Hoşgeldiniz!

Zihinsel Engelli

Mısırlı Askerler Zihinsel Engelli Filistinli Genci Katletti 01:24
Mısırlı Askerler Zihinsel Engelli Filistinli Genci Katletti 7.770 izlenme - 2 yıl önce Mısır ordusunun, Gazze'den ülke karasularına girmeye çalıştığı öne sürülen Filistinliyi öldürdüğü bildirildi. Filistin emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Gazze-Mısır sınırındaki askerler, ülke karasularına girmeye çalışan bir Filistinliyi silahla vurarak öldürdü. Söz konusu Filistinlinin zihinsel engelli olduğu iddia edilirken, Gazze'nin deniz sınırını birkaç metre aşarak, Mısır tarafına geçmeye çalıştığı belirtildi. Konuyla alakalı Filistinli ve Mısırlı resmi makamlardan açıklama yapılmadı.
Balıkesir'de Zihinsel Engelli Kıza Tecavüz 01:08
Balıkesir'de Zihinsel Engelli Kıza Tecavüz 3.206 izlenme - 5 yıl önce Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'nde, zihinsel engelli olan 16 yaşındaki G.H.'yi, 44 gün boyunca bir evde alıkoyarak tecavüz edildiği ortaya çıktı
Erzurum’da Zihinsel Engelli Gence Aile Boyu Dayak  04:24
Erzurum’da Zihinsel Engelli Gence Aile Boyu Dayak 413 izlenme - 1 yıl önce Erzurum'da yüzde 50 zihinsel engelli genç, aynı apartmanda oturduğu komşusunun kızını rahatsız ettiği iddiasıyla ailenin saldırısına uğradı. Dayak anı apartmanın güvenlik kamerasına an be an yansıdı. Olay, 25 Ocak günü akşam saatlerinde merkez Palandöken ilçesinde meydana geldi. Evde yemek yedikten sonra babasından izin alarak dışarı çıkan Muhammed Lütfü Arpat, iddiaya göre evlerinden 200 metre kadar uzaklıktaki bir iş yerinde çalışan ve aynı apartmanda oturdukları genç kızla karşılaştı. İddiaya göre Arpat, kızın yanına gidip kolundan tutarak arkadaş olmak istediğini söyledi. Bunun üzerine genç kız bağırarak yardım istedi. Korkup evine doğru koşmaya başlayan Muhammed Lütfü Arpat'ı apartmana 10 metre kala yakalayan genç kız yere yatırdı ve yanına gelen ablası ile birlikte vurmaya başladı. Bu sırada apartmandan çıkan genç kızın eniştesi olduğu öne sürülen bir kişi, engelli genci dakikalarca dövüp kan revan içinde bıraktı. 12 dakika boyunca tekme tokat dövdü Yüzde 50 engelli genci karlara yatıran şahıslar kamera kayıtlarına göre 12 dakika boyunca tekme tokat dövdü. Burnu kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinde çürükler oluşan engelli Arpat'ı babası Sinan Arpat önce karakola, ardından hastaneye götürdü. Oğlunu dövenlerden şikayetçi olan baba Arpat, "Ailece psikolojimiz bozuldu. Oğlum geceleri iğnelerle uyuyabiliyor" dedi. Baba Arpat yaşananları gözyaşları arasında şöyle anlattı: "İş yerine oğlumu da yanımda götürüyorum. Eve geldik, yemek yedik. Muhammed, semtimizde bulunan kuaföre uğrayacağını söyledi. Kuaföre giderken aynı apartmanda oturan kızın kolundan mı tutmuş ne yapmış tam bilemiyorum. Genç kız ablasıyla beraber apartmanın bahçesinde yakaladıkları Muhammed'i yere indirip dövüyor. Daha sonra genç kızın eniştesi geliyor ve kamera kayıtlarına göre tam 12 dakika dövüyor. Apartmandan komşular 'bu çocuk özürlü vurmayın' diyor 'Siz karışmayın' diyerek hunharca dövüyorlar. Oğlumu kanlar içinde buldum ve arabamla karakola götürdüm. Karakoldan, hastahaneye gittik. Doktorlar oğlumun burnunun kırıldığını, vücudunda darbeler bulunduğunu bildirdi. O kamere kayıtlarını izledikçe içimiz paramparça oluyor. Ama gerekenin yapılmasını istiyorum. Oğlum geceleri yaptırdığımız iğnelerle uyuyabiliyor." Zihinsel engelli genci dövenlerin de polis merkezine giderek taciz suçlamasıyla şikayetçi oldukları belirtildi.
Kalp Gözü - Helva İle Katran (Aşırı Derecede İbret İçerir) 39:40
Kalp Gözü - Helva İle Katran (Aşırı Derecede İbret İçerir) 57 izlenme - 2 ay önce 2004-2007 yılları arasında Kanal 7'de yayınlanan Kalp Gözü dizisinin bir bölümüdür.
Hitit Üniversitesi - Civciv Engelli Aracı 03:17
Hitit Üniversitesi - Civciv Engelli Aracı 717 izlenme - 3 yıl önce
Ciguli Kahramanmraş Eğitim Uygulama 04:02
Ciguli Kahramanmraş Eğitim Uygulama 1.197 izlenme - 9 yıl önce ağır düzeyde zihinsel engelli olduklarına siz inanabilecek misiniz?
Zihinsel Engelli Kıza Cinsel Tacizi Muhabbet Kuşları Ortaya Çıkardı 00:26
Zihinsel Engelli Kıza Cinsel Tacizi Muhabbet Kuşları Ortaya Çıkardı 21 izlenme - 1 ay önce İzmir'de halk eğitim merkezinde eğitim gören zihinsel engelli kız, evlerindeki muhabbet kuşları gagalarını birbirine sürtünce annesine "Öğretmenimle böyle öpüşüyoruz" dedi. Yakalanan sapık 15 yıl ceza yedi.
 Zihinsel Engelli Muhammed Engel Tanımıyor 04:19
Zihinsel Engelli Muhammed Engel Tanımıyor 392 izlenme - 4 yıl önce Ankara’da bir gecekonduda hayat mücadelesi veren yüzde 70 zihinsel engelli Muhammed Yalçın, evinin her köşesini kendi yaptığı yağlı boya resimleriyle süsledi. Ankara’nın Altındağ İlçesi Anafartalar Mahallesi’nde yaşayan yüzde 70 zihinsel engelli olan ve konuşamayan 24 yaşındaki Muhammed Yalçın, Çağdaş Özel Eğitim Uygulama Merkezinde resim eğitimi aldı. Aldığı eğitimle beraber evin her köşesini yağlı boya resim yaparak süsledi. Dört çocuğunun en küçüğü oğlu Muhammed’in resim yapma sürecini anlatan Hasan Yalçın, “Çağdaş Özel Eğitim Uygulama Merkezine başlattık. Çağdaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi yaşından dolayı 1 yıllığına aldılar. Çağdaş Özel Eğitim Uygulama Merkezine ressam Harun Antakyalı ziyaret ediyor. Orada oğlum Muhammed ile tanışıyor ve onda ışık gördüğünü söylüyor. Bunun üzerine okulun kantin duvarlarına resim yaparak sergi açıldı. Bu başarısından dolayı okul tekrar okula davet etti” dedi. Evin bir odasını resim atölyesine çevirdiklerini belirten Yalçın, şunları kaydetti: “Odayı atölyeye çevirdik boyamaya başladı. Diğer odalara geçti. Sonra evin tamamını boyayarak kapattı. Hala da devam ediyor. Evin odalarını tamamını 1 bir yıl içerisinde boyadı. Sadece duvar değil tuval ve kâğıt üzerinde de çalışıyor.” Eve gelen ziyaretlerin gördükleri manzara karşısında şaşırdıklarını ve evin müzeye döndürülmesi gerektiğini söyledikleri ifade eden Yalçın, “Eve gelip giden çok oluyor. Her gelen ilerde belediye bu evi yıkmakta zorlanacak diyorlar. Artık bu evi müzeye çevrilmesi lazım diyorlar. “Muhammed’in Müzesi” olması lazım talebinde bulunuyorlar” şeklinde konuştu. Sokakta seyyar tezgahında mısır, kestane satarak evin geçimini sağlamaya çalışan baba Yalçın, şunları söyledi: “Kendi gücümüz yettiği kadarıyla çalıştığımızın yüzde 50’sini Muhammed’e harcıyoruz. Ben seyyar satıcıyım. Mevsimine göre mısır, kışın ise kestane satıyorum. 5 lira kazanırsam 3 lirasını Muhammed’in boyasına, fırçasına harcıyorum.” Baba Hasan Yalçın, “Muhammed’in yaptığı resimlerin toplayıp birçok sergi açtık ama talep görmüyor” ifadesini kullandı.
Rehabilitasyon Merkezinde Dayak 01:29
Rehabilitasyon Merkezinde Dayak 282 izlenme - 4 yıl önce Konya'nın Beyşehir İlçesinde Özel Rehabilitasyon Merkezinde Kalan Bir Zihinsel Engelli, Merkezin Sahibinin Eşi Tarafından Tekme Tokat Dövüldü. O Anlar Güvenlik Kameraları Tarafından Kaydedildi. Aile, Merkez Hakkında Savcılığa Suç Duyurusunda Bulundu.
Zihinsel Engelli Çocuğa Köpek Şevkati 02:46
Zihinsel Engelli Çocuğa Köpek Şevkati 286 izlenme - 5 yıl önce zihinsel engelli çocuğa köpek şevkati
Destek Ver Olimpiyatlara Gönder 00:33
Destek Ver Olimpiyatlara Gönder 249 izlenme - 7 yıl önce procter & gamble p&g migros ve özel olimpiyatlar türkiye organizasyonunun işbirliği ile zihinsel engelli sporcuların yetiştirilmesi amacıyla sürdürülen kampanyanın yeni reklam filmi ekranlarda.
Antalya'da Zihinsel Engelli Çocuğa Darp İddiası 04:34
Antalya'da Zihinsel Engelli Çocuğa Darp İddiası 21 izlenme - 5 ay önce Antalya'da zihinsel engelli çocuğa darp iddiası Babası tarafından hastaneye getirilen çocuğun vücudunda morluklar ve yaralar tespit edildi Baba Kemal Utku: " Şikayetçi olacağız, daha önce de yapmışlar ama mahkemelik olmamak için sesimizi çıkarmamıştık"ANTALYA - Antalya'nın Gazipaşa ilçesi...
Boomwhackers Grubu III - Senden Daha Güzel (Duman) 01:57
Boomwhackers Grubu III - Senden Daha Güzel (Duman) 131 izlenme - 2 yıl önce Limit düzeyde eğitilebilir zihinsel engelli öğrencilerin eğitim gördüğü bir okuldur, şehir ali borinli özel eğitim okulu. Müzik Öğretmeni; Oğuz Özler.
Bursa'da Parkta Dehşet Dakikaları 02:16
Bursa'da Parkta Dehşet Dakikaları 14 izlenme - 7 ay önce Bursa'da parkta dehşet dakikaları Genç kız, tacize uğradığı zihinsel engelli gencin elinden vatandaşlar tarafından güçlükle alındı. Polisin gözaltına aldığı genç, cezai ehliyeti olmadığı için ailesine teslim edildi
Zihinsel engelli çocuğa cinsel istismar 03:26
Zihinsel engelli çocuğa cinsel istismar 38 izlenme - 2 yıl önce CNN TÜRK'te "Suskun Karanlık" dosyasına devam ediyoruz. Bu gün o karanlıkta kalan zihinsel engelli bir çocuk ve annesi konuşacak. Kızını özel durumu nedeniyle her gün sınıfına kadar götürüp yine her gün sınıftan aldı. Ama bir gün kızı arkadaşı tarafından kandırılıp, okuldan ayrıldı. Üstelik okul güvenlik görevlileri de buna izin verdi. Ne olduysa ondan sonra oldu. İstismarcı 19 yıl hüküm giymiş olsa da, istismara uğrayan çocuk müebbet cezası almışçasına evine kapandı. Anne ve kızı suskunluklarını bozdu ve Göksel Göksu'ya konuştu. Biz de hem seslerini değiştirdik, hem yüzlerini ve kimliklerini gizledik. Emre Kınacı'nın görüntüleriyle izleyelim.
Kırıkkale'de Zihinsel Engelli Kıza Cinsel İstismar İddiası 01:17
Kırıkkale'de Zihinsel Engelli Kıza Cinsel İstismar İddiası 40 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Zanlının adliyeye getirilmesi Adliyenin önünden bekleyenler Zihinsel engelli kızın yakınlarının zanlıya linç girişimi Polisin güvenlk önlemleri alması Kırıkkale'de zihinsel engelli kıza cinsel istismar iddiası 17 yaşındaki zihinsel engelli kıza cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen servis şoförü tutuklandı Kırıkkale'de 17 yaşındaki zihinsel engelli kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan servis şoförü tutuklandı.
Bolu Zihinsel Engelli Genci 'Küfür Etti' Diye Öldürmüşler 01:51
Bolu Zihinsel Engelli Genci 'Küfür Etti' Diye Öldürmüşler 39 izlenme - 2 yıl önce Zihinsel engelli genci 'küfür etti' diye öldürmüşler Bolu'da, zihinsel engelli 30 yaşındaki Erhan Gümüş'ü boğazını keserek öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan 29 yaşındaki Gökhan Ç., 32 yaşındaki Ömer Ş. ve 39 yaşındaki Ömür B. adliyeye sevk edildi.
Adıyaman Zihinsel Engelli Genç İntihar Etmek İstedi 01:43
Adıyaman Zihinsel Engelli Genç İntihar Etmek İstedi 33 izlenme - 2 yıl önce Adıyaman'da zihinsel engelli 19 yaşındaki Okan Güven A., 3 katlı binanın çatısından atlamak istedi, polisler tarafından ikna edilerek aşağıya indirildi.
Zihinsel Engelli Gence Atılan Dayak Güvenlik Kamerasında 02:05
Zihinsel Engelli Gence Atılan Dayak Güvenlik Kamerasında 17 izlenme - 1 yıl önce Zihinsel engelli 27 yaşındaki Muhammed Lütfü Arpat, mahallede kolundan tuttuğu genç kız ve ailesinin saldırısına uğradı. Yüzde 50 engelli genci karlara yatırıp, kamera kayıtlarına göre 12 dakika boyunca tekme tokat döven aile, ağzını burnunu kan içinde bıraktı. Burnu kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinde çürükler oluşan engelli Arpat’ı babası Sinan Arpat önce karakola, ardından hastaneye götürdü. Oğlunu dövenlerden şikayetçi olan baba Arpat, "Ailece psikolojimiz bozuldu. Oğlum geceleri iğnelerle uyuyabiliyor" dedi. Olay, geçen 25 Ocak günü akşam saatlerinde merkez Palandöken İlçesi’nde meydana geldi. Evde yemek yedikten sonra babasından izin alarak dışarı çıkan Muhammed Lütfü Arpat, evlerinden 200 metre kadar uzaklıktaki bir iş yerinde çalışan ve aynı apartmanda oturdukları genç kızla karşılaştı. İddiaya göre Arpat, kızın yanına gidip kolundan tutarak arkadaş olmak istediğini söyledi. Bunun üzerine genç kız bağırarak yardım istedi. Korkup evine doğru koşmaya başlayan Muhammed Lütfü Arpat’ı apartmana 10 metre kala yakalayan genç kız yere yatırdı ve yanına gelen ablası ile birlikte vurmaya başladı. Bu sırada apartmandan çıkan genç kızın eniştesi olduğu söylenen bir kişi, engelli genci dakikalarca dövüp kan revan içinde bıraktı. YORULUNCA DÖVMEYİ BIRAKTI Kendisine engel olmak isteyenleri de tehdit eden saldırgan, yorulunca genci dövmeyi bıraktı. Apartmanın kapıcısının, "Onun evi beşinci katta" demesi üzerine apartmana girmesine izin verildi. Olayı duyup aşağı inen baba Sinan Arpat ise oğlunu kanlar içinde gördü. Otomobili ile oğlunu önce karakola sonra Palandöken Devlet Hastanesine götürerek tedavi ettiren baba Arpat şikayetçi oldu. GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI Evli ve ikisi zihinsel engelli 3 çocuk babası olan Sinan Arpat, evlatlarına iyi bir gelecek sağlamak için SSK’dan emekli olduktan sonra özel bir firmada çalıştığını söyledi. Baba Arpat yaşadıklarını göz yaşları arasında şöyle anlattı: "İş yerine oğlumu da yanımda götürüyorum. Eve geldik, yemek yedik. Muhammed, semtimizde bulunan kuaföre uğrayacağını söyledi. Kuaföre giderken aynı apartmanda oturan kızın kolundan mı tutmuş ne yapmış tam bilemiyorum. Genç kız ablasıyla beraber apartmanın bahçesinde yakaladıkları Muhammed’i yere indirip dövüyor. Daha sonra genç kızın eniştesi geliyor ve kamera kayıtlarına göre tam 12 dakika dövüyor. Apartmandan komşular ’bu çocuk özürlü vurmayın’ diyor ’Siz karışmayın’ diyerek hunharca dövüyorlar. Oğlumu kanlar içinde buldum ve arabamla karakola götürdüm. Karakoldan, hastahaneye gittik. Doktorlar oğlumun burnunun kırıldığını, vücudunda darbeler bulunduğunu bildirdi. Muhammed ile 18 yaşındaki kızım akraba evliliği kurbanı. İkisi de zihinsel engelli. Ben onları çok seviyorum. Onlar için yaşıyorum. Onlara kimsenin vurma hakkı yok. Suçu varsa, devlet verir. Öyle darp edilmesi çok zorumuza gitti. Benim, eşimin ve çocuklarımın psikolojisi bozuldu. O kamere kayıtlarını izledikçe içimiz param parça oluyor. Ama gerekenin yapılmasını istiyorum. Oğlum geceleri yaptırdığımız iğnelerle uyuyabiliyor." Zihinsel engelli genci dövenlerin de polis merkezine giderek taciz suçlamasıyla şikayetçi oldukları belirtildi.
Engelliye, Rehabilitasyon Merkezinde Dayak 06:22
Engelliye, Rehabilitasyon Merkezinde Dayak 82 izlenme - 4 yıl önce Engelliye, Rehabilitasyon Merkezinde Dayak
O Şoför İçin Soruşturna Başlatıldı 00:37
O Şoför İçin Soruşturna Başlatıldı 18 izlenme - 12 ay önce Bursa'da zihinsel engelli çocuğu ve babasını özel halk otobüsünden kovan şoför hakkında Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yasa
Zihinsel Engelliye İnsanlık Dışı Olay! 02:40
Zihinsel Engelliye İnsanlık Dışı Olay! 66 izlenme - 4 yıl önce Zihinsel Engelliye İnsanlık Dışı Olay!
Esenyurt'ta Zihinsel Engelli Bir Kadın 9. Kattan Atlayarak İntihar Etti 01:51
Esenyurt'ta Zihinsel Engelli Bir Kadın 9. Kattan Atlayarak İntihar Etti 21 izlenme - 1 yıl önce Esenyurt'ta bir sitede oturan 38 yaşındaki zihinsel engelli kadın, bilinmeyen bir nedenle kendini 9. kattan atlayarak yaşamına son verdi. Yakınları sinir krizine geçirdi.
Zihinsel Engelli Oğlunu Minibüste Unuttu 01:06
Zihinsel Engelli Oğlunu Minibüste Unuttu 22 izlenme - 3 yıl önce Zihinsel engelli oğlunu minibüste unuttu- Osmaniye'de baba, zabıta ekiplerine teslim edilen oğlunu belediyenin anonsu sayesinde buldu Kadirli ilçesinde bir baba, minibüste unuttuğu zihinsel engelli oğlunu belediyenin anonsu sayesinde buldu.
Zihinsel Engelli Genci, Sokakta Kolundan Tuttuğu Kızın Ailesi Tekme Tokat Dövdü 02:50
Zihinsel Engelli Genci, Sokakta Kolundan Tuttuğu Kızın Ailesi Tekme Tokat Dövdü 7 izlenme - 1 yıl önce Erzurum'da zihinsel engelli 27 yaşındaki Muhammed Lütfü Arpat, mahallede kolundan tuttuğu genç kız ve ailesinin saldırısına uğradı. 12 dakika boyunca genci tekme tokat dövdüler.
Kaybolan Zihinsel Engelli Kadın Ormanlık Alanda Bulundu 01:01
Kaybolan Zihinsel Engelli Kadın Ormanlık Alanda Bulundu 5 izlenme - 8 ay önce Kaybolan zihinsel engelli kadın ormanlık alanda bulunduKASTAMONU - Kastamonu'nun Devrekani ilçesinde evinden çıktıktan sonra kaybolan zihinsel engelli kadın ormanlık alanda bulundu.
Zihinsel Engelliler Sanatla Buluşuyor 01:12
Zihinsel Engelliler Sanatla Buluşuyor" Sergisi Açıldı 13 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Etkinlikten detaylar - Zihinsel engelli öğrencilerin özgün çağdaş sanat çalışmalarından oluşan sergi, 15 Mart'a kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi'nde görülebilecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğünce (İSEM) düzenlenen "Zihinsel Engelliler Çağdaş Sanatla Buluşuyor" sergisi sanatseverlerle buluştu.
Konya Oksijen Tüpüne Bağlı Zihinsel Engelli Çocuk Evde Çıkan Yangında Öldü 02:13
Konya Oksijen Tüpüne Bağlı Zihinsel Engelli Çocuk Evde Çıkan Yangında Öldü 11 izlenme - 2 yıl önce Oksijen tüpüne bağlı zihinsel engelli çocuk evde çıkan yangında öldü KONYA'nın Seydişehir İlçesi'nde 2 katlı evde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında oksijen tüpüne bağlı yaşayan zihinsel engelli 12 yaşındaki Dilara Koçak yanarak can verdi.
Zihinsel Engelli Kıza Cinsel İstismar İddiası 00:48
Zihinsel Engelli Kıza Cinsel İstismar İddiası 12 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Uzunköprü Hükümet Konağı dışından görüntü Tutuklanan zanlının Jandarma tarafından araca bindirilmesi Edirne'de zihinsel engelli kıza cinsel istismar iddiası Olaya ilişkin gözaltına alınan şüpheli tutuklandı Edirne'de ev sahibinin zihinsel engelli kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklandı.
Zihinsel Engelliler İş Sahibi Oluyor 01:32
Zihinsel Engelliler İş Sahibi Oluyor 5 izlenme - 1 yıl önce Manisa'da meslek eğitim alan zihinsel engelliler, organize sanayi bölgesinde oluşturulan ortak atölyede bölgenin önde gelen sanayi kuruluşları için üretim yapmaya başladı.