Hoşgeldiniz!

Akrep Burcu Özellikleri, İyi Ve Kötü Yanları

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Doğum Tarihleri: 21 Ekim ve 21 Kasım

Grup: Su

Yönetici Gezegen: Pluto-Mars 

Uğurlu Taşı: Topaz

Şanslı Sayı: 9

Şanslı Gün: Salı

Ruhuna En Uygun Şehirler:  Güney Afrika, Avusturya ve Japonya

Çiçekler: Kırmızı Karanfil, Hanımeli, Ateş Çiçeği

Oldukça kararlı bir burç olan Akrep burcundan olan insanlar amaçlarına ulaşmakla ilgili çok tutkuludurlar. Niyetleri gözlerinden okunabilir. Duygularıyla hareket etmeleri bazı durumlarda onlar ve çevresindekiler için tehlikeli olabilir. Mantığın yardımını unutmamalıdırlar.

Kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmayan Akrepler için cinsellik oldukça önemlidir. Boğazlarına düşkün, cesur ve çekicidirler. Olumsuz özellikleri acıma duygusundan yoksunluk ve ihmalkarlık olabilmektedir. 

Akrep Burcu Fiziksel Özellikleri

akrep, akrep burcu, astroloji, yıldız haritası

Akrep burcundan olan kişiler uzun boylu sayılmazlar. Keskin bakışlara sahiptirler ve genelde tenleri esmerdir.

Güçlü bir fiziksel yapıları vardır fakat minyondurlar. Çekici ve kıvırcık saçlara sahip olan Akreplerin vücudu kilo almaya meyilli olsa da kilo onların çekiciliğini azaltmaz.

Auraları yüksektir. Ağız yapıları karakteristiktir ve sesleri derindir. Geniş alınlı ve yayvan yüzlü olurlar. Boyunlarıysa kalındır. 

Akrep Burcu Aşk Hayatı Ve İlişki Durumu Nasıl?

akrep, akrep burcu, astroloji, yıldız haritası

İyi Anlaştığı Burçlar: Yengeç, Balık

Anlaşamadığı Burçlar: Aslan, Kova

Çekici ve ulaşılmaz görünen Akreplerin kabuğunu kırabilirseniz çok duygusal olurlar. Özgüvenli ve güçlü yapılarının altında harika birer aşık yatar. Aşık olurlarsa aynı insanlar ömür boyu birlikte olabilirler.

Ancak, Akrep için ilişkide heyecanı korumak önemlidir, maneviyattan çok dünyevi zevkleri önemserler. Eşlerine sadık ve romantiktirler. İlişkide bir gün mutluyken bir gün haşin olabilecek Akreplerle ilişkide olmak bazen bu ani duygu değişimlerinden dolayı zor bir hal alabilir. 

Akrep Burcu İş Hayatı ve İş Yaşamı Nasıldır?

akrep, akrep burcu, astrolji, yıldız haritası

Her şartta doğruyu söyleyen ve ideallerinden şaşmayan Akrepler çok iyi birer takım lideri olurlar. Kararlarını uygulamak için onaya ihtiyaç duymadıklarından iş yerinde de oto-kontrolleri yüksek olarak bilinirler.

Tam birer görev adamıdırlar. Ancak, onlara istediğinizi yaptırmak bazen sorun olabileceğinden grup çalışmalarında sıkıntı yaratabilirler. Teşvik ve takdir beklerler. Bireysel çalışmaya daha yatkın olsalar da anlayışlı olmaları gereken zamanlarda da empati yapabilirler ve bir işte mutlu olurlarsa senelerce aynı yerde çalışabilirler.

Finans ve bankacılık ve güzellik sektörü tam onlara göredir. Estetiğe değer verdiklerinden ötürü çok da iyi müzisyen veya sanatçı olurlar. 

Akrep Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri

akrep, akrep burcu, astroloji, yıldız haritası

Kimi zaman karamsar olabilen Akrep erkeği çoğunlukla kararlı, arzulu, duygusal ve duyarlıdır. Zevkine aşırı düşkün olan Akrep erkeği, yemeğe, alkollü içeceklere ve cinselliğe zor karşı koyar. Maddiyata önem verir ve eleştirel bir yapıya sahiptir.

Güvenilir ve açık sözlü olan Akrep erkeğinin arkadaşları onun için çok önemlidir. Sahiplenici olduğundan ikili ilişkilerde de oldukça kıskanç olabilmektedir. İçgüdüleri kuvvetlidir ve etrafındaki çoğu kişinin kişiliğini anlayıp, yorumlayabilir. 

Zevk sahibidir. Spor yapmayı sever, vücuduna dikkat eder. Seksi kadınlardan hoşlanır ve ilişkide heyecan istediği kadar güvenebilmek de ister.

 

Akrep Burcu Kadınının Genel Özellikleri

akrep, akrep burcu, astroloji, yıldız haritası

Mutluluğu bulduğunu düşündüğünde ona sıkı sıkı sarılan Akrep kadını, oldukça kararlı, cesur, azimli ve akıllıdır. Dediğim dedik ve tuttuğunu koparan bir havası vardır.

Karşısındakine kolay kolay güvenmeyen ve ilişkilere başta şüpheyle yaklaşan Akrep kadını bir kez güvendi mi de tam güvenir. Arkadaşları onun için çok önemlidir.