Hoşgeldiniz!

Başarıyı 40 Yaşından Sonra Yakalayan Dünyaca Ünlü Kişiler

Ünlü
Başari
Yaşam
Yıl
Yıllar
40

Sevmenin yaşı olmadığı gibi başarıyı yakalamanın da yaşı yokmuş.

Stan Lee

1961 yılında ilk çizgi romanı Fantastik Dörtlü'yü yaratan Stan Lee, 39 yaşındaydı. Birkaç yıl içinde ise Örümcek Adam, X-Men gibi Amerika'nın ikonu olmuş Marvel evrenini yarattı.

Vera Wang

40 yaşında moda endüstrisine girmeden önce bir gazeteci ve patenci olan Wang, bugün dünyanın en önde gelen kadın tasarımcılarından biri.

Samuel L. Jackson

Yıllardır Hollywood'un aranılan ismi olan Jackson, 43 yaşında oynayıp ödül aldığı Spark Lee filmi 'Jungle Fever' dan önce, sadece birkaç tane küçük rolde oynamıştı.

Sam Walton

20'li ve 30'lu yaşlarında girdiği perakende işinde pek başarılı olamayan Walton, 1962 yılında 44 yaşındayken kurduğu ilk Wal-Mart ile başarının kapısını araladı.

Henry Ford

Ford, 1908 yılında Model T'yi yarattığında 45 yaşındaydı.

Jack Weil

Weil, kovboy giyim markası Rockmount Ranch Wear'ı kurduğunda 45 yaşındaydı. 2008 yılında 107 yaşında vefat edene kadar markanın CEO'su olarak göreve devam etti.

Rodney Dangerfield

Efsanevi komedyen, 46 yaşında yaptığı "The Ed Sullivan Show" ile başarıyı yakaladı.

Momofuku Ando

Ando abur cubur tarihindeki çıkışını, 1958 yılında 48 yaşındayken yaptı.

Charles Darwin

Darwin hayatının büyük bir kısmını doğabilimci olarak geçirdi. 1859 yılında 50 yaşındayken çıkardığı eseri Türlerin Kökeni ile bilim dünyasını sonsuza kadar değiştirdi.

Julia Child

50 yaşında ilk yemek kitabını çıkarana kadar reklam ve medya sektöründe çalışan Child, 1961 yılında kitabıyla birlikte ünlü bir şef olarak kariyerine devam etti.

Jack Cover

NASA ve IBM gibi kuruluşlarda bilim adamı olarak çalışan Cover, 50 yaşında icat ettiği Taser şok tabancası ile ünlü bir girişimciye dönüştü.

Betty White

Ödüllü oyuncu White, komedi tarihindeki en iyi aktrislerden biri. 1973 yılında 53 yaşındayken The Mary Tyler Moore Show'un kadrosuna girmesiyle ise ikon haline geldi.

Tim Zagat - Nina Zagat

51 yaşındaki avukat çift, 1979 yılında Zagat adı altındaki restoran değerlendirmeleri olan ilk koleksiyonunu çıkardı. Koleksiyonları mutfak dünyasında marka haline geldi.

Taikichiro Mori

51 yaşında Mori İnşaat Şirketi'ni kuran akademisyen, gayrimenkul yatırımcısına dönüştü. Parlak yatırımları sayesinde Mori, 1992 yılında 13 milyar dolar serveti ile dünyanın en zengin adamı oldu.

Ray Kroc

52 yaşında, dünyanın en büyük fast food markalarından biri olan McDonalds'ı almadan önce, Kroc kariyerini satış elemanı olarak sürdürüyordu.