Hoşgeldiniz!

90. Oscar Ödülleri'nin Kazananları İşte Burada!

Akademi
Blade Runner
Coco
Hollywood
Kobe Bryant
Oscar Ödülleri
Sınema
The Shape Of Water

Daha önce bu sene 90.sı dün gece Amerika'nın Los Angeles eyaletinde Dolby Tiyatrosu'nda gerçekleşen, Akademi tarafından düzenlenen Oscar Ödülleri'nin adaylarını size bu listeyle duyurmuştuk:

Oscar Adayları Belli Oldu!

2018 yılının altın heykelciğinin sahipleri belli oldu! Buyurun!

Oscar 2018 En İyi Film

Kazanan: The Shape of Water 

 

Kategorideki Diğer Filmler

Call me By Your Name

Darkest Hour 

Dunkirk 

Get Out 

Lady Bird 

Phantom Thread 

The Post 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Oscar 2018 En İyi Yönetmen

Kazanan: Guillermo del Toro (The Shape of Water) 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Christopher Nolan (Dunkirk) 

Jordan Peele (Get Out) 

Greta Gerwig (Lady Bird) 

Paul Thomas Anderson (Phantom Thread) 

Oscar 2018 En İyi Erkek Oyuncu

Kazanan: Gary Oldman (Darkest Hour)

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name) 

Daniel Day-Lewis (Phantom Thread) 

Daniel Kaluuya (Get Out) 

Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.) 

Oscar 2018 En İyi Kadın Oyuncu

Kazanan: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Sally Hawkins (The Shape of Water) 

Margot Robbie (I, Tonya) 

Saoirse Ronan (Lady Bird) 

Meryl Streep (The Post) 

 

Oscar 2018 En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kazanan: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

William Defoe (Florida Project) 

Christopher Plummer (All the Money in The World) 

Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 

Richard Jenkins (The Shape of Water) 

Oscar 2018 En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan: Allison Janney (I, Tonya)

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Mary J. Blige (Mudbound) 

Lesley Manville (Phantom Thread) 

Laurie Metcalf (Lady Bird) 

Octovia Spencer (The Shape of Water) 

Oscar 2018 Yabancı Dilde En İyi Film

Kazanan: A Fantastic Woman 

 

Kategorideki Diğer Filmler

The Insult 

Loveless 

On Body and Soul 

The Square 

Oscar 2018 En İyi Animasyon Filmi

Kazanan: Coco 

 

Kategorideki Diğer Animasyonlar

The Boss Baby 

The Breadwinner 

Ferdinand 

Loving Vincent 

Oscar 2018 En İyi Belgesel Film

Kazanan: Icarus 

 

Kategorideki Diğer Belgesel Filmler

Abacus: Small Enough to Jail 

Faces Places 

Last Men In Aleppo 

Strong Island 

Oscar 2018 En İyi Kısa Animasyon Filmi 

Kazanan: Dear Basketball 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Negative Space 

Garden Party 

Lou 

Revolting Rhymes 

 

Oscar 2018 En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Kazanan: Darkest Hour 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Victoria & Abdul 

Wonder 

Oscar 2018 En İyi Kostüm Tasarımı

Kazanan: Phantom Thread 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Beauty and The Beast 

Darkest Hour 

The Shape of Water 

Victoria & Abdul 

Oscar 2018 En İyi Film Kurgusu

Kazanan: Dunkirk

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Baby Driver 

I, Tonya

The Shape of Water 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Oscar 2018 En İyi Özgün Senaryo

Kazanan: Get Out 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

The Big Sick 

Lady Bird 

The Shape of Water 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Oscar 2018 En İyi Görüntü Yönetimi

Kazanan: Blade Runner 2049 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Darkest Hour 

Dunkirk 

Mudbound 

The Shape of Water 

Oscar 2018 En İyi Uyarlama Senaryo

Kazanan: Call Me By Your Name 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

The Disaster Artist 

Logan 

Molly’s Game 

Mudbound 

 

Oscar 2018 En İyi Ses Miksajı

Kazanan: Dunkirk 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Baby Driver 

Blade Runner 2049 

Shape of Water 

Star Wars: Last Jedi 

 

Oscar 2018 En İyi Ses Kurgusu

Kazanan: Dunkirk 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Baby Driver 

Blade Runner 2049 

Shape of Water 

Star Wars Last Jedi

 

Oscar 2018 En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)

Kazanan: The Silent Child 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Dekalb Elementary 

The Eleven O’Clock 

My Nephew Emmett 

Watu Wote / All of us 

Oscar 2018 En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Kazanan: The Shape of Water 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Beauty and Beast 

Blade Runner 

Darkest Hour 

Dunkirk 

Oscar 2018 En İyi Görsel Efekt

Kazanan: Blade Runner 2049

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Guardians of The Galaxy Vol. 2

Star Wars The Last Jedi 

War for the Planet of the Apes

Kong: Skull Island 

Oscar 2018 En İyi Film Müziği

Kazanan: The Shape of Water

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Dunkirk 

Phantom Thread 

Star Wars the Last Jedi 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

Oscar 2018 En İyi Özgün Şarkı

Kazanan: Remember Me (Coco) 

 

Kategorideki Diğer Adaylar

Mighty River (Mudbound) 

Mystery of Love (Call Me By Your Name) 

Stand up for Something (Marshall) 

This is Me (The Greatest Snowman)