078 izlenme - 1 ay önce Memo Akten'in yarattığı, bir yapay zekanın daha önce öğrendiği şeylerle gerçek görüntüleri birleştirmesinden ortaya çıkan muhteşem çalışmayı izliyoruz efendim.
Zihin Kontrol (Karakter Suikastı) 05:42
Zihin Kontrol (Karakter Suikastı) 1.210 izlenme - 1 ay önce Zihin kontrol mağduru olduğunu iddia eden bir arkadaş. Psikolojik destek alması gerektiği çok bariz. Her ne kadar mantıksız ve inanması güç olsa da sanırım hepimizin ucundan köşesinden kapıldığı bir his bu ve türevi şüpheler. Truman Show izleyip de oh be yalnız değilmişim demişizdir hepimiz sonuçta. Demişizdir değil mi arkadaşlar? Demişsinizdir ya :)
Bilinci Anlamaya Çalışmak 18:59
Bilinci Anlamaya Çalışmak 3.909 izlenme - 1 yıl önce Her sabah uyanırız ve bilincimizi yeniden kazanırız ki bu inanılmaz bir gerçektir, fakat gerçekte kazandığımız nedir? Nörobilimci Antonio Damasio sorduğu bu basit soruyla bize beynimizin kendiliğimizi nasıl yarattığı konusunda bir ipucu veriyor.
Bilinçaltını Üstünü Okumak 04:46
Bilinçaltını Üstünü Okumak 1.855 izlenme - 5 ay önce Bu hafta sosyal deney ekibi insanlara tahtaya bir şey yazmasını ve yazdıkları şeyi tahmin edecekleri şeyi söylücek
Rafadan Tayfa - Zihin Kütüphanesi 14:08
Rafadan Tayfa - Zihin Kütüphanesi 4.164 izlenme - 1 yıl önce Rafadan Tayfa 56. Bölüm (Zihin Kütüphanesi) Hikaye, "Rafadan Tayfa" adındaki arkadaş grubunun yaşadığı maceralardan oluşur. Arkadaş grubunun ismi ise bir bölümünde Hayri'nin gruplarına bir isim bulurlarken Kafadan Tayfa yerine açlıktan Rafadan Tayfa demesinden ve onun çarpıcı bir isim olduğu için kabul edilmesiyle gelir. Akın: En küçük erkek karakterdir. Mert'in kardeşidir. Akıllıdır ve sorunlara o çözüm bulur. Bir de köpeği vardır. Köpeğinin adı Yumak'tır. Fakat apartmanda yaşadığı için köpeğini Basri Amca'ya emanet eder. Kamil: Ailesi mahalledeki tek bakkalın sahibidir. Orada ailesine yardım eder. Hayri'yle sürekli didişir ama aslında onun en iyi arkadaşıdır. Bir bölümde ailesine ait olan bakkalı kapanmaktan kurtarmak için filmdeki tüm çocuklar çalışmıştır. Hayri: Erkeklerin en oburu. Sık sık canı yemek yemek ister ve bu tüm olayları etkiler. Rafadan Tayfa ismi onun fikridir. Kamil'in ona didiştiği gibi o da Kamil ile didişir ama Kamil'in en iyi arkadaşıdır. Bazı şeyleri abartır. Mert: Erkeklerin en sinirlisi ve de kardeşi gibi aklı başında olan bir karakter. Kamil ile Hayri'nin her didiştiklerinde onlara sinirlenir ve genellikle o ayırır. Akın'ın abisidir. Rafadan Tayfa'nın lideridir. Sevim: Akın ve Mert gibi aklın başında ve onlarla arkadaş olan en büyük karakterdir. Hale ile en iyi arkadaş gibidirler ve hep birlikte gezinirler. Hale: Hayri'nin kardeşi. Sevim ile iyi bir arkadaştır. Hayri kadar yemek düşkünü birisi değildir ama oda Hayri gibi şişmandır Rüstem Abi: Çizgi dizideki tek yetişkin. Geçimini köfte satarak karşılar. Herkes köftelerine bayılır. Sakin bir karakterdir ve çocuklara nasıl davranması gerektiğini bilen bir kişidir. Basri Amca: Çizgi dizideki yaşlı bir karakterdir. Rafadan Tayfa onları sürekli kızdırır ve huysuz bir yapıya sahiptir. Oysaki içi çok yumuşaktır. Yumak: Çizgi dizideki tek hayvan. Akın'ın köpeğidir. Fakat Akın apartmanda yaşadığı için Basri Amca'nın yanında kalır. Tüm köpekler gibi içinde yumuşak bir yaramazlık vardır. Bir bölümde tüm mahalleyi iple kaplamıştır.
Kolay Zihin Kontrolü Ya da Nasıl Kült Lider Olunur 12:37
Kolay Zihin Kontrolü Ya da Nasıl Kült Lider Olunur 3.530 izlenme - 3 yıl önce Çevremiz de farklı farklı inançlara sahip ve bu inançlara körü körüne bağlananlar olduğunu görüyoruz. Tabi ki herkes bu şekilde kandırılmıyor ama bir çok kandırılan insan ne yazık ki var. Bugün İslam dininin özünü bir kenara bırakıp sonradan eklenenleri de İslam içinde imiş gibi göstermeye çalışanlar insanlar gibi ve bu yüzyıllardır süren bir şey. İnsanları o kıvama nasıl getiriyorlar onu öğreniyoruz videoda. Not: İslam dininden örnek verdim nedenini size bırakıyorum. Ayrıca diğer bir sürü saçma sapan inançlar ve düşünceler de bunun içinde.
İmkansızın Peşinde - Hipnoz, Zihin Kontrolü (History Channel Türkçe Belgesel) 43:57
İmkansızın Peşinde - Hipnoz, Zihin Kontrolü (History Channel Türkçe Belgesel) 2.464 izlenme - 4 yıl önce İmkansızın Peşinde - Hipnoz, Zihin Kontrolü (History Channel Türkçe Belgesel)
Sınırları Kaldırın - Motivasyon Konuşması 05:56
Sınırları Kaldırın - Motivasyon Konuşması 1.607 izlenme - 3 yıl önce Facing the giants (2006) filmine ait motivasyon sahnesi. İnsanın sınırlarını kendisinin koyduğunu ve potansiyelinin kendisinin zannettiğinden çok daha yüksek olduğunu gösteren bir kesit.
21. Yüzyılın İlacı Empati Devrimi  - Dışa Bakışın Gücü 10:28
21. Yüzyılın İlacı Empati Devrimi - Dışa Bakışın Gücü 1.116 izlenme - 2 yıl önce Geçtiğimiz yüzyil insanlar için içe bakış çağıydı. İçe bakış bize umduğumuz gibi iyi bir hayat getirmedi ve benmerkezci bencil insanin temellerinin atilmasina sebep oldu . Bu yüzden 21. yüzyılın farklı olması gerekiyor. Filozof ve yazar Roman Krznaric, kendi dışımıza çıkarak nasıl sosyal bir değişim yaratabileceğimizi anlatıyor. Roman Krznaric, empati konusunda uluslararası üne sahip bir uzman ve "Empati: Bir Devrim El Kitabı" kitabının yazarı. Aynı zamanda dünyanın ilk dijital Empati Kütüphanesinin kurucusu.
 Ruhun Manifestosu - Jiddu  Krishnamurti 06:09
Ruhun Manifestosu - Jiddu Krishnamurti 866 izlenme - 2 yıl önce Jiddu krishnamurti , Hindistan'ın yetistirdigi dünya'nin sayili düsünür konusmaci ve yazarlarindandir . 1909 yılında C.W. Leadbeater tarafından keşfedildi. 13 yaşındayken Theosophical Society tarafından "dünya öğretmeni" olarak seçildi. Dünya'ya baktigi objektif perspektif ile irkcilik , milliyetcilik gibi köktenci bagnaz kalıpları reddederek insanin mutlu bir sekilde yasayabilecegini savunan jiddu , insanin global ve hümanist olabilmesi icinde kendisine ogretilen bütün şablonlarin disina cikilmasi gerektigini savunuyor izliyoruz..
Farkındalık Testi ! Ne Kadar Dikkatlisiniz ? 02:30
Farkındalık Testi ! Ne Kadar Dikkatlisiniz ? 2.927 izlenme - 3 yıl önce Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap http://www.sonbisey.com sitesini biliyor musunuz? Harika bir kaliteli içerik ve liste sitesi. SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Twitter: https://twitter.com/sahtearap Instagram:http://instagram.com/sahtearap Herkese Sahte Arap"tan merhabalar.Bu gün sizlerle ses ile ilgili bir test yapacağız.Kulak ve göz arasında nasıl bir ilişki olduğunu daha iyi anlayacaksınız.bu ikisi arasında arama kararı vererek soruyu doğru cevaplayabilirsiniz.Alarma hazır olun.Sosyal psikoloji testleri çok yakında.iyi seyirler
En Tuhaf 7 Zihin Hastalığı 02:35
En Tuhaf 7 Zihin Hastalığı 1.506 izlenme - 3 yıl önce "En Tuhaf 7 Zihin Hastalığı" başlıklı bu videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: Yabancı Aksan Sendromu Felç, tümör ya da ağır bir travma sonrası bazı psikolojik sebepler ya da ağır piskozlar dolayısıyla meydana gelen bir hasarın ardından, kişinin ana dilini tuhaf bir aksanla konuşması hastalığıdır. Wendigo Ruh Hastalığı "Wendigo Ruh Hastalığı"na sahip insanlar, diğer yemek kaynakları mevcut olsa bile doyumsuz bir biçimde insan eti yemek isterler. Hayalet Uzuv Sendromu İnsanların kesilmiş ellerini, ayaklarını ve benzeri organlarını hissetmeye devam etmelerine "hayalet uzuv sendromu" denilir. Olmayan bacağın karıncalanması, çoktan kesilmiş elin kaşınması gibi... Alice in Wonderland Sendromu Kişinin etrafındaki nesneleri olduğundan daha büyük veya küçük görmesi(makropsi-mikropsi), olmayan sesleri duyması, tat alma duyusunda değişme ve bozulma, zaman kavramında bozulma ile seyreden depersonalizasyon hastalığıdır. Sinestezi Bir algı modalitesi uyarıldığında birden fazla kanalda uyarılma oluşmasına verilen tıbbi isimdir. Bu hastalığa sahip insanlar; sesleri görmek, şekilleri tatmak gibi algılara sahip olduklarına inanırlar. Capgras Sendromu Kişinin, yakın ilişkide olduğu tanıdıklarının yerini aynı görünümde olan ama sahtekar benzerlerinin veya ikizlerinin aldığını ve kendisine bu şekilde bir komplo kurulduğunu sanmasıdır. Cotard's Sendromu Bu hastalığa yakalan insanlar ölü olduklarına inanırlar. Hastalar, bu inançlarını ispat etmek amacıyla intihar girişiminde bulunabiliyorlar.
zihinden çarpmalar 09:49
zihinden çarpmalar 2.059 izlenme - 7 yıl önce atlas yayınları 4. sınıf zihinden çarpmalar
Zihin Okuma 02:53
Zihin Okuma 733 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda bilinç yönlendirmesi (manipülasyon) kullanılmıştır. Zihin okuma değil, yönlendirmedir.
Zihin Oyunları - Çekiciliğin Kuralları 21:25
Zihin Oyunları - Çekiciliğin Kuralları 807 izlenme - 3 yıl önce Brain Games (Zihin oyunları) 2011 yılından günümüze kadar süregelen National Geographic tarafından hazırlanmılş 30 dakikalık belgesel serisidir. Bu bölümde konu: "Çekiciliğin Kuralları."
İlluminati Zihin Kontrol - illuminati yeni dünya düzeni 06:57
İlluminati Zihin Kontrol - illuminati yeni dünya düzeni 1.198 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.com/dunya.duzeni
Zihin Kontrolü Mümkün Mü? 44:34
Zihin Kontrolü Mümkün Mü? 593 izlenme - 4 yıl önce Zihin Kontrolü Mümkün Mü? The New Ottomans / Ottoman1453
Descartes'ın Yanılgısı: Zihin-Beden Ayrımı 46:09
Descartes'ın Yanılgısı: Zihin-Beden Ayrımı 224 izlenme - 1 yıl önce Prof. Doc. Paul Bloom verdiÄŸi psikolojiye giriÅŸ dersinde felsefede Descart'ın zihin-beden ayrımı üzerine olan tezindeki hataları serimliyor. Günümüz nöropsikoloji yaklaşımının getirdiÄŸi yeni bakış açısını anlatıyor. Prof. Doc. Paul Bloom'un verdiÄŸi "Haz" konusundaki diÄŸer bir videoya aÅŸağıdaki linkten ulaÅŸabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=EDBT0... FELSEFE SEVERLER İÇİN NÖROBÄ°LÄ°M KONULARINDAKÄ° TEKNÄ°K TABÄ°RLER HAKKINDA: Nörobilim ve felsefe iliÅŸkisini anlatan videolarımızda konuların esas özünü anlama açısından tıbbi ve teknik tabirlerin birebir ne olduÄŸunu bilmeye gerek yoktur. Genel itibarıyla üst beyin bölgesi için "Neokorteks" denmekte çeÅŸitli bölgeleri içinde sonu “korteksâ€le biten bölgesel alan isimleri kullanılmakta. Evrim sürecinde ilkel beynin en altta küçük bir tabaka (bölüm) olarak kalmıştır. Sürüngen beyni de denen bu bölüm örneÄŸin kertenkelelerde üst ve orta beyin olmadan yer alır. Beynin ortasındaki tabakaya linbik sistem denmektedir. Bu kadar bilgi ilk baÅŸta felsefe severlerin konuyu kabaca, genel hatlarıyla kavraması için yeterli sayılabilir. Burada beyinin çeÅŸitli bölgelerinin olduÄŸunu ve bu bölgeler arasındaki iliÅŸkinin felsefeye konu olan çeÅŸitli biliÅŸsel faaliyetlerin ortaya çıkmasına neden olduÄŸu bilgisi ilk etapta yetebilir. Önemli olan felsefedeki kavramlara paralel olarak zihin dendiÄŸinde artık beyni bu kavramlara fiziksel, nesnel bir zemin olacak ÅŸekilde düşünmeye çalışmaktır. Böyle bakıldığında felsefi kavramlara, nörobilimsel pencereden bakarak anlamak daha da kolaylaÅŸabilir. Buradaki bilgilerle yetinmek istemeyenler için daha fazla bilgiler içeren, basitleÅŸtirilmiÅŸ anlatımlı videolara aÅŸağıdaki linklerden ulaÅŸabilirsiniz: Beyin AraÅŸtırmaları ve Kullanılan Yöntemler: https://www.youtube.com/watch?v=z3dmg... Beyin Duygu Yönetim Sistemi: https://www.youtube.com/watch?v=pzfYo... Beyindeki Ödül Mekanizması: https://www.youtube.com/watch?v=a_urh... Sinir Sisteminin Genel Yapısı ve Fonksiyonları: https://www.youtube.com/watch?v=Olg-k... Nöral Sistemin Gnel Yapısı ve Ä°ÅŸleyiÅŸi: https://www.youtube.com/watch?v=aQGtH... Beyin Hakakında Daha Fazla Tıbbi ve Anatomik Bilgi: https://www.youtube.com/watch?v=7GAsA... GeliÅŸim Teorileri - KiÅŸilik GeliÅŸim Kuramları: https://www.youtube.com/watch?v=76R3y... .
İslamın Zihin Tarihi Genel Fragman | Diyanet Tv 00:37
İslamın Zihin Tarihi Genel Fragman | Diyanet Tv 1.077 izlenme - 4 yıl önce İslamın Zihin Tarihi Her Çarşamba 00.15'de... Sosyal Medya'da Diyanet Tv Http://www.diyanettv.gov.tr/ Https://twitter.com/diyanet_tv Http://facebook.com/diya...
Gerçek Hayatın Sherlock Holmes'u 05:12
Gerçek Hayatın Sherlock Holmes'u 168 izlenme - 11 ay önce Amerika Yetenek Yarışmasına katılan Colin Cloud, adeta gerçek hayatın Sherlock Holmes. Zihin okuma numarasıyla ağızları açık bırakan Colin'in o numarası.
Gündem Özel'den Mutlu Bir 2018 İçin Tavsiyeler - 31.12.2017 Pazar 01:38:58
Gündem Özel'den Mutlu Bir 2018 İçin Tavsiyeler - 31.12.2017 Pazar 80 izlenme - 4 ay önce Başlanmayan diyetler, değiştirilmeyen alışkanlıklar, uygulamaya konulmayan kararlar… Gündem Özel, bu yeni yıl hayata bambaşka başlamanın somut ve gerçekçi yollarını aradı. Her yılbaşı alınan kararları bu sene uygulamaya koymak için neler yapmalı? 2018'de ruhen, bedenen ve zihnen daha sağlıklı, daha mutlu ve verimli olmak için nelere dikkat etmeli? Bu yıl bizim yılımız olsun diyenler, hayatlarında neyi değiştirmeli neyi muhafaza etmeli? Yeni bir yıla kendimize nasıl format atarak gireriz? Deniz Bayramoğlu sordu, Psikiyatrist Prof. Dr. Mehmet Sungur, Sinirbilim Uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökçen Erdoğan, Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, Eğitimci-Yazar Dr. Özgür Bolat, Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu yanıtladı.
Esrarengiz Kasaba - Zihin Kontrol Kravatı 01:23
Esrarengiz Kasaba - Zihin Kontrol Kravatı 434 izlenme - 2 yıl önce Esrarengiz Kasaba (Gravity Falls), (IMDB Puanı 8.9'dur) Alex Hirsch tarafından oluşturulmuş Disney Channel orijinal serisidir. Alex Hirsch'in yönetmeni olduğu ilk çizgi filmidir. Ayrıca Alex, bu seri ile adını dünyaya duyurmuştur.15 Haziran 2012'de bir ön gösterim olarak ilk bölüm ABD'de yayınlanmıştır. Ancak dizi resmen 29 Haziran 2012'de yayına girmiştir. Türkiyede ise bazı sorunlar yüzünden 2013 yılında yayına girmiştir. Bu dizideki birçok karakterin seslendiricisi Cartoon Network'te de çalışmıştır. ABD'de 1. Sezon 20.bölümle 1 Ağustos 2013'te bitmiş, 2. Sezon ise 1 Ağustos 2014'te tekrar başlamıştır. 11 Mart 2015'te yayınlanan yarı-sezon finalinden sonra dört aylık bir ara verilmiştir, fakat 12 Temmuz'da yeni bölümler yayınlanmaya başlamıştır.
Zihin Oyunları - İknanın Gücü 21:16
Zihin Oyunları - İknanın Gücü 453 izlenme - 3 yıl önce Oldukça ilgi çekici ve farkındalık sağlayan bir belgesel. Gayet akıcı başladığınız gibi biter süreye takılmayın zevk alıp yeni bir şeyler öğreneceğinize eminim.
İnteraktif Zihin Oyunu 02:12
İnteraktif Zihin Oyunu 886 izlenme - 6 yıl önce Sonuçlara şaşıracaksınız..- Hakan Mengüç http//www.networkmarketingokulu.com/
Ateist'in Zihnine Tecavüz - Film Fragmanı 01:12
Ateist'in Zihnine Tecavüz - Film Fragmanı 440 izlenme - 3 yıl önce Hayalhanem'in Yakında Yayınlanacak Olan Kısa Filminin İlk Fragmanı! Bir Ateist ve bir Müslüman. İkisinin de bir davası var? Peki hangisi haklı? Hayalhanem İlim ve Kültür Derneği,
Illuminati : Türkiye Zihin Kontrolü -1- 15:00
Illuminati : Türkiye Zihin Kontrolü -1- 154 izlenme - 3 yıl önce illuminati masonlugun seytani gercek yüzü müzik ve medya sektörü ile insanlara yapilan seytani zihin ve bilincalti kontrolü a haber desifre 1. bölüm illuminati / masonlar seytana taparlar , deccalin gelisinin zeminini hazirlarlar yani seytanin ve deccalin ayagina sunulacak dinsiz menaviyattan yoksun kölelesmis bir dünya. Tüm bu olan bitenlere seyirci kalmamak için, bu kısa filmleri izleyip,Bu şeytani sistemi sorgulamalı ve önlemlerimizi almalıyız.Ve daha çok kişiyi gerçekle buluşturmak umuduyla, bu filmleri yaymak için çalışmalıyız.Herkes kendine düşeni yaptıktan sonra bu sistemi bozmak için geriye kalan tek şey,Yüce Allah'ın yardımıdır.O da er yada geç şüphesiz tecelli edecektir İnşallah... Daha fazl abilgi icin sizlere Gelenler Belgeselini tavsiye ederim http://www.youtube.com/watch?v=sz2Osa... http://www.cubbeliahmethoca.tv
Zihin Oyunları - Sen Karar Ver 22:30
Zihin Oyunları - Sen Karar Ver 323 izlenme - 3 yıl önce Brain Games (Zihin oyunları) 2011 yılından günümüze kadar süregelen National Geographic tarafından hazırlanmılş 30 dakikalık belgesel serisidir. Bu bölümün başlığı: "Sen Karar Ver."
Gerçek Zihin Kontrolü 02:07
Gerçek Zihin Kontrolü 872 izlenme - 8 yıl önce 20 senedir ağır depresyon geçiren kadının beynine iki kablo yerleştiriliyor ve ruh hali dışarıdan bir cihaz aracılığıyla kontrol ediliyor.
Özel Eğitim Matematik Sayı Öğretimi 03:54
Özel Eğitim Matematik Sayı Öğretimi 159 izlenme - 11 ay önce özel eğitimde matematik sayılar öğretimi
Zihin Oyunları - Beyin Beden Bağlantısı 21:59
Zihin Oyunları - Beyin Beden Bağlantısı 282 izlenme - 3 yıl önce Brain Games (Zihin oyunları) 2011 yılından günümüze kadar süregelen National Geographic tarafından hazırlanmılş 30 dakikalık belgesel serisidir. Bu bölümde konu: "Beyin Beden Bağlantısı."